Mi deca sa stanice Zoo

G

gugu

Gost
da li neko zna gde mogu nabaviti knjigu <<mi deca sa stanice zo>?i da li mozda znate za jos neku knjigu o teskim drogama radjenim po istinitim pricama?
p.s. samo da nisu americke medicinske gluposti!
 
gugu:
da li neko zna gde mogu nabaviti knjigu <<mi deca sa stanice zo>?i da li mozda znate za jos neku knjigu o teskim drogama radjenim po istinitim pricama?
p.s. samo da nisu americke medicinske gluposti!
Moci ces valjda sad na sajmu...a od knjiga mogu da ti preporucim samo "Junky"(valjda sam dobro napisala),mada je nisam citala ja nego moja najbolja drugarica...
 
gugu:
da li neko zna gde mogu nabaviti knjigu <<mi deca sa stanice zo>?i da li mozda znate za jos neku knjigu o teskim drogama radjenim po istinitim pricama?
p.s. samo da nisu americke medicinske gluposti!
Knjiga je mnogo dobra, toliko da, ako ti je ikada palo na pamet da uzmes bilo koju vrstu droge, prokleces trenutak kada ti je to uopste palo na pamet!U biblioteci je svuda mozes naci, ima je...
Ne mogu da se setim naziva jedne knjige, takodje se radi o narkomanki koja je unistila svoj zivot, mnogo je dobra knjiga...Ako se setim naziva, javicu ti.
Pozdrav za tebe
 
Isidora:
gugu:
da li neko zna gde mogu nabaviti knjigu <<mi deca sa stanice zo>?i da li mozda znate za jos neku knjigu o teskim drogama radjenim po istinitim pricama?
p.s. samo da nisu americke medicinske gluposti!
Knjiga je mnogo dobra, toliko da, ako ti je ikada palo na pamet da uzmes bilo koju vrstu droge, prokleces trenutak kada ti je to uopste palo na pamet!
E,i kod mene je izazvalo identican osecaj!Steta samo sto je neki ljudi koje poznajem nisu procitali pre...
 
Melvin Bardzers je napisao "Dzank","Dnevnik uzivaoca droge"A.Krouli(to je knjiga iz malo ranijeg perioda kao i De Kvinsijeva knjiga koja se slicno zove-mislim da je u pitanju uzivaoc opijuma).Od knjiga novije generacije(koje se odnose na period od -70 pa na dalje znas-"Deca sa stanice Zo"-Christiane F.,zatim od Irvina Velsa"Treinspoting","Acid house","Ekstazi".Zaboravila sam ko je pisao "Poslednje skretanje za Bruklin"i"Rekvijem za jedan san"(skoro je uradjen film po ovoj knjizi).Kod nasih pisaca nesto na tu temu mozes naci kod M.Oklopcica"Ca.Blues"i "Metro".Mozda se nisam svih knjiga setila ali ako se setim dopisacu.Inace"Decu.."je izdala izdavacka kuca "Kairos"i mozes je skoro svuda naci iako ti vise preporucujem da potrazi hrvatsko izdanje iste knjige"Mi djeca sa kolodvora Zo"(ja sam uocila neke razlike a osim toga prevedena je sa vise duha nego ova "nasa".Ja sam knjigu procitala vise puta,iako je zapravo zapis sa magnetofonske trake na kojoj je ispovest Christiane F.a ne "prava"knjiga,mislim da je prosto neophodno da se procita-narocito mladja generacija kako bi kroz tragicnu sudbinu likova koji su u knjizi shvatili gde prestaje igra i istrazivanje sa nekim,naizgled,naivnim stvarima-lakim drogama.Ali,knjiga pleni i privlaci i ta njena privlacnost-posle skoro 30 godina je fascinantna.Ako neko deli moje misljenje volela bih da napise sta je to sto Christianu,takvu kakva je,cini prosto dragom i neodoljivom i sta je to sto vuce citaoca da knjigu procita vise puta?
 
OBOZAVAM JE!!!:D:D...stvarno,to mi je omiljena knjiga...5 godina sam opsednuta njom...Kristijana...Detlef...vreme i mesto u kome su odrastali,taj odvratan geto...sve je savrseno opisano.
Gledala sam film,ali nije nista posebno.
Procitala sam da je mrtva,i izbedacila se nevidjeno,ali ziva je u stvari,ima sina:D.
 
mnoooogo dobra knjiga...preporucila bih je svakome bez obzira na godine,interesovanja...ne znam ko moze ostati ravnodusan kada je procita....iako je proslo puuuuno vremena od kad sam je procitala cesto se prisecam...pogotovo onog pocetka,odnosno uzroka...
 
OBOZAVAM JE!!!:D:D...stvarno,to mi je omiljena knjiga...5 godina sam opsednuta njom...Kristijana...Detlef...vreme i mesto u kome su odrastali,taj odvratan geto...sve je savrseno opisano.
Gledala sam film,ali nije nista posebno.
Procitala sam da je mrtva,i izbedacila se nevidjeno,ali ziva je u stvari,ima sina:D.

Ej pa i ja sam cula da je mrtva,ali drago mi je sto sam lose informisana:lol:
 
Pročitala sam je u petom razredu osnovne škole i do dan danas ne vidim čemu tolika oduševljenost njom... knjiga je dobra, ne poričem, ali nije ‚‚vrh‚‚.
Na veliku žalost sveta većina mladih danas sve što su uzeli u ruke od knjiga jesu Mi deca sa stanice Zoo i Angus, Tanga i vatanje :/
Što si tiče ‚‚vrh, brate‚‚ ‚‚extra‚‚ i sličnog - ljudi koji razmišljaju govore, ljudi koji ne razmišljaju nemaju šta da kažu. oni koji nemaju šta da kažu govore bilo šta što bi dalo utisak da imaju šta da kažu. tako ćete čuti razgovore koji će se celi sastojati samo od ‚‚e, brate, pazi priča mi spike tipa ovo ono **** palac a ja znači kao extra vrh i sve‚‚ U zadnje vreme je popularna umetnost da dugo pričaš a ništa ne kažeš.
 
Izvini,ali mnogo si toga rekla,a maltene nista vezano za temu...
''Mi deca sa st.Zoo'' i te "Angus..." su dva sveta, i nemaju iste citaoce,uglavnom;).Znam,jer sam i sama obe procitala,i znam kakav je utisak koja ostavila na mene...NE MOZES da ih stavljas u isti kos,znas...
 
Procitala sam tu knjigu dok sam bila mala...ne znam da li je bila poucna ali je svakako tada bila zanimljiva...Uostalom takve knjige tj takve teme su uvek mac sa dve ostrice..
Sto se tice "vrh" zaista nemam komentara...Cek, ne imam ustvari: UZAS!!!!
 
Kako neko pomenu prije, ta knjiga je mac sa dvije ostrice.. Neki je procitaju pa uzasnuti pricama nikada ne pomisle da se upuste u taj svijet. Jedna druga grupa (znam nekoliko primjera) se odusevi i pronadje nesto primamljivo, produhovljeno i dobro u tom svijetu gdje misle da vlada pravo drugarstvo:roll: i krenu tim putem ne znajuci sta ih ceka.
Sto se mene tice nisam protiv zabrane knjiga, ali ja tu knjigu ne bih dozvolila mom djetetu da cita zbog upravo pomenutih razloga.
 

Back
Top