Metal u Srbiji [bendovi, koncerti]

Poruka
3.665
behemoth:
Generalno ne radimo dobro hard n heavy zvuk!!! u Srbiji danas vazdan neki black,doom, thrash bendovi. a i ne samo u srbiji. Pogledajte nase bendove 80-ih. Osvajaci, Divlje Jagode, Osmi putnik.. i jos mnogo. izvinite ali oni su bili deset puta bolji od nekih danasnjih stranih. a Zeleta iz divljih jagoda je trazio WHITESNAKE!!! A ko kaze da nismo muzikalni samo pogledajte Stefana Milenkovica koji predaje na prestiznoj akademiji u Engleskoj za suve talente. Srbin! Sa 20 i kusur godina! Mi smo kala zemlja zato i imamo malo dobrih bendova, ako ih i imamo danas...

Pa i Danska je mala zemlja, znatno manja od SCG pa pogledaj koje su talente dali.
Finska takodje (ali po broju stanovnika).

Stefan Milenkovic se nije nijedanput zalio da mu je SCG kriva zbog toga sto mu nista ne omogucava, nego se covek oslonio na svoj talenat, otisao preko i napravio karijeru.
Najgori su mi bili ti koji su uvek celu odgovornost svaljivali sa sebe na drzavu. Ako ne mozes da uspes ovde, pakuj kofere i preko. Vec mi je dosta tog vecitog gundjanja na svakom koraku.
Ja kada kao knjizevnik nisam mogao da uspem ovde, otisao sam u Norvesku gde sam bio jako dobro primljen bez gundjanja kako nista ne valja u SCG.

Valja, itekako valja, samo se treba zaista snaci.

Poruka
3.665
$helobina:
@Oath i WASP: vidi se da nikad niste makar i poslusali black pa ga stoga mnogo mesate sa deathom!

@Vangelistexas: slazem se za Alogiu i KA....moji omiljeni bendovi!

jåååååj, nismo preslusali black????? 1984 godine ja sam vec bio u muzici kada se pojavio legendarni Venom album "At War With Satan", a onda su Mayhem pocinjali da preuzimaju primat.
Oduvek se znala razlika izmedju death i black metala, i to ja veoma dobro znam.
Ne volim kada neko meni soli pamet o muzici, meni koji sam odrastao slusajuci sve to.
Postedite me toga molim vas.

behemoth

Primećen član
Poruka
932
Dont_Break_The_Oath:
Pa i Danska je mala zemlja, znatno manja od SCG pa pogledaj koje su talente dali.
Finska takodje (ali po broju stanovnika).

Stefan Milenkovic se nije nijedanput zalio da mu je SCG kriva zbog toga sto mu nista ne omogucava, nego se covek oslonio na svoj talenat, otisao preko i napravio karijeru.
Najgori su mi bili ti koji su uvek celu odgovornost svaljivali sa sebe na drzavu. Ako ne mozes da uspes ovde, pakuj kofere i preko. Vec mi je dosta tog vecitog gundjanja na svakom koraku.
Ja kada kao knjizevnik nisam mogao da uspem ovde, otisao sam u Norvesku gde sam bio jako dobro primljen bez gundjanja kako nista ne valja u SCG.

Valja, itekako valja, samo se treba zaista snaci.

Pa ja sam mlad i jos se nisam zalio. Imam ceo zivot pred sobom pa cu videti.Cinjenica da ko kod dobar i kreativan se pojavi ovde ode za inostranstvo. To je cinjenica. I ne krivim ih. I ja bih to uradio. Sto da me ovde pljuju kad mogu napolju da me cene.

W.A.S.P.

Poznat
Poruka
8.995
jao da posebno sam zapazio bend po imenu abonos sa dve kokoske ili curke ,sta li su vec, koje pokusavaju da skinu tariu..srecom sam se prepio i prespavao ih kad su bili na uscu sa corbom... tad sam onog smrada kusturicu zaheftao upaljacem :-))))) do duse gadjao sam neleta koji je bio 5m pored al ajde.... ima jos tragedija srpskog roka i metala, ima ih toliko da bi mi trebalo jos 150 ovakvih foruma....... ali nije sve u muzicarima.Mi smo jako losa publika- ovo pricam po svom primeru a vi se prepoznajte... kada neko u nekoj stranoj zemlji ili manjem gradu kod nas pravi svirku ljudi se oduseve dodju da se napiju i zajebavaju a ovde u bg-u dodju da ti gledaju greske, kako se 'mucis' sa solazom i sl..... sta da vam kazem ljudi..pisi propalo

vangelistexas

Zainteresovan član
Poruka
353
Goxy u pravu si. Iako ne volim May Result dosta toga su postigli, kao i Psychoparadox i Alogia. Psychoparadox je jedan od bendova koji se ne srece tako chesto, imaju jedinstven pristup, samo sto je taj ceo bend postao jedna velika Alogia... :)

@wild child: Propadoshe Hrizantemashi...al nisu bili losi, lepo su gothicari svirali :)

goxy

Zaslužan član
Poruka
105.740
vangelistexas:
Goxy u pravu si. Iako ne volim May Result dosta toga su postigli, kao i Psychoparadox i Alogia. Psychoparadox je jedan od bendova koji se ne srece tako chesto, imaju jedinstven pristup, samo sto je taj ceo bend postao jedna velika Alogia... :)

@wild child: Propadoshe Hrizantemashi...al nisu bili losi, lepo su gothicari svirali :)
May result su prilichno melodichni shto je neuobichajeno za jedan bm band chak imaju i akustichne gitare (neshto kao OPETH!), PSY opet na svoju nachin imaju zanimljive textove a alogija ima super vokal (svetsko a nashe:))

behemoth

Primećen član
Poruka
932
Black metal melodican? Pa vi ste sluhisti ko moj deda... Muzika je izgubila smisao totalno. Sluzila je za izrazavanje nekih emocija, bla, bla... A sad? Sredstvo za prosipanje nekih satanistickih filozofija. I jos da je to stvarno iz srca, nego kad pogledas te likove to je cirkus. Pa tuzio bi ih zavodu za sastitu instrumenata da postoji. Ja mogu da slusam alogiu, ali da se razumemo, oni su sve zive pravce smuckali u jedno. Nisu originalni, nemaju dobar kontakt s publikom, i pevac ko da ne postoji. Otpeva to sto ima i sklanja se... Pa ja bi se bolje snaso.

stanje
Ova tema je zatvorena zbog neaktivnosti. Molim objavite novu temu i pridružite se diskusiji.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.