metropola ili seljoberija...

underwater

Aktivan član
Poruka
1.212
Betty:
pa getoi već postoje...npr. i ona ciganmala kod starog sajmišta - nije ti svejedno ni autom da prođeš, noću mislim :shock: freak show

dobro, to je ekstrem...
getoizacija nije samo stvaranje sirotinjskih cetvrti, vec raslojavanje i izolacija odredjenih socijalnih grupa... ne samo najugrozenijih...
hocu da kazem da se beograd nece procistiti u tom smislu ("pametni i lepi ce ziveti u beogradu, a primitivni i glupi ce da oru njive 50km od grada i bezati od beograda kao pred kugom"), vec da ce se formirati odredjeni krugovi ljudi koji medjusobno nece imati mnogo dodira.... znace se kome je gde mesto (koliko god to ruzno zvucalo)... ko gde zivi, ko gde radi, ko gde jede/pije, ko sta j_e_b_e... mislim, sve je to tu vec prisutno... a definitvno ce biti onda kada ljudi prihvate takvo stanje kao nesto sto se ne moze promeniti....
to je proces koji se u industrijski razvijenim zemljama odvijao paralelno sa industrijalizacijom, 60-tih i 70-tih je zahvatio latinsku ameriku, a 90-tih je zapoceo u istocnoj evropi... mi kaskamo nasih standardnih 5-10 godina, sto i nije tako lose, posto mozemo da zvirnemo sta se desava kod (npr) madjara i da to ocekujemo za 5 godina u nasem dvoristu...

Svabov

Buduća legenda
Poruka
25.310
pre neko vece sedim sa 'drugarom' na klupi, ovaj ljusti kokakolu a ja pivo...
elem, posle popijene kokakole, on uzme i baci flasu iza ledja. ja pocnem da mu kenjam oko toga, i krene rasprava i on izjavi sledece: "Pa ja sam, bre, rodjeni Beogradjanin", u smislu, tako to rade Beogradjani - razbacuju djubre...

linabg

Poznat
Poruka
7.445
Jeca84:
Vidim vidim...... :D Nemam ja nista protiv da ljudi koju su primorani, dodju da se obrazuju u Bg, zato sto im njihovo malo mesto to onemogucava....Nego kada dodju ovde i pljuju po nama,a ujedno ovde i studiraju, i zive, i hrane se.....Muka mi je vise od takvih!!!!

ma ja mislim da je ona htela u stvari da se uslihta.. tako sto ce napljuvati uzice... :?

Guru 42

Veoma poznat
Poruka
13.324
ggolub:
Nemojte vise vredjati seljake!
Za ljude o kojima govorite postoji naziv - MALOGRADJANI
Upoznao sam po raznim krajevima ove zemlje mnogo dobre, postene i kvalitetne ljude koji su seljaci, zive na selu, obradjuju zemlju. I u sebi imaju vise mudrosti i kulturniji su od mnogih kojima u krstenici pise da su rodjeni na opstini Savski Venac.
A jel' može: maloseljanin??
drhtavica.gif

zlajka

Zainteresovan član
Poruka
348
Obersturmfuehrer:
pre neko vece sedim sa 'drugarom' na klupi, ovaj ljusti kokakolu a ja pivo...
elem, posle popijene kokakole, on uzme i baci flasu iza ledja. ja pocnem da mu kenjam oko toga, i krene rasprava i on izjavi sledece: "Pa ja sam, bre, rodjeni Beogradjanin", u smislu, tako to rade Beogradjani - razbacuju djubre...
Veruj mi NIKAD ali bas NIKAD neces videti pravog Beogradjanina da se tako ponasa.
Za razliku od drugih mi stvarno VOLIMO nas grad.

Marge

Domaćin
Poruka
4.241
Joj, toliko je sve jedno gde zivis... Imas na selu ljudi koji su, po kriterijumima nas iz velikog prljavog grada, "normalni", a opet, gomila ljudi, naroito mladih u BG-u ima stavove i razmisljanja kao da su iz najvece vukojebine... Narocito sto se tice muzike. Ja ne shvatam kako se u diskotekama u Beogradu pustaju narodnjaci. Zar se na takvim mestima u svetu ne pista tehno i sl.? Kako je moguce da to ljudi vole? Ne kazem da svi treba da slusaju ono sto ja slusam, ali dajte, ljudi, da malo budemo urbani po tom pitanju!

IVANUCCIA

Zainteresovan član
Poruka
129
divlja:
Svaka metropola je i seljoberija, inace ne bi bila metropola:!:
Nego vi seljoberiju npr. u NY niste sposobni da prepoznate, jer vam je tudja seljoberija strana i ne prepoznajete je kao takvu. Kapis? :-)

Eh sad mila sto se tice NY ni tamo nije tesko prepoznati neobrazovane, primitivne, nekulturne...neotesane...jos ako dobro znas jezik neeema problema. Poz

Rock4ever

Zainteresovan član
Poruka
129
glamur girl:
Koliko mrznje i prezira ovo je strasno...
Pa ovo je sve jedna drzava koji vam je..
Nije ni cudo sto svet o nama misle da smo divljaci,mi se sami medju sobom mrzimo i svadjamo sta onda da ocekujemo od drugih.

Eeeee,kad celjad nije besna,ni kuca nije tesna....
Umesto da mlatimo prazne slame na forumima,mogli bi smo zaista da poradimo malo na kulturi...Pri tom mislim prvenstveno na ''velegradjane'' (pogotovo Bepogradjane i Novosadjane).....
Kada bi vecina bila malcice kulturnija,tolerantnija i finija,i ostali prostaci bi poboljsali svoje ponasanje kako u provinciji,tako i po gradovima(gde nazalost ima najvise prostakluka)...
Tada bi smo verovatno ziveli srecnije i bolje,ne bi smo bili prostaci,verovatno nas ni ostatak sveta ne bi smatrao divljacima,i najvaznije,ne bi smo se medjusobno mrzeli....
i ,da se neko ne nadje uvredjen,rodjena sam u Beogradu i cini mi se da znam o cemu pricam...

glamur girl

Obećava
Poruka
69
A ovi ljudi koji nisu iz Bg svi nesto ogorceni i pljuju po njemu kao Beograd ovo,Beograd ono...
Nema nista protiv njih ali brate preteruju. Imam sestru u Sapcu i kad odem tamo i kazem da sam iz Bg odma prevrcu ocima.Ali sto je najtuznije to nije samo tamo vec svuda je tako..Znaci stasno...sta je sa svim ovim ljudima...

stanje
Ova tema je zatvorena zbog neaktivnosti. Molim objavite novu temu i pridružite se diskusiji.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.