Quantcast

Mikrofon nece ....i nece.....I NECE DA RADI! :((((

NICS

Iskusan
Poruka
5.707
snimi nesto preko Sound Recorder-a iz Win-a ako je tu sve u redu onda u SKYPE-u imas podesavanja samo za taj program po default-u bi trebalo da ti prepozna zvucnu karticu, koju je mozda nije dobro prepoznao tako da moras namestiti, mala je verovatnoca ne prepozna ali sanse uvek postoje ili prvo pogledaj o Device Manager da ti ne stoji slucajno uzvicnik pored zvucne

gost 142747

Obećava
Poruka
65
Uopste ne cujem mikrofon na slusalicama da radi,kao mrtav je....E sad,stvari stoje ovako...Nisam strucna i ne razumem se,ali pokusacu da objasnim....Kada udjem u recording control,meni je u advanced controls onemoguceno da udjem,uopste ne mogu da podesavam nista...Znam da se podesava ovako....
.Uradila sam sta su objasnili da treba,ali nista.... :((((

Angel4U

Buduća legenda
Banovan
Poruka
36.701
Idi na < Control Panel > zatim < Sound and Audio Devices > zatim < Audio > Tab, pogledaj u > MIDI Music playback odeljku < da li ti je Defaul device << Microsoft GS Wavetable SW Synth >> , ako nije, onda postavi na nju ;D
Onda klikni na < Volume > ispod i vidi da li mozes stelovati klizace i druge opcije ;-)

Angel4U

Buduća legenda
Banovan
Poruka
36.701
Nemoj plz ;) hehe

Znas sta ...hmm... mozes kupiti novu Audio kartu (Sound Card ) Uninstalirati sve drajvere koje imas sada, iskljuciti sadasnju Audio kartu na ploci u BIOS-u
Instalirati ovu novu i to bi trebalo raditi dobro ;DDD

BTW...Gledam po forumima sada i Tona ljudi ima iste probleme kao ti sa tom Record- opcijom xD

Angel4U

Buduća legenda
Banovan
Poruka
36.701
Dovnloadiraj i Instaliraj najnoviju verziju Realtek drajvera i restartuj PC

Idi u C:\Program Files\Realtek\InstallShield i lociraj aplikaciju < MicCal.exe >

Prvi prozor: Pokren je i klikni < Next >
Drugi prozor: Izaberi uredjaj za snimanje ( record device ) ----->" Realtek HD Front Pink Jack" ili koju imas u opcijama ;)
Treci prozor: Sada pomeri klizac do 0%, onda opet vrati na 100% ...Klikni < Next >
Cetvrti prozor: Klikni < Record > ignorisi sve Error message klikom na < Cancel >

http://www.techspot.com/vb/topic38366.html <------ pogledaj na ovom forumu ..ima puno resenja ;)

Angel4U

Buduća legenda
Banovan
Poruka
36.701
Pa kazem ti,sve moguce sam probala....Nisam bas totalni duduk,ali to sto si mi sad predlozio,ipak je nemoguca misija za mene,toliko se ne razumem...Ne znam sto je to toliko komplikovan ovaj realtek...:(
To je mnogo lakse nego ovaj problem koji ima neki veliki Bug na drajverima za tvoju Audio kartu ;)

Kao da nisu kompatibilni jedan sa drugim lol ;-)

Kako ti se zove Audio karta na ploci ?? , treba mi puno ime, da ti pronadjem neki dobar drajver lol
I koji Windows XP imas, SP2 ili SP3 ??

Angel4U

Buduća legenda
Banovan
Poruka
36.701
Ti se tako trudis da mi pomognes,hvala ti punooooo... :))) samo nzm gde da skinem najnoviju verziju drajvera???? :)
nvm bb ;-) wink

Kazi mi koja ti je Audio Karta i ja cu ti naci lol :))

Puno ime ..npr. Realtek HD AC883 ...lol

Probaj ovde i dovnloadiraj: < High Definition Audio Codecs (Software) > sledi uputstva samo ;P

http://www.realtek.com.tw/downloads/

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.