Quantcast

METAL vs REP

NevaDaTaN

Zainteresovan član
Poruka
181
+UNHOLY GATES OF MIDIAN+:
RAP SE NE BI NI TREBAO SMATRATI MUZIKOM,OVAJ MAINSTREAM RAP NARAVNO..
JA GA BAR NE SMATRAM.50CENT ITD.
TU NEMA UMETNOSTI!!
PRODUKCIJA SE URADI KOMPOM,MELODIJA ITD.
ONDA DODJE NEKI NAPALJENI LIK SA GARDEROBOM OD 5000EVRICA,DA KAO ODRECITUJE NESTO,NABACI PAR RIBA U SPOT I ODJEDNOM JE ON FACA,SVI SE FENSERI NALOZE NA NJEGA!!PA POLOVINI NASEG FENSI GRADA JE OM.PESMA CANDY SHOP!!
TO JE MENI UZAS..

METAL ZATO IMA SVOJU ISTORIJU..I SVOJU BUDUCNOST!!JER JE MUZIKA KOJA IMA DUSU,KOJA STVARNO NESTO PORUCUJE,GDE SU LJUDI IZVANREDNI MUZICARI(ZA RAZLIKU OD REPERA..)!!!!!!!!!!

I..SVE JE OVO MOJE MISLJENJE..UKUSI SE RAZLIKUJU..
samo sam do ove poruke stigla, ali se vec slazem.

thruo

Aktivan član
Poruka
1.544
little_one:
... ima nesto i u pjewanju.... :lol: nije bas swe ni u recitiranju textowa cija se duzina mjeri u metrima... postujem swe zanrowe muzike, al rap smatram za najnemuzikalniju muziku. nista bolji nisu ni satanisti, bar neki. moje misljenje...

Nisam ja ni rekao da je sve u "recitovanju"... Ali jbt... sad svi dižu metal uz nebesa... jbt... a pljuju po repu iako se ne razumeju... jbt... ja sam stoga uzdržan što se metala tiče... Propain kul... ostalo nisam slušao! ALi ne serem! Bilo bi kul kad bi neko prvo malo poslušao rep pa tek onda kenjao kako to nije muzika!

Isto važi i za takozvane repere koji ovde seru po metalu!

Demiourgos

Aktivan član
Poruka
1.015
thruo:
Nisam ja ni rekao da je sve u "recitovanju"... Ali jbt... sad svi dižu metal uz nebesa... jbt... a pljuju po repu iako se ne razumeju... jbt... ja sam stoga uzdržan što se metala tiče... Propain kul... ostalo nisam slušao! ALi ne serem! Bilo bi kul kad bi neko prvo malo poslušao rep pa tek onda kenjao kako to nije muzika!

Isto važi i za takozvane repere koji ovde seru po metalu!
E, ta ti valja.

Makijavelli

Iskusan
Poruka
6.771
mozhesh da zamislish kolko je meni onda smeshno to kad vidim kako se metalci i reperi medjusobno vredjaju:|....a bar,po meni metal i rep su uvek imali najvishe dodirnih tachaka,bar po ideologiji koju zastupaju....mozhda ne po nachinu izvodjenja,i metodu,al u toj razlici i jeste lepota....

Demiourgos

Aktivan član
Poruka
1.015
Makijavelli:
mozhesh da zamislish kolko je meni onda smeshno to kad vidim kako se metalci i reperi medjusobno vredjaju:|....a bar,po meni metal i rep su uvek imali najvishe dodirnih tachaka,bar po ideologiji koju zastupaju....mozhda ne po nachinu izvodjenja,i metodu,al u toj razlici i jeste lepota....
naravno da je smesno
i ja sam jedno vreme slusao rap, i nemam nista protiv te muzike
treba odslusati i jedno i drugo, pa tek onda komentarisati
smrt narodnjacima, sloboda narodu 8-)

Messenjah

Početnik
Poruka
9
Pa da rep nije muzika... Rep je.... Hmmmm pre poezija...
Original postavio +UNHOLY GATES OF MIDIAN+

METAL ZATO IMA SVOJU ISTORIJU..I SVOJU BUDUCNOST!!JER JE MUZIKA KOJA IMA DUSU,KOJA STVARNO NESTO PORUCUJE,GDE SU LJUDI IZVANREDNI MUZICARI(ZA RAZLIKU OD REPERA..)!!!!!!!!!!

O da ima istoriju, koja pochinje od kraja 80-tih...

Alexxxa2

Aktivan član
Poruka
1.011
E sad da se i ja raspisem:

Prvo: Da se zna, ja postujem metal jer treba imati dara za to (ne moze svako da svira gitaru (ja sam 2 meseca pokusavao i nije mi islo), klavijaturu ili da peva) da ne slucajno ne proglasite za h8era.
Drugo: Cuo sam da se raspravlja o tome kako MC moze da bude svako. E pa dragi moji, srusicu vam snove-ne moze svako biti MC. Dakle kao sto ne moze svako da bude pevac, ne moze svako da bude MC. U metalu se trazi sposobnost sviranja, i sposobnost pevanja, dok u rap-u je nesto sasvim drugo. A molicu sve h8ere koji pricaju da je rap samo lova, ribe, skupa kola i tako to be seru, jer cu onda ja da kazem: METAL JE SATANIZAM, NARKOMANIJA, BOLEST. Dakle, postoji ljudi koji su se prodali za to (pare, ribe, skupa kola) i unistili svoje karijere (neki od njih su mogli postati veoma dobri MC-jevi poput X-Zibit-a i 50Cent-a, jer su nekada bili dobri) a ima i veoma dobrih poput NAS, The Game, Atmosphere, MC Juice, i nekada 2Pac i Eminem (koji se u poslednje vreme sjeb'o), ali isto tako posoji metalaca koji su satanisti, narkomani, dusevni i mentalni bolesnici (nisam sada siguran koji su, necu da lupam pa da ispadnem glup), ali postoji i metal bendova koji su po meni sam vrh (mozda oni ne valjaju, ali meni se svidjaju) HIM, Metallica, Slipknot i System. Da se vratimo na pricu sa sposobnostima MC-ja:

1. Pravi MC pre svega mora da zna da pise vrlo dobre rime, da ima text smisao (a ne neka govna)
2. Takodje mora da skonta hip-hop pricu (da iskreno voli rap i da se zanima za to)
3. Mora da zna da prati ritam i da ima dobar flow

Ovo su neke od 3. osnovne stavke. (Neka kaze neko sta sam izostavio, jer sam sigurno izostavio dosta stvari ;-) )
A sada neki misle da reper ne sme da ima skolu, da mora da bude klosar, da valja gudru, da duva, da ima tesko detinjstvo, da zivi sa jednim roditeljem, da bude hapsen i da bude crnac. E pa opet cu vam srusim snove - to nije tako.
MC moze da bude siromasan, moze da bude bogat,
moze da ima samo osnovnu, a moze i da ima fakultet,
moze da zivi bez roditelja,a i sa jednim roditeljem ili sa citavom porodicom,
moze da bude crnac, moze da bude belac,
moze da bude kriminalac, a moze da bude i normalan covek

Znaci nije bitno to, vec je bitno ono sto sam gore naveo, sposobnosti MC-ja.

I ja sam cuo metal i cuo sam rap i ne mogu reci da je rap bolji od metala, a ni obrnuto, jer sve ima svoju pricu i ta dva pravca muzike nemaju veze s vezom. I molim sve koji pljuju po rap-u da prvo poslusaju prave mc-jeve (ne 50Centa i tako te) i nek probaju da napisu dobrar tekst i da odrepuju to a onda da seru, a isto tako molim i kvazi repere da ne pljuju po metalu vec prvo da cuju metal i probaju nesto da odsviraju ili da komponuju pa onda nek seru.

A poenta cele price je sledeca:

Postoji budala, fensera, glupih ljudi, satanista i faca svugde i u rap-u i u metalu, ali mi svi slusamo lepsu stranu i volimo one koji nisu ni jedno od gore navedenih (metalci dobar metal, reperi dobar rep) :D

Peace Out

stanje
Ova tema je zatvorena zbog neaktivnosti. Molim objavite novu temu i pridružite se diskusiji.

Slične teme

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.