Mila Pajić: Kako si nas uništio Karadžiću Vuče

zbiljaš

Veoma poznat
Poruka
12.358
Bravo za fenomenalnu Milu! Milo, svaka ti je zlatna i stoga želimo tebe na čelu Srbije, a ne tvog imenjaka Mila Lompara koji studente truje mržnjom prema Kosovskim Albancima i koji se zalaže za opstanak Republike Srpske. Milo, javlja mi se, bićeš prva PREDSEDNICA SRBIJE!


https://www.danas.rs/dijalog/licni-stavovi/mila-pajic-kako-si-nas-unistio-karadzicu-vuce/

Mila Pajić: Kako si nas uništio Karadžiću Vuče


Mila Pajić: Kako si nas uništio Karadžiću Vuče 1
foto (BETAPHOTO/MILAN ILIĆ)


Imaš otprilike 13 godina kada ti se prvi put, u tvoj i dalje nedovoljno razvijen prednji mozak tinejdžera, usukaju stihovi, u desetercu opevani:

„Care Lazo, čestito koleno,
kome ćeš se privoleti carstvu?
Ili voliš carstvu nebeskome?
Ili voliš carstvu zemaljskome?“


Za one koji ne znaju, a verujem da ih je malo, posle par versi car više nije živ, svoj sušti smisao podario je carstvu nebeskome, a srpskome narodu svetu zemlju, krvlju natopljenu.

I tako kreće prvi čin spore, skoro pa nevidljive, višegodišnje indoktrinacije koju ni godine suočavanja sa stvarnošću ne uspevaju sasvim da speru. Svaka tvoja godina života obeležena jednim: pre, pa tokom, pa onda ona umetnuta o najvećem junaku za kog ne znamo ni da li je postojao, pa posle. Ubrizgavaju ti odmerenu količinu svake nedelje, bocu po bocu, Lazara po Lazara, gavrana po gavrana. Nakon otprilike pet godina infuzije patriotizma, pošalju te na test da provere nivo Marka u krvi, i spreman si, možeš da zakoračiš u svet znajući tačno kako je izgledao onaj pre 637 godina. Imaš sreće ako znaš i poneku anegdotu. Kako je Sava Mrkalj završio u ludnici, koliko je Kopitar imao para, kako ženu treba “biti i hraniti”.

Sada si spreman da se ženiš, da ti majicu cepaju po rođenju prvorođenog, da barjak nosiš, da glasaš. I koga briga šta se stvarno desilo, sve je ionako samo san koji je Lazar usnio.

Desilo se 744 sakrivenih na 20 kilometara od Beograda, desilo više od 13.000 stradalih i nestalih, desilo se da se silovalo, palilo, ubijalo. Desilo se da smo odgovorni da smo tu istu zemlju natopili krvlju. Ponovo.

Gospodin Stefanović Karadžić, nažalost, to nije stigao da prepiše. Ostavljam prostor da grešim, ali duboko verujem da i ne bi.

To nas nisu učili. Nisu nas učili da su tela prevozili u mesarskim hladnjačama, da su ih bacali u jezera iz kojih i dalje isplivavaju, nisu nas učili da su lagali, da su nespretnom fusnotom pokušali sebe da sačuvaju “nema tela, nema zločina”. A znate ko? Isti oni protiv kojih su naši roditelji satima mrznuli na Terazijama, trubili, lupali o šerpe, oni kojima su vikali “odlazi”, “gotov je”. Borba koju sad romantizujemo, čije parole nepresušno imitiramo, kojima se divimo, čemu se nadamo. Borba protiv onih koji bi na vas takve sad bili ponosni.

To su i hteli, zaostavštinu, istoriju, besmrtnost, Mi im je sada dajemo. U tim italica ćiriličnim stihovima jedino Milošević se prepoznaje. I uspeo je. Njegova generacija ga je svrgla, ali pokolenja je uspešno intravenozno halucinirao. Godina po godinu, ciklus po ciklus, Lazar do Marka. I evo ga, živ je.

Hajde da ponovimo lekciju: Srbija je država za koju se borimo. 16 je mrtvih, 0 odgovornih.

Ono što ostaje nejasno je kako li nam krv skorela u mitu miriše jače od one, i dalje korumpiranim cementom pokrivene, one koja se ne spira sa asfalta Železničke stanice u Novom Sadu. Valjda nas ni to nisu učili. Izgubilo se među ciklusima.
 
Kakve veze ima Vuk Karadžić sa hladnjačama?
Како какве везе има?
Презива се Караџић, као једна личност из новије историје, која такође нема везе са хладњачама.
А као што је опште познато, минус и минус дају плус.
 
Vidite, ne valja kad se zapisuje...
Recimo srpska vojska kao legitimna organizacija uredno zapisuje akcije pa sad bilo to zapisano strogo pov ili dostupno Milama Pajiċ kad se sve završi - nebitno.

Sadruge strane, paravojne formacije su paravojne jer je delovanje gerilsko pa se tu nikad ne zapisuje ništa, odluke se donose ad-hoc...oĉi u oĉi ako nema šanse telefonom...
Može da se desi da paravojna formacija formira i neku Žutu Kuću gde turski hirurg neće zapisivati koliko dana se "čistila krv", śta su radili i jeli da bi organi bili spremni za vadjenje i transport.

Pošto nije zapisano onda glupače a la Mila Pajiċ nemaju saznanja i onda im kriva samo zvanična regularna formacija...

Mama nju jeste rodila, istina živa
ali ipak morao tata nešto da odradi...muški...
E sad to što ju je babica po porodjaju onako sluzavu ispustila tri put na glavu vidimo po njenom tekstu da nije baš bilo "tri put za sreću, valja se"
Da je Mila biti lako, Mila bi ti bio svako.
 
Poslednja izmena:
Sa većinom navoda mogu da se složim. Srbija zaista ima problem sa mitologizacijom istorije, romantizacijom nacionalizma i izbegavanjem suočavanja sa zločinima iz 90-ih. To jesu teme o kojima mora da se govori.

Ali imam problem sa formom i načinom na koji je tekst napisan. Taj "pesničko-umetnički", elitistički stil možda lepo zvuči ljudima koji već dele isto mišljenje, ali upravo oni kojima je tekst namenjen iz njega neće razumeti ništa.

A to je večiti problem opozicione i građanske scene, često pišu jedni drugima, u svom zatvorenom krugu ljudi koji sve to već znaju i sa kojima se već slažu. Nacionalistu iz provincije, čoveka od 50 godina koji je odrastao na RTS-u, ratovima i kafanskom patriotizmu, nećeš promeniti tekstom punim metafora, ironije i filozofiranja. Takvom čoveku moraš da pričaš jednostavno, direktno i životno.

Ako želiš da menjaš društvo, nije dovoljno da budeš u pravu. Moraš da znaš i kako da dopreš do ljudi koji nisu kao ti.

Dovoljan, 2.
 
Оваква одвратна, аутошовинистичка вербална дијареја од текста је доказ једне потпуно промашене, бесмислене и крајње безначајне политике. Да, ми Срби јесмо народ светога Саве и светог цара Лазара Мученика, ми јесмо народ косовских јунака, ми јесмо народ крстоносни, народ Христов, народ Божији. И тиме се морамо поносити јер без тог темеља нема српског народа. Шта смо ми ако тога немамо? Само аморфна маса коју не повезује ништа. На таквим темељима мора бити и суштински јесте заснован и студентски покрет, иако се некада то не чини тако. Никада српски народ неће пристати да се одрекне своје историје, да се одрекне свог Лазара, свог Саве, своје светосавске Цркве, свог Христа Бога распетог и васкрслог. Све трагедије српског народа су се догађале када би се одрицали Бога и Цркве, када бисмо се одрицали Лазара и Саве.

Криминални режим Александра Вучића је копиле безбожног комунизма, копиле настало одрицањем српског народа од Бога и од Српске Цркве. Све основне тачке СНС-а се могу пронаћи у насљеђу КПЈ. Култ партије, култ вође, борба против народних непријатеља, једностраначје, корупција безначајних апаратчика, потчињавање државе интересу једне партије. Бог нас је казнио, боље речено дао нам оне које смо заслужили, јер смо се одрекли Лазара, јер смо се одрекли Саве и замјенили их Титом, замјенили их Милошевићем, замјенили их Вучићем.

Политика Миле Пајић и осталих безбожних пропагандиста је политика која се суштински не разликује од политике Александра Вучића, само је паковање другачије. То је политика која ће српски народ одвести у пропаст, која ће уништити душу српског народа, политика без главе и репа, а најбитније политика без Бога, а без Бога нема ничега. Нема живота, нема среће, нема љубави. А Бога има и Бога налазимо у Његовим светитељима, у светом Симеону, у светом Сави, у светом Лазару, у светом Василију, у светом Јустину, у светом Николају. Бога нема у Мили Пајић, Бога нема у Александру Вучићу, нити Бога има у њиховим политикама.

Косовски еп није мит, косовски еп је срце српског народа, срце нашег идентитета без којег не би било Срба, то је идеја водиља која нас је чувала кроз вијекове турског ропства, кроз усташки геноцид, кроз прогоне 90их, кроз данашња искушења. Само када смо вођени том идејом смо напредовали, смо постизали успјехе, смо остваривали националне циљеве. Избор цара Лазара за царство небеско је избор који се поставља пред сваког Србина, јер само у том избору Срби имају смисао постојања.

Србија је земља за коју се боримо. Али се за Србију не боре ни Мила Пајић ни Александар Вучић, обоје се боре за земаљско за малена царство. За Србију се данас бори студентски покрет, који је Мили Пајић рекао одлучно НЕ и који је окренуо леђа погубној безбожној политици, за Србију се данас боре поштени људи, а за Србију се бори и Небеска Србија која се моли пред Творцем. Без Небеске Србије неће бити ни ове земаљске.

И наравно да се Срби неће одрећи свог Косова и Метохије, неће се одрећи своје Републике Српске, јер без обзира колико то неки негирали, то јесте земља натопљена мученичком крвљу, крвљу из које су никли божури спасења Србаља. И утемељили срж која чува Србе. Срби се неће одрећи свог Саве, свог Лазара.

Њиховим молитвама Господе Исусе Христе, Боже наш, помилуј нас!

СТУДЕНТИ ПОБЈЕЂУЈУ!!!
 
Bravo za fenomenalnu Milu! Milo, svaka ti je zlatna i stoga želimo tebe na čelu Srbije, a ne tvog imenjaka Mila Lompara koji studente truje mržnjom prema Kosovskim Albancima i koji se zalaže za opstanak Republike Srpske. Milo, javlja mi se, bićeš prva PREDSEDNICA SRBIJE!


https://www.danas.rs/dijalog/licni-stavovi/mila-pajic-kako-si-nas-unistio-karadzicu-vuce/

Mila Pajić: Kako si nas uništio Karadžiću Vuče


Mila Pajić: Kako si nas uništio Karadžiću Vuče 1
foto (BETAPHOTO/MILAN ILIĆ)


Imaš otprilike 13 godina kada ti se prvi put, u tvoj i dalje nedovoljno razvijen prednji mozak tinejdžera, usukaju stihovi, u desetercu opevani:

„Care Lazo, čestito koleno,
kome ćeš se privoleti carstvu?
Ili voliš carstvu nebeskome?
Ili voliš carstvu zemaljskome?“


Za one koji ne znaju, a verujem da ih je malo, posle par versi car više nije živ, svoj sušti smisao podario je carstvu nebeskome, a srpskome narodu svetu zemlju, krvlju natopljenu.

I tako kreće prvi čin spore, skoro pa nevidljive, višegodišnje indoktrinacije koju ni godine suočavanja sa stvarnošću ne uspevaju sasvim da speru. Svaka tvoja godina života obeležena jednim: pre, pa tokom, pa onda ona umetnuta o najvećem junaku za kog ne znamo ni da li je postojao, pa posle. Ubrizgavaju ti odmerenu količinu svake nedelje, bocu po bocu, Lazara po Lazara, gavrana po gavrana. Nakon otprilike pet godina infuzije patriotizma, pošalju te na test da provere nivo Marka u krvi, i spreman si, možeš da zakoračiš u svet znajući tačno kako je izgledao onaj pre 637 godina. Imaš sreće ako znaš i poneku anegdotu. Kako je Sava Mrkalj završio u ludnici, koliko je Kopitar imao para, kako ženu treba “biti i hraniti”.

Sada si spreman da se ženiš, da ti majicu cepaju po rođenju prvorođenog, da barjak nosiš, da glasaš. I koga briga šta se stvarno desilo, sve je ionako samo san koji je Lazar usnio.

Desilo se 744 sakrivenih na 20 kilometara od Beograda, desilo više od 13.000 stradalih i nestalih, desilo se da se silovalo, palilo, ubijalo. Desilo se da smo odgovorni da smo tu istu zemlju natopili krvlju. Ponovo.

Gospodin Stefanović Karadžić, nažalost, to nije stigao da prepiše. Ostavljam prostor da grešim, ali duboko verujem da i ne bi.

To nas nisu učili. Nisu nas učili da su tela prevozili u mesarskim hladnjačama, da su ih bacali u jezera iz kojih i dalje isplivavaju, nisu nas učili da su lagali, da su nespretnom fusnotom pokušali sebe da sačuvaju “nema tela, nema zločina”. A znate ko? Isti oni protiv kojih su naši roditelji satima mrznuli na Terazijama, trubili, lupali o šerpe, oni kojima su vikali “odlazi”, “gotov je”. Borba koju sad romantizujemo, čije parole nepresušno imitiramo, kojima se divimo, čemu se nadamo. Borba protiv onih koji bi na vas takve sad bili ponosni.

To su i hteli, zaostavštinu, istoriju, besmrtnost, Mi im je sada dajemo. U tim italica ćiriličnim stihovima jedino Milošević se prepoznaje. I uspeo je. Njegova generacija ga je svrgla, ali pokolenja je uspešno intravenozno halucinirao. Godina po godinu, ciklus po ciklus, Lazar do Marka. I evo ga, živ je.

Hajde da ponovimo lekciju: Srbija je država za koju se borimo. 16 je mrtvih, 0 odgovornih.

Ono što ostaje nejasno je kako li nam krv skorela u mitu miriše jače od one, i dalje korumpiranim cementom pokrivene, one koja se ne spira sa asfalta Železničke stanice u Novom Sadu. Valjda nas ni to nisu učili. Izgubilo se među ciklusima.
od diktatora do diktatora
 
Znači zbiljašu odustao si od catch all liste. Samo Djokić i ljudi tipa Dabrice na listi. To mu dodje maksimum 25%. :lol:
Lepo je podržavati catch-all listu koja pobeđuje na izborima ali to je utopija pošto vaš voljeni Oskar neće priznati poraz, a Mila Pajić kao vojvođanska Ulrike Meinhof je naša nada u bolje sutra!
 
Poslednja izmena od moderatora:
Lepo je podržavati catch-all listu koja pobeđuje na izborima ali to je utopija pošto vaš voljeni Oskar neće priznati poraz , a Mila Pajić kao vojvođanska Ulrike Meinhof je naša nada u bolje sutra!
Вучић је признавао изборне поразе пар пута. Проблем ће бити када Пицулићи изгубе изборе,ако крену да праве нереде због измишљене крађе избора.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Оваква одвратна, аутошовинистичка вербална дијареја од текста је доказ једне потпуно промашене, бесмислене и крајње безначајне политике. Да, ми Срби јесмо народ светога Саве и светог цара Лазара Мученика, ми јесмо народ косовских јунака, ми јесмо народ крстоносни, народ Христов, народ Божији.
mi nismo nikakav nebeski narod...taj glupi mit nam je možda pomogao da sačuvamo identitet kroz vekove pod Turcima ali nas sad sprečava da budemo normalni...koji bi to Bog ponudio nekom vladaru carstvo nebesko ako izgubi bitku? to samo Satana može da ti ponudi...na stranu to što je i carstvo nebesko samo religiozni mit...to što je Laza eventualno dobio to carstvo nema nikave veze sa onima koji su živeli u njegovoj državi i borili se za njegovu državu a pogotovu sa potomcima tih ljudi...ne misliš valjda da se to carstvo nebesko zadobija time što ti je neki predak učestvovao u kosovskom boju? Isus vam je hrišćanima jasno definisao kako se to zamišljeno carstvo zadobija....nigde nije pominjao prečicu Lazu...ukratko rekao ti je da voliš neprijatelje svoje a ne da ih u hladnjačama krijumčariš sa bojišta i spaljuješ u pećima....
 
Mila Pajić ako brine za Srbiju lepo da se okupa i da se odmah sutra uda
i da rodi śto više, Vučić daje 30.000€ za treće
I da batali drozu
Kako? Pa zar se nije udala u 'Rvacku?
Za ono devojče što liči na švecki vuzbaleri?
A na devojačko veče joj pevala Seve.
Priča se da joj kum/starosavtica šjor Brnaba.

Ih, što meni nije Seve pevala na devojačko veče,
rado bih se udao, iz momenta.
Sad je kasno za to,
uortačio sam se ja, brale, za ceo život.
 
Kako? Pa zar se nije udala u 'Rvacku?
Za ono devojče što liči na švecki vuzbaleri?
A na devojačko veče joj pevala Seve.
Priča se da joj kum/starosavtica šjor Brnaba.

Ih, što meni nije Seve pevala na devojačko veče,
rado bih se udao, iz momenta.
Sad je kasno za to,
uortačio sam se ja, brale, za ceo život.
Na forumu smo a ne na železnici, džaba izigravaš skretničara :bye:
 

Back
Top