Ми нисмо босански Срби, већ Срби

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ovo je šega. Taj je dio "obranjen" tako što je prestao rat zbog američkoga diktata da ne tjeramo Srbe iz područja koja ćemo im ionako morati vratiti.

Obraniše vas Ameri, kad ste već kupili gaće.
http://www.domovinskirat.hr/content/view/2874/1319/

hrvat bio je to veliki poraz Hrvatske vojske ,operacija se zvala UNA1995,mislili ste da ce te autobusima uci kao sto ste dotada ulazili u Srpske gradove ali narod i vojska Republike Srpske su vam pokazali da je vasa oluja mit,rasturena je 1 i 2 gardijska brigada,gromovi i tigrovi,stotine poginulih bojovnika a masa se podavila u nabujaloj rijeci da je rat jos malo potrajao dosli bi do Zagreba jer je HV bio u rasulu ali ti o tome neznas nista jer ti nisu javili na htv

Naravno da je sreca za decu. Pravi ocevi su ih ostavili u domovima za decu bez roditeljskog staranja.

Извини, нисам мислио ништа ружно, поготову не деци, али ми се омакло на основу онога ПАДРЕ. Мислио сам СРЕЋА због тога.
Нека су сва деца света жива и здрава и Бог да их чува....:(

Прво. Морао би научити шта значи реч колониста.
Ни ја, нити било ко од мојих предака, није био колониста.
По твоме, ко год дође да живи у БГ је колониста.:hahaha::hahaha::hahaha:

Ne znam. Ja sam treca generacija rodjenih beogradjana a pradeda mi je ovde dosao kao mali.
Ipak, primetio sam da Lale i dalje one koji su dosli pre 60 godina (a i njihove potomke) zovu kolonistima.

Ne znam. Ja sam treca generacija rodjenih beogradjana a pradeda mi je ovde dosao kao mali.
Ipak, primetio sam da Lale i dalje one koji su dosli pre 60 godina (a i njihove potomke) zovu kolonistima.

kad je proizveo tako uskogrudu i homofobnu lozu bolje da nije ni dolazio iz vukoyebine. to sto si ti primjetio za lale znaci iskljucivo da ti od kojih si to cuo spadaju u istu homofbnu i ksenofobnu grupaciju kojoj je matrijalno stanje i zavist vrhunski duhovni domet. ikel ti je dovoljno objasnila, svaka druga interpretacija predstavlja ispoljavanja jala i nezrelosti uslijed duhovne neimastine

za vecinu srba iz srbije, ti si ustasa, kopile nekog skojevca, umukni buljasu....

Da bih bio ustasa morao bih da dodjem iz zapadnih delova bivse nam zajednicke domovine - SFRJ, jer ih u Beogradu nikada nije bilo. A predaka se ne moram stideti jer tudje uzeli nisu, komunisti su im dosta toga drpili nakon sto su dosli na vlast, a i toliki su bili SKOJevci da ce im imena biti uklesana medju ktitorima Hrama Sv. Save.
To sto iznosim cinjenicu da mnogi Srbijanci Srbe iz BiH dozivljavaju kao Bosanske Srbe a tebi to smeta moze samo znaciti da patis od nekog kompleksa, jer ni u jednom trenutku nisam poricao da ste Srbi.

Сјећање на дан када је народ одбранио Српску
Datum: 20.09.2009 23:00

БAЊA ЛУКA - Битка за одбрану западнокрајишких општина једна је од најзначајнијих у новијој историји српског народа и ово је мјесто на којем је одбрањена Република Српска.

Речено је то јуче у Козарској Дубици на централној манифестацији обиљежавања 14. годишњице одбране западнокрајишких општина од хрватске агресије у септембру 1995. године.

Обиљежавању годишњице присуствовао је и предсједник Владе РС Милорад Додик, који је том приликом истакао да се сада, слично као и у септембру 1995. године, када је РС војно одбрањена од хрватске агресије, води политичка борба за идентитет српског народа у БиХ и опстанак РС.

- Српску смо градили крвљу, и то најбоље зна народ западнокрајишких општина. Та историја наше борбе никада не смије да буде заборављена упркос томе што нам намећу неке друге аршине историје која није базирана на истини, чињеницама и правди - рекао је Додик.

Додао је да се БиХ не може градити на штету РС и идентитета српског народа.

- Ми нисмо босански Срби, већ Срби који живе и воле РС, а нашим погинулим се одужујемо вјеровањем да овдје треба да живе Срби - казао је је Додик.

http://www.glassrpske.com/vijest/2/...nje-na-dan-kada-je-narod-odbranio-Srpsku.html

Ово на жалост мора да се црта многима...

Свака част..

E [pa vidis , ja sam Lala i ne zovem ih kolnistima . Kolonistima zovem samo one koji su autonomasi .
Nema medju nama starosedeocima nikakvih autonomasa .

Dodik moze da kaze sta hoce, ali za vecinu Srba iz Srbije vi ostajete bosanski Srbi iliti Srbi iz Bosne.

Ne pricaj svasta . Da nisam Srbin , jos bi ti poverovao . U ostalom , Dodik se bori za opstanak Srba na tim prostorima , to jest za opstanak RS. To kako sacica pokondirenih Beogradjana zove druge Srbe .
Ne zaboravi , ako Beogradjani , pa i oni najstariji imaju bilo kakav kvalitet , to je zato sto su Srbi .

E [pa vidis , ja sam Lala i ne zovem ih kolnistima . Kolonistima zovem samo one koji su autonomasi .
Nema medju nama starosedeocima nikakvih autonomasa .
kolonistima se zovu oni koji su kolonizovani tj. koji su dosli u Vojvodinu posle prvog i drugog svetskog rata ,nevezano za politicko opredeljenje ,a medju njima imas i autonomasa i radikala i komunista i cetnika i unitarista i svega ostalog ...kao sto i medju starosedeocima takodje imas ljudi raznoraznih politickih opredeljenja ,tako da ti ta generalizacija bas i nema veze sa stvarnoscu :think:

hrvat bio je to veliki poraz Hrvatske vojske ,operacija se zvala UNA1995,mislili ste da ce te autobusima uci kao sto ste dotada ulazili u Srpske gradove ali narod i vojska Republike Srpske su vam pokazali da je vasa oluja mit,rasturena je 1 i 2 gardijska brigada,gromovi i tigrovi,stotine poginulih bojovnika a masa se podavila u nabujaloj rijeci da je rat jos malo potrajao dosli bi do Zagreba jer je HV bio u rasulu ali ti o tome neznas nista jer ti nisu javili na htv

Vidim da ima jos neko , ko se toga seca . :per:

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back