Новинари медија у Србији из неког разлога траже било који повод како би малициозним текстовима облатили или унизили српску кошарку као и српске кошаркаше. У том калупу је и приложени таблоидни чланак.
Ен-би-еј сезона тек је почела, одиграно је тек 7-8 кола, доносити неки суд о учинку играча бесмислено је. Када је у питању српски двојац у Оклахоми, обојица излазе из повреде. Код Мицића је и период привикавања и на другачију кошарку од европске и на другачију улогу у екипи. Сваки играч који је отишао из Европе у каснијим годинима, а Васи је 29, имао је грдних проблема са привикавањем и на ен-би-еј игру и на схватања другачија од оних на које на навикао.
Уз то у Оклахоми је на спољној линији паклена конкуренција. Чине је чине фантастични Шеј Гилџес-Александар, одлични дефанзивац Лу Дорт те изванредни Џош Гиди, поливалентнио играч који покрива поз. 1-3. Стартери су "зацементирали" свој статус, било је очекивати да се Васа у овој сезони неће наметнути за такав статус, у ен-би-еју постоје неки шаблони којих се стручни тимови држе. И бек-ап спољне опције Треј Мен, Ајзеа Џое и Ерон Вигинс нису лоше, Оклахоме велике наде полаже и шансу добија Кејсон Волас, тако да је конкуренција баш опака, на Васи је да стрпљиво чека шансу.
Нешто је боље што се тиче конкуренцији на Алексејевој позицији, на поз.4 конкуренти су два Вилијамса, млади играчи, Џејлен нема висину за ту поз. (тек 196 цм) али силна енергија, те Џејлин доста виши (208 цм), али и спорији. Оба су у предности пред Алексејем, којем предстоји грчевита борба да се избори за улогу у ротацији, неће бити лако.
Што се тиче Васиног статуса и могућег повратка у Европу, то је искључено, Васа има уговор до 2026.године, за три сезоне зарадиће 23,6 мил.$, по истеку уговора имаће 32 године, видјећемо куда ће га пут одвести. Могућ је повратак у Европу ако га Оклахома "ослободи" обавеза но то се неће десити прије сезоне 2025/26.
Што се тиче репрезентације, плејммејкер који је два пута био МВП евро-лиге, који је у захтјевној евролигашкој конкуренцији доказао вриједност, увијек ће бити међу кандидатима за националну селекцију, да ли ће играти на олимпијади одредиће прије свега здравствено те физичко и ментално стање, ту ће коначну ријеч дати селектор.
Када је у питању Алексеј, он је у ен-би-еју три године, имао је и добрих бројки, има и један трипл-дабл, но он готово и није играо такмичарску кошарку, углавном необавезну, уз то имао је претходне сезоне двије тешке повреде, напредак не иде како је могао, видјећемо какав ће ниво бити за годину дана и да ли ће бити конкурентан за репрезентацију, ту се наметнуо на тој позицији млади Никола Јовић, долазе још неки млади играчи и на тој позицији у наредном времену биће опасна конкуренција за дрес Србије.
Васи и Алексеју више среће у наставку сезоне и каријере.