Mi poslasmo i dushu spasismo, a Vi?!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

*BILJA*

Buduća legenda
Poruka
32.192
Poshtovani diskutanti,

molimo Vas da pazljivo procitate tekst Predloga o novom nacinu resavanja krize na Kosovu i Metohiji, koji smo, nas nekoliko diskutanata sa pdf. Politika(SC) -srocili.

Molimo Vas da dodate svoje predloge i sugestije, kako bi Predlog bio kompletniji i utemeljeniji.

Ukoliko odlucite da isti prihvatite u sadasnjem obliku, posaljite na sledeću adresu:

http://www.srbija.sr.gov.yu/vlada/kontakt.php
(link Vlade Republike Srbije)

Dakle:

Vladi Republike Srbije

Poshtovani,

U ovom presudnom trenutku resavanja statusa Kosova, dosli smo na ideju da damo jedan po svemu specifican predlog, kako bi se resilo ne samo pitanje statusa, već i pitanje manjinskog stanovnistva -Srba u Albaniji i Albanaca u Srbiji.

Naime, nas predlog je sledeći:

Da Vlada Srbije predlozi dobrovoljnu razmenu stanovnistva sa Republikom Albanijom, te da otvori budzet i fondove za dobrovoljni otkup imovine Albanaca-gradjana Srbije, na teritoriji Preseva i Kosmeta.

Smatramo da ne bi trebalo ponuditi sumu manju od 3. milijarde eura u naredne tri godiine, za sve Albance koji dobrovoljno odluce da Vladi Republike Srbije prodaju imovinu po ceni od 20-50 000 evra po jedinici.

Tako kupljene nekretnine poklanjale bi se ili davale na dugorocnu otplatu
Srbima povratinicima, posebno ako žive u gradskim sredinama, ili bi se na njih naseljavali Srbi iz Albanije.

Predlog se bazira na dobrovoljnoj osnovi, i smatramo da bi takvih dobrovoljaca bilo dosta s obe strane.

Sredstva bi se moga iznaci u Budzetu uz predlog da UNMIK saradjuje na projektu, s tim, da se Srbija odrekne novca od Privatizacionog fonda imovine na Kosovu i Metohiji.

Smatramo da bi, zbog vrlo loše materijalne situacije na Kosovu, određen broj Albanaca pristao da proda svoja imanja i napusti Republiku Srbiju, odnosno Kosovo i Metohiju.
I sa pravnicke i ljudske strane gledano, ovo bio miran način resavanja politicke krize na Kosovu i Metohiji.

Zašto mislimo da bi ovo moglo biti realizovano?!

1. Na izbore na Kosovu izaslo je manje od 4O odsto gradjana, sto je samo po sebi relevantan pokazatelj da su ljudi ogorceni, pre svega losom ekonomskom situacijom, koja se ne bi promenila ni resavanjem statusa povoljnog za albansku zajednicu.

Iz navedenog razloga, vecina siromasnih bi makar uzela u razmatranje ovaj predlog.

Zatim, stice se utisak (i nije samo utisak) da Srbija ima mnogo vise novca, za razliku od Kosova koje isti nema.

Platiti oglase u albanskim i srpskim novinama i elektronskim glasilima na Kosovu, da Srbija daje 3. milijarde za imanja Albanaca, dodavsi i mogućnost odlaska u Albaniju, što ne bi bio uslov, samo ponuda da se otkupljena imanja prodaju Srbima na način koji je već opisan.

Stvorio bi se utisak da Srbija želi mirnim putem (sto i zeli) da resi goruce pitanje Kosova, ali, da pritom ne pomišlja na proterivanja Albanaca.

Legalno je, i situacija je kristalno čista.

Vlade svih zapadnoevropskih država, verovatno bi isto učinile kad bi se suocile sa sličnim problemom, i Srbija je u prednosti sto prva može da ponudi jedno takvo rešenje.

S poshtovanjem...
 
To je propast. Pa jel ti to hoces Vojvodinu da menjas za KIM?

Sada cu ti ja kao srpski patriota iz Banata reci
PREDLOG JE SRANJE! Sve bi to islo preko Sremskih, Banatskih, Bacvanskih, Beogradskih, Macvanskih i podunavskih ledja. Predlozi to jednom Novosadjaninu doblao bi shut u but.
Koliko novaca je za to potrebno, jesi svesna? Svi bi pobegli iz Srbije, neki bi sa sobom povukli i teritoriju srbija bi postala crna rupa.
 
To je propast. Pa jel ti to hoces Vojvodinu da menjas za KIM?

Sada cu ti ja kao srpski patriota iz Banata reci
PREDLOG JE SRANJE! Sve bi to islo preko Sremskih, Banatskih, Bacvanskih, Beogradskih, Macvanskih i podunavskih ledja. Predlozi to jednom Novosadjaninu doblao bi shut u but.
Koliko novaca je za to potrebno, jesi svesna? Svi bi pobegli iz Srbije, neki bi sa sobom povukli i teritoriju srbija bi postala crna rupa.
Ako je to sto kazes, samo zaobidji.
Da si pazljivo procitao, video bi da se odnosi na Albance i Srba sa Kosova i Metohije.
Dobrovoljna razmena, ako je moguce, nikakva proterivanja.
Ja da MENJAM Vojvodinu za KIM?!
Boze, da se covek prekrsti i levom i desnom:roll:
 
Srbija bi se svela na ovo:
82icldf.jpg
 
MOLILA bih Andesa da se skloni s teme, zbog uvreda izrecenih meni na zakljucanoj temi..........

andes:
"Ti hoces da kazes da u meni tece genocidna krv samo zato sto sam na www.forum.hr rekao da je u Jasenovcu izvrsen genocid nad Srbima? Da ti nije mozda krivo sto sam rekao da su cetnici i ustase ista govna? Voleo bi tebe da neko optuzi za ono sto ti nisi.
U tvojoj krvi tece zloba i jad, a intelegencija ti je na nivou malocekinjastog crva. Cetnikuso ogavna."
 
Fora je u tome sto siptari ne bi prodali ta imanja to je garantovano 100%.
Takodje cinjenica je da se pitanje KiM moze samo silom resiti i nikako drugacije.To kome nije jasno taj nije normalan.Srbija u buducnosti mora da radi na tome da ima sto snazniju vojsku i na tome da KiM bez obzira sta ce se desiti sa njim,znaci i ako mu daju nezavisnost ,uvek bude vruca tacka i da konstantno bude konfliktno podrucje.Nikako ne sme da se dozvoli da ako mu daju nezavisnost da se Srbi isele i onda da sve lagano ode u zaborav kao sto se sa Hrvatskom desilo.Znaci konstantno moraju da postoje problemi na tom KiM tako da kada se izmeni situacija u svetu a izmenice se sigurno kad tad jednostavno samo u jednom momentu iskoristimo neki od tih "problema" i "konflikata" na KiM kao izgovor i sravnamo siptare sa lica zemlje.
 
Fora je u tome sto siptari ne bi prodali ta imanja to je garantovano 100%.
Takodje cinjenica je da se pitanje KiM moze samo silom resiti i nikako drugacije.To kome nije jasno taj nije normalan.Srbija u buducnosti mora da radi na tome da ima sto snazniju vojsku i na tome da KiM bez obzira sta ce se desiti sa njim,znaci i ako mu daju nezavisnost ,uvek bude vruca tacka i da konstantno bude konfliktno podrucje.Nikako ne sme da se dozvoli da ako mu daju nezavisnost da se Srbi isele i onda da sve lagano ode u zaborav kao sto se sa Hrvatskom desilo.Znaci konstantno moraju da postoje problemi na tom KiM tako da kada se izmeni situacija u svetu a izmenice se sigurno kad tad jednostavno samo u jednom momentu iskoristimo neki od tih "problema" i "konflikata" na KiM kao izgovor i sravnamo siptare sa lica zemlje.

Torrente, mnogo Siptara bi prodalo svoja imanja i otislo u Albaniju, recimo.
Pitanje je samo, da li bi smeli?
Da li bi se plasili da ce zbog toga biti ubijeni od svojih.
Ako je to u pitanju, ja bih razumela.
Pa, poenta je da se Srbi ne isele, nego dosele, ali ne silom.
Ja podvlacim, svaka nova ideja je dobrodosla, pa i tvoja:)
Ovo moze da bude nekakva nova smernica, dakle, da se bar uzme u razmatranje ovo ili nesto slicno.
Ako nista drugo, stalno nuditi nova resenja, nastaviti pregovore, pa, ako ide ide, ako ne, bice sto biti mora.
 
Nedavno sam gledao neki dokumentarac i u njemu su govorili Šiptari koji su sa Kosova otišli u Albaniju kao i oni drugi koji su došli iz Albanije. Znači bilo je toga šesdesetih godina.
Mozes li sazeto, o cemu su govorili, kakva su im iskustva, zasto......?
Nije rec o preseljenju Siptara sa Kosova u Albaniju i albanskih na Kosovo, nego razmena Srba ili Albanaca, u smislu, ja hocu tamo, ti dodji ovde, ako ne zelimo, ne moramo.
 
Taj predlog ne bi prihvatila Albanija, jer je ne moguce za godinu dana normalno integrisati preko milion ljudi u svoju drzavu.
Albanija bi se onda odrekla KIM, kojeg smatraju svojim.
Sta mislis kada bi to Muslimani predlozili Srbima u BIH.

Ocekivala sam od tebe bar izvinjenje, ali, u redu, nek ti bude.
Ovo je PREDLOG, dakle, ponuditi, hoce li prihvatiti ili ne, videli bismo.
 
Vredno je pokusati, pokusaj podrazumeva i promasaj i pogodak, samo koliko je smisleno izmestanje ili razmestanje stanovnistva (na dobrovoljnoj osnovi)sa jedne i druge strane: ako su njihove vlade i realizatori drzavne politike (koja nije bas uvek u interesu onih koji su ih birali) suprostavljene u samostalnosti zastupanja osnovnih principa medjunarodnog prava vec isto doslovno ruse i krse mentorisani od onih koji na temu KiM vrse belosvetski eksperiment koji ce kasnije primenjivati tamo gde im odgovara (ovde mislim na SAD i Albaniju sa isturenim igracima na Kim) za razliku od vlade Srbije cija doslednost u odnosu na svoju drzavnost i teritorijalnu celovitost se upravoi i bazira na temeljima postojanja OUN.
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
A..............bit ce sto biti mora i sto je usudom upisano kroz nase sagledavanje realnosti.........pa taman i nametnute...
 
Svašta.
Gde nađoste tolke Srbe u Albaniji.:roll:
Ili lupate onako odokativno.

Grci i Turci su razmenili stanovništvo (i to na štetu Grka) dvadesetih godina prošlog veka i to je poslednji put da se radilo na državnom nivou.
A tome je prethodio rat, nasilje, ubistva, proterivanje, a ne nikakav dogovor.:roll:

Predlog je smešan i neizvodljiv.
 
Mozes li sazeto, o cemu su govorili, kakva su im iskustva, zasto......?
Nije rec o preseljenju Siptara sa Kosova u Albaniju i albanskih na Kosovo, nego razmena Srba ili Albanaca, u smislu, ja hocu tamo, ti dodji ovde, ako ne zelimo, ne moramo.

Pa recimo jedan je bio obrazovan za albanske prilike, pa je tamo odmah dobio rukovodeće pozicije da vrši nadzor nad izgradnjom objekata, da vodi neka preduzeća. Ali je rekao da je morao prećutati svako političko neslaganje, drugi su otišli jer su imali jalovo imanje, a dio porodice je bio u Albaniji. Nisam baš sve uhvatio,a bilo je prije jedno mjesec dana na RTS-u satelitskom. U Hrvatskoj postoji neka državna agencija koja se bavi nečim sličnim.
 
dalje od ovoga ne treba čitati

U kom smislu, glupo?!
Ovde se ne radi o cistoj razmeni, nego dobrovoljnom odlasku tamo gde se zeli i moze.
Niko ovde ne misli da treba pokupiti Albance pa preko granice, i tu sacekati "turu" Srba iz suprotnog pravca.

U preambuli Ustava u piše da svi državljani Srbije imaju ista prava, imaju slobodu kretanja i nastanjivanja, itd

Nista silom, iako su oni silom isterali stotine hiljada Srba iz Pokrajine:evil:
 
U kom smislu, glupo?!
Ovde se ne radi o cistoj razmeni, nego dobrovoljnom odlasku tamo gde se zeli i moze.
Niko ovde ne misli da treba pokupiti Albance pa preko granice, i tu sacekati "turu" Srba iz suprotnog pravca.

U preambuli Ustava u piše da svi državljani Srbije imaju ista prava, imaju slobodu kretanja i nastanjivanja, itd

Nista silom, iako su oni silom isterali stotine hiljada Srba iz Pokrajine:evil:

Pa zato što, da je nekome želja da ode u Albaniju da živi, prodao bi svoju kuću i otišao bez uplitanja država.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top