Quantcast

Microsoft Edge prestigao Firefox

Koji veb pregledac koristite ?

• Ukupno glasova
    22

BLANKED

Elita
Moderator
Poruka
17.218
Chrome vec pocinjem da koristim iz navike, razmisljam da predjem na nesto drugo otkako su mu ukinuli mute tab i undo closed tab ... i jos jednu ili dve opcije ali sam trenutno zaboravio kako su se zvale.

ps.
mada za undo jos uvek radi ctrl+shift+t ali i to skidaju uskoro

Commie

Buduća legenda
Poruka
46.068
Chrome vec pocinjem da koristim iz navike, razmisljam da predjem na nesto drugo otkako su mu ukinuli mute tab i undo closed tab ... i jednu opciju ali sam trenutno zaboravio.
Picture in Picture?
Za to ti treba extenzija njihova ...krajnji debilizam, kako Firefox to lepo upakuje i radi bez problema.
Google šta reći...ceo Chrome im je jedan težak ad bloat.

BLANKED

Elita
Moderator
Poruka
17.218
E sad jedino sto i mene a i ostale vuce da ga koristim i dalje, ipak je Google, povezano mi je sve i mejl, i YT, drive, android, plus ona opcija na telefonu send to PC.... To i jeste bio razlog koji me odvukao od Firefox-a, mnogo mi je za sve to bio prakticniji chrome. Sad slicno verujem radi i Microsoft, mada kod njih jedino gde se cesto logujem je hotmail ... eventualno skype.

Commie

Buduća legenda
Poruka
46.068
E sad jedino sto i mene a i ostale vuce da ga koristim i dalje, ipak je Google, povezano mi je sve i mejl, i YT, drive, android, plus ona opcija na telefonu send to PC.... To i jeste bio razlog koji me odvukao od Firefox-a, mnogo mi je za sve to bio prakticniji chrome. Sad slicno verujem radi i Microsoft, mada kod njih jedino gde se cesto logujem je hotmail ... eventualno skype.
Sve to možeš i na Edge...
Import sifri, bookmarks I to je to.
Čak šaljem tabove sa telefona na PC.

Umri_muski

Elita
Poruka
24.047
Chrome je brz ali spijunira nevidjeno..
FF najdosledniji , na najvise sajtova radi, ali su ga usporili i zaebavaju addonove , i ima vec dugo memory leakage, za koji ff kaze da nije tacno , a ja proverio, tacno ma sta oni rekli...
Najbolji , tj najbrzi su mi japanci...na zalost cim neki sajt vidi ili im napises da koristis japance, oni odmah udare block...
Opera nije kao FF spora, ali i ne radi svuda kako treba...
Banke se drze MS kao pijan plota...

Tako covek mora da ima FF, ako hoce da bushi, chrome, ako hoce da se igra, japanca ako hoce brzo da se igra ili da brzo gleda...

fosilvaso

Buduća legenda
Moderator
Poruka
27.640
Picture in Picture?
Za to ti treba extenzija njihova ...krajnji debilizam, kako Firefox to lepo upakuje i radi bez problema.
Google šta reći...ceo Chrome im je jedan težak ad bloat.
Dilema i IZAZOV za piskarala web-browsera? Ako nabacaš sve fensi-šmensi mogućnosti, dobiješ sporo i neupotrebljivo smeće koje ždere resurse.
Posebna je tema oko reklama na stranicama i sličnih stvari: Neke organizacije se jedino finansiraju iz tih reklama, a neki drugi mlate lovu na njima! I šta bi sada trebali da naprave web-browseri? Blokirati ili ne, samo neke blokorati, ili ništa?

Commie

Buduća legenda
Poruka
46.068
Dilema i IZAZOV za piskarala web-browsera? Ako nabacaš sve fensi-šmensi mogućnosti, dobiješ sporo i neupotrebljivo smeće koje ždere resurse.
Posebna je tema oko reklama na stranicama i sličnih stvari: Neke organizacije se jedino finansiraju iz tih reklama, a neki drugi mlate lovu na njima! I šta bi sada trebali da naprave web-browseri? Blokirati ili ne, samo neke blokorati, ili ništa?
Ukratko svaki browser radi brze kada su reklame blokirane :per:

Trandaiflko

Zainteresovan član
Poruka
419
Као лаик за системске ствари, могу да тврдим да је МозилаФ најлакши за руковање. Он једини има мени палету. Одмах идеш на Tоools, Bookmarks...
На осталим уопште не могу да нађем рецимо encoding кад ми на неком сајту искоче хијероглифи уместо сугласника са капицом.
А да нас кињи МозилаФ, кињи нас. Успорава. Закива се. на неком сајту има приложен видео клип, неће да га отвори. Ни да га поокаже. празан простор.
За Хроме пише да гута много и баерије и меморије.
Опера и Хроме имају чудан изглед, цео монитор је некако млечан. Као небо изнад БГ ових дана. Убих се тражећи сетинг за то. нема па нема. Уз то, писао сам већ овде, када ми неко пошаље атачмент на Емаил, Опера нема опцију да то погледам, одмах ми нуди да "даунлодујем". без везе.
А опет, ако ниси на Хроме, не ради микрофон када укључим диктафон. Или када некога зовем преко Фб.

fosilvaso

Buduća legenda
Moderator
Poruka
27.640
Као лаик за системске ствари, могу да тврдим да је МозилаФ најлакши за руковање. Он једини има мени палету. Одмах идеш на Tоools, Bookmarks...
На осталим уопште не могу да нађем рецимо encoding кад ми на неком сајту искоче хијероглифи уместо сугласника са капицом.
А да нас кињи МозилаФ, кињи нас. Успорава. Закива се. на неком сајту има приложен видео клип, неће да га отвори. Ни да га поокаже. празан простор.
Опера и Хроме имају чудан изглед, цео монитор је некако млечан. Као небо изнад БГ ових дана. Убих се тражећи сетинг за то. нема па нема. Уз то, писао сам већ овде, када ми неко пошаље атачмент на Емаил, Опера нема опцију да то погледам, одмах ми нуди да "даунлодујем". без везе.
А опет, ако ниси на Хроме, не ради микрофон када укључим диктафон. Или када некога зовем преко Фб.
MozilaF gnjavi sa Adobe Flash materijalom! Treba ga dozvoliti za SVAKU specifičnu stranicu!

ДраганЖ

Aktivan član
Poruka
1.724
Обзиром да користим Линукс (Дебиан и увек последњу верзију Фајерфоксом заиста нисам приметио ове проблеме (осим позва преко Фејсбука - то не користим).

ДраганЖ

Aktivan član
Poruka
1.724
Иначе од интернет прегледача користим Фајерфокс , Фалкон (наставак развоја Капзиле), Јандекс прегледач, имам и Хромијум али га већ дуго нисам нешто користио.
На мобилном телефону користим Јандекс прегледач...

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.