Migranti noževima napali goste kafića u Pirotu

Sam Tadić je konstatovao činjenicu života da Nemačka nije dozvolila prijem Srbije u EU za vreme njegovog mandata. Ostalo su opsene.

Vidiš, ova rečenica odlično pokazuje koliko je Tadić jedan političar šarlatan. A i ti sa njim ;)

Ne vodiš ti politiku tako što odeš negde da pitaš da li nešto može. Po principu "izvinite, da li ja mogu...". Pa naravno da će da te oduvaju. Sećam se kad su ga pitali što se na Kosovo nije vratilo naših 1000 vojnika na koje smo imali pravo... kaže "nisu nam dali" (?!). On batica otišao da pita (!) i naravno da mu nisu dali.

Politika nije da ti ideš unaokolo da pitaš, nego da se izboriš za sebe. Guraš, laktaš se, trguješ, podmazuješ... Valjda znaš kako to funkcioniše. Ili zapravo ne znaš. Potpuno naopako shvatanje imaš kako stvari funkcionišu.

I u prethodnoj poruci sam ti odgovorio šta je problem, no ti kao da ne čitaš. EU nema neki poseban interes da mi uđemo u članstvo. Više smo im od koristi kao kolonija i deponija. Ali to ne znači mi treba da pristanemo na takvu ulogu, daj malo razmisli svojom glavom. Nego zapneš i guraš. Ne ideš ti u EU tako što ćeš da pitaš da li može, nego ulaziš đonom. Daj malo skapiraj kako stvari (treba da) funkcionišu. Nauči razliku između aktivne i pasivne politike. Na primer, pogledaj slučaj Kosova. Nama je teritorija upravo i otišla jer smo vodili pasivnu diplomatsku borbu a Albanci aktivnu. Pa naši odu u Nemački da pitaju a Albanci samo guraju i podmazuju.

Ni EU nije u stanju da resi problem.
Uzasne se stvari desavaju.
U Austriji je devojcica od 13 godina grupno silovana, drogirana, ubijena i ostavljena ispod drveta. Dok su ih sve pohvatali proslo je dosta vremena. Poslednji je uhapsen u Velikoj Britaniji.

Sto se tice toga da vec dolaze naoruzani, da - jedan deo, ali drugi deo kupuje oruzije od domacih krimosa. Sto je posebna vrsta dna.
Domaci krimosi im izmedju ostalog organizuju i prebacivanje u druge drzave.
Ništa menje dno su idijoti koji im obezbeđuju smeštaj pošto ih idijoti uvedu ovamo preko granice.
Znaš kad bi mu izdala stan,sobu,krevet? Nikad! Znaš kad bi ga zaposlila? Nikad!
Ja bih duž cele granice pokopala "paštete".
Nek jedu!
Inače, zgrada nekadašnjeg hotela Beograd je puna migranata

Migrantski botu: U Nemačku je ušlo više od milion migranata na poziv Merkelove a danas su na socijali ili neće da rade najprostije poslove ili su stalno na fiktivnom bolovanju.

Nisi baš u pravu. Istraživanja pokazuju da razvijene ekonomije imaju koristi od migranata. Budi siguran da to ne bi radili da nemaju. Ako pokušavaš da mi prodaš priču kako se to radi iz ljubavi - slobodno me zaobiđi ;)

https://www.imf.org/en/Blogs/Articl...ration-to-advanced-economies-can-raise-growth

Pa sigurno ne bi sebe odrukali za oruzje 🤡
@dlugomir @SajaBg
Ne bi, nikako. samo što ove puške nisu iz exYU, bar ovi primerci su garant sa Bliskog istoka - na jednoj je i bajonet modela koji nije koristila exYU niti iko odavde posle toga. Garant formacijsko naoružanje neke arapske zemlje - dužio sam Zastavin nož za pušku (pa na obuci “nož na oružje”! Pa onda “ostav!” - mora da se ponovo jer nije bilo kako treba, pa tako jedno sto-dvesta puta, radi dovođenja u red) i ovo dole uopšte nije iz exYU - na pušci u dnu slike sa zaplenjenim oružjem je neki umanjeni model bajoneta kao iz XIX veka. Isto onaj zaplenjeni pištolj na slici ispod uopšte nije Zastavin, takav model definitivno ne prave.

Osim optužbi iz Sarajeva da se “oružjem snabdevaju u Srbiji” drugih dokaza da oružje nešto posebno kupuju u Srbiji nema, ali zato su kod njih bile hapšene ptice selice koje su prodavale krijumčarima oružje utajeno još od rata.

Policija Srbije našla migrante i oružje u šumskom pojasu na granici sa Mađarskom​

Ažurirano posljednji put: 1. avgust/kolovoz, 2023.
Fotografije MUP-a Srbije: Migranti i policija u pojasu oko granice sa Mađarskom, 1. avgust 2023.

Fotografije MUP-a Srbije: Migranti i policija u pojasu oko granice sa Mađarskom, 1. avgust 2023.

Policija Srbije je 1. avgusta u šumskom pojasu prema granici sa Mađarskom, našla 300 migranata i veću količinu oružja, saopštilo je Ministarstvo unutrašnjih poslova (MUP).

Takozvana zapadnobalkanska migrantska ruta preko Turske, Bugarske, Severne Makedonije i Srbije je glavni put za migrante i izbeglice u Evropsku uniju (EU), pri čemu mnogi koriste razrađene mreže krijumčara.
Pronađeno oružje, fotografija koju je objavio MUP.

U saopštenju piše da je 13 migranata zadržano shodno odredbama Zakonika o krivičnom postupku, a da će protiv 27 biti podnete prekršajne prijave.
"Pretragom terena od naselja Hajdukovo ka Staroj karauli, Jasenovačke šume kao i 'Omarovog kampa', nađeno je devet automatskih pušaka, lovački karabin sa optičkim nišanom, tri pištolja, i 841 komad municije", dodao je MUP.
Migranti su, u saradnji policije s Komesarijatom Srbije za izbeglice i migracije, prevezeni u prihvatne centre gde im je obezbeđen adekvatan smeštaj.

Policijska vozila na području Subotice tokom akcije policije, 1. avgust 2023.

Krijumčarski sukobi u graničnom pojasu​

Granični pojas Srbije i Mađarske je u poslednje vreme bio često mesto sukoba krijumčarskih grupa.
Meštani naselja oko Subotice, koja se nalaze u graničnom pojasu sa Mađarskom, policiji su ranije prijavljivali pucnjave iz obližnjih šuma.
U junu 2023, tri osobe su ranjene u pucnjavi u Makovoj sedmici kod Subotice. Nakon tog incidenta, policija je uhapsila dve osobe.
U obračunu krijumčarskih grupa, koji se dogodio u julu prošle godine na istom mestu, jedna osoba je ubijena, a više ranjeno.

Pročitajte i ovo: Državljanin Avganistana ubijen, dvojica ranjena na severnoj granici Srbije
Migranti i izbeglice i dalje pokušavaju da uđu u zemlje EU sa srpsko-mađarske granice, uprkos čestim pušbekovima (pushbacks) – odnosno, nasilnim vraćanjima ljudi preko spoljnih granica EU.
Na toj granici su pojačane kontrole Evropske agencije za graničnu i obalsku stražu (FRONTEX), a prepreka je i ograda koju je Budimpešta izgradila prema srpskoj i hrvatskoj granici, duga 175 kilometara.
Još neki od primjeraka oružja pronađenih u akciji policije 1. avgusta 2023. na području Subotice, na severu Srbije.

Još neki od primjeraka oružja pronađenih u akciji policije 1. avgusta 2023. na području Subotice, na severu Srbije.
Onima koji beže od rata i siromaštva i kojima je to jedini način da prežive i stignu do "kapije Evrope", krijumčari traže od 7.000 do 10.000 evra, kako je pisao Radio Slobodna Evropa (RSE) u julu 2022. godine.
Zakonom u Srbiji je za krijumčare predviđena kazna od šest meseci do pet godina zatvora, dok su kazne veće za članove organizovanih kriminalnih grupa.

————————

Poslednja izmena:
Vidiš, ova rečenica odlično pokazuje koliko je Tadić jedan političar šarlatan. A i ti sa njim ;)

Ne vodiš ti politiku tako što odeš negde da pitaš da li nešto može. Po principu "izvinite, da li ja mogu...". Pa naravno da će da te oduvaju. Sećam se kad su ga pitali što se na Kosovo nije vratilo naših 1000 vojnika na koje smo imali pravo... kaže "nisu nam dali" (?!). On batica otišao da pita (!) i naravno da mu nisu dali.

Politika nije da ti ideš unaokolo da pitaš, nego da se izboriš za sebe. Guraš, laktaš se, trguješ, podmazuješ... Valjda znaš kako to funkcioniše. Ili zapravo ne znaš. Potpuno naopako shvatanje imaš kako stvari funkcionišu.

I u prethodnoj poruci sam ti odgovorio šta je problem, no ti kao da ne čitaš. EU nema neki poseban interes da mi uđemo u članstvo. Više smo im od koristi kao kolonija i deponija. Ali to ne znači mi treba da pristanemo na takvu ulogu, daj malo razmisli svojom glavom. Nego zapneš i guraš. Ne ideš ti u EU tako što ćeš da pitaš da li može, nego ulaziš đonom. Daj malo skapiraj kako stvari (treba da) funkcionišu. Nauči razliku između aktivne i pasivne politike. Na primer, pogledaj slučaj Kosova. Nama je teritorija upravo i otišla jer smo vodili pasivnu diplomatsku borbu a Albanci aktivnu. Pa naši odu u Nemački da pitaju a Albanci samo guraju i podmazuju.
Neozbiljno.

• Haha
Reactions: PA8
Policija Srbije je 1. avgusta u šumskom pojasu prema granici sa Mađarskom, našla 300 migranata i veću količinu oružja, saopštilo je Ministarstvo unutrašnjih poslova (MUP).

Ovo su malo neozbiljne vesti. Ti migranti i to oružje nisu pali sa neba, nego ih je prethodno policija pustila da uđu u državu pa sad kao fora pronašli.

Dakle, pravo pitanje je: kako su uopšte došli i odakle im oružje. To znači da policija ne radi svoj posao, ili je u pitanju neki politički dogovor da se oni puste.

Ovo su malo neozbiljne vesti. Ti migranti i to oružje nisu pali sa neba, nego ih je prethodno policija pustila da uđu u državu pa sad kao fora pronašli.

Dakle, pravo pitanje je: kako su uopšte došli i odakle im oružje. To znači da policija ne radi svoj posao, ili je u pitanju neki politički dogovor da se oni puste.
Konstatujem samo da model bajoneta na jednoj od zaplenjenih pušaka nije Zastavin i da je po svoj prilici to donešeno sa Bliskog istoka. Garant ima uviđajnih duša koje nekim od njih (ako imaju čime da plate) prodaju oružje i u Srbiji, ali dolaze oni i naoružani - kako je prelazio mađarsku granicu tako se provukao i iz Makedonije ili iz Bugarske.

Konstatujem samo da model bajoneta na jednoj od zaplenjenih pušaka nije Zastavin i da je po svoj prilici to donešeno sa Bliskog istoka. Garant ima uviđajnih duša koje nekim od njih (ako imaju čime da plate) prodaju oružje i u Srbiji, ali dolaze oni i naoružani - kako je prelazio mađarsku granicu tako se provukao i iz Makedonije ili iz Bugarske.

Ko to kaže? Ja sam video zaplenjenu kod Subotice pušku koja sigurno nije iz Srbije.
Šta kažu policija, BIA, i ostali daj da vidimo te serijske brojeve i modele zaplenjenih pušaka.
Ja sam bio profesionalni vojnik i prepoznam tip i model svake puške
FDDD, ako si to što kažeš onda svakako znaš da je na Balkan tokom ratova devedesetih naročito u Hrvatsku i Bosnu došlo brdo oružja s raznih strana sveta. Posebno su Bošnjake masovno naoružavale muslimanske zemlje. Ne misliš valjda da je sve to posle isparilo? Kakva Zastava i serijski brojevi?! Nisu više osamdesete i SFRJ.

Sve je to uračunato u "cenu". U EU fali radne snage, pogotovo za slabo plaćena radna mesta i migranti su trebali da "reše" taj problem. To i rade. Nikakva tu milost nije bila razlog, to je samo jeftin izgovor da se ljudi koji ne razmišljaju mnogo omekšaju. Eto kao pomaže se sirotim ljudima koji beže od rata. A ljudi niti su siroti, niti neko želi da im pomogne, nego da se iskoristi prilika da dođu da rade najgore poslove. Cena svega toga je nešto narušena bezbednost i demografska slika ali je to procenjeno kao prihvatljivo. Nema besplatnog ručka ;)
EU ne fali jeftine radne snage. Naprotiv. Ljudi slabog obrazovanja ne mogu da nadju posao. Cak ni ovi domaci, a kamoli ovi sa strane.
Zna se koja su zanimanja deficitna i koja se „uvoze“ iz drugih zemalja. Medicinsko osoblje i negovatelji starih i bolesnih.

Izbeglice ne govore jezik zemlje u koju dodju, a jezik se ne uci preko noci i ukoliko nisu skolovani ili ne mogu da dokazu da su skolovani oni nemaju gde da se zaposle.
I kako da se zaposle? Gde? Sta da rade?
Nema mesta vise ni za obicnog zidara ili molera. I to rade ljudi iz Evrope. Nasi, Poljaci, Rumuni.

EU ne fali jeftine radne snage. Naprotiv. Ljudi slabog obrazovanja ne mogu da nadju posao. Cak ni ovi domaci, a kamoli ovi sa strane.
Zna se koja su zanimanja deficitna i koja se „uvoze“ iz drugih zemalja. Medicinsko osoblje i negovatelji starih i bolesnih.

Izbeglice ne govore jezik zemlje u koju dodju, a jezik se ne uci preko noci i ukoliko nisu skolovani ili ne mogu da dokazu da su skolovani oni nemaju gde da se zaposle.
I kako da se zaposle? Gde? Sta da rade?
Nema mesta vise ni za obicnog zidara ili molera. I to rade ljudi iz Evrope. Nasi, Poljaci, Rumuni.

Nisam baš siguran. Po tome ispada da su uvezli milion migranata iz ljubavi. Nekako mi je teško da poverujem u to. Gore sam stavio neko istraživanje MMF-a da razvijene zemlje imaju ekonomskih benefita od migranata. Pa i mi smo uvezli vozače GSP-a iz Šri Lanke. To je taj princip. Kakav jezik, samo ti uvale volan i šljakaj ;)

Nisam baš siguran. Po tome ispada da su uvezli milion migranata iz ljubavi. Nekako mi je teško da poverujem u to. Gore sam stavio neko istraživanje MMF-a da razvijene zemlje imaju ekonomskih benefita od migranata. Pa i mi smo uvezli vozače GSP-a iz Šri Lanke. To je taj princip. Kakav jezik, samo ti uvale volan i šljakaj ;)
Pa sta da radis sa ljudima koji ti u hordama stoje na granici?
Pita li neko Italiju ili Grcku gde sa brodovima prepunih izbeglica?
Ovo sto se sada dogodilo se nikada ranije nije dogodilo.

Zivim u EU i posao se ne dobija tako jednostavno. Ne mozes samo da udjes u autobus i tramvaj i vozis ga. Niti imas polozeno za tu kategoriju, niti obuku, niti govoris jezik, a moras da ga govoris i imas potvrdu o polozenim ispitima. To mozda kod nas moze, ali ovde ne moze.
Da ne spominjem dokumentaciju koju jedan vozac buda popunjava na dnevnoj bazi svaki put kad pocinje i zavrsava sa poslom i predaje bus dalje.

Nisi baš u pravu. Istraživanja pokazuju da razvijene ekonomije imaju koristi od migranata. Budi siguran da to ne bi radili da nemaju. Ako pokušavaš da mi prodaš priču kako se to radi iz ljubavi - slobodno me zaobiđi ;)

https://www.imf.org/en/Blogs/Articl...ration-to-advanced-economies-can-raise-growth
Ovo što ti pišeš je bulšit ili što bi rekli Nemci, total scheiße.
Ni jedno društvo koje masovno prima migrante nema od njih koristi nego samo štete, nazadovanje na svim poljima od ekonomije do kulture i bezbednosti. Da živiš na Zapadu znao bi o čemu pričam a ti nisi izašao iz svog sela

FDDD, ako si to što kažeš onda svakako znaš da je na Balkan tokom ratova devedesetih naročito u Hrvatsku i Bosnu došlo brdo oružja s raznih strana sveta. Posebno su Bošnjake masovno naoružavale muslimanske zemlje. Ne misliš valjda da je sve to posle isparilo? Kakva Zastava i serijski brojevi?! Nisu više osamdesete i SFRJ.
Ne razumeš ili nećeš da razumeš, zato tako i pišeš. Oružje koje su dobijali Hrvati i muslimani jeste zapadno ali vrlo malo je toga došlo u Srbiju da bi se baš to delilo migrantima. Suluda teorija.
Ovde ako nešto možeš od automata da kupiš na crno to je 99.99% Zastava m70 ili naš kalašnjikov. Od pištolja to su opet 99,99% Zastavini modeli m70 TT, i ostali modeli iz zastave. I to nije lako da nadješ i nama a kamoli migrantima koji su ušli u Srbiju i odmah kad predju kod Pirota kupe na "tezgi" tri automata i dva pištolja?! Razmisli malo glavom

Ništa menje dno su idijoti koji im obezbeđuju smeštaj pošto ih idijoti uvedu ovamo preko granice.
Znaš kad bi mu izdala stan,sobu,krevet? Nikad! Znaš kad bi ga zaposlila? Nikad!
Ja bih duž cele granice pokopala "paštete".
Nek jedu!
Inače, zgrada nekadašnjeg hotela Beograd je puna migranata
Oni brinu za teroriste ne brinu za nase ljude kako ce i sta.

Donekle mogu da se složim, ali si opet izbegao da odgovoriš na glavno pitanje. Ako to pravi štetu, i nema nikakve koristi, što su onda to uradili?
Očigledno nekome odgovara islamizacija i što proizilazi iz toga, destabilizacija Evrope. EU oligarhija sledi tu agendu, meni neobjašnjivo zašto. Iako i sami vide da to vodi u propast (izjava same Merkelove da priznaje da integracija stranaca u Nemačkoj nije uspela).

To je kombinacija pokušaja destabilizacije Evrope i utopije evropskih elita da od Arapina i Crnca možeš praviti radnog Evropljanina.

Tome su na neki način "krivi" i radnici iz bivše SFRJ koji su vredno radili i pomogli u izgradnji i ekonomskom uspehu Nemačke 60. i 70. godina. EU birokrate su zbog toga verovale da će uvoz Arapa nadoknaditi manjak radne snage i da će oni vredeti kao i Balkanci.

Realnost pokazuje da ih rad ne zanima, mentalitet ostaje i kroz četiri generacije isti kakav je i bio, znaju da mogu da parazitiraju na socijalnoj pomoći itd

IT

U saopštenju piše da je 13 migranata zadržano shodno odredbama Zakonika o krivičnom postupku, a da će protiv 27 biti podnete prekršajne prijave.
Samo prva s leva je Zastava m70 poznam je po ovom sklopivom tromblonskom nišanu. Ove dve su druge dve verzije kalašnjikova koje su pravile istočnoevropske zemlje a Arapi kupovali na veliko od njih. Mada kupovali su dosta i našu m70

Ljudima u srbiji je prihvatljivo objasnjenje o oruzju igrala se deca...
A oruzje nije za yrgovinu nego za upotrebu sto znaci otprilike 1 automat = 40 kriminalaca u hijararhiji
Ebiga rasteruj inteligentne pa se posle cudi kakva se deca radjaju u srbiji.

Pa obavezuju ih zakoni, Deklaracija o ljudskim pravima i UN konvencija o izbeglicama iz 1951.
Da, ovde si u pravu. Obavezuje deklaracija koja je dokazano idiotska i koju migranti masovno zloupotrebljavaju.
- U mnogim zemljama odakle dolaze ne ratuje se. Nemaju nikakva dokumenta pa ne može da se utvrdi odakle su. I podsaharski crnci su prijavljivali da dolaze iz Sirije. Zbog toga država u kojoj su zatražili azil ne može da ih vrati nazad.
Zašto ne idu u bogate arapske zemlje nego guraju 3000 km u Evropu? Po tome kako se zloupotrebljava konvencija o izbeglicama, u Evropu može da dodje cela Afrika i Azija. Čemu služe granice? Svako može preko livade da udje u zemlju iz zemlje koja je 3000km daleko?!

Back