Migranti "probijaju" granicu na Horgošu

Lorelajn

Legenda
Supermoderator
Poruka
66.295
I dok kod nas u dnevniku slabo ili ništa nema o invaziji migranata na granicama, na stranim televizijama ima.

Ko ne živi blizu granice ne zna koliko su se umnožili i koliko se promenio kvalitet života u prigraničnim naseljima...Nekima na bolje, mnogima na gore.
Ljudi u Horgošu su preplašeni, rasprodaju kuće, preti im se da će ih ubiti... Barem tako čujem...Srećom još nisam doživela...

Ne znam kada i kako će se učiniti nešto da ovo ludilo koje traje godinama prestane.

Migranti „probijaju” granicu na Horgošu

Čitaoci našeg portala danas su nam poslali video — prilog u kom se jasno vidi kako migranti „probijaju” granicu sa Mađarskom, kod graničnog prelaza Horgoš.

I dok kod nas u dnevniku slabo ili ništa nema o invaziji migranata na granicama, na stranim televizijama ima.

Ko ne živi blizu granice ne zna koliko su se umnožili i koliko se promenio kvalitet života u prigraničnim naseljima...Nekima na bolje, mnogima na gore.
Ljudi u Horgošu su preplašeni, rasprodaju kuće, preti im se da će ih ubiti... Barem tako čujem...Srećom još nisam doživela...

Ne znam kada i kako će se učiniti nešto da ovo ludilo koje traje godinama prestane.

Čitaoci našeg portala danas su nam poslali video — prilog u kom se jasno vidi kako migranti „probijaju” granicu sa Mađarskom, kod graničnog prelaza Horgoš.
Па што не бране своје огњиште?

p na ovom snimku se nista ne vidi, a najmanje ograda i kako je probijaju , a pogotovo kad se zna da postoje dve ograde a ne jedna

Ovde, koliko vidim, su u međuprostoru.
Nagledala sam se kolona migranata koji peške idu.
Videla sam migrante u 'smeštaju' između dve granice.
Srbija je migrantima tranzit, cilj im je Austrija, Nemačka, Turska...

Letos sam putovala autobusom iz BG.
Bio je pun migranata. Sve deca, ne znam da li je najstariji imao više od 22-23 god.
Dugo sam bila pod utiskom putovanja.
Beže sa ratnih područja, idu gde stignu.
Šta jedu, gde se kupaju, kakva im je zdravstvena zaštita?

Ovde, koliko vidim, su u međuprostoru.
Nagledala sam se kolona migranata koji peške idu.
Videla sam migrante u 'smeštaju' između dve granice.
Srbija je migrantima tranzit, cilj im je Austrija, Nemačka, Turska...

Letos sam putovala autobusom iz BG.
Bio je pun migranata. Sve deca, ne znam da li je najstariji imao više od 22-23 god.
Dugo sam bila pod utiskom putovanja.
Beže sa ratnih područja, idu gde stignu.
Šta jedu, gde se kupaju, kakva im je zdravstvena zaštita?
Strašno, zapitate li se nekad kako je ljudima u Srbiji, šta jedu, kakva im je zdravstvena zaštita?
Imamo beskućnika koliko hoćeš, porodica koje žive u katastrofalnim uslovima. Oni ne ostavljaju utisak.

Strašno, zapitate li se nekad kako je ljudima u Srbiji, šta jedu, kakva im je zdravstvena zaštita?
Žiko, živim u Srbiji, isto kao i ti.
Kao što ti znaš, vidiš, osećaš na svojoj koži, tako ja i svi.

Ne znam šta je 'strašno' u mom postu koji si citirao?
Sedela sam u autobusu, posmatrala migrante, razmišljala kao roditelj.

Ne znam kako si shvatio napisano, ali osećam tvoj bunt u postovima koje pročitam, nezavisno od teme.

Žiko, živim u Srbiji, isto kao i ti.
Kao što ti znaš, vidiš, osećaš na svojoj koži, tako ja i svi.

Ne znam šta je 'strašno' u mom postu koji si citirao?
Sedela sam u autobusu, posmatrala migrante, razmišljala kao roditelj.

Ne znam kako si shvatio napisano, ali osećam tvoj bunt u postovima koje pročitam, nezavisno od teme.
Zato što gledaš emocijama bez razmišljanja. Kad pogledaš razumom vidiš da su to muškarci u punoj snazi, zadojeni nazadnim kulturama, idu u zemlje koje smatraju neprijateljskim.
Kulturu ispoljavaju svuda usput. Vidiš da će doneti samo probleme, koje uveliko prave po Evropi.

Zato što gledaš emocijama bez razmišljanja. Kad pogledaš razumom vidiš da su to muškarci u punoj snazi, zadojeni nazadnim kulturama, idu u zemlje koje smatraju neprijateljskim.
Kulturu ispoljavaju svuda usput. Vidiš da će doneti samo probleme, koje uveliko prave po Evropi.
Naravno da saosećam.
Ni ti ni ja ne možemo rešiti problem na globalnom nivou, pogotovo ne na Forumu.
Da mogu, u svetu ne bi bilo ratova, svi bi bili srećni i zadovoljni, ne bi bilo ni migranata.

Šta predlažeš?
Samo da ispratiš šta je legalna i ilegalna migracija iz tih krajeva donela u Evropu.
Da decu ne učiš da računaju da su svi ljudi, jer nisu. Da sutra ne veruju bezrezervno u toleranciju, pa da glasaju za stranke koje dovode migrante iz zaostalih krajeva.

Kao što nam je naša porodica primarna briga, tako treba da nam bude i naše društvo.

Zatvoriti granice, i zaustaviti horde koje bi na silu da uđu.

Zašto ja ne bih uzeo ranac i zapalio za Nemačku, tražio azil i socijalu? Samo što bi na mene gledala kao na lezilebovića i klošara.

Samo da ispratiš šta je legalna i ilegalna migracija iz tih krajeva donela u Evropu.
Da decu ne učiš da računaju da su svi ljudi, jer nisu. Da sutra ne veruju bezrezervno u toleranciju, pa da glasaju za stranke koje dovode migrante iz zaostalih krajeva.

Kao što nam je naša porodica primarna briga, tako treba da nam bude i naše društvo.

Zatvoriti granice, i zaustaviti horde koje bi na silu da uđu.

Zašto ja ne bih uzeo ranac i zapalio za Nemačku, tražio azil i socijalu? Samo što bi na mene gledala kao na lezilebovića i klošara.
Buntovan si, Žiko.

Moji dedovi su migrirali sa Kosova.Ostavili sve da bi spasili živu glavu i decu.
Ovde od starosedelaca nisu baš najbolje dočekani.

Nego, nije bilo Interneta da se raspreda o tome.

Buntovan si, Žiko.

Moji dedovi su migrirali sa Kosova.Ostavili sve da bi spasili živu glavu i decu.
Ovde od starosedelaca nisu baš najbolje dočekani.

Nego, nije bilo Interneta da se raspreda o tome.

Opet gledaš kroz emocije.

Isti narod, isti sistem vrednosti.
Niste došli verujući da su lokalci stoka, nevernici, niste došli da kradete, vašim dolaskom nisu došla i grupna silovanja, ubistva. Niste došli u slobodno društvo da nametnete šerijatski zakon.

Cekaj, nisam siguran da razumem
Daj da malo razlozimo ovo

1. Ovi ljudi Beze iz neke rupcage Bogu iza nogu kroz Srbiju u Evropu, to je cinjenica

2. Madjarska zateze pa su se zaglavili kod granice

Zasto je to negativno za tebe, ako se plasis migracija? Idealno je ako ih Madjarska sve odmah i bez zatezanja posalje u Nemacku i Holandiju

A mnogo je glupo sto ti ljudi, kada jednom udju u Grcku i Bugarsku, umesto preko Rumunije bez zaustavljanja, idu u Srbistan i zaglave tu ko idioti. I vide sta se desava i ne javljaju svojima koji idu posle njih da promene putanju. Cak i da im ne jave, mediji su puni tih informacija.

Srpska vlast bi mogla ljudski da im pomogne, da im lepo da kljesta za secenje zice, mape iz atlasa sa najkracim putem od Srbije do Frankfurta i par sendvica za usput

Kako se Misa Vacic i Bosko Obradovic nisu toga setili do sada

Back