Quantcast

Microsoft Office Word 2003

eremita

Zaslužan član
Poruka
116.718
Поштовани,

да ли неко може да ми помогне и да ми одговори... имам инсталиран Microsoft Office Word 2003... потребно ми је да израдим неке документа који се састоје И ОД ДОСТА ТЕКСТА И ОД ДОСТА ФОТОГРАФИЈА КОЈА БИ БИЛЕ СКЕНИРАНЕ ПА УНЕТЕ тј. уметнуте у текст ... видим да овај програм има све опције које су ми потребне, међутим од неких имам уверавања да се такви документи НЕ РАДЕ У ВОРДУ... зашто, није ми јасно???

Прецизније питање гласи да ли оваквих неколико докумената који ће имати по преко више од 100 страница могу да израдим у Ворду, да ли би долазило до проблема када се преноси на дискету и уопште зашто људи кажу да Ворд није подобан за израду таквих докумената???

Ако неко зна, може и да ми одговори на пп да не замарам остале који више знају...

eremita

Zaslužan član
Poruka
116.718
Može sve to sa Wordom, ako je u pitanju kucani tekst i slike.
Је л' стварно??? То би ми највише одговарало јер је тај програм најлакши, почео сам да радим у QuarkXPress 5.0 - али сам се тотално упетљао јер је програм компликован и све ми је "зарибало"...био би ми спас да може у Ворду...

SQUID

Elita
Banovan
Poruka
15.397
Је л' стварно??? То би ми највише одговарало јер је тај програм најлакши, почео сам да радим у QuarkXPress 5.0 - али сам се тотално упетљао јер је програм компликован и све ми је "зарибало"...био би ми спас да може у Ворду...
Pa da, zašto ne bi moglo?!

Word je odličan program.

eremita

Zaslužan član
Poruka
116.718
Pa da, zašto ne bi moglo?!

Word je odličan program.
Па кажу ми да би, ако те докумене после снимим на дискету - ОНАЈ КОЈИ ОТВАРА ИМАО ВЕЛИКИХ ПРОБЛЕМА ЗБОГ ФОТОГРАФИЈА... као мора то да се све одради у неком програму који је предвиђен за штампу... уопште ми није јасно, зашто онда Ворд има опције убацивања фотографија ако оне после све коче???

SQUID

Elita
Banovan
Poruka
15.397
Па кажу ми да би, ако те докумене после снимим на дискету - ОНАЈ КОЈИ ОТВАРА ИМАО ВЕЛИКИХ ПРОБЛЕМА ЗБОГ ФОТОГРАФИЈА... као мора то да се све одради у неком програму који је предвиђен за штампу... уопште ми није јасно, зашто онда Ворд има опције убацивања фотографија ако оне после све коче???
Ja sam često radio sa Wordom i ubacivao slike i nikada nisam imao nekih problema, Word je najbolji, ceo svet ga koristi.

Ne verujem da može biti nekih problema...radi ti u Wordu...

R.Žiskar

Elita
Poruka
15.646
Отварање документа зависи од тога колико су компоненте рачунара "снажне". Варијанта б је да урадиш све у wordu а да после пребациш у .pdf уколико онај коме достављаш текст нема потребе за уносом измена. Мада са AdobePro може и да мења.

eremita

Zaslužan član
Poruka
116.718
Е, баш ти хвала, брате, радићу па "куд' пукло да пукло"...... а је л' могу без проблема неки такав документ да поставим на сајт, или на Фејсбук???

eremita

Zaslužan član
Poruka
116.718
Отварање документа зависи од тога колико су компоненте рачунара "снажне". Варијанта б је да урадиш све у wordu а да после пребациш у .pdf уколико онај коме достављаш текст нема потребе за уносом измена. Мада са AdobePro може и да мења.
Значи - радићу у Ворду.. па шта буде.... хвала.....

benitez

Primećen član
Poruka
558
Radi ga slobodno u Wordu ali prethono napravi tabelu. Kucaj tekst u jedan red dok ne dodje red na sliku pa onda napravi nov red i u njega umetni sliku a ako hoces da imas tekst sa strane ili sa obe strane podeli red u tri kolone u jednom ce biti slika a u dve tekst. Ne verujem da bi dokument bio toliko veliki da ne moze da stane na bilo koji USB flash. Diskoteke ne znam da neko jos koristi ali i u tom slucaju mozes da zapakujes u RAR pa na vise disketa.

niceboy

Elita
Poruka
20.049
Radi ga slobodno u Wordu ali prethono napravi tabelu. Kucaj tekst u jedan red dok ne dodje red na sliku pa onda napravi nov red i u njega umetni sliku a ako hoces da imas tekst sa strane ili sa obe strane podeli red u tri kolone u jednom ce biti slika a u dve tekst. Ne verujem da bi dokument bio toliko veliki da ne moze da stane na bilo koji USB flash. Diskoteke ne znam da neko jos koristi ali i u tom slucaju mozes da zapakujes u RAR pa na vise disketa.
:hahaha: :hahaha1:

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.