Mezim ljubav

MrNapokon

Legenda
Poruka
58.800
Jel vas nervira to na pr, kada se nadjete u nekom drustvu gde nekako ocekuju od vas da se pazite kako se ponasate, i ok, nije problem, uljudis se, naostris elokventnost, inspirisanost, i onda se naklati neka devojka/zena, i pocne da te davi pricom o deci. I sada posto je to neko kao fino drustvo, kao podrazumeva se da neko prospe svoj hronicni neresen materinski instikt, i da je to ok iz visih moralnih ciljeva. Za mene je to isto kao kada bih se nalepio na neku devojku i non stop joj pricao o guraj/vadi, ali samo guraj/vadi, nista masta.
I tako krene da prica pricu o nekom svom malom necaku, ili komsijskom detetu, i onako se kao useceri, unese ti se u facu , i bla bla bla bla bla bla bla satima brate, ocekujuci da tebe interesuje prica o tudjim balavcima, i da treba da te fascinira sve to. U fazonu da joj pokazes kako si dobar potencijal za taticu, a ti zamisljas kako imas brener i kako bi joj kosa izgledala posle.
 
Jel vas nervira to na pr, kada se nadjete u nekom drustvu gde nekako ocekuju od vas da se pazite kako se ponasate, i ok, nije problem, uljudis se, naostris elokventnost, inspirisanost, i onda se naklati neka devojka/zena, i pocne da te davi pricom o deci. I sada posto je to neko kao fino drustvo, kao podrazumeva se da neko prospe svoj hronicni neresen materinski instikt, i da je to ok iz visih moralnih ciljeva. Za mene je to isto kao kada bih se nalepio na neku devojku i non stop joj pricao o guraj/vadi, ali samo guraj/vadi, nista masta.
I tako krene da prica pricu o nekom svom malom necaku, ili komsijskom detetu, i onako se kao useceri, unese ti se u facu , i bla bla bla bla bla bla bla satima brate, ocekujuci da tebe interesuje prica o tudjim balavcima, i da treba da te fascinira sve to. U fazonu da joj pokazes kako si dobar potencijal za taticu, a ti zamisljas kako imas brener i kako bi joj kosa izgledala posle.

inače se lepo ponašam :mrgreen: a u većim društvima sednem bliže muškarcima, upravo da izbegnem takve teme jer me muškarac neće daviti pelenama, a uglavnom neće ni fudbalom :D ako mi je tu neka bliska drugarica, sednem pored nje. generalno izbegavam mlade mame, daviteljke decom, hranjenjem, prvim zubićem i time kakva je stolica njihovog deteta
 
Ne podnosim glupe ljude, ljude koji nemaju šta da kažu o sopstvenim interesovanjima, poslovima, hobijima, razmišljanjima-pa onda sopstvene frustracije i ambicije ostvaruju kroz nekog drugog tipa: ,,Moj Jovica, Perica, Milica.............." Bilo da su deca, muž, dečko, devojka u pitanju...
Ograničeni ljudi nemaju svest o sebi, nego žive kroz druge.
Naravno da je materinstvo najbolja stvar u životu žene, ali žena je udav ako se samo projektuje na sopstveno dete ( usput unapred mi žao i deteta, nije lako imati tako gloopu mamu).
 
Ne podnosim glupe ljude, ljude koji nemaju šta da kažu o sopstvenim interesovanjima, poslovima, hobijima, razmišljanjima-pa onda sopstvene frustracije i ambicije ostvaruju kroz nekog drugog tipa: ,,Moj Jovica, Perica, Milica.............." Bilo da su deca, muž, dečko, devojka u pitanju...
Ograničeni ljudi nemaju svest o sebi, nego žive kroz druge.
Naravno da je materinstvo najbolja stvar u životu žene, ali žena je udav ako se samo projektuje na sopstveno dete ( usput unapred mi žao i deteta, nije lako imati tako gloopu mamu).

imaš devojaka i žena koje nemaju drugu temu osim dece, kuvanja i komšijskog trača
 
imaš devojaka i žena koje nemaju drugu temu osim dece, kuvanja i komšijskog trača

Upravo sam na to između ostalog i mislila.
Ustvari, kako takva majka može da bude kvalitetan roditelj i primer sopstvenom detetu, kako može da mu bude vetar u leđa? To je ograničavanje potomstva. Iz prakse znam, da žene koje najviše pričaju o kuvanju- retko se late lonca...Koje pričaju non-stop o deci-pružaju im samo elementarno, ništa preko toga...Koje pričaju o komšijskom traču- ne vide govna u sopstvenom dvorištu...
Moja baka je bila divna žena, divna majka svojoj deci, a opet nikome to nije trljala na nos-to je u normalnim porodicama normalno, nešto što se podrazumeva, pa potomci te hvale.
 
Jel vas nervira to na pr, kada se nadjete u nekom drustvu gde nekako ocekuju od vas da se pazite kako se ponasate, i ok, nije problem, uljudis se, naostris elokventnost, inspirisanost, i onda se naklati neka devojka/zena, i pocne da te davi pricom o deci. I sada posto je to neko kao fino drustvo, kao podrazumeva se da neko prospe svoj hronicni neresen materinski instikt, i da je to ok iz visih moralnih ciljeva. Za mene je to isto kao kada bih se nalepio na neku devojku i non stop joj pricao o guraj/vadi, ali samo guraj/vadi, nista masta.
I tako krene da prica pricu o nekom svom malom necaku, ili komsijskom detetu, i onako se kao useceri, unese ti se u facu , i bla bla bla bla bla bla bla satima brate, ocekujuci da tebe interesuje prica o tudjim balavcima, i da treba da te fascinira sve to. U fazonu da joj pokazes kako si dobar potencijal za taticu, a ti zamisljas kako imas brener i kako bi joj kosa izgledala posle.
Druzila sam se i druzim se s'ljudima kojima mogu jasno da kazem-e,ajde da pricamo o necemu drugom..ako mi nije do trenutne teme.Mogu i oni meni.
Moje drugarice i ja imamo zlatno pravilo da kad izadjemo ne pricamo o deci i muzevima.
Jasno je da smo svi ponekad u situaciji da nam jednostavno,vaspitanje nalaze da saslusamo sagovornika.Pa,ok i to se prezivi.
 
Jel vas nervira to na pr, kada se nadjete u nekom drustvu gde nekako ocekuju od vas da se pazite kako se ponasate, i ok, nije problem, uljudis se, naostris elokventnost, inspirisanost, i onda se naklati neka devojka/zena, i pocne da te davi pricom o deci. I sada posto je to neko kao fino drustvo, kao podrazumeva se da neko prospe svoj hronicni neresen materinski instikt, i da je to ok iz visih moralnih ciljeva. Za mene je to isto kao kada bih se nalepio na neku devojku i non stop joj pricao o guraj/vadi, ali samo guraj/vadi, nista masta.
I tako krene da prica pricu o nekom svom malom necaku, ili komsijskom detetu, i onako se kao useceri, unese ti se u facu , i bla bla bla bla bla bla bla satima brate, ocekujuci da tebe interesuje prica o tudjim balavcima, i da treba da te fascinira sve to. U fazonu da joj pokazes kako si dobar potencijal za taticu, a ti zamisljas kako imas brener i kako bi joj kosa izgledala posle.

Ne, ne nervira me, umem da saslusam ljude, na taj nacin se dosta toga nauci o zivotu.
 

Back
Top