metropola ili seljoberija...

e svi ste ludi, crvenih mi rukavica! :lol: :lol: :lol:
moram da se umesam :D
ne znam da li treba sada da naglasim da sam "PRAVA" beogradjanka, born n raised.... izlazila sam cesto u novom sadu, tako da prilicno poznajem grad i mentalitet...
i mogu slobodno da kazem da su i bg i ns dva VELIKA sela, i to ne zbog "ONIH" koji su "spustili" motiku u necije celo i tatukli OBUCU, pa su sad USPESNI POLITICARI I BIZNISMENI, a jos se muce knezom jer nisu navikli na poplocan put...
oba grada, i po arhitekturi i prihodima, TAKODJE, imaju uslove da budu velegradi!
ali nisu, i nemaju izglede da to postanu... jer nemaju kulturu zivljenja! sistem vrednosti je sasvim poremecen, niko ne ceni ono sto ima, niko NE RADI nista, svi se zale, nikome nije dovoljno!
svi imate zdravstveno osiguranje! svako moze da studira ako hoce! svako moze da ode kod zubara! svi mogu zdravo da se hrane (pri tom ne mislim na popularne vege gluposti, tipa susene banane u borovnica sirupu - vec na voce i povrce koje je svima dostupno)... problem kod ljudi u srbiji je u tome sto ne zive zivot kakv su zamislili da zasluzuju! zapitajte se i jedni i drugi.... koliko ste radili proteklih mesec dana? za tih istih mesec dana koliko ste puta izasli? koliko ste vode potrosili? koliko ste jabuka pojeli? koliko ste para potrosili na alkohol i cigarete?

ps: i svo to pljuvanje po "seljacima koji voze brza kola i setaju suplje ribe i svi zajedno izlaze u stefan brown (ako se tako zove) da bi se verali po stolovima (cudo je sta se desava kad proradi opanak...)" je samo pridavanje veceg znacaja nebitnoj stvari!!! nisu oni ti koji su napravili sex i selo od bg/ns, kao sto rece jedan novosadjanin: "korov nice gde god stigne... krivi smo mi sto smo ih pustili!"
 
TajRad:
manje hejta !!! manje hejta !!!
its_raining_shit-1.gif
 
Mislim da sam sve rekao više puta.
Nemam drugi grad i Beograd je Metropola,sviđalo se to nekom ili ne.
Imam priliku da veoma često putujem po evropskim metropolama i tvrdim da je moj grad upravo to.
Verujte mi čistiji je od Brisela,Pariza....
 
lider:
Mislim da sam sve rekao više puta.
Nemam drugi grad i Beograd je Metropola,sviđalo se to nekom ili ne.
Imam priliku da veoma često putujem po evropskim metropolama i tvrdim da je moj grad upravo to.
Verujte mi čistiji je od Brisela,Pariza....

tu su... ali ulicna higijena (ne osporavam da je bitna), nije najvaznija..
ti si putovao, vidim... uporedi prioritete ljudi....
nigde, bas NIGDE u svetu (osim kod srba koji odu u svet) neces videti da jedan roditelj od usta, struje, itc odvaja da bi kupio bolji mobilni telefon!?!?!?!? DETETU!!!!!!!!!!!
nije razumno....
 
livija
mnogo što-šta nije razumno.Nisam baš pobornik otuđenja porodice,moguće je da deci reba dati malo više prostora da se sami probijaju kroz život.No to je neka druga priča.Ipak, moram priznati da si u pravu.Nije normalno.I ta "nenormalnost" je naša.Čini mi se da je kod Beogradskih porodica ta vrsta brige za potomstvo manje izražena nego u ostalim krajevima Srbije.
Sada sam pogledao tvoj profil.
I tamo sam bio više puta i divim ti se na prlagođavanju.Ja ne bih mogao.
Upravo zbog tebe i tebi sličnih sam i otvorio temu ONI...
U svakom slučaju , da se vratim na temu
Beograd je metropola.
 
lider:
livija
mnogo što-šta nije razumno.Nisam baš pobornik otuđenja porodice,moguće je da deci reba dati malo više prostora da se sami probijaju kroz život.No to je neka druga priča.Ipak, moram priznati da si u pravu.Nije normalno.I ta "nenormalnost" je naša.Čini mi se da je kod Beogradskih porodica ta vrsta brige za potomstvo manje izražena nego u ostalim krajevima Srbije.
Sada sam pogledao tvoj profil.
I tamo sam bio više puta i divim ti se na prlagođavanju.Ja ne bih mogao.
Upravo zbog tebe i tebi sličnih sam i otvorio temu ONI...
U svakom slučaju , da se vratim na temu
Beograd je metropola.

hvala :)
sad sam pogledala tu temu...
da, bas je mnogo ljudi otislo... nekad i mene "grize" pa se lazem... kao, zbog skole sada.... vraticu se.... metropola??? na surcinu niko ne govori engl... znas li to??? tolika je vika oko aerodroma ovde.... a aerodrom je u bednom stanju....
elem (sto bi rekao NAS narod ;) ne znam... ne mogu to da razumem... ja sam odrasla u bg, isla u skolu sa istim tim ljudima kojima je danas u glavi pink, neka seka i d&g, i sve se svodi na "koji kafic?"; "sta cu da obucem?" da ne nabrajam...
sta taj grad postaje??? a niko nije svestan niti ima predstavu koliko mu je pruzeno!!!!! nazalost, upravo zato niko to ne ceni....
 
livija:
ps: i svo to pljuvanje po "seljacima koji voze brza kola i setaju suplje ribe i svi zajedno izlaze u stefan brown (ako se tako zove) da bi se verali po stolovima (cudo je sta se desava kad proradi opanak...)" je samo pridavanje veceg znacaja nebitnoj stvari!!! nisu oni ti koji su napravili sex i selo od bg/ns, kao sto rece jedan novosadjanin: "korov nice gde god stigne... krivi smo mi sto smo ih pustili!"

to je citava poenta teme...
 
Ево Ливија, да унајмимо неког вртлара који ће да сатре так коров? Ја сам за!
Хвала на умереном ставу..... Твоја изјава је једна од примеренијих! Риспект!
 
Ovo je tema koja je otvorena kao pandan temi,Beograd koga više nema.
Cilj je blatiti Beograd na sve moguće načine i ne bih da se ponašam poput "kritičara" Beograđana od strane "prijatelja".
Svetlana Velmar Janković je to što se nama događa divno opisala kao pobedu subkulture nad kulturom.
 
lider:
Ovo je tema koja je otvorena kao pandan temi,Beograd koga više nema.
Cilj je blatiti Beograd na sve moguće načine i ne bih da se ponašam poput "kritičara" Beograđana od strane "prijatelja".
Svetlana Velmar Janković je to što se nama događa divno opisala kao pobedu subkulture nad kulturom.

nema sad poente kritikovati beograd! sada treba dati neki predlog: sta i kako moze da se promeni... i treba se i individualno menjati, za primer...
mislis da bi trebalo da otvorim nov forum na tu temu???
 

Back
Top