Metallica: Imperija dobre muzike

Neprilagođena

Leptirica
Poruka
79.528
Lars Urlich je s bendom Metallica napravio karijeru na kojoj bi mu mnogi pozavidjeli, no priznaje kako i on žali zbog pokoje poslovne pogreške tijekom godina.

1624880079482.png

Jedna od njih je i ta što nije dopustio Quentinu Tarantinu da u svom filmu "Kill Bill" koristi hitove Metallice.
Redatelj je želio da u scenama tučnjave u filmu u pozadini sviraju pjesme "Enter Sandman" i "Sad But True" te je bubnjaru iznio svoj prijedlog na jednoj prijateljskoj večeri.

"Šake bi napadale lica i udarci bi letjeli, a sve bi bilo nabrijano glazbenim ritmom", rekao je Lars, kojem se ideja isprva jako dopala.
No, onda je dobio scenarij za film i pročitao ga te se predomislio.
"Shvatio sam da je većina toga napisana jezikom koji nije bio u okviru mog uskog, danskog shvaćanja. Obožavam njegove filmove i njega kao osobu.
Ali kad sam došao negdje do 180. stranice, sjedio sam potišten i osjećao se prilično jadno jer nisam ništa razumio", rekao je Ulrich.

Na kraju se nije ponovo javio Tarantinu pa je Metallica izostala iz "Kill Billa".
Poslije je požalio zbog toga:
"To je najveća pogreška koja sam napravio što se mog kreativnog područja tiče"...

Neprilagođena

Leptirica
Poruka
79.528

King Nothing​

Wish I may
Wish I might
Have this I wish tonight
Are you satisfied?
Dig for gold
Dig for fame
You dig to make your name
Are you pacified?
All the wants you waste
All the things you've chased
And it all crashes down
And you break your crown
And you point your finger, but there's no one around
Just want one thing, just to play the king
But the castle crumbled and you're left with just a name
Where's your crown, King Nothing?
Where's your crown?
Hard and cold
Bought and sold
A heart as hard as gold
Yeah! Are you satisfied?
Wish I might, wish I may
You wish your life away
Are you pacified?
All the wants you waste
All the things you've chased
Then it all crashes down
And you break your crown
Where's your crown?
Huh!
Wish I may, wish I might
Have this wish, I wish tonight
I want that star, I want it now
I want it all and I don't care how
Careful what you wish
Careful what you say
Careful what you wish you may regret it
Careful what you wish you just might get it
Then it all crashes down
And you break your crown
Nothing
Oh, you're just nothing
Where's your crown King Nothing?
Oh, you're just nothing
Absolutely nothing
Off to never never land

"......I pokažeš prstom, ali nikoga nema u blizini
Samo želim jedno, samo da glumim kralja
Ali dvorac se srušio i ostalo je samo ime
Gde ti je kruna, kralju Ničega?
Gde ti je kruna?
Teško i hladno..
Kupljeno i prodato...
Srce tvrdo poput zlata...
Da! Da li si zadovoljan?
Voleo bih da mogu,
Voleo bih da mogu...."

YEAH!!!

Neprilagođena

Leptirica
Poruka
79.528
Metallica And Lou Reed
The View

I am a chorus of the voices
That gather up the magnets
Set before me
I attract you and repel you
A science of the heart
And blood and meaning
The coldness of most beauties is a challenge that our youth must quickly conquer
There is no time for guilt
Or second guessing, second guessing
Based on feeling
I am the truth, the beauty
That causes you to cross
Your sacred boundaries
I have no morals
Some think me cheap
And someone who despises
The normalcy of heartbreak, the purity of love
But I worship the young
And just formed angel
Who sits upon the pin of lust
Everything else bores me

I want to see your suicide
I want to see you give it up
Your life of reason
I want you on the floor
And in a coffin your soul shaking
I want to have you doubting
Every meaning you've amassed like a fortune
Oh, throw it away
For worship of someone who actively despises you
For worship of someone who actively despises you!

I am the root!
I am the progress!
I'm the aggressor!
I am the tablet!
These ten stories!

Worship! Worship!
Pain and evil have their place sitting here beside me!
I offer them to you as servants
Of the gold that you must give!
Pain and evil have their place sitting here beside me!
And I will offer them, I offer them to you
As servants of the gold that you must give to me!

I want to see your suicide
I want to see you give it up
Your life of reason
I want to see you on the floor
And in a coffin, soul shaking, soul shaking
I want to have you doubting
Every meaning you've amassed like a fortune
Like a fortune, throw it away
For worship of someone who actively despises you
Who actively despises you!

I am the view!
I am the table!
I am the view, I am the table!
I am all this!
I am the root!
The progress!
The aggressor!
I am the table!
I am the ten stories!
I am the table!
I am! I am! I am! I am!
I am!

7f4ba9695b5430155730d6b4a1983b71.jpg

Ja sam hor glasova
Koji je namagnetisan.
Postavi ispred mene/
Privlačim te i odbijam...
Nauka o srcu-
I krv i smisao,
Hladnoća većine lepotica ,
izazov je koji naša mladost,
mora brzo da pobedi,
Nema vremena za krivicu
Ili drugi pokušaj...
Na osnovu osećanja
Ja sam istina,
Zbog toga prelaziš
Tvoje svete granice.
Nemam moral,
Neki me smatraju jeftinim
I nekog ko prezire obično slomljeno srce
Čistotu ljubavi...
Ali ja se klanjam mladosti
I upravo nastalom anđelu,
Što sedi na iglici požude-
Sve ostalo mi je dosadno...

Želim da vidim tvoje samoubistvo...
Želim da te vidim kako odustaješ...
Tvoj život razuma...
Želim te na podu
I u kovčegu da ti duša drhti...
Želim da sumnjaš u svako značenje
Koje držiš kao bogatstvo..
Oh, baci to!!!
Za obožavanje nekoga ko te silno prezire...

[Refren: James Hetfield]
Ja sam koren!
Ja sam napredak!
Ja sam agresor!
Ja sam sto!
Ovih deset priča!

Obožavanje! Obožavanje!
Bol i zlo imaju mesto na kojem sede tu, pored mene!
Nudim tu ih kao sluge za zlato
Koje moraš dati...
Bol i zlo imaju svoje mesto na kojem sede tu,, pored mene!
A ja ću ih ponuditi, nudim ih tebi
Kao sluge za zlato koje mi moraš dati...
Želim da vidim tvoje samoubistvo...
Želim da te vidim kako odustaješ...
Tvoj život razuma...
Želim da te vidim na podu
I u kovčegu....
Drhti duša..Drhti duša...
Želim da sumnjaš u sva značenja
Koja čuvaš kao bogatstvo
Baci ga!!!
U ime obožavanja nekoga ko te prezire!

[Refren: James Hetfield]
Ja sam pogled!
Ja sam sto!
Ja sam pogled, ja sam sto!
Ja sam sve ovo!
Ja sam koren!
Napredak!
Agresor!
Ja sam sto!
Ja sam deset priča!
Ja sam sto!
Ja sam! Ja sam! Ja sam! Ja sam!
Ja sam!

Neprilagođena

Leptirica
Poruka
79.528
A VIEW.....
(POGLED na VIEW)

I am the view!
I am the table!
I am the view, I am the table!
I am all this!
I am the root!
The progress!
The aggressor!
I am the table!
I am the ten stories!
I am the table!
I am! I am! I am! I am!
I am!

Sto se odnosi na trpezu „Tajna večera“, za kojom je Isus večerao
.I am the table!

Tekst spominje i 10 božjih zapovesti...
I am the ten stories!

Zatim agresore....
The aggressor!
I am the table!

Možda najzloglasniji redovi u celoj pesmi, možda čak i na celom albumu.
Činjenica da Džejms govori ovu rečenicu još nekoliko puta... čini je još neslavnijom.
To je rezultiralo internet memom Jamesa Hetfielda povezanim sa stolovima. :mrgreen: :)

Neprilagođena

Leptirica
Poruka
79.528
"Nude ti stalno alkohol, drogu i djevojke. Na početku sve je zabavno, ali u jednome trenutku postane prokletstvo. Polako zaboraviš zbog čega si se uopće počeo baviti glazbom".

( Lifestyle / Zabava | 01. 10. 2019).
1625929712614.png

Metallica je zasigurno najveći i najuspješniji, po mnogima i najutjecajniji heavy metal band na svijetu, a frontmen James Hetfield (56) njihov je najvrjedniji zaštitni znak - snažan, odlučan, brz na gitari i razornoga grla za mikrofonom.
Ipak, sva ta slava, koncerti i energija koja se troši kroz niz godina, imaju svoju cijenu. Često i previsoku.
Proteklih su dana mediji pisali kako je Metallica otkazala svoje koncerte u Australiji i na Novom Zelandu, a razlog je Hetfieldov odlazak na liječenje od alkohola. Stvar je po njega gora jer je postao alkoholičar - povratnik.
Naime, prije 18 godina ovaj je roker izišao iz klinike za odvikavanje i otad se 'vodio' kao čist.
Međutim, njegova borba s demonima koje donosi alkohol traje već najmanje 30 godina.
. Iako su na sceni svoje glazbene krake puštali bendovi kao što su Megadeth ili Slayer, Metallica je uvijek bila i ostala rodonačelnikom. Oni su uvijek pomjerali granice. Sve to imalo je svoju cijenu, a James Hetfield se sjeća kako je alkohol uvijek bio vjerni pratitelj grupe.

james-hetfield.jpg

"Nude ti stalno alkohol, drogu i djevojke. Na početku sve je zabavno, ali u jednome trenutku postane prokletstvo. Polako zaboraviš zbog čega si se uopće počeo baviti glazbom. Kreneš na turneju i raduješ se striptiz klubovima, iako bi koncerti trebali biti to što ti pričinjava radost"

Dugo je sve to išlo u nekom podnošljivom ritmu, ali je 2000. godine James Hetfield doživio istinski raspad sustava.
Atmosfera koju je generirala njegova ovisnost ugrožavala je snimanje albuma "St. Anger".
Bilo je vidljivo da se nešto mora poduzeti. Prvi je potez povukla Hetfieldova supruga.

"Žena me je izbacila iz kuće. S turneja sam sa sobom donosio sve najgore stvari. Supruga je povukla pravi potez i ja sam se užasno uplašio da ću izgubiti obitelj - to mi je bila najveća motivacija", kaže roker o svojoj odluci da se tada podvrgne odvikavanju.

Metallica je morala zaustaviti rad na albumu, a bend je proživljavao i najmračnije trenutke .. Njegova želja da se otarasi alkohola tada je urodila plodom. Trajalo je gotovo godinu dana, ali je na kraju uspio izići iz crne rupe.

"Prvih sedam tjedan mentalno sam se spustio na ništicu. Bio sam u potpunosti ogoljen, svi postignuti uspjesi nisu ništa značili. Morao sam se ponovno roditi, ali onda sam se polako počeo dizati. Na kraju sam došao do točke u kojoj sam obnovio sve veze. To mi je spasilo život i sačuvalo obitelj"

Njegov povratak u život uslijedio je 2001. godine, a Metallica se vratila na tron. Snimili su nekoliko uspješnih albuma, a zadnji "Hardwired ... to Self-Destruct" se pojavio 2016. Ovaj je album u 57 zemlja bio na vrhu glazbenih ljestvica. Uslijedila je, dakako, ponovno duga turneja, gotovo trogodišnja. Niz nastupa, putovanja, duge noći i iscrpljujuće svirke i probe donijele su svoj danak. Opet u alkoholu.
Zadnji su koncert svirali 8. rujna u svojoj Kaliforniji, u San Franciscu.
Taj se koncert nije mogao otkazati iako je bilo vidljivo koliko je James Hetfield umoran i iscrpljen.
Bilo je nemoguće otkazati jer je planirano snimanje njihova drugog albuma s orkestrom u pratnji.
Ovaj veliki projekt predugo se i s velikom pozornošću planirao i pripremao.
Ali, dalje od toga nije išlo - 18 godina nakon svoje prve borbe s alkoholom, roker je ponovno bio na dnu ...

9a7d6d73401e187311c19db79c60f043.jpg

Ljubiteljima njihove glazbe nezamislivo je prihvatiti činjenicu da se bend utopio u čaši Jamesa Hetfielda, ali onakav intenzitet glazbe traži snažne ruke i tijelo i puno bistrije glave od one koja je spas potražila u klinici.

Mladen Jovin

Početnik
Poruka
27
Iskreno mnogo bih voleo da je Jason ostao u bendu,ili da Cliff nije poginuo. Da se razumemo,Cliff je od njih za klasu iznad,i sam Jason to priznaje te je rekao za Cliffa da je on "Dzimi Hendriks za bas gitaru". S druge strane,imamo vokale Jasona koji je čak mogao da zameni Jamesa i bude glavni vokal,što je i radio ponekad na nekim pesmama kao što su seek and destroy,creeping death.. Robert jednostavno ne priliči metallici,sve što on radi ne pristaje njegovom bendu,od scenskog nastupa do njegovog stila,a prateći vokali su smešni naspram onih koje je Jason priredjivao. Neki kazu da Robert bolje svira bass od Jasona,ali sveukupno je Jason mnogo bolji od Trujilla. Cliff je pre svega madjioničar i umetnik,Jason je strasni metalac spreman da pogine na bini i da sve od sebe,sa glasom koji je odličan za heavy metal muziku i vokalima koji su obelezili drugu fazu metalike (1988-1996). Robert je već nešto drugo,i to mi se nikako nije svidjalo nikada,što je najgore on se ni ne trudi da se uskladi bolje,već nastavlja da stera po svom latino stilu.

Baudrillard

Zaslužan član
Moderator
Poruka
106.146
Iskreno mnogo bih voleo da je Jason ostao u bendu,ili da Cliff nije poginuo. Da se razumemo,Cliff je od njih za klasu iznad,i sam Jason to priznaje te je rekao za Cliffa da je on "Dzimi Hendriks za bas gitaru". S druge strane,imamo vokale Jasona koji je čak mogao da zameni Jamesa i bude glavni vokal,što je i radio ponekad na nekim pesmama kao što su seek and destroy,creeping death.. Robert jednostavno ne priliči metallici,sve što on radi ne pristaje njegovom bendu,od scenskog nastupa do njegovog stila,a prateći vokali su smešni naspram onih koje je Jason priredjivao. Neki kazu da Robert bolje svira bass od Jasona,ali sveukupno je Jason mnogo bolji od Trujilla. Cliff je pre svega madjioničar i umetnik,Jason je strasni metalac spreman da pogine na bini i da sve od sebe,sa glasom koji je odličan za heavy metal muziku i vokalima koji su obelezili drugu fazu metalike (1988-1996). Robert je već nešto drugo,i to mi se nikako nije svidjalo nikada,što je najgore on se ni ne trudi da se uskladi bolje,već nastavlja da stera po svom latino stilu.
Znaš da Jason ima bend? Nisu loši:

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.