Michael Parenti раскринкава лажи на рачун Срба у Босни

ja ovde sto pisem misli svaki musliman iz V.Kladuse i okoline a i sire ,nasa stranka DNZ danas ima dosta simpatizera u Bihacu,Cazinu,Buzimu gde osvajamo velik broj glasova
vecina muslimana u V.kladusi ce za sebe danas reci da su Srbi,poslje svega sto smo prozivjeli i sve te zlocine sto su Alijni krvnici pocinili prema nama mi nikad se necemo smatrati bosnjacima ,mi smo Srbi i Srbi su nasa braca,i borimo se da budemo dio RS i da unutar RS Zapadna Bosna ima automomiju

Обратити пажњу на употребу екавице и ијекавице!

Обратити пажњу на употребу екавице и ијекавице!

ok,kolega ali nije mi jasno sta lupeta ovaj BHkvaziSrbin kad su oni nas svoj vlastiti narod tamanili sta li su tek onda sa Srbima radili,V.Kladusa je danas polu prazan grad mnogi ljudi se danas posle 15 god nesmiju vratiti u Kladusu

Да ли ти је сада јасно зашто смо ми 100 % сигурни да си ти нечији клон? Ако си ти овај па ћеш сада сам са собом да се свађаш, онда си шизофрен! Ако ниси, размисли мало о ономе што си написао за "колегу" па погледај себе у огледалу. То што ти радиш је као кад "дека чучне, ухвати се рукама за шљиву, а поглед му се губи негде у даљини...

Ajde molim te...
Pravi te se kao da ste s Marsa pali. Kao da je nemoguće da postoji neki Srbin koji se ne slaže po mnogim stvarima s vama. Mislite da ste portparoli svog naroda, a povrh svega znate da ima dobar broj Srba iz Sarajeva koji su ostali u njemu i nakon '92.
A ja nikad u životu nisam praio klonove, pitaj moderatore, administratore, koga hoćeš da li je moj klon pa da vidimo...

ok,kolega ali nije mi jasno sta lupeta ovaj BHkvaziSrbin kad su oni nas svoj vlastiti narod tamanili sta li su tek onda sa Srbima radili,V.Kladusa je danas polu prazan grad mnogi ljudi se danas posle 15 god nesmiju vratiti u Kladusu

El vidiš da je Srbin? 100%:mrgreen:

Suljo_Cetnik.jpg

:hahaha:

pa ajde molim te BH srbine ti hoces ovde da budes potparol muslimanskog naroda i sarajevske zlocinacke politike a vrlo dobro znas da ta sarajevska politika nije samo zlo nanjela srbima i hrvatima vec je ubijala svoj vlastiti narod koji nije zelio da ucestvoje u tom zlocinackom poduhvatu stavranja nekakve drzave BiH

Ti si se tek danas registrovao i već znaš sve moje stavove? :hahaha::hahaha::hahaha:

Ja što ovdje pišem, misli svaki sarajevski Srbin koji je ostao u Sarajevu tokom i poslije rata. Ima čak i onih ovdašnjih Srba koji imaju radikalniji stav prema vama, kvazipatriotama..
Ja sam 100% siguran da je novi član nečiji klon, što je očito da se pojavio ubrzo nakon mog registrovanja na ovaj forum.
Nijedan musliman iz RS neće reći da je u nacionalnom smislu ništa drugo nego isključivo Bošnjak.
Svaki pravoslavac u Federaciji ili Sarajevu će reći da je Srbin.
Mjesto prebivališta dotičnog je navodno Velika Kladuša i u nastavku piše Republika Srpska. Nijedan simpatizer Fikreta Abdića iz tog grada nije za ulazak Velike Kladuše u Republiku Srpsku, niti za njeno pripajanje, niti se borio za Republiku Srpsku.

...

i ti da kazes nekom da je klon ?
znas kad cu ja tebi obrezani da poverujem da si ti srbin ? kad pojedes tablu slanine ispred mene :hahaha:

Ajde molim te...
Pravi te se kao da ste s Marsa pali. Kao da je nemoguće da postoji neki Srbin koji se ne slaže po mnogim stvarima s vama. Mislite da ste portparoli svog naroda, a povrh svega znate da ima dobar broj Srba iz Sarajeva koji su ostali u njemu i nakon '92.
A ja nikad u životu nisam praio klonove, pitaj moderatore, administratore, koga hoćeš da li je moj klon pa da vidimo...

Нисам ја рекао да си ти клон на Крсти, ти си клон у животу. Знам да си Муслиман (у души, у реалности можеш бити из мјешаног брака, а да те је мама превукла на своју страну), а представљаш се као Србин. Ја представљам себе и своје мишљење које се углавном слаже по битним националним питањима са осталим представницима мога народа. Ти мислиш да си портпарол јер кажеш како си 100 % сигуран да тако мисле сви Срби који су остали у Сарајеву. Дај макар прочитај то што напишеш и избаци дубиозе из текста, овако постаје досадно са тобом комуницирати.
Понављам ти, није проблем што другачије мислиш него што не знаш да браниш своје мишљење и из поста у пост се само уваљујеш. Па како ти више није досадно? Можда те сваки неуспјех храни новом мржњом па тако истрајаваш!? Нађи неку женску особу па се издувај мало и мисли о нечем другом! То ће бити здравије за тебе, а нећеш да храниш ни ове наше острашћене, тако да је то дупла корист.

Alija je bio najveci zlocinc koji zlo nije nanio samo Srbima nego i muslimanima ,njegovi krvnici su zvjerski mucili svakog ko se usudio biti protiv njegove politike stotinu gradjana Bihaca,Cazina,Buzima je hapseno i ubijano jer su imali simpatije za Fikreta Abdica
Mućili stotinu građana Bihaća, Cazina i Bužima, jeu li ih mućili zbog napada Republiku BiH i stvaranja paravojske, paravlasti, logora za pristalice nezavisne BiH itd. ili su bili potpuno nevini građani?????????:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:
Simpatije nije ni trebalo imati za osuđenog za ratne zločine na 20 godina, U svakom slučaju nije ih trebalo u zatvorima mučiti i bez odluke suda držati u zatvoru:cool::cool::cool::cool:.

Нисам ја рекао да си ти клон на Крсти, ти си клон у животу. Знам да си Муслиман (у души, у реалности можеш бити из мјешаног брака, а да те је мама превукла на своју страну), а представљаш се као Србин. Ја представљам себе и своје мишљење које се углавном слаже по битним националним питањима са осталим представницима мога народа. Ти мислиш да си портпарол јер кажеш како си 100 % сигуран да тако мисле сви Срби који су остали у Сарајеву. Дај макар прочитај то што напишеш и избаци дубиозе из текста, овако постаје досадно са тобом комуницирати.
Понављам ти, није проблем што другачије мислиш него што не знаш да браниш своје мишљење и из поста у пост се само уваљујеш. Па како ти више није досадно? Можда те сваки неуспјех храни новом мржњом па тако истрајаваш!? Нађи неку женску особу па се издувај мало и мисли о нечем другом! То ће бити здравије за тебе, а нећеш да храниш ни ове наше острашћене, тако да је то дупла корист.

Koliko god ti mislio da je to nemoguće, ali čak nisam ni iz miješanog braka. Jedino mi je pokojna baka bila Galijanka, ostalo su svi Srbi.
Ono što nas Srbe koji smo ostali u Sarajevu zajedno sa drugim narodima obilježava jeste činjenica da jedino na Bosnu i Hercegovinu gledamo kao našu otadžbinu. Državu sa tri ravnopravna naroda i ostalih građana. Ko god tako misli uz nas je, ko ne misli razlikuje se od nas. I naravno, svako ima pravo da na situaciju gleda kako misli da je najbolje.

Ja lično nisam htio biti lojalan Karadžićevoj politici. Okrenuti leđa nekim ljudima samo zato što se drugačije zovu to nisam nikada mogao. Da neko manipuliše samnom, ni na to nisam htio pristati.
Ovdje na ovome forumu sam jedno vrijeme dolazio kao gost, prije nego sam se registrovao. Nije mi bilo jasno zašto su glavne teme na ovoj krstarici te priče o Sarajevu. Pričaju oni koji sa tim gradom više nemaju nikakve veze i na najgori mogući način ga žele ocrniti. Danas su u vašim očima "mudžosi" oni koji su sa nama tokom opsade dijeliti i dobro i zlo. Riskirali život kada im je srpski komšija ubijen od granate da bi ga dostojno sahranili Zar "mudžosi" sahranjuju pravoslavca?Niko nikada se nije pitao kakva je situacija u jednoj Bijeljini, u jednom Prijedoru, u jednom Trebinju, jednoj Banja Luci...! Zašto? Zato što tamo živi naš većinom naš narod i ako rade neke stvari koji se ne sviđaju drugima, nema veze, oni su ipak naši. E to je licemjerno. Stalno pljuvati druge, a ne vidjeti šta se u "vlastitom dvorištu" dešava je licemjerstvo.
Sarajevo nije onakvo kako ga vi vidite i to treba da se zna. Sarajevo nije ni onakvo kakvo je biloprije svih ovih nesreća i to treba da se zna. Istina je negdje u sredini.

I onda te stalne teme o stradanju samo jednog naroda. Kada neznalica dođe na forum mislit će da su jedino Srbi u Bosni stradali. Naravno da jesu, ali šta je sa stradanjima drugih? Ovdje niko nije postavio temu o logoru, recimo Sušica u Vlasenici gdje je nažalost VRS počinila brutalne zločine. Zar nije moralno reći, OK zločini nad drugima su se desili, neka krivci odgovaraju, ali ja kao Srbin u čije ime je taj zločin hoću da se ogradim jer neću da ja i moja djeca snose dio odgovornosti jer kao pojedinci nemaju ništa s tim zločinima. Zar je to neka filozofija? Zar izdajnici moraju biti oni koji se ograđuju od toga zbog bolje budućnosti svih nas?

Poslednja izmena:
Mućili stotinu građana Bihaća, Cazina i Bužima, jeu li ih mućili zbog napada Republiku BiH i stvaranja paravojske, paravlasti, logora za pristalice nezavisne BiH itd. ili su bili potpuno nevini građani?????????:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:
Simpatije nije ni trebalo imati za osuđenog za ratne zločine na 20 godina, U svakom slučaju nije ih trebalo u zatvorima mučiti i bez odluke suda držati u zatvoru:cool::cool::cool::cool:.

mucili su ih Alijni sljedbenci,znas li ti koliko je samo ljudi zavrsilo u logorima i koliko je ljudi poubijano po Bihacu,Buzimu,Cazinu radi se o nekoliko hiljada ljudi,Alijni fanatici ne samo da su odvodili muskarce vec i zene djecu su trpali u logore i izivljavali se nad njima

Babina politika je bila jednini spas za muslimane u Z.Bosni ,zasto je trebalo da ginemo i prolivamo krv kad se sa Srbima i Hrvatima moglo dogovoriti ali Alija i njegovi fanatici to nisu dozvolili Alija je najveci krvnik muslimanskog naroda,jedini je on u Jugo drami slao svoje zlocinackje hode da ubijaju vlastiti narod

Koliko god ti mislio da je to nemoguće, ali čak nisam ni iz miješanog braka. Jedino mi je pokojna baka bila Galijanka, ostalo su svi Srbi.
Ono što nas Srbe koji smo ostali u Sarajevu zajedno sa drugim narodima obilježava jeste činjenica da jedino na Bosnu i Hercegovinu gledamo kao našu otadžbinu. Državu sa tri ravnopravna naroda i ostalih građana. Ko god tako misli uz nas je, ko ne misli razlikuje se od nas. I naravno, svako ima pravo da na situaciju gleda kako misli da je najbolje.

Ja lično nisam htio biti lojalan Karadžićevoj politici. Okrenuti leđa nekim ljudima samo zato što se drugačije zovu to nisam nikada mogao. Da neko manipuliše samnom, ni na to nisam htio pristati.
Ovdje na ovome forumu sam jedno vrijeme dolazio kao gost, prije nego sam se registrovao. Nije mi bilo jasno zašto su glavne teme na ovoj krstarici te priče o Sarajevu. Pričaju oni koji sa tim gradom više nemaju nikakve veze i na najgori mogući način ga žele ocrniti. Danas su u vašim očima "mudžosi" oni koji su sa nama tokom opsade dijeliti i dobro i zlo. Riskirali život kada im je srpski komšija ubijen od granate da bi ga dostojno sahranili Zar "mudžosi" sahranjuju pravoslavca?Niko nikada se nije pitao kakva je situacija u jednoj Bijeljini, u jednom Prijedoru, u jednom Trebinju, jednoj Banja Luci...! Zašto? Zato što tamo živi naš većinom naš narod i ako rade neke stvari koji se ne sviđaju drugima, nema veze, oni su ipak naši. E to je licemjerno. Stalno pljuvati druge, a ne vidjeti šta se u "vlastitom dvorištu" dešava je licemjerstvo.
Sarajevo nije onakvo kako ga vi vidite i to treba da se zna. Sarajevo nije ni onakvo kakvo je biloprije svih ovih nesreća i to treba da se zna. Istina je negdje u sredini.

I onda te stalne teme o stradanju samo jednog naroda. Kada neznalica dođe na forum mislit će da su jedino Srbi u Bosni stradali. Naravno da jesu, ali šta je sa stradanjima drugih? Ovdje niko nije postavio temu o logoru, recimo Sušica u Vlasenici gdje je nažalost VRS počinila brutalne zločine. Zar nije moralno reći, OK zločini nad drugima su se desili, neka krivci odgovaraju, ali ja kao Srbin u čije ime je taj zločin hoću da se ogradim jer neću da ja i moja djeca snose dio odgovornosti jer kao pojedinci nemaju ništa s tim zločinima. Zar je to neka filozofija? Zar izdajnici moraju biti oni koji se ograđuju od toga zbog bolje budućnosti svih nas?

Нема везе за поријекло, не вјерујем ти али то није битно, хајде да узмемо да си аутентични Србин из Сарајева. Сви смо ми расли у истим условима (уз варијације на тему) и није ми јасно како можеш да тврдиш да само грађани једног града знају праву истину о свему, а остали немају појма. Само Срби из Сарајева знају да су други заведени разним политикама, а остали су овце. И ја сам ишао у школу и завршио факултет, и уз сву пристрасност према себи, мислим да нисам глуп и да знам да саберем много више него што су два и два.
Ја сам дио оне већине српског народа који нису хтјели да изађу на референдум о независности БиХ, без сагласности српског народа то се није могло десити, а десило се и још ме убјеђују како је то демократски и то каже човјек који је био предсједник БиХ, а никад није већински изгласан ни на једним изборима!??
Човјек који је потписао договор о кантонима и то таквим да српски кантони нису били територијално повезани, па послије то повукао да би на крају потписао нешто што је много неповољније по њега. И тај предсједник је био мој "легални предсједник"? Објави ми резултате тих избора на којима је он изабран као легалан!
Како побјегоше сви (већина) они који су могли од тог легалисте? Није могуће да је преко 100 000 сарајевских Срба било толико слијепо код очију да су не само успјели да их наговоре да гласају за њих (Караџић и Крајишник) него их наговорише да оставе сву своју имовину!? Глас се даје али, Бога ми, имовина не. Моја тетка је била у том мултиетничком Сарајеву, јадна се изјаснила као Југословенка (моја јој мајка, пола у шали, пола у збиљи, рекла да више нису сестре) и коначно успјела да изађе тек за нову 1994.годину (колико смо пара за то скупили-не питај). Све оно што јој је моја мајка рекла да ће јој се десити послије тог пописа 1991.године, десило јој се јер није схватала окружење у ком живи. То окружење је тек сада и за оне слијепе видљиво. Не кажем ја да у Сарајеву живе монструми него само кажем да тамо живе они са којима ћемо ми морати опет да ратујемо јер они нама не мисле добро. Ми би њих пустили али неће они нас, у томе је проблем. Ако ја нећу да живим с тобом из овог или оног разлога и небитно да ли сам у праву или нисам, пусти ме да одем. И да понесем оно што је моје (ово је најпроблематичнији дио али је крајње вријеме да сви прежалимо своје личне губитке) јер не можеш ми рећи да је све твоје, ово је мој дио бивше БиХ.

I onda te stalne teme o stradanju samo jednog naroda. Kada neznalica dođe na forum mislit će da su jedino Srbi u Bosni stradali. Naravno da jesu, ali šta je sa stradanjima drugih?

stradali su i muslimani ali njihov krvnik je bio Alija Izetbegovic i Atif Dudakovic koji su sproveli genocid nad vlastitim narodom

za zlocine 5 korpusa nad narodom zapadne Bosne jos niko nije odgovarao,skoro su bili aktuelni oni snimci gde Atif Dudakovic naredjuje likvidaciju dvojice muslimana ali izgleda da onim sarajevskim fasistima u sudu BiH to nije nikakav dokaz

99,99% muslimana pristalica zločinca Fikreta Abdića se po naciji piše kao Musliman ili Bošnjak oni 0,01% koji se piši kao Srbi muslimanske vjeroispovjesti smatraju se izrodom nad izrodima.

ali i vi bosnjaci ste onda izrodi nad izrodskim izrodima, jer ste nastali od srba ili hrvata islamske vere :mrgreen:...

mucili su ih Alijni sljedbenci,znas li ti koliko je samo ljudi zavrsilo u logorima i koliko je ljudi poubijano po Bihacu,Buzimu,Cazinu radi se o nekoliko hiljada ljudi,Alijni fanatici ne samo da su odvodili muskarce vec i zene djecu su trpali u logore i izivljavali se nad njima

Babina politika je bila jednini spas za muslimane u Z.Bosni ,zasto je trebalo da ginemo i prolivamo krv kad se sa Srbima i Hrvatima moglo dogovoriti ali Alija i njegovi fanatici to nisu dozvolili Alija je najveci krvnik muslimanskog naroda,jedini je on u Jugo drami slao svoje zlocinackje hode da ubijaju vlastiti narod

Kad shvatiš da je bio moguć dogovor po sporazumu Cvetković-Maček 61:39%.

Sporazum Cvetkovic – Macek stvorio je autonomnu Banovinu Hrvatsku s dijelovima povijesne Bosne, navlastito s opcinama Derventa, Gradacac i Brcko (juzno od Save), Travnik, Bugojno, Fojnica, Prozor, Tomislavgrad (Duvno) i Livno (srednja i jugozapadna Bosna), te opcinama Konjic, Ljubuski, Mostar i Stolac (Hercegovina). U preostalih 38 opcina u krnjoj Bosni i Hercegovini vide legitimno srpsku zemlju. Podjela je obavljena tako da je potpuno zanemaren bosnjacki narod. Naprimjer, ako je u opcini bilo 31% katolika i 30% pravoslavaca, opcina je usla u Banovinu Hrvatsku. Bosnjacka relativna vecina nije uopce uzeta u obzir. Na taj je nacin Macekov HSS prihvatio model podjele bosne, dakako unutar Jugoslavije, ali je time ipak stvorio presedan ciji se kobni rezultati danas osjecaju jos vise nego za vrijeme Drugog svetskog rata.
I još dodaš šta su Ustaše pjevale:
"Nesta krsta sa tri prsta, nestat će i vjere što zicugu pere" te zločine četnika nad muslimanima u Foči i drugim mjestima gdje je ta čizma zagazila. Za zločine u Foči Srbi su našli opravdanje kao odmazdu za zločine nad Srbima koje su počinili Hrvati u muslimanskoj nošnji i prilikom vršenja istih dozivali se Muslimanskim imenima.
Ti zločini su učinjeni pod vodstvom ustaše Jure Francetića.
O tome, dok je imao malo pameti pisao je i Franjo Tuđman.

Back