Mi, ljudi koji iritiramo druge ljude

Disko Kauč

Elita
Poruka
24.591
"Pa šta se sekiraš, ja kad sednem u kafanu ja iritiram ljude, ništa ne radim, sedimo, pričamo i ja ga iritiram, takav sam tip, znaš... Ja kad bi obraćao pažnju na to, ma idi, ne zanima me. Sedimo nas šestorica, ja dvojicu iritiram i šta sad..."

Dakle, nebitno čije je ovo mudro izlaganje, nalazim da je što bi anglosaksonci rekli vrlo significant.

Svemu se svetu ugoditi ne može.


Šta mislite šta je to u vama što iritira druge ljude? :zper:
 
Možda to što sam ponekad usporena, volim sve da radim polako i u nekom svom ritmu. Ne volim kada me neko požuruje i generalno ljudi koji su stalno u nekoj jurnjavi, gužvi i prebrzom tempu života mene iritiraju. Što bi rekla jedna moja bivša šefica - ti radiš sporo, ali temeljno. :) i to i danas ponovim nekim ljudima kada me pritiskaju i požuruju.
 
"Pa šta se sekiraš, ja kad sednem u kafanu ja iritiram ljude, ništa ne radim, sedimo, pričamo i ja ga iritiram, takav sam tip, znaš... Ja kad bi obraćao pažnju na to, ma idi, ne zanima me. Sedimo nas šestorica, ja dvojicu iritiram i šta sad..."

Dakle, nebitno čije je ovo mudro izlaganje, nalazim da je što bi anglosaksonci rekli vrlo significant.

Svemu se svetu ugoditi ne može.


Šta mislite šta je to u vama što iritira druge ljude? :zper:
Oštra jezičina!
 
Pa u direktnoj verbalnoj komunikaciji sam primetio da cesto iritira ljude to sto naglas analiziram rezon koji izgovore pred svima iako to mozda nisu ocekivali, onda cemu razgovor?

A gestikulativno to sto nenamerno (najiskrenije) ponekad ne primetim neke ljude oko sebe i ako mi to neko da do znanja ja se potrudim da usmerim svu paznju i energiju prema toj osobi iz neke svoje empatije sto ih paradoksalno jos vise iziritra da mi na kraju nista ne bude jasno :huh:

Eventualno to sto sam svestan da mi uopsteno gledano niko ne moze nista, sto je u sustini zdravo razmisljanje i malo je maliciozno da to nekome bude iritanto i mislim da takva osoba ima ozbiljan problem.
 
Pa u direktnoj verbalnoj komunikaciji sam primetio da cesto iritira ljude to sto naglas analiziram rezon koji izgovore pred svima iako to mozda nisu ocekivali, onda cemu razgovor?

A gestikulativno to sto nenamerno (najiskrenije) ponekad ne primetim neke ljude oko sebe i ako mi to neko da do znanja ja se potrudim da usmerim svu paznju i energiju prema toj osobi iz neke svoje empatije sto ih paradoksalno jos vise iziritra da mi na kraju nista ne bude jasno :huh:

Eventualno to sto sam svestan da mi uopsteno gledano niko ne moze nista, sto je u sustini zdravo razmisljanje i malo je maliciozno da to nekome bude iritanto i mislim da takva osoba ima ozbiljan problem.


Da ne pišem sve isto i dodala bih još:

- ne interesuju me tuđa mišljenja i retko kada ih uvažavam ( ili nikada)
- ne umem da se dodvoravam, podvlačim, uvlačim
- kažem šta mislim bez uvijanja, a to se ljudima ne dopada
-ne zanimaju me gluposti i nisam dobar partner za trač partije

Iritira ih to što mogu kada hoću, bez obzira na posledice
A, najviše od svega ih iritira što umem i mogu da se opustim i uživam u najobičnijim stvarima koje se menii dopadaju.

E, taj osećaj zadovoljstva koji se vidi na mom licu, u mojom pokretima, to ih valjda najviše iritira. To već nije moj problem.
 
Da ne pišem sve isto i dodala bih još:

- ne interesuju me tuđa mišljenja i retko kada ih uvažavam ( ili nikada)
- ne umem da se dodvoravam, podvlačim, uvlačim
- kažem šta mislim bez uvijanja, a to se ljudima ne dopada
-ne zanimaju me gluposti i nisam dobar partner za trač partije

Iritira ih to što mogu kada hoću, bez obzira na posledice
A, najviše od svega ih iritira što umem i mogu da se opustim i uživam u najobičnijim stvarima koje se menii dopadaju.
.
Koleginice namcoru, veliki pozdrav. :zag:
 
"Pa šta se sekiraš, ja kad sednem u kafanu ja iritiram ljude, ništa ne radim, sedimo, pričamo i ja ga iritiram, takav sam tip, znaš... Ja kad bi obraćao pažnju na to, ma idi, ne zanima me. Sedimo nas šestorica, ja dvojicu iritiram i šta sad..."

Dakle, nebitno čije je ovo mudro izlaganje, nalazim da je što bi anglosaksonci rekli vrlo significant.

Svemu se svetu ugoditi ne može.


Šta mislite šta je to u vama što iritira druge ljude? :zper:
Što kroz šalu dirnem u nerv
 
Da si mi šef sigurno ne bi rekao da lažeš

Znači ti si licemer?
Proceniš kome i šta možeš (smeš) da kažeš a da si bezbedan.
E, vidiš, nisam ti šef a ni meni ne možćeš da kažeš da lažem. Prvenstveno, ne poznaješ me i ne znaš da li lažem ili ne.
Društvene mreže ne koristim da budem ono što nisam.

Napisala sam da me zabole za tuđa mišljenja, tu spada i tvoje
 
Znači ti si licemer?
Proceniš kome i šta možeš (smeš) da kažeš a da si bezbedan.
E, vidiš, nisam ti šef a ni meni ne možćeš da kažeš da lažem. Prvenstveno, ne poznaješ me i ne znaš da li lažem ili ne.
Društvene mreže ne koristim da budem ono što nisam.

Napisala sam da me zabole za tuđa mišljenja, tu spada i tvoje
Zato što lažeš, zato te i zabole :D
 
Pa u direktnoj verbalnoj komunikaciji sam primetio da cesto iritira ljude to sto naglas analiziram rezon koji izgovore pred svima iako to mozda nisu ocekivali, onda cemu razgovor?

A gestikulativno to sto nenamerno (najiskrenije) ponekad ne primetim neke ljude oko sebe i ako mi to neko da do znanja ja se potrudim da usmerim svu paznju i energiju prema toj osobi iz neke svoje empatije sto ih paradoksalno jos vise iziritra da mi na kraju nista ne bude jasno :huh:

Eventualno to sto sam svestan da mi uopsteno gledano niko ne moze nista, sto je u sustini zdravo razmisljanje i malo je maliciozno da to nekome bude iritanto i mislim da takva osoba ima ozbiljan problem.
Drugim riječima ne poštuješ ljude.
 

Back
Top