mico

J

junior

Gost
Interesuje me kako osposobiti racunar ako je u dijelovima. Dobijem posebno maticnu plocu, RAM memoriju, zvucnu, HDD, procesor, itd. Recimo sve fizički spojim, verovatno instaliram neki DOS ali kako, cacko sam po BIOSU vidim i tu imam osnovna podesavanja ali nezna kako da snimim i upotrebim BIOS itd. Znam da ovo nije za pocetnike ali od necega se mora poceti. Da li postoji nekakav veb sajt o ovome na sprkom jeziku? Svaka informacija o ovome bi mi dobro dosla HVALA.
 
juniore, juniore...ushta si se upustio..?
Salim se...Ako si stvarno sve spojio kako treba onda ti ne ostaje puno posla jer sve skoro ide samo...
Sto se DOSa i BIOSa tice ovaj prvi se ucitava sa Windowsom a BIOS je vec na maticnoj ploci i tu nema sta da diras ako ne znas sem da mu potvrdis defaults value...jer je to najsigurniji nacin da ti komp proradi. HDD moras proveriti, particionisati ako vec nije, i formatirati.
Sve sto ti treba je jedna boot disketa uradjena pod WIN98 ili Me bez obzira sta nabacujes kao program posle. Proveri u biosu da li je kao first boot upisan flopy, stavi disketu u komp i stisni ctrl alt supr...
 
Ostavi disketu da se ucita. Da bi proverio HDD upishi FDISK pa enter...Ako je disk vec formatiran onda posle ucitavanja diskete i onog famoznog A:/...
stavi CD u chitach, upisi SETUP i to je sve...
Posle samo prati akciju i uzivaj ;)
Ako imas nekih problema ostavi mi meil pa cu te kontaktirati...
 
«Helper» hoću da ti se zahvalim na ovoj iscrpnoj informaciji. Sto se tice emajl ardese «spinter@panto.rs.net», mada nisam siguran da sam pravilno podesio slanje i primanje poste posto sam junior na internetu, a sto se tice godina imam ih 35 tako da nemislis da sam stavrno neki junior i u godinama. Pozdrav.
 
Evo saljem ti poruku na meil gde me mozes naci za dodatne informacije ukoliko ih trebas.
A sto se godina tice...covek se uci dok je ziv pa opet glup umre ;)
 

Back
Top