Metal VS Grand

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

emilijabb

Aktivan član
Poruka
1.619
Radili smo u skoli neku temu u kojoj treba da izlozis muziku koju volis.
Podelili smo se u 2 grupe u jednoj smo ja i moja drugarica a u drugoj ostatak razreda :lol:
Treba da napisemo bojkot za narodnu a da predstavimo metal
A ovi ostali treba da bojkotuju metal a da predstave narodnu.

Ja stvarno ne znam kako bez psovki i vredjanja da bojkotujem Grand.
Ili kako da predstavim muziku koju slusam da to nihov tup um shvati?

ako neko moze da mi pomogne
 
lako je!navuces papirnu kesu na glavu,i pocnes da glumis kako imas napad epilepsije.i kad sve prodje(ne skidajuci onu kesu sa glave)kazes:
ja slusam grand.



(e tako neki rad sam ja imao u kampu)ne vezano za muziku ali je bilo opste privaceno:D

ili druga verzija.umires a drugarica te prekriva carsavom,stavlja cvet pored tvog tela i kaze: ona je slusala grand
 
Pa lepo dodjete u shkolu sa corpse paintom i skroz obucheni u crno,donesete gomilu obrnutih krstova,pustite Gorgoroth i ubedite ih da je Satana njihov prijatelj.

Zato je metal bolji.
 
da tacno je

volela bi da uzmem i procitam neke razloge sto treba slusati metal a sto ne narodnu
da impresioniram nastavnike 8)
a pritom da pokazem seljacima 8)

ako neko ima neku ideju neka napise do utorka
 
Mozes da napravis mini anketu, koja ce ukratko sadrzati svega nekoliko pitanja npr. o obrazovanju, pre svega o tome koliko znaju stranih jezika, koliko vremena provode ispred tv-a i koje kanale najvise gledaju...Jer je jasno da kod mladje populacije mediji, prijatelji i jos neki faktori imaju najveci uticaj na te pojedince, a vrlo retko kvalitet muzike...
 
prvo i osnovno, objasnis im da Metallica nije vrsta muzike :D , a veruj mi, to sam dosta puta cuo...
posle kreni sa pricom o umetnosti, i razlikama umetnosti od kica. Lepo reci: Umetnost je plod covekove kreativnosi, tj. sposobnosti da stvara. Kic je posebna vrsta tvorevine, koja je napravljena samo da bi se slusala, gledala, itd... Uglavnom se kic moze prepoznati po svetlucavom, bljestavom, naizgled primamljivom izgledu (scena grand show-a), a muzika po njenoj jednostavnosti, i po tome sto, da bi se slusala, nije potreban nikakav intelektualni napor, sto bi znacilo da je namenjena obicnom, malom, coveku, koji nema pojma sta su umetnost i muzika. Takodje su i tekstovi cesto besmisleni, i prilicno primitivni ("gacice", "BMW"), za razliku od metal muzike (lepi tekstovi, kao "Nothing Else Matters"-ljubavna, ili tekstovi sa jasnom, da kazem, pricom, kao "One"-pesma o posledicama rata, momku koji je nastradao u njemu, i direktno je povezana sa knjigom Doltona Tromba "Dzoni je krenuo u rat" ili porukom upucenom slusaocu, kao "...And justice for all", cije ime govori dovoljno. E, sad, kao primere sam navodio samo metallicu, ali ti mozes nesto po svom izboru, ali samo ukoliko si dobro razumela reci pesme(tako da mozes da ih objasnis i odgovoris na pitanja).
I malo razbij predrasude o metalcima, koje svi zamisljaju kao zlikovce, sataniste, ovakve-onakve...
Posle jednostavno stavi dokaze na terazije. Sa jedne strane, Grand, na koji sve upucuje da je cist kic, bez ikakve dileme, a sa druge, hard rock i heavy metal muziku, ciji tekstovi imaju jake sadrzaje, a muzika je, jednostavno receno, snazna ali ima svoju temu i smisao.
Uz sve to, obavezno spremi neku muziku, kao primere, kao i par slicica. E, da, moras da ti budes posle njih. Tako ce svi uvideti pravu vrednost granda, kojeg su oni malopre predstavljali.
Ovo su sve samo saveti, uradi kako mislis da je najbolje.
Iako ih je vise, mislim da nemaju sanse. Srecno! :)
 
Radili smo u skoli neku temu u kojoj treba da izlozis muziku koju volis.
Podelili smo se u 2 grupe u jednoj smo ja i moja drugarica a u drugoj ostatak razreda :lol:
Treba da napisemo bojkot za narodnu a da predstavimo metal
A ovi ostali treba da bojkotuju metal a da predstave narodnu.

Ja stvarno ne znam kako bez psovki i vredjanja da bojkotujem Grand.
Ili kako da predstavim muziku koju slusam da to nihov tup um shvati?

ako neko moze da mi pomogne

Pa zašto toliko misliš? Vi ste dve strane istog novčića. Neverovatno je koliko se metalci i narodnjaci upinju da se predstave kao suprotnosti, a u suštini se najmanje razlikuju. Pa pogledajte narodnjake, svi tvrde kako su rokeri u krvi i onda navode neke metalce kao dokaz. A metalci se redovno "šegače" tako što neku narodnjačku pesmu prepevavaju na svoj fazon. Velika je podudarnost i ljubav među vama.
 
Pa zašto toliko misliš? Vi ste dve strane istog novčića. Neverovatno je koliko se metalci i narodnjaci upinju da se predstave kao suprotnosti, a u suštini se najmanje razlikuju. Pa pogledajte narodnjake, svi tvrde kako su rokeri u krvi i onda navode neke metalce kao dokaz. A metalci se redovno "šegače" tako što neku narodnjačku pesmu prepevavaju na svoj fazon. Velika je podudarnost i ljubav među vama.

ima smisla, ali se ne radi o metalcima i narodnjacima, vec o metal i grand muzici
 
Radili smo u skoli neku temu u kojoj treba da izlozis muziku koju volis.
Podelili smo se u 2 grupe u jednoj smo ja i moja drugarica a u drugoj ostatak razreda :lol:
Treba da napisemo bojkot za narodnu a da predstavimo metal
A ovi ostali treba da bojkotuju metal a da predstave narodnu.

Ja stvarno ne znam kako bez psovki i vredjanja da bojkotujem Grand.
Ili kako da predstavim muziku koju slusam da to nihov tup um shvati?

ako neko moze da mi pomogne

zasto se zamaras time da treba da pokopas "grand"?
predstavi ljude koji slusaju metal kao ljude sa stavom i licnim pecatom,koji ljude dele na one koji im odgovaraju i ne,a ne na to koju muziku slusaju,a shabane na povrsne ljude kojima je beskicmenjastvo i zelja za opsteprihvacenost vaznija od izgradnje sopstvene licnosti.
Dakle,treba da pokazes da muzika ne gradi necije stavove,vec ljudi sa stavovima pronalaze muziku sa stavom.
Nadam se da sam bio od pomoci.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top