Michael Parenti раскринкава лажи на рачун Срба у Босни

ti zaboravljas da bosnjaci tada nisu postojali, u vreme banovine, a muslimana je u BIH bilo oko 25%
medju muslimanima u kraljevini jugoslaviji pored narodne radikalne stranke (srpska stranka nikole pasica) bila ne najpopularnija zajednica muslimana jugoslavije, tako se nekako zvala. lider te stranke je bio srbin islamske vere, kao i malte ne, celo clanstvo.
tako da nije moglo doci do bilo kakvog zanemarivanja onda jos uvek nepostojeceg naroda.

Poslednja izmena:
Kad shvatiš da je bio moguć dogovor po sporazumu Cvetković-Maček 61:39%.

Sporazum Cvetkovic – Macek stvorio je autonomnu Banovinu Hrvatsku s dijelovima povijesne Bosne, navlastito s opcinama Derventa, Gradacac i Brcko (juzno od Save), Travnik, Bugojno, Fojnica, Prozor, Tomislavgrad (Duvno) i Livno (srednja i jugozapadna Bosna), te opcinama Konjic, Ljubuski, Mostar i Stolac (Hercegovina). U preostalih 38 opcina u krnjoj Bosni i Hercegovini vide legitimno srpsku zemlju. Podjela je obavljena tako da je potpuno zanemaren bosnjacki narod. Naprimjer, ako je u opcini bilo 31% katolika i 30% pravoslavaca, opcina je usla u Banovinu Hrvatsku. Bosnjacka relativna vecina nije uopce uzeta u obzir. Na taj je nacin Macekov HSS prihvatio model podjele bosne, dakako unutar Jugoslavije, ali je time ipak stvorio presedan ciji se kobni rezultati danas osjecaju jos vise nego za vrijeme Drugog svetskog rata.
I još dodaš šta su Ustaše pjevale:
"Nesta krsta sa tri prsta, nestat će i vjere što zicugu pere" te zločine četnika nad muslimanima u Foči i drugim mjestima gdje je ta čizma zagazila. Za zločine u Foči Srbi su našli opravdanje kao odmazdu za zločine nad Srbima koje su počinili Hrvati u muslimanskoj nošnji i prilikom vršenja istih dozivali se Muslimanskim imenima.
Ti zločini su učinjeni pod vodstvom ustaše Jure Francetića.
O tome, dok je imao malo pameti pisao je i Franjo Tuđman.

to me apsolutno ne interesuje sta je bilo pre 70 god.zasto je Alija usao u rat i ostavio narod na cjedilu,zasto je smjenio Babu kad je Babo dobio najvise glasova na prvim izborima za predsjednistvo,zasto je nasilno hteo da odvoji Bosnu od jugoslavije kad nam je tamo svima bilo dobro,zasto je izazvao rat svojim suludim potezima da bi na kraju poslao svoje horde zla da ubijaju i siluju vlastiti narod koji se nije slagao sa njegovom zlocinackjom politikom

Нема везе за поријекло, не вјерујем ти али то није битно, хајде да узмемо да си аутентични Србин из Сарајева. Сви смо ми расли у истим условима (уз варијације на тему) и није ми јасно како можеш да тврдиш да само грађани једног града знају праву истину о свему, а остали немају појма. Само Срби из Сарајева знају да су други заведени разним политикама, а остали су овце. И ја сам ишао у школу и завршио факултет, и уз сву пристрасност према себи, мислим да нисам глуп и да знам да саберем много више него што су два и два.
Ја сам дио оне већине српског народа који нису хтјели да изађу на референдум о независности БиХ, без сагласности српског народа то се није могло десити, а десило се и још ме убјеђују како је то демократски и то каже човјек који је био предсједник БиХ, а никад није већински изгласан ни на једним изборима!??
Човјек који је потписао договор о кантонима и то таквим да српски кантони нису били територијално повезани, па послије то повукао да би на крају потписао нешто што је много неповољније по њега. И тај предсједник је био мој "легални предсједник"? Објави ми резултате тих избора на којима је он изабран као легалан!
Како побјегоше сви (већина) они који су могли од тог легалисте? Није могуће да је преко 100 000 сарајевских Срба било толико слијепо код очију да су не само успјели да их наговоре да гласају за њих (Караџић и Крајишник) него их наговорише да оставе сву своју имовину!? Глас се даје али, Бога ми, имовина не. Моја тетка је била у том мултиетничком Сарајеву, јадна се изјаснила као Југословенка (моја јој мајка, пола у шали, пола у збиљи, рекла да више нису сестре) и коначно успјела да изађе тек за нову 1994.годину (колико смо пара за то скупили-не питај). Све оно што јој је моја мајка рекла да ће јој се десити послије тог пописа 1991.године, десило јој се јер није схватала окружење у ком живи. То окружење је тек сада и за оне слијепе видљиво. Не кажем ја да у Сарајеву живе монструми него само кажем да тамо живе они са којима ћемо ми морати опет да ратујемо јер они нама не мисле добро. Ми би њих пустили али неће они нас, у томе је проблем. Ако ја нећу да живим с тобом из овог или оног разлога и небитно да ли сам у праву или нисам, пусти ме да одем. И да понесем оно што је моје (ово је најпроблематичнији дио али је крајње вријеме да сви прежалимо своје личне губитке) јер не можеш ми рећи да је све твоје, ово је мој дио бивше БиХ.

Koliko si ti u stanju da pravdaš pa i pogrešan postupak srpskih vlasti, toliko sam u stanju da napadnem pogrešne poteze nacionalističkih stranaka. SDA, SDS i HDZ.
Kod formiranja istih ja sam rekao pred nekoliko Bošnjaka, u Bosni će biti nemira sigurno a vjerovatno i krvavog rata.
Poslije napada na BiH istima sam rekao da će biti rata i sa Hrvatima i od jednog Mustafe, moj stav je prokomentarisan: "Ti si često bio u rezervi po vojnim vježbama i tebi je JNA isprala mozak. "Hrvati i muslimani u istoriji nisu nikad ratovali" i sl.
Dobro poznajem politiku Hrvatske prema BiH /živio preko 10 godina tamo a u vrijeme MAS pokreta/ i solidno historiju, trebalo bi puno prostora da bi napisao što sam odgovorio, zato ću samo navest jednu rečenicu:
"Kod formiranja fašističke NDH u vrijeme fašiste Hitlera muslimani su slegli ramenima, koliko vidim sad to neće učiniti, moraju biti spremni na odbranu ili će dobiti po leđima."
Jedino nabih, u to vrijeme, mogao vjerovati u masovnost zločina na svim stranama i genocid s bilo koje strane.

Нема везе за поријекло, не вјерујем ти али то није битно, хајде да узмемо да си аутентични Србин из Сарајева. Сви смо ми расли у истим условима (уз варијације на тему) и није ми јасно како можеш да тврдиш да само грађани једног града знају праву истину о свему, а остали немају појма. Само Срби из Сарајева знају да су други заведени разним политикама, а остали су овце. И ја сам ишао у школу и завршио факултет, и уз сву пристрасност према себи, мислим да нисам глуп и да знам да саберем много више него што су два и два.
Ја сам дио оне већине српског народа који нису хтјели да изађу на референдум о независности БиХ, без сагласности српског народа то се није могло десити, а десило се и још ме убјеђују како је то демократски и то каже човјек који је био предсједник БиХ, а никад није већински изгласан ни на једним изборима!??
Човјек који је потписао договор о кантонима и то таквим да српски кантони нису били територијално повезани, па послије то повукао да би на крају потписао нешто што је много неповољније по њега. И тај предсједник је био мој "легални предсједник"? Објави ми резултате тих избора на којима је он изабран као легалан!
Како побјегоше сви (већина) они који су могли од тог легалисте? Није могуће да је преко 100 000 сарајевских Срба било толико слијепо код очију да су не само успјели да их наговоре да гласају за њих (Караџић и Крајишник) него их наговорише да оставе сву своју имовину!? Глас се даје али, Бога ми, имовина не. Моја тетка је била у том мултиетничком Сарајеву, јадна се изјаснила као Југословенка (моја јој мајка, пола у шали, пола у збиљи, рекла да више нису сестре) и коначно успјела да изађе тек за нову 1994.годину (колико смо пара за то скупили-не питај). Све оно што јој је моја мајка рекла да ће јој се десити послије тог пописа 1991.године, десило јој се јер није схватала окружење у ком живи. То окружење је тек сада и за оне слијепе видљиво. Не кажем ја да у Сарајеву живе монструми него само кажем да тамо живе они са којима ћемо ми морати опет да ратујемо јер они нама не мисле добро. Ми би њих пустили али неће они нас, у томе је проблем. Ако ја нећу да живим с тобом из овог или оног разлога и небитно да ли сам у праву или нисам, пусти ме да одем. И да понесем оно што је моје (ово је најпроблематичнији дио али је крајње вријеме да сви прежалимо своје личне губитке) јер не можеш ми рећи да је све твоје, ово је мој дио бивше БиХ.
Ja uopšte ne smtram da je bilo ko u zabludi. Ako je neki Srbin mislio da mu je bolje da bude uz politiku Karadžića, to je njegovo pravo i ja neću bilo kome da to osporavam. Ali i moje je pravo bilo da ne budem lojalan toj politici Karadžića. Nisam bio ni lojalan politici Izetbegovića. Moja lojalnost zvala se država Bosna i Hercegovina i uvijek će se tako zvati. Ja bi se 1992. suprotstavio bilo kome ko je po mojoj državi pravio granice. Da su Bošnjaci od jednog dijela pravili nekakve svoje bošnjačke republike, bošnjačke autonomne oblasti, ja bi bez razmišljanja se borio protiv tih gluposti jer imam stav da je svaka podjela unutar moje države vještačka.

Pokušavam i po pitanju referenduma biti maksimalno objektivan. U to vrijeme u BiH je svaki narod radio nešto bez saglasnosti drugog. Srbi su još davno prije bilo kakve priče o bh.referendumu pravili svoje srpske autonomne oblasti, Hrvati su to takođe radili. Izetbegović je napravio kardinalnu grešku kada je od SDA napravio stranku bošnjačkog naroda, umjesto da je napravio stranku svih naroda u BiH. I onda je usljedila pobjeda nacionalnih stranaka na nacionalnoj retorici. Mi koji smo tada vjerovali opoziciji, smo ostali opozicija, a nacionalne stranke podjelile fotelje i jedni druge podržavali.
Svaki čovjek u BiH je 1991. htio Jugoslaviju od Vardara do Triglava. Ali baš svaki. I onda ode Slovenija, Hrvatska želi takođe...Izetbegović predlaže asimetričnu jugoslovensku federaciju po kojoj bi SFRJ ostala u onim granicama iz 1945. pa nadalje. Dobija podršku Slovenije, dobija podršku Makedonije, dobija podršku Hrvatske, ali što meni nikada neće moći biti jasno, ne dobija podršku Srbije koja se navodno u to vrijeme zalagal za očuvanje Jugoslavije i plan propada. To je bio tzv.Plan Izetbegović-Gligorov. U isto vrijeme u Karađorđevu imamo sastanak Milošević-Tuđman o podjeli Bosne. Tuđman koji se do tada zalagao za cjelovitost BiH, odjednom mijenja mišljenje i počinje sanjati o Hrvatskoj u banovinskim granicama. Slovenija otišla, Hrvatska otišla, Makedonija samo što nije i šta jednoj BiH ostaje tu? E onda imamo ona duga skupštinska zasjedanja bh.parlamenta gdje Karadžić prijeti bosanskim paklom i nestankom muslimanskog naroda. I šta onda neko očekuje da će taj isti muslimanski narod podržati Karadžićev zahtjev da ostane u Jugoslaviji? Ako objektivno razmatramo, ne bi se niti složio s tim...

Ove četiri sarajevske opštine koje su danas u sastavu grada su po popisu iz '91 bile većinski muslimanske. I danas su naravno većinski. Ali kada već pričamo o tih 100 000 Srba. Ajmo danas napraviti popis svih nekadašnjih sarajevskih opština pa ćemo vidjeti da je broj Srba vrlo sličan onom broju iz '91...

Ja ću opet po vjerovatno 150 put reći. Nema podjele BiH, nema ukidanja entiteta dok sva tri naroda ne budu saglasna. Republika Srpska je entitet po ustavu i bošnjačkog i hrvatskog naroda. Bošnjaci i Hrvati neće dati da RS dobije nezavisnost zbog sudbine svojih naroda u tom entitetu. Neće jednostavno da daju zeleno svjetlo jer su u mnogim gradovima današnje RS činili većinu. To je činjenica, ljudi se neće odreći Srebrenice, Višegrada, Foče, Zvornika, Prijedora, Vlasenice, Bratunca, Rogatice...
I tako se ne smiju ni Srbi odreći ni Drvara,Ključa, Ilijaša, Grahova, Glamoča...!
Valjda bi to trebao interes srpskog naroda biti, da se ne zatvore u pola države odričući se druge polovine, bar ja tako mislim...

Poslednja izmena:
Pokušavam i po pitanju referenduma biti maksimalno objektivan. U to vrijeme u BiH je svaki narod radio nešto bez saglasnosti drugog. Srbi su još davno prije bilo kakve priče o bh.referendumu pravili svoje srpske autonomne oblasti, Hrvati su to takođe radili. Izetbegović je napravio kardinalnu grešku kada je od SDA napravio stranku bošnjačkog naroda, umjesto da je napravio stranku svih naroda u BiH. I onda je usljedila pobjeda nacionalnih stranaka na nacionalnoj retorici. Mi koji smo tada vjerovali opoziciji, smo ostali opozicija, a nacionalne stranke podjelile fotelje i jedni druge podržavali.
Svaki čovjek u BiH je 1991. htio Jugoslaviju od Vardara do Triglava. Ali baš svaki. I onda ode Slovenija, Hrvatska želi takođe...Izetbegović predlaže asimetričnu jugoslovensku federaciju po kojoj bi SFRJ ostala u onim granicama iz 1945. pa nadalje. Dobija podršku Slovenije, dobija podršku Makedonije, dobija podršku Hrvatske, ali što meni nikada neće moći biti jasno, ne dobija podršku Srbije koja se navodno u to vrijeme zalagal za očuvanje Jugoslavije i plan propada. To je bio tzv.Plan Izetbegović-Gligorov. U isto vrijeme u Karađorđevu imamo sastanak Milošević-Tuđman o podjeli Bosne. Tuđman koji se do tada zalagao za cjelovitost BiH, odjednom mijenja mišljenje i počinje sanjati o Hrvatskoj u banovinskim granicama. Slovenija otišla, Hrvatska otišla, Makedonija samo što nije i šta jednoj BiH ostaje tu? E onda imamo ona duga skupštinska zasjedanja bh.parlamenta gdje Karadžić prijeti bosanskim paklom i nestankom muslimanskog naroda. I šta onda neko očekuje da će taj isti muslimanski narod podržati Karadžićev zahtjev da ostane u Jugoslaviji? Ako objektivno razmatramo, ne bi se niti složio s tim...

.

postovani forumasi, jel vi mozete vjerovati da covjek prica o gradjanskoj ideji covjeka koji zbog islamske deklaracije i fundamentalizma lezao u zenici i ciji je san panislamska transverzala?? jel moze zdrav razum misliti da su svi gluvi,glupi i slijepi pa da nista nisu znali,culi, citali?? znaci, covjek je danima ovde prisutan pod nikom bh srbin, i da jest i da nije, pise takve nebuloze kojih se nebi postidio ni stanovnik "zavoda za lijecenje psihickih bolesnika jakes-modrica" dakle, kreativni um cetverogodisnjaka tipa " steta sto vukovi ne mogu biti cobani jer bi se najbolje brinuli o ovcama"
nevidjeno:dash::dash::dash:

Bicu oprezan...
Jaaaaaaaaaaakooooooooooooooooo...

Elem.
Za tzv. BH Srbina jos vazi pitanje, i da konacno da odgovor, kao pravi Srbin muslimanske vjeroispovijesti..

Kako se cita Kur`an???

RS musliman

Bicu ponovo oprezan..

Istina je, a nisam odavno citao na ovom forumu informacije ili diskusiju o ratu u bihackoj krajini..

Elem, cinjenica je da je postojao sukob izmedju "alijinih" i "fikretovih"...

Kao srbin u ratu, onda, sam bio na strani "fikretovih" ne iz razloga sto sam eto morao da budem na nekoj strani, vec iz prostog razloga jer je Fikret Abdic, bio lik koji je mogao, ali mu nije dozvoljeno da bosnu dovede do pozicije da prodje bez rata..
Zbog toga sam ga postovao tada, a i sada i posteno mi je zao sto trune u Rijeckom zatvoru..

GZ:
Bicu oprezan...
Jaaaaaaaaaaakooooooooooooooooo...

Elem.
Za tzv. BH Srbina jos vazi pitanje, i da konacno da odgovor, kao pravi Srbin muslimanske vjeroispovijesti..

Kako se cita Kur`an???

Ta dječija pitanja postavi svojim vršnjacima u osnovnoj školi, ja ti neću dva put davati odgovor na tu besmislicu od pitanja.

To tzv., Srbin muslimanske vjeroispovjesti i slično ostavi za neko drugo mjesto...

Ajd sretno...:bye:

Ta dječija pitanja postavi svojim vršnjacima u osnovnoj školi, ja ti neću dva put davati odgovor na tu besmislicu od pitanja.

To tzv., Srbin muslimanske vjeroispovjesti i slično ostavi za neko drugo mjesto...

Ajd sretno...:bye:
Pored toga sto se pravis pametnjakovic, dostojis se ovako da razgovaras sa starijim od sebe, a pored svega jel to tvoje kucno vaspitanje. ako jeste, da znamo i sa te strane na cemu smo..

Odgovor logicno NE ZNAS, jer nisi dao odgovor koji ocekujem..
Ovo sam pitao namjerno i ima svoj smisao, a najveci razlog je jer si kolegu Donqihote gotovo tjerao da se nauci o islamu, te ga upucivao te na internet te u biblioteke, a ti ne znas odgovor na jedno veoma jednostavno pitanje..
Zivis u Sarajevu, gdje je popularno znati dosta o islamu i svemu vezano za njega..
Elem, osnovnu stvar o Islamu ne znas, i nemoj da se pravis vise pametan, jet to nisi, a dokazao si sam to..

Da te malo poduci cika GZ

Kur`an se cita (ne kako si ti napisao da desna na lijevo) vec u prevodu, znaci na jezike koji razumijemo se cita upravo sa lijeva na desno, kao i svaki drugi tekst, ali nije odgovor u tome, vec sveta knjiga muslimana se cita po Surama i Ajetima, to je odgovor na moje pitanje, i Kur`an se ne cita redom po stranicama, a ni to nisi znao..
Elem, mozda si i znao, ali ne vidim razloga da ne napises..

A pojavio se ovaj iz Kladuse, ma ciji klon bio ili ne bio, ajde majstore prozbori neku na tu temu, jer tu kao "srbin" nemas sta pametno da kazes sigurno..

I nemoj vise da ti padaju na pamet nebuloze koje napises ovde, jer pocinjes da mi se gadis kao llik, a ne kao covjek, i ne dao bog kao srbin..

GZ:
Pored toga sto se pravis pametnjakovic, dostojis se ovako da razgovaras sa starijim od sebe, a pored svega jel to tvoje kucno vaspitanje. ako jeste, da znamo i sa te strane na cemu smo..

Odgovor logicno NE ZNAS, jer nisi dao odgovor koji ocekujem..
Ovo sam pitao namjerno i ima svoj smisao, a najveci razlog je jer si kolegu Donqihote gotovo tjerao da se nauci o islamu, te ga upucivao te na internet te u biblioteke, a ti ne znas odgovor na jedno veoma jednostavno pitanje..
Zivis u Sarajevu, gdje je popularno znati dosta o islamu i svemu vezano za njega..
Elem, osnovnu stvar o Islamu ne znas, i nemoj da se pravis vise pametan, jet to nisi, a dokazao si sam to..

Ja sam tebi juče da odgovor na ovo pitanje na nekoj drugoj temi i nemam namjeru da je ponavljam jer ti nisi u toku.
Naravno, te stvari su svima jasne...da sam rekao (opet) tačan odgovor, bilo bi da sam musliman i opet one glupe djetinjaste priče o "tzv.Srbinu" i sl.
Prema tome, malo potraži i naći ćeš odgovor na ovo pitanje...:rtfm:

Uostalom nije ni bitno gdje ko živi, svako zna da kada je nešto na arapskom napisano da se čita s desne na lijevu stranu, a ako je s prevodom, znamo kako se onda čita...! Jasno?
Ko je ggod išta čuo o Kur'anu čuo je i za ajete i sure...

Poslednja izmena:
Ja sam tebi juče da odgovor na ovo pitanje na nekoj drugoj temi i nemam namjeru da je ponavljam jer ti nisi u toku.
Naravno, te stvari su svima jasne...da sam rekao (opet) tačan odgovor, bilo bi da sam musliman i opet one glupe djetinjaste priče o "tzv.Srbinu" i sl.
Prema tome, malo potraži i naći ćeš odgovor na ovo pitanje...:rtfm:

Uostalom nije ni bitno gdje ko živi, svako zna da kada je nešto na arapskom napisano da se čita s desne na lijevu stranu, a ako je s prevodom, znamo kako se onda čita...! Jasno?
Ko je ggod išta čuo o Kur'anu čuo je i za ajete i sure...

Srbine kakav komentar imaš na pojavu i sastave RS muslimana ?

Ja ću opet po vjerovatno 150 put reći. Nema podjele BiH, nema ukidanja entiteta dok sva tri naroda ne budu saglasna.

pa kako su onda Alija i njegova klika mimo volje Srba i djela muslimanskog naroda napravili nelegalni referendum 1992 i izvrsili nasilnu secesiju od Jugoslavije

BiH je zlocinacka tvorevina nastala nasilnom secisijom i ratnim zlocinima koje su provele snage Alijhe Izetbegovica nad Srbima Hrvatima i prema muslimanskom narodu u Zapadnoj Bosni

jedino ispravno rjesnje je demokratsko izjasnjavanje naroda pa i naroda Zapadne Bosne ciji bi ishod bila Republika Zapadna Bosna ili autonomna pokrajina unutar RS

postovani forumasi, jel vi mozete vjerovati da covjek prica o gradjanskoj ideji covjeka koji zbog islamske deklaracije i fundamentalizma lezao u zenici i ciji je san panislamska transverzala?? jel moze zdrav razum misliti da su svi gluvi,glupi i slijepi pa da nista nisu znali,culi, citali?? znaci, covjek je danima ovde prisutan pod nikom bh srbin, i da jest i da nije, pise takve nebuloze kojih se nebi postidio ni stanovnik "zavoda za lijecenje psihickih bolesnika jakes-modrica" dakle, kreativni um cetverogodisnjaka tipa " steta sto vukovi ne mogu biti cobani jer bi se najbolje brinuli o ovcama"
ljutko.gif

Deložirati ga u Banoviće!

pa kako su onda Alija i njegova klika mimo volje Srba i djela muslimanskog naroda napravili nelegalni referendum 1992 i izvrsili nasilnu secesiju od Jugoslavije

BiH je zlocinacka tvorevina nastala nasilnom secisijom i ratnim zlocinima koje su provele snage Alijhe Izetbegovica nad Srbima Hrvatima i prema muslimanskom narodu u Zapadnoj Bosni

jedino ispravno rjesnje je demokratsko izjasnjavanje naroda pa i naroda Zapadne Bosne ciji bi ishod bila Republika Zapadna Bosna ili autonomna pokrajina unutar RS

Narod Zapadne Bosne zaslužuje republiku.

:zcepanje::zcepanje::zcepanje::zcepanje:
Jel zdrav mozak može da vjeruje da je napravljena Jugoslavija bez referenduma naroda i narodnosti Bosne i Hercegovine, nakon sporazuma Cvetković-Maček o podjeli Bosne na Hrvatsku banovinu i srpski dio Bosne i Hercegovina:mrgreen::mrgreen::mrgreen:
To ti je veštačka tvorevina jer se nisu za njeno stvaranje pitali neopredjeljeni/muslimani/Baošnjaci, Makedonci ni Crnogorci.
Nikad od pada BiH pod tursku vlast bosanske muslimane niko ništa njie pitao.
Mape i države su se pravile u Carigradu, Beču, Berlinu, Beogradu, Zagrebu, Ljubljani i ko zna gdje.
Prvi put po raspadu SFRJ, Bosanci organizovali referendum i ishodom nezadovoljni Beograd i Zagreb pa Karađorđevo, Beč i nakaradne politike, nakaradni dogovori i nakaradne odluke.
Zar iko normalan može pristati na taka nešto.:rtfm::rtfm::rtfm:

:zcepanje::zcepanje::zcepanje::zcepanje:
Jel zdrav mozak može da vjeruje da je napravljena Jugoslavija bez referenduma naroda i narodnosti Bosne i Hercegovine, nakon sporazuma Cvetković-Maček o podjeli Bosne na Hrvatsku banovinu i srpski dio Bosne i Hercegovina:mrgreen::mrgreen::mrgreen:
To ti je veštačka tvorevina jer se nisu za njeno stvaranje pitali neopredjeljeni/muslimani/Baošnjaci, Makedonci ni Crnogorci.
Nikad od pada BiH pod tursku vlast bosanske muslimane niko ništa njie pitao.
Mape i države su se pravile u Carigradu, Beču, Berlinu, Beogradu, Zagrebu, Ljubljani i ko zna gdje.
Prvi put po raspadu SFRJ, Bosanci organizovali referendum i ishodom nezadovoljni Beograd i Zagreb pa Karađorđevo, Beč i nakaradne politike, nakaradni dogovori i nakaradne odluke.
Zar iko normalan može pristati na taka nešto.:rtfm::rtfm::rtfm:

ocito je da ne znas sta znaci biti konstitutivan po ustavu. to sto vas u carigradu , becu, berlinu etc niko nista nije pitao daje naslutiti samo jedno: posmatrani ste kao turci:per: otimaci krscanske zemlje. hebiga, niko vam nije kriv sto ste promjenili "veru za veceru":mrgreen:

Poslednja izmena:
Ja uopšte ne smtram da je bilo ko u zabludi. Ako je neki Srbin mislio da mu je bolje da bude uz politiku Karadžića, to je njegovo pravo i ja neću bilo kome da to osporavam. Ali i moje je pravo bilo da ne budem lojalan toj politici Karadžića. Nisam bio ni lojalan politici Izetbegovića. Moja lojalnost zvala se država Bosna i Hercegovina i uvijek će se tako zvati. Ja bi se 1992. suprotstavio bilo kome ko je po mojoj državi pravio granice. Da su Bošnjaci od jednog dijela pravili nekakve svoje bošnjačke republike, bošnjačke autonomne oblasti, ja bi bez razmišljanja se borio protiv tih gluposti jer imam stav da je svaka podjela unutar moje države vještačka.

Ove četiri sarajevske opštine koje su danas u sastavu grada su po popisu iz '91 bile većinski muslimanske. I danas su naravno većinski. Ali kada već pričamo o tih 100 000 Srba. Ajmo danas napraviti popis svih nekadašnjih sarajevskih opština pa ćemo vidjeti da je broj Srba vrlo sličan onom broju iz '91...

Ja ću opet po vjerovatno 150 put reći. Nema podjele BiH, nema ukidanja entiteta dok sva tri naroda ne budu saglasna. Republika Srpska je entitet po ustavu i bošnjačkog i hrvatskog naroda. Bošnjaci i Hrvati neće dati da RS dobije nezavisnost zbog sudbine svojih naroda u tom entitetu. Neće jednostavno da daju zeleno svjetlo jer su u mnogim gradovima današnje RS činili većinu. To je činjenica, ljudi se neće odreći Srebrenice, Višegrada, Foče, Zvornika, Prijedora, Vlasenice, Bratunca, Rogatice...
I tako se ne smiju ni Srbi odreći ni Drvara,Ključa, Ilijaša, Grahova, Glamoča...!
Valjda bi to trebao interes srpskog naroda biti, da se ne zatvore u pola države odričući se druge polovine, bar ja tako mislim...

Ни Муслиманима ни Хрватима нико није дао зелено свјетло па су отишли. Не разумијем жељу Муслимана да сада живе заједно са Србима када то нису хтјели у Југославији. Једноставно, одговор зашто је то сада тако, а онда није било се сам намеће-треба им земља али не и ми. Зашто тумачите српске интересе? Зар не би било једноставније да нас питате шта желимо!? Од оних који су нас прегласавали и уједињавали се против нас, ми не можемо ништа добро очекивати. Очекујете ли ви какво добро од нас? Велика већина сигурно не, да се не лажемо. Боље нам је да сада живимо одвојено јер неће бити раста тензија. Не знам гдје живиш али ја сваки дан осјећам тај раст злобе, искре су све чешће колико год окретали главу од тога. Сваки Србин који погине у Сарајеву или било гдје у Ф БиХ је потенцијално убијен (та мисао пролази кроз главу доста људи), Сваки Муслиман који погине у РС је можда убијен од стране Срба, још ако је повратник могућност је већа (тако мисле и осјећају Муслимани). Све се прво гледа кроз призму националног па тек онда нормалним очима. То нису моји умишљаји, то је тако и дуго ће бити тако. Једино одвојени можемо да сагледамо каквих све смрадова има и међу нама самима и онда можемо бити спремни да будемо комшије јер браћа одавно нисмо нити ћемо скоро бити.

ocito je da ne znas sta znaci biti konstitutivan po ustavu. to sto vas u carigradu , becu, berlinu etc niko nista nije pitao daje naslutiti samo jedno: posmatrani ste kao turci:per: otimaci krscanske zemlje. hebiga, niko vam nije kriv sto ste promjenili "veru za veceru":mrgreen:
Očito ti neznaš da ni Srbe nisu turci pitali za uređenje otomanskog carstva a tako ni AU ni Srbe ni Bošnjake ni Hrvate za uređenje te carevine.
Po istom uzoru Srbi Hrvati i Slovenci nisu pitali Bosance, Crnogorce i Makedonce za pravljenje SHS i kraljevine Jugoslavije, a bogami ni za pravljenje Dinarske, Vrbaske i ostalih banovina na račun Bosne i Hercegovine.
Nisam znao da je onaj ko promjeni vjeru i ostane na i u svojoj zemlji otimać krščanske zemlje. Imaš li dokaz kada, gdje i kome je onaj ko je primio islam oteo zemlju nekom krščaninu samo zato što je krščanin.
Ja znam da su sela na Vlašiću u travničkoj opštini Vitovlje, Čatići, Donja i Gornja Šišava, te Hotel Babanovac i Planinarski dom Devečani na zemlji koja je, do dolaska Austrougarske bila vlsaništvo Besim-Bega Teskeređića. Ta područja do dolaska turaka bila neneseljena Besimovi preci doveli Kmetove a Vlast AU donese Zakon "Ko zemlju radi njegova je" upisa to u katastar i grunt i tako su muslimani "oteli" krščansku zemlju.
Zna se da su Slavnići porjeklom Crnogorci, Tripkovići, Žderići, Markovići, Marići iz Hrvatske krajine, a ima u tim selima i Vlaha porjeklom iz Srbije, da im tamo Besimbeg nije otišao oteti zemlju i prenijeti na Vlašić.
Sa vama se "najlakše dogovoriti":dash::dash::dash:, samo primiš pravoslavlje ili odseliš kao ona 3. miliona musliman u Istambul a potpišeš ugovor da besplatno poklanjaš svu nepokretnu imovinu pravoslavcima i "mirna" Bosna.:mrgreen::mrgreen::mrgreen:
E ti zastarjeli filmovi se više ne prikazuju!:think::think::think:

Mućili stotinu građana Bihaća, Cazina i Bužima, jeu li ih mućili zbog napada Republiku BiH i stvaranja paravojske, paravlasti, logora za pristalice nezavisne BiH itd. ili su bili potpuno nevini građani?????????:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:
Simpatije nije ni trebalo imati za osuđenog za ratne zločine na 20 godina, U svakom slučaju nije ih trebalo u zatvorima mučiti i bez odluke suda držati u zatvoru:cool::cool::cool::cool:.

Ал га ти маслаш и лажеш..мора да ће те хођа помилкити за оваку причу???

:hahaha:

Back