Quantcast

Metallica je izdala novi album , sta reci ?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Keeper

Buduća legenda
Poruka
29.909
eh, tako vam je to, srecom nisam mnogo emotivno vezan za metaliku pa me bas briga :lol: a sto se njih tice, eto, desava se to pod stare dane, hoce malo vise da se slikaju i tako to ..... da zarade jos koju kintu da kupe jos jedna kolica, da zasade palme pored svojih bazena, i tako ..... :wink:

BloodWork

Početnik
Poruka
9
E gledam, citam ovaj post i hvatam se za glavu, navlacim majicu preko face da ne citam vise ove gluposti i nebuloze koje se prosipaju. Ruku na srce - MetallicA,(grc u licu, suza niz obraz)- jeste PROPALA. Metalika se pretvorila u ono protiv cega se borila, korporativna amerika koju je Jamez toliko mrzeo, je "pojela" svog kriticara i napravila jos jedan exploatorski "trendi" BRAND NAME. Ajde da analiziramo uspon i pad. Svoj vrhunac u metal underground drustvu dozivljavaju sa Master of puppets. Album koji je prodat u milionskom tirazu BEZ IJEDNOG SPOTA, RADIO ILI BILO KAKVE PODRSKE KOMERCIJALNOG ENTITETA, samo hand-to-hand sistemom. Publiku pridobijaju i prave ime svojim klupskim bay-area , a i stadionskim LIVE nastupima. Ako pazljivo primetite oseca se uticaj DAVE MUSTAINE-a u lyrics na MoP i And justice; politika, kritika sistema, establismenta, vojne industrije, medija i sl. zatim izdaju "..And justice" i prave prvi spot. Sledeci black album je ujedno komercijalni vrh a ujedno i "moralni" pad metalike. Krace sablon pesme od 3 minuta trajanja (radio friendly), predvidljive strukture pesama(intro, verse, chorus, solo, chorus...u svakoj pesmi), textovi su POLITICKI KOREKTNE TEME, i mnogo "catchy hook" melodije. Posle exploatacije black-a po Mtv-u; pocinju svi zivi da ih slusaju: klinci, tinejdzeri, domacice, pumpadzije na pump, advokati, japiji....
Zatim polako pada HYPE oko metala; a u prvi plan "muzicka industrija" , menadzeri, LABEL-i i ostale krvopije koje izrabljuju sve sto se moze zvati muzikom traze NEXT BIG THING i nalaze SEATTLE scenu iliti popularni GRUNGE 1992-e. Naravno, da bi oteli klincima pare Metalika kaze: "j.e.b.e.s. ovo, ajde da sviramo grunge!"....i snime LOAD i RELOAD sto je teski RIP-OFF Alice in Chains, STone Temple PILOTS ("hero of the day" mi zvuci kao "PLUSH") a ako me neko ubedi da kad slusa Until it sleeps, House that jack built, bleeding me, ronnie ne cuje SEATTLE sound taj je budala. Metallica pocinje da prati trendove u muzickoj industriji tj. sta je popularno u trenutku pa svoj zvuk tome prilagodjava usput gubeci bilo kakav identitet pre toga. I eto, St.ANGER na kraju; sta reci? Sa tehnicke strane - UZAS. Nema nijednog Kirkovog sola zato sto danas nije popularno u pesamma imati solo. (citaj - ne mogu 80% Mtv bendova da odsviraju jer tehnicki ocajno sviraju. Skontajte samo tehnicki pad u sviranju od 80-ih svaki gitarista je bio shreed-tapping-monster a danas se samo bare-chord pesme cuju). Metalika na St. anger-u je skoro u svakoj pesmi D-TUNE nastimovala gitare STO NIKAD RANIJE NIJE RADILa jer sad zeli da zvuci kao KoRn, LImp Bizkit, papa roach ,SOAD koji svi redom "Ditjuniraju" (spuste za ton i pola poslednje dve zice) gitare da imaju "KoRn-ovski" depresivni, mutan, zvuk koji danas Mtv klinci gotive. Strukture pesama na st. anger su dosadne, smarajuce, iste, neke pesme su prosto samo akordi odsvirani, textovi bezlicni - i sve u svemu u muzickom smislu cista nula. Ali zato je tu armija klinaca koji ce kupiti sve na cemu stoji logo metallica; pa zato zaradjuju na VIdeo igricama, majicama, soljama za kafu, podmetacima za case, skolskim rancima , action -figures SVE sa Logo-m "MetallicA". I jos kao slag na tortu turneja sa LINKIN PARK??!! Jel to metalika koju ja volim i pamtim?
P.S. ...spreman na opkladu da znam kako ce vec buduci album metalike zvucati ako dozive da ga nasnime, kontam nesto kao Metal-core kao Killswitch Engage, Caliban.... sto sada postaje sledeci popularni pravac koji muzicka industrija popularise.

Night Prowler

Domaćin
Poruka
3.052
U glavnom se slazem sa onim što je napisano gore, i žao mi je sto je metallica ,devedesetih godina (pa i danas), pratila popularne muzičke pravce i izgubila svoje fanove, a pre svega kvalitet.
BloodWork:
P.S. ...spreman na opkladu da znam kako ce vec buduci album metalike zvucati ako dozive da ga nasnime, kontam nesto kao Metal-core kao Killswitch Engage, Caliban.... sto sada postaje sledeci popularni pravac koji muzicka industrija popularise.
Momci iz metallice su rekli da sviraju ono sto osećaju i da sada ne bi mogli napraviti nešto sto su radili pre 20 godina (mislim da je to samo izgovor za komercijalizaciju). Sto se tice novog albuma - još pre St. Angera su napravili oko 30 pesama (koje su na foru pesama sa St.Angera) od kojih su 11 izdvojili i stavili na novi album. Tako da se sada moze očekivati St. Anger II :evil

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.