Mikijev zabavnik

Da, ukinut je još odavno. Mislim da je bila neka priča za vreme sankcija, da nisu mogli da dobiju autorska prava. Istovremeno su nestali Miki i Paja sa stranica Politikinog, i mislim da ih nema ni danas.
Ako se dobro sećam, oni su bez svežih stripova za Mikijev zabavnik ostali još na početku kriza, negde 91-e. Neko vreme su se provlačili reprizirajuči stare stripove.
 
Ja sam uvek vise voleo Mikijev Almanah. Zabavnik mi je nekako bio mnogo tanak, pa jos kad oduzmes onu nikakvu pricicu u sredini, pa kvazi enigmatiku, ostane par tanusnih stripica u kojima radnja ne stigne ni da se razmahne, a stize kraj. Almanah je bio super, onako buckast, pa kad krenes da ga citas... pravo uzivanje.
 
Pedya:
Ja sam uvek vise voleo Mikijev Almanah. Zabavnik mi je nekako bio mnogo tanak, pa jos kad oduzmes onu nikakvu pricicu u sredini, pa kvazi enigmatiku, ostane par tanusnih stripica u kojima radnja ne stigne ni da se razmahne, a stize kraj. Almanah je bio super, onako buckast, pa kad krenes da ga citas... pravo uzivanje.

Tako je, Almanah je bio super. Inače, epizode iz Almanaha su radili autori iz itaijanskog studija, a one iz Zabavnika su radili Ameri.
Meni je Almanah bio prvi strip koji sam pročitao. :wink:
 
Ovako... ja sam raspolozena da skeniram stripove ako je neko raspolozen da mi ih da na skeniranje. Jedan lik mi se svojevremeno javio i rekao - moze, ali ja da budem tu. I tu je bio kraj, ja to mogu da radim samo kasnije uvece kada mi klinci odu na spavanje. Ko je iz Beograda, i veruje jos uvek na rec, neka mi se javi na PM, dacu mu broj licne karte :) a ja cu posle skeniranja da ih okacim negde i postujem link. I da mu naravno vratim stripove. :D
 

Back
Top