Migranti, budući bavarski narod?

fosilvaso

Buduća legenda
Poruka
42.201
Autorska tema:
Mi smo bili bombama PRISILJENI da potomcima osmanlijskih osvajača priznamo status naroda, i to KONSTITUTIVNOG! 🤣 Kako se nisu mogli zvati muslimanski narod jer je to vera, izmislili su naziv 'bošnjak', iako im je jedina veza sa Bosnom ta što su rođeni u Bosni! 🤣 Sada ide ista meta, isto odstojanje:
Današnji migranti u EU vukohebinama nisu tamo stigli kao osvajači, nego ih je ona veleizdajnička kujvetina Merkel POZVALA!! 😀Tako će oni imati VEĆA prava! 🤣 Pa će tražiti i status naroda, koji bi se recimo mogao zvati 'bavarski' narod prema onima koji će biti rođeni u Bavarskoj! 🤣 Nadam se da ću da doživim to!😍😍
 
! 🤣 Nadam se da ću da doživim to!😍😍
Нећеш, Васо.

Прво, фосил си.

Друго, све и да си млад, као ми, опет се тако нешто десити неће.

Сад имамо ових пар деценија кризни период, док ви бејби бумери не помрете, како у Њемачке, тако овде. Онда ће се и демографска слика стабилизовати. Плус, добар део миграната прихватиће немачки идентитет. Наравно, они црномањасти, попут неких Турака и остали мигранти, неће баш сви прихватити њемачки идентитет, не зато јер не желе, већ зато што су обојено другачији, па их сви гледају попреко. Црњци ће, свакако прихватити и њемачки и француски и све остале идентитете где долазе, јер нису везани за своје корене, а на филмовима су гледали како су њихова браћа црњци у Америци Американци, па ће и они у Француске бити Вранцузи, у Њемачке Њемци. Од овог осталог, они у вишим слојевима ће прихватити њемачки идентитет, јер не можеш бити инжењер или проф. универзитета а да сам себе стављаш на маргину друштва.

То о чему ти пишеш, дрхтавим рукама, то ће бити резервисано само за ниже друштвене слојеве и ниже облике живота, а ти на дну никада и немају никакву политичку моћ.
 
Autorska tema:
Mi smo bili bombama PRISILJENI da potomcima osmanlijskih osvajača priznamo status naroda, i to KONSTITUTIVNOG! 🤣 Kako se nisu mogli zvati muslimanski narod jer je to vera, izmislili su naziv 'bošnjak', iako im je jedina veza sa Bosnom ta što su rođeni u Bosni! 🤣 Sada ide ista meta, isto odstojanje:
Današnji migranti u EU vukohebinama nisu tamo stigli kao osvajači, nego ih je ona veleizdajnička kujvetina Merkel POZVALA!! 😀Tako će oni imati VEĆA prava! 🤣 Pa će tražiti i status naroda, koji bi se recimo mogao zvati 'bavarski' narod prema onima koji će biti rođeni u Bavarskoj! 🤣 Nadam se da ću da doživim to!😍😍
da si ikad izucavao studiozno nemacku istoriju, znao bi razliku izmedju bavaraca i nemaca napr iz berlina. cak i antropoloski, cak i akcentovano jezicno sa slengom, cak i sa obicajima svojstvenim samo bavarcima.

za razliku od tvoje opaske da ce novi muslimani koji su se deportovali u nemacku biti neki novi bavarci to ce tesko ici. oni ce biti u bilo kojoj formi rata u eu a koji ce biti i to istorijski brzo, biti iza zica kao u konclogorima. svi do jednog.
 
Нећеш, Васо.

Прво, фосил си.

Друго, све и да си млад, као ми, опет се тако нешто десити неће.

Сад имамо ових пар деценија кризни период, док ви бејби бумери не помрете, како у Њемачке, тако овде. Онда ће се и демографска слика стабилизовати. Плус, добар део миграната прихватиће немачки идентитет. Наравно, они црномањасти, попут неких Турака и остали мигранти, неће баш сви прихватити њемачки идентитет, не зато јер не желе, већ зато што су обојено другачији, па их сви гледају попреко. Црњци ће, свакако прихватити и њемачки и француски и све остале идентитете где долазе, јер нису везани за своје корене, а на филмовима су гледали како су њихова браћа црњци у Америци Американци, па ће и они у Француске бити Вранцузи, у Њемачке Њемци. Од овог осталог, они у вишим слојевима ће прихватити њемачки идентитет, јер не можеш бити инжењер или проф. универзитета а да сам себе стављаш на маргину друштва.

То о чему ти пишеш, дрхтавим рукама, то ће бити резервисано само за ниже друштвене слојеве и ниже облике живота, а ти на дну никада и немају никакву политичку моћ.
Slazem se sa vecinom onog sto si napisao, osim ovog poslednjeg dela. Vecina migranata jeste nizeg obrazovanja i nizeg drustvenog sloja, pa ce im ta brojnost omoguciti i politicku moc.
Videcemo kako ce se sve dalje odvijati.
 
da si ikad izucavao studiozno nemacku istoriju, znao bi razliku izmedju bavaraca i nemaca napr iz berlina. cak i antropoloski, cak i akcentovano jezicno sa slengom, cak i sa obicajima svojstvenim samo bavarcima.

za razliku od tvoje opaske da ce novi muslimani koji su se deportovali u nemacku biti neki novi bavarci to ce tesko ici. oni ce biti u bilo kojoj formi rata u eu a koji ce biti i to istorijski brzo, biti iza zica kao u konclogorima. svi do jednog.
Sever Nemacke gleda na Bavarce kao na tvrdokorne tradicionaliste i konzervativce, a pomalo i kao na primitivce.
A za ovo drugo ne znam. Ostaje mi da se nadam da do takvih situacija nece doci.
 
Их бре васо ... :huh:
А, јес' ово баш чудно звучи.
I šta onda ako su rođeni u Bosni?? A da našim preci svojevremeno (mudro i dalekovidno!) NISU očistili Srbiju od osmanlijskog nakota, danas bi oni bili VEĆINA i u Beogradu, kao pre 200 godina...
Pa bi verovatno i u Srbiji dobili status naroda, i to KONSTITUTIVNOG!!?? :hvala:Pošto bi se rađali u SRBIJI, kako bi se oni tada zvali?? Isto 'BOŠNJACI???? :hahaha::hahaha:
 
Нећеш, Васо.

Прво, фосил си.

Друго, све и да си млад, као ми, опет се тако нешто десити неће.

Сад имамо ових пар деценија кризни период, док ви бејби бумери не помрете, како у Њемачке, тако овде. Онда ће се и демографска слика стабилизовати. Плус, добар део миграната прихватиће немачки идентитет. Наравно, они црномањасти, попут неких Турака и остали мигранти, неће баш сви прихватити њемачки идентитет, не зато јер не желе, већ зато што су обојено другачији, па их сви гледају попреко. Црњци ће, свакако прихватити и њемачки и француски и све остале идентитете где долазе, јер нису везани за своје корене, а на филмовима су гледали како су њихова браћа црњци у Америци Американци, па ће и они у Француске бити Вранцузи, у Њемачке Њемци. Од овог осталог, они у вишим слојевима ће прихватити њемачки идентитет, јер не можеш бити инжењер или проф. универзитета а да сам себе стављаш на маргину друштва.

То о чему ти пишеш, дрхтавим рукама, то ће бити резервисано само за ниже друштвене слојеве и ниже облике живота, а ти на дну никада и немају никакву политичку моћ.
Neću to da doživim?? Aaa..Utehu, dajte mi utehu! :hahaha:
Gde to i kako će da se popravlja demografska slika?? U trećim zemljama....A EU je KAPUTT po tom pitanju.....A šta ih tek još čeka..ee..Aa....
Kritična masa migranata neće prihvatiti nemački identitet jer se neće odreći svojih korena, kulture, običaja, tradicije... Pa već imaš GETO-e po Evropi..
Koliko je VSS-a među onima koji su kao horde divljih svinja preplavile Evropu nakon Poziva Merkelice??
Koliko puta su nepismene horde tokom istorije izvodile svinajrije, iako nisu imale političku moć???
 
da si ikad izucavao studiozno nemacku istoriju, znao bi razliku izmedju bavaraca i nemaca napr iz berlina. cak i antropoloski, cak i akcentovano jezicno sa slengom, cak i sa obicajima svojstvenim samo bavarcima.

za razliku od tvoje opaske da ce novi muslimani koji su se deportovali u nemacku biti neki novi bavarci to ce tesko ici. oni ce biti u bilo kojoj formi rata u eu a koji ce biti i to istorijski brzo, biti iza zica kao u konclogorima. svi do jednog.
Tamo su svi nemci, a bavarci, ovi oni su regionalna pripadnost.. kao šumadinac, Lala, moravac.... Iako smo imali bosance, eto dobili smo i 'bošnjake'.. Tako će moći i BAVARAC kao NOVI NAROD!! :hahaha:
Hitler je lako trpao Jevreje u konc. logore jer je imao 'VIŠAK' stanovništva pa je zinuo na tuđe teritorije. I pomagali su mu saveznici. A danas?? Nemačka nema dovoljno svojih koji bi njihovim ofucanim penzićima prali guzice po gerijatrijskim zavodima, a kamoli da ratuju? Ko će da ratuje? LGBT+ jadnici koji ne znaju jesu li on, ona ili ono!!???:hahaha:
Zatim, Jevreji su nakon konc. logora dobili državu, muslimani su nakon logora po Bosni dobili status konstitutuvnog naroda i praktički dobili i državu..... a šta će biti po Evropi?? KO će koga da trpa u logore??? :hahaha:
 
Autorska tema:
Mi smo bili bombama PRISILJENI da potomcima osmanlijskih osvajača priznamo status naroda, i to KONSTITUTIVNOG! 🤣 Kako se nisu mogli zvati muslimanski narod jer je to vera, izmislili su naziv 'bošnjak', iako im je jedina veza sa Bosnom ta što su rođeni u Bosni! 🤣 Sada ide ista meta, isto odstojanje:
Današnji migranti u EU vukohebinama nisu tamo stigli kao osvajači, nego ih je ona veleizdajnička kujvetina Merkel POZVALA!! 😀Tako će oni imati VEĆA prava! 🤣 Pa će tražiti i status naroda, koji bi se recimo mogao zvati 'bavarski' narod prema onima koji će biti rođeni u Bavarskoj! 🤣 Nadam se da ću da doživim to!😍😍
svabi su potrebni migranti da bi se borili na istocnom frontu
 
Tamo su svi nemci, a bavarci, ovi oni su regionalna pripadnost.. kao šumadinac, Lala, moravac.... Iako smo imali bosance, eto dobili smo i 'bošnjake'.. Tako će moći i BAVARAC kao NOVI NAROD!! :hahaha:
Hitler je lako trpao Jevreje u konc. logore jer je imao 'VIŠAK' stanovništva pa je zinuo na tuđe teritorije. I pomagali su mu saveznici. A danas?? Nemačka nema dovoljno svojih koji bi njihovim ofucanim penzićima prali guzice po gerijatrijskim zavodima, a kamoli da ratuju? Ko će da ratuje? LGBT+ jadnici koji ne znaju jesu li on, ona ili ono!!???:hahaha:
Zatim, Jevreji su nakon konc. logora dobili državu, muslimani su nakon logora po Bosni dobili status konstitutuvnog naroda i praktički dobili i državu..... a šta će biti po Evropi?? KO će koga da trpa u logore??? :hahaha:
ovo sto si napisao je na nivou onoga da je hitler bio socijalista, sto znaci da su svi socijalisti kao hitler.

ili, hitler je pravio puteve po nemackoj, a neko ko se hvali koliko je puteva izgradio u srbiji mora da je hitler.

sad pocinjem obe teze da ozbiljno preispitujem ko fojerbah.
 
da si ikad izucavao studiozno nemacku istoriju, znao bi razliku izmedju bavaraca i nemaca napr iz berlina. cak i antropoloski, cak i akcentovano jezicno sa slengom, cak i sa obicajima svojstvenim samo bavarcima.

za razliku od tvoje opaske da ce novi muslimani koji su se deportovali u nemacku biti neki novi bavarci to ce tesko ici. oni ce biti u bilo kojoj formi rata u eu a koji ce biti i to istorijski brzo, biti iza zica kao u konclogorima. svi do jednog.

Ne samo da Nemci sa severa ne bi mogli da postanu Bavarci, nego čak ni oni, npr. tu neki iz rajnsko-majnske oblasti ne bi mogli. Eventualno ovi južno od Frankurta. Pri tome, trebali bi biti katolici. Ako se negde u Nemačkoj pazi na veroispovest, onda je to Bavarska.
Kakvi muslimani da budu Bavarci. Možda u Minhenu ili Nirnbergu, neki neoliberali što furaju tu agendu forsiraju takvu priču, kroz neki program inkluzije, da se pokaže multikulturanost velikog grada.
Sve ostalo, čak i u tim većim gradovima, ostaje isto - Turčin može da postane "Nemac", ali Bavarac ne.
 
nema veze. ponudice im se drzavljanstvo u zamenu za ratovanje protiv rusa.

svaba je to
Još bolje! Sami Nemci će plaćati i školovati vojnim veštinama migrante.. koji će to iskoristiti kada dođe vreme!! Ko ništa ne nauči iz istorije, dužan je ponavljati! Pa kaže:
Tako je i Bravar pod obavezno (dobrovoljno :hahaha: ) Zvao u JNA i vojno osposobljavao i NESRBE, a za koje je ZNAO da će prvom prilikom da IZDAJU tu njegovu multikulti prchiju.... Što se i desilo 90-tih.....pa su vojna znanja iskoristili za rušenje šugoslavije....
 
Ne samo da Nemci sa severa ne bi mogli da postanu Bavarci, nego čak ni oni, npr. tu neki iz rajnsko-majnske oblasti ne bi mogli. Eventualno ovi južno od Frankurta. Pri tome, trebali bi biti katolici. Ako se negde u Nemačkoj pazi na veroispovest, onda je to Bavarska.
Kakvi muslimani da budu Bavarci. Možda u Minhenu ili Nirnbergu, neki neoliberali što furaju tu agendu forsiraju takvu priču, kroz neki program inkluzije, da se pokaže multikulturanost velikog grada.
Sve ostalo, čak i u tim većim gradovima, ostaje isto - Turčin može da postane "Nemac", ali Bavarac ne.
Sadašnji bavarci NISU narod jer su se uklopili u nemački narod. Ali, migranti rođeni u Bavarskoj bi jednog dana mogli da se proglase za BAVARSKI NAROD, kao što su se i balije proglasile bošnjacima. Oni koji ne žele da se asimiluju, odreknu svoje kulture, običaja, tradicije će sigurno tražiti status NARODA sa svim pravima koja idu uz to....... inače su manjina, verska zajednica....
 
Sadašnji bavarci NISU narod jer su se uklopili u nemački narod. Ali, migranti rođeni u Bavarskoj bi jednog dana mogli da se proglase za BAVARSKI NAROD, kao što su se i balije proglasile bošnjacima. Oni koji ne žele da se asimiluju, odreknu svoje kulture, običaja, tradicije će sigurno tražiti status NARODA sa svim pravima koja idu uz to....... inače su manjina, verska zajednica....
Teško, zaista.
Kod Bavaraca je jako izražen taj katolički element.
Pa kod njih se još uvek po manjim mestima pozdravljaju na ulici sa "Grüß Gott". To je tradicionalizam koji neće lako da isšezne.
 
Teško, zaista.
Kod Bavaraca je jako izražen taj katolički element.
Pa kod njih se još uvek po manjim mestima pozdravljaju na ulici sa "Grüß Gott". To je tradicionalizam koji neće lako da isšezne.
Kada dođe vreme za to, niko ih neće moći sprečiti da se migranti ( potomci ) proglase narodom.. kao što ni mi nismo mogli to sprečiti tzv. 'bošnjacima'.....
 

Back
Top