MI NISMO HRVATI! Bunjevci u Vojvodini se POBUNILI, zahtevaju pravo na AUTOHTONOST I SOPSTVENO IME

I to sad treba odgovarati tko, valjda Hervati, pa i oni u Srbiji, oni pogotovo, jer su nadohvat ruke, ha? :per:


Pa danasnja Hrvatska kao pravna naslednica nekadasnje Hrvatske od 1941-1945

Vi se vadite na to da navodno danasnja HRvatska nije naslednica NDH i da je konvencija o genocidu doneta tek 1948. sto znaci da ovo sto su pripadnici vaseg naroda genocidisali Srbe, Cigane i Jevreje, se ne vazi i ne trebaju da odgovaraju zbog toga.

A ja kazem zlocin ne zastareva.

Ako se osudjuje Turska zbog genocida nad Jermenima u prvom svetskom ratu valjda bi morala i Hrvatska po istom arsinu da odgovara.

Zbog toga ste i tuzeni pred americkim sudom gde je u toku proces po tom pitanju

Hrvatskoj stigla tužba žrtava NDH - traže 3,5 milijardi dolara
Hrvatskoj je ovih dana uručena grupna tužba za naknadu štete koju su Srbi, Romi i Jevreji pretrpeli tokom Drugog svetskog rata u ustaškom režimu Nezavisne Države Hrvatske




642306_jedan-za-sve_f.jpg

commons.wikimedia.org
Propagandni plakat ustaške NDH
Da li je Hrvatska naslednica NDH?
Zagrebački "Večernji list" navodi da je reč o postupku koji je nekoliko osoba u maju prošle godine pokrenulo pred Okružnim sudom u Čikagu tražeći za žrtve, njihove naslednike i rodbinu odštetu u visini od 3,5 milijardi dolara.
U Ministarstvu spoljnih poslova Hrvatske listu je potvrđeno da je tužba stigla putem američke Ambasade.
Naknada se ne odnosi samo na materijalnu štete vezanu uz oduzetu imovinu, nego i na nematerijalnu štetu koju su pretrpele žrtve ustaških logora. Tužioci tvrde da je za tu štetu odgovorna Hrvatska kao pravna naslednica NDH.
Ministarstvo spoljnih poslova navelo je da Hrvatska ne može da odgovara, jer ona nije naslednica NDH, već počiva na temeljima Zemaljskog antifašističkog veća Hrvatske - ZAVNOH, piše "Večernji list".
 
Pa da, jesam. Problem je leksičke prirode, zbog eufemizma? Naravno da je obračun. Sve je obračun u situaciji kada imaš dvije ili više suprotstavljenih strana; od svađe do tuče i ubijanja.
Цивили који дођу по документа су 'супростављена страна'?
Витешки поглед на сукобе, оног Бобана и јесте титулисали
витешким звањем. Проблем није у лексици већ у поимању
чојства и јунаштва и ваше искривљене представе о томе.
Требљење нејачи није у опису карактера ниједног витеза.
 
Pa danasnja Hrvatska kao pravna naslednica nekadasnje Hrvatske od 1941-1945

Ali ona to neće, i šta ćemo sad, tko je kriv??? Hervati, tko bi drugi, gadni Hervati ne žele odgovarati za zločine otprije sto godina, ali Bunjevci nisu Hervati, dobro, njih nećemo dirati, oni nisu odgovorni :hahaha:

Jao majko što si naivan :hahaha:
 
Pa danasnja Hrvatska kao pravna naslednica nekadasnje Hrvatske od 1941-1945

Vi se vadite na to da navodno danasnja HRvatska nije naslednica NDH i da je konvencija o genocidu doneta tek 1948. sto znaci da ovo sto su pripadnici vaseg naroda genocidisali Srbe, Cigane i Jevreje, se ne vazi i ne trebaju da odgovaraju zbog toga.

A ja kazem zlocin ne zastareva.

Ako se osudjuje Turska zbog genocida nad Jermenima u prvom svetskom ratu valjda bi morala i Hrvatska po istom arsinu da odgovara.

Zbog toga ste i tuzeni pred americkim sudom gde je u toku proces po tom pitanju

Hrvatskoj stigla tužba žrtava NDH - traže 3,5 milijardi dolara
Hrvatskoj je ovih dana uručena grupna tužba za naknadu štete koju su Srbi, Romi i Jevreji pretrpeli tokom Drugog svetskog rata u ustaškom režimu Nezavisne Države Hrvatske




642306_jedan-za-sve_f.jpg

commons.wikimedia.org
Propagandni plakat ustaške NDH
Da li je Hrvatska naslednica NDH?
Zagrebački "Večernji list" navodi da je reč o postupku koji je nekoliko osoba u maju prošle godine pokrenulo pred Okružnim sudom u Čikagu tražeći za žrtve, njihove naslednike i rodbinu odštetu u visini od 3,5 milijardi dolara.
U Ministarstvu spoljnih poslova Hrvatske listu je potvrđeno da je tužba stigla putem američke Ambasade.
Naknada se ne odnosi samo na materijalnu štete vezanu uz oduzetu imovinu, nego i na nematerijalnu štetu koju su pretrpele žrtve ustaških logora. Tužioci tvrde da je za tu štetu odgovorna Hrvatska kao pravna naslednica NDH.
Ministarstvo spoljnih poslova navelo je da Hrvatska ne može da odgovara, jer ona nije naslednica NDH, već počiva na temeljima Zemaljskog antifašističkog veća Hrvatske - ZAVNOH, piše "Večernji list".

Republika Hrvatska nije pravna nasljednica NDH, ja ne znam otkud vi vučete tu paralelu između NDH i RH, osim vaše notorne i kronične kroatofobije?
 
Pa danasnja Hrvatska kao pravna naslednica nekadasnje Hrvatske od 1941-1945

Vi se vadite na to da navodno danasnja HRvatska nije naslednica NDH i da je konvencija o genocidu doneta tek 1948. sto znaci da ovo sto su pripadnici vaseg naroda genocidisali Srbe, Cigane i Jevreje, se ne vazi i ne trebaju da odgovaraju zbog toga.

A ja kazem zlocin ne zastareva.

Ako se osudjuje Turska zbog genocida nad Jermenima u prvom svetskom ratu valjda bi morala i Hrvatska po istom arsinu da odgovara.

Zbog toga ste i tuzeni pred americkim sudom gde je u toku proces po tom pitanju

Kada padne ta tužba, a hoće definitivno, hoćeš li onda promijeniti mišljenje? :per:
 
Republika Hrvatska nije pravna nasljednica NDH, ja ne znam otkud vi vučete tu paralelu između NDH i RH, osim vaše notorne i kronične kroatofobije?

U pitanju je želja takvih kao što je on. Nema to veze ni sa čim drugim. A znaš kako je sa željama. Želim i ja otići na Havaje i odmarati se u nekoj vili na visini s pogledom na more, i ležati kraj bazena okružen Playboyjevim zečicama. Hoće li se moja želja ostvariti? Naravno da neće. Neće ni njegova, ni onih koji razmišljaju kao on.
 
U pitanju je želja takvih kao što je on. Nema to veze ni sa čim drugim. A znaš kako je sa željama. Želim i ja otići na Havaje i odmarati se u nekoj vili na visini s pogledom na more, okružen Playboyjevim zečicama. Hoće li se moja želja ostvariti? Naravno da neće. Neće ni njegova, ni onih koji razmišljaju kao on.

Onda da i mi tužimo nekoga za Bleiburg? :mrgreen:
 
Ne čudi me. Samo ironiziram uvriježenu tezu na ovom forumu da su samo Srbi bili u partizanima, a da su svi Hrvati bili ustaše.

Ma to je bez veze 100 puta, što sam davno rasčlanio ovdje, no tupamarosi tupe jedno te isto...

https://forum.krstarica.com/threads/antifasisticka-borba-hrvata-u-ndh.327983/

A brief summary:

4 Armije JA na kraju rata, 2 nadpolovična hrvatska, dvije nadpolovična srpska većina.

Jedina "kultura" u partizanima Vladimir Nazor, Ivan Kovačić, te Kazalište partizanskog osolobođenja (Dubravko Dujšin, Pero Krvrgić, Josip Marotti, Sven Lasta, Đokica Milaković,..)

Jedini umjetnici vrijedni spomena u partizanima- Kljaković, Vojin Bakić, Antun Augustinčić, Krsto Hegedušić,

Pregovarači s partizanske strane na kraju rata- Broz i Bakarić, s rojalističke Šubašić, ban Hrvatske

Prva avijacija partizana Čajavec i Kluz

Srbi stanovništva 1943. u području Yu- 41%, a u NOB- 44%; Hrvati 24%- u NOB- 30%

Od 4 generala armije do Brozove smrti, tri Hrvati- Ivan Gošnjak, Ivan Rukavina i Kosta Nađ (ne mislim komentirati karakterne značajke dotičnika).

Hrvata najviše u svim postrojbama u kojima su bile ozbiljne vojne ofenzivne operacije 1944--1945. (Batina, Mostar, Knin, Rijeka, Trst), osim Beograda i Sarajeva

Od važnih komunista, naobrazovaniji su dva Hrvata (Bakarić, Maks Baće) i jedan Srbin (Pavle Jakšić). Ostalo šloseri i sl.

Prvi antifašistički- što god to znači-odred osnovan je 22.6.1941. u Sisku, s članovima Hrvatima osim dvoje Srba (Nade Dimić i Vuje Banjanina).

Hrvatska do 1943-1944. vodi uvelike samostalnu vojsku i politiku, zbog čega Broz šizi.

Krajem rata oko 35-40% Hrvata ima generalski čin, uz 24% stanovništva. Itd, etc.

Organizatori ustanka koji je trajao, i među srpskim stanovništvom u početku, dobrim su-zapanjujuće velikim dijelom- Hrvati: Slaviša Vajner (Židov-Hrvat) u Romaniji, Josip Mažar na Kozari, Marko Orešković u Lici, Stjepan Filipović u Srbiji, Kosta Nađ u cijeloj BH, a Ivan Rukavina u cijeloj Hrvatskoj, Ivan Hariš Gromovnik svugdje,.

Pa što misliš, da su Hrvati 1941. i 1942. bili nastrojeni protiv Srba kao 1991. i 1992- pa pojeli bi vas, ne bi se stigli ni oblizati.

Bobetko osniva Rapski bataljon od oslobođenih Židova- jedinu takvu formaciju u srednjoj Europi.

Stoga bolje šutite- ili nastavite sa smiješnom apologetikom četnika, odličja i ostali cirkus. Nitko nije dobio rat spašavajući pilote koji su te malo prije bombardirali.
 
zemljopis-1911.jpg


Evo sta kaze zemljopis Kraljevine Crne Gore iz 1911. godine. Da su svi Crnogorci Srbi. Nebitno koje vere.

Zvanicni istorijski dokument.

Sve to stoji, ali oni su zaseban politički entitet, svi udžbenici ovog svijeta ne mogu promijeniti taj fakt.

Isto tako ni današnje Bunjevce u Srbiji ništa ne može spasiti od srbizacije, oni će postati Srbi i to je fakt, takvi su to procesi, asimilacija manjina je povijesno pravilo, čim ih je manje i politički su slabiji tim je brža asimilacija.
 

Back
Top