U poslednjem emitovanju kviza Ja volim Srbiju (utorak, 17.05. u 22:22h, Prva TV), gde su gosti, pored ostalih, bili Slobodan Ninković i Lidija Vukićević (navodim zbog podsećanja), dat je tačan odgovor na pitanje čije je planine vrh Midžor, a voditelj Manda je odgovor i obogatio dodavši kako je Midžor, sa svojih 2169 m n.v., najviši vrh Srbije. Midžor jeste najviši vrh Centralne Srbije, teritorije koja ostaje od Srbije ako se izuzmu autonomne pokrajine, što voditelj nije naveo. Niko od prisutnih nije reagovao, a kviz je nastavio svojim tokom.
Ako nekom treba podsećanje, najviši vrh Srbije je Đeravica (2656m), koja se nalazi na Kosovu i Metohiji.
Mene interesuje da li ovo znači prećutno priznavanje nezavisnosti Kosova i Metohije od strane javnosti i medija i svih svesnih i vertikalno i horizontalno, ili se samo radi o lapsusu dragog nam glumca koji je automatski oprošten? Ili pak nikog više nije ni briga? Inače ovo nije prvi put da je Midžor vrh Srbije, a na google.com dobićete isti odgovor na čitavoj prvoj strani rezultata.
Sve u svemu, na ovo niko nigde nije reagovao, a meni se ne čini tako bezazlenim kao što izgleda da jeste.
Ako nekom treba podsećanje, najviši vrh Srbije je Đeravica (2656m), koja se nalazi na Kosovu i Metohiji.
Mene interesuje da li ovo znači prećutno priznavanje nezavisnosti Kosova i Metohije od strane javnosti i medija i svih svesnih i vertikalno i horizontalno, ili se samo radi o lapsusu dragog nam glumca koji je automatski oprošten? Ili pak nikog više nije ni briga? Inače ovo nije prvi put da je Midžor vrh Srbije, a na google.com dobićete isti odgovor na čitavoj prvoj strani rezultata.
Sve u svemu, na ovo niko nigde nije reagovao, a meni se ne čini tako bezazlenim kao što izgleda da jeste.

