Migranti su opasni jerbo će da siluju

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Srbenda u tramvaju napastvovao dvanaestogodišnju devojčicu. Iza njih su za to vreme sedele gospođe koje su se pravile da se ništa ne dešava.
I kojima je verovatno jedna od većih briga to da li će im se migranti doseliti u komšiluk.
Ua migranti, ua ******, ali kad Srbenda napastvuje devojčicu u tramvaju, onda smo kao malo zauzeti gledanjem kroz prozor.
Neću da stavim snimak, stavljam samo junačke grudi Srbende koji napastvuje decu po tramvajima

1657205_1657183-2323copy-edit-copy_ff.jpg
 
Svejedno, rekli su mi da - mada oni to lično ne osećaju niti misle - nisu baš voljni da komentarišu svoje poreklo bilo gde u javnosti u Nemačkoj jer (po njihovim rečima) "to nije baš najpametnije". Šta god im to značilo.

Pa možda bi značilo da im je neko od predaka ubijao decu po gasnim komorama.
Pa bi onda tako bilo besmisleno hvaliti se čukundedom koji je graciozno šetao carskim dvorovima, ukoliko je deda bio nacista.


Naravno da je blesavo "ponositi se" nečim u šta nisi ulagao nikakav trud, ali ja i ne pričam o tome. Pričam o tome da mi je podjednako besmisleno istoga se stideti, ili smatrati da nije politčki korektno (?).
Meni je sasvim normalno da se stidiš toga što je neko tvoj silovao, pljačkao, ubijao.
Jeste da nisi ti, ali neko mora preuzeti odgovornost za počinjena zlodela.
 
Pa možda bi značilo da im je neko od predaka ubijao decu po gasnim komorama.
Pa bi onda tako bilo besmisleno hvaliti se čukundedom koji je graciozno šetao carskim dvorovima, ukoliko je deda bio nacista.

Mislim da su to dve različite stvari.
Ne verujem u Istočni greh, greh očeva. Ono što je po meni logično, jeste reći (ako uopšte ima potrebe tako šta izgovarati naglas, međutim, čini se da u današnje vreme ima): "Da, moj deda/pradeda/ko god je bio loš čovek i uradio je mnoge gadne stvari. Ali ne mislim da ja snosim odgovornost, kamoli krivicu, zbog onog što je moj deda radio, i ne vidim šta moja ljubav spram moje zemlje ima s celom stvari. U svakom se slučaju ne nameravam uvezivati lancima nit klečati na gradskom trgu u majici s natpisom: izvinjavam se, grešan sam, jer sam beo."

Po toj logici pola USA bi se moglo uhvatit jedni drugima za uši i bacit u okean (mada nisam sigurna da to najposle i neće uraditi). Za mene su to gluposti. Šta ja sad trebam, ići po didinom selu od kuće do kuće i izvinjavat se svakom kog je on ikada pre 50 godina eventualno uvredio? Nonsens.

Biti zadovoljan što si to što jesi, beo, crn, ljubičast, iz Evrope ili s Marsa, ne bi trebalo imat nikakve veze s tim dal' su ti preci Marsovci onomad učinili koješta. Biti u životu zadovoljan samo time, to je već za teletabise i maloletne internet ratnike koji ne znaju gde su šuplji. To je već neka druga priča, ali trenutno govorim o prvoj.
 
Ja verujem u prokletstvo nasledjenih grehova, onda kada grehove negiramo ili se pravimo da ne postoje.

Slažem se što se tiče negiranja. Negiranje ne da nije moralno (ne volim taj izraz, moralno, zato što je moje tumačenje morala malo drukče nego se uopšteno uzima, ali ajde), već prvenstveno zato što nikakvo negiranje nije dobro po mentalno zdravlje.

Što se tiče prokletstva nasleđenih grehova, u to ne verujem. Jedino "nasleđeno" što priznajem, jesu genetske predispozicije za određene stvari, i to zato što je taj rezon podržan biologijom i naukom. Ne verujem u metafizički nasleđena prokletstva.
 
Mi treba da imamo elitu koja će da nas brani pred elitama Zapada. Stvaranje srpske elite je dug, mukotrpan i neizvestan proces koji još nije otpočeo.

Srbija je imala dve prilike da nešto od sebe napravi, prvi put za vreme Dušana, a onda posle Prvog svetskog. Oba je puta prokockala. Mislim da više neće biti novih šansi. Ako te to teši, mislim da više niko na planeti nema mnogo šansi, tako da je to u neku ruku sasvim ok. Hoću reći, nema veze.
 
Srbija je imala dve prilike da nešto od sebe napravi, prvi put za vreme Dušana, a onda posle Prvog svetskog. Oba je puta prokockala. Mislim da više neće biti novih šansi. Ako te to teši, mislim da više niko na planeti nema mnogo šansi, tako da je to u neku ruku sasvim ok. Hoću reći, nema veze.
Yuga je bila elita.
Nobela smo dobili za vreme Juge.
Prva prostetička ruka napravljena u Jugi.
Rajko Tomović Rajko Tomović (1919-2001) was a Serbian scientist and he worked programs in robotics, information technologies in medicine, bio-medical engineering, rehabilitation engineering, artificial organs, and other disciplines. The first artificial hand with five fingers in the world was made in 1963. in Belgrade
Jugoslovenski sportisti su osvajali zlato.

Juga je saosnivač nesvrstanih.

A onda su govna preuzela stvar u svoje ruke.
 
I?
Po cemu se islamski fanatik razlikuje od pravoslavnog ili bilo kog drugog fanatika?
Ni po cemu.
Po fanatizmu.
Fanatizam ne mora uvek biti agresivan.Nazalost, kod muslimana je to cest slucaj.
Puno zavisi od toga da li religija ili ideologija propagoraju agresiju,nasilje, revoluciju,dzihad...
To onda moze poprimiti tragicne razmere.
 
Poslednja izmena:
Yuga je bila elita.
Nobela smo dobili za vreme Juge.
Prva prostetička ruka napravljena u Jugi.
Rajko Tomović Rajko Tomović (1919-2001) was a Serbian scientist and he worked programs in robotics, information technologies in medicine, bio-medical engineering, rehabilitation engineering, artificial organs, and other disciplines. The first artificial hand with five fingers in the world was made in 1963. in Belgrade
Jugoslovenski sportisti su osvajali zlato.

Juga je saosnivač nesvrstanih.

A onda su govna preuzela stvar u svoje ruke.

To sve stoji, ali ja sam odgovorila na poruku koja se ticala Srbije.
 
A kod nekih koji su zatrli bogumile s lica zemlje nije?

Za neke koji imaju Levijatane koje pozdravlja Firer nije?
Za neke koji organizuju dečje vojne kampove nije?
Obrati vise paznju na realnost.
Sada je aktuelan islamski fundamentalizam ,i on ti moze naneti stetu , ne nekakvo zatiranje Bogumila.
Neonacizam je takodje aktuelan.
Ne mozemo zabijati glavu u pesak i jedan zlocin opravdavati drugim.
Svaki zlocin mora biti osudjen.
 
Srbenda u tramvaju napastvovao dvanaestogodišnju devojčicu. Iza njih su za to vreme sedele gospođe koje su se pravile da se ništa ne dešava.
I kojima je verovatno jedna od većih briga to da li će im se migranti doseliti u komšiluk.
Ua migranti, ua ******, ali kad Srbenda napastvuje devojčicu u tramvaju, onda smo kao malo zauzeti gledanjem kroz prozor.
Neću da stavim snimak, stavljam samo junačke grudi Srbende koji napastvuje decu po tramvajima

1657205_1657183-2323copy-edit-copy_ff.jpg
erovatno su bi
Gospodje koje su sedele,ali se nisu umesale,verovatno su bile uplasene,da siledzija ne skoci na njih,pa da im oduzme nevinost,sto bi bio blam u tim godinama.! treba ih razumeti.
 
Nije Evropa ono sto su naselili ljudozderi pod okriljem inkvizicije. Evropa NIJE jedna kultura, jedan rajh.
Evropa je skup kultura i nekultura porobljenih naroda i nacija. (npr. mi smo narod, Svajcarci su nacija.)
Evropljani su pozeleli da postanu nacija ali su brzo shvatili da moraju prestati da postoje kao narod da bi postali nacija. Sa dizela na magarca.
Kada rob posle teskog rada, borbe, rizika i odricanja promeni vlasnika, nije promenio svoj status.

Onaj ko ne priznaje balkanski pasos su pomenuti ljudozderi i njihove vodje inkvizitori. Kod njih je, sada je ocigledno, lakse uci bez pasosa nego sa srpskim pasosom. Dovoljno je da kazete da ste iz Sirije, pasos nije potreban, naselice vas na plodnoj zemlji, ogradjenom potezu Buhenvald-Dahau. I necete biti silovani jer to rade Srbende.
Pitanje glasi:Ko je kriv,sto danas u svetu rec SRBIN = VANDAL.? Pa mi smo sami krivi.Prestanimo da se ponasamo kao vandali i...nece nas vise tako zvati.!
 
Pa možda bi značilo da im je neko od predaka ubijao decu po gasnim komorama.
Pa bi onda tako bilo besmisleno hvaliti se čukundedom koji je graciozno šetao carskim dvorovima, ukoliko je deda bio nacista.



Meni je sasvim normalno da se stidiš toga što je neko tvoj silovao, pljačkao, ubijao.
Jeste da nisi ti, ali neko mora preuzeti odgovornost za počinjena zlodela.

Maltene sva muška rodbina s majčine strane je ratovala na strani Nemaca onomad. Ne znam dal' su palili gasne komore, maltene sam sigurna da nisu, ali to je sad već praktično nemoguće dokazati. Nemam nikakve emocije spram njih, nit sam šetala ma kakvim dvorovima dok su oni radili šta su radili, (a ni posle, čak ni imaginarnim) nit osećam bilo kakvu krivicu zbog tog što su radili - šta god to bilo. Svi su bili odrasli ljudi odgovorni za svoje postupke. Ja nisam gospod bog. Nek im on sudi, ako ima za šta. I ako postoji, naravno.

Takođe, u vezi drugog dela citata. Meni može biti neprijatno ako je neko moj radio gadosti. Mogu ga čak i osuđivati, mada je osuda uvek zeznuta stvar. Ali nekad je jasno, i čovek može da osudi. Mogu reći da je to što su neki moji radili bilo pogrešno, zlo i naopako, naprimer.

Ono što ne mogu, to je da se osećam lično odgovorna. To nisam ja radila.

Potpuno isto kao što ne tražim, niti bi mi na pamet palo da tražim ili očekujem, da se neko drugi oseća odgovoran za stvari koje sam ja počinila. Koji bi to blam bio, i koje licemerje i patetika i beda s moje strane. Svi su naši preci bili odrasli ljudi, jednom kad su odrasli, i kao što smo mi odgovorni za svoje postupke, tako su i oni.
 
1. Ja biram društvo. Masa može postojati oko mene, to je problem mase a ne moj.
2. Svako ko je svestan sebe bira društvo.
3. Ako društvo koje sam odabrao prihvati nekoga ko meni ne može biti društvo, samo izađem.
4. vrati se na 1.
Dobro.Tebe izuzimamo od opsteg loseg misljenja o srbima.Ti si andjelce,bez imalo losih osobina.Jel tako OK ?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top