Metal preporuke

WinteRborN

Aktivan član
Poruka
1.530
Postavljajte ovde neke nove bendove i albume koje ste otkrili skorije u metal muzici.

Znaci ne razne kvltne i dobro poznate bendove, vec one manje poznate, ili zapostavljene a ciji vas je neki album odusevio.
Sad, sto se tice linkova za dl, ne znam je li to dozvoljeno ili, pa ih ja necu stavljati. Kome treba, ima na Google :)

------------------------------
Ja cu poceti sa ovim:

TANTAL - The Beginning Of The End (2009)
Progressive/Melodic Death Metal
RUS

m9og7l.jpg
 
mene death metal u svakom slucaju ubija u pojam

Jedno pitanje, znaci nemojte sada odma da sam hejter, ali

Znaci neko ko slusa death sedi za kompom, gleda nesto na netu, ili tako nesto i sta?
trese glavom i urla apo pantos kako diamonoz :D:D
Ortak to slusa :D

Kakva je bre to muzika? :D
 
FOREST STREAM
Doom/Gothic/Black Metal
RUS

http://2.***************/_mHnT_XU-ltI/Snp_6jIHaTI/AAAAAAAABHk/6bIUbS169_g/s320/fs.jpg http://3.***************/_Luez1KCL9h8/SmwpssNuKwI/AAAAAAAABWU/FZlK-oYb-b4/s320/FOREST+STREAM+-+%5B2009%5D+The+Crown+of+Winter.jpg

Fantastican bend!!
 
evo ja svima toplo preporuchujem album Rest In Sleaze od Crashdiet-a...odlichan bend, odlichan album:D
http://2.***************/_66P8ussx5-s/R_TK-muZ3vI/AAAAAAAACsY/Db4snXbTT28/s400/Crashdiet_-_Rest_in_Sleeze_-_Front.jpg



 
mene death metal u svakom slucaju ubija u pojam

Jedno pitanje, znaci nemojte sada odma da sam hejter, ali

Znaci neko ko slusa death sedi za kompom, gleda nesto na netu, ili tako nesto i sta?
trese glavom i urla apo pantos kako diamonoz :D:D
Ortak to slusa :D

Kakva je bre to muzika? :D

To je muzika prvenstveno zasnovana na veoma jakoj tehnichkoj potkovanosti muzichara (rifovi sa ubitachno zajebanim hvatovima, zajebane solaze, bubnjari za koje mnogi misle da ih crni djavo ganja kad sviraju tako brzo uz sve to pesme odsvirane na velikim brzinama (ko se razume u metronome i ta sranja od 160 do 300 bpm, ko se ne razume slushnite Nile, Behemoth, Vader, Death, Morbid Angel i mnoge slichne), na energichnosti pesama (barem kod vecine muzichara, danas ima mnogo bendova koji sviraju kao da su matematichki prorachunali gde koja nota ide) i to je to, odvoj malo vremena i slushni neshto, samo nemoj koristiti samo ushi za slushanje, pogledaj malo ispod povrshine, narochito kod Nile-a
 
amin..
primal fear..relativno poznata grupa al ja sam je skoro otkrijo i mislim d imaju kvalitetnu muziku..inace power metal..

da samo shto se njihov pevach neopevano zaje'ao! Chovek je imao perspektivu sa Gamma Ray, onda je doshao do saznanja da Judas Priest prave audiciju za novog pevacha pa ko veli da proba, napusti gamma ray i ode u london... medjutim na audiciji se pojavio i ripper owens pa ga je ovaj ispushio :P
 
To je muzika prvenstveno zasnovana na veoma jakoj tehnichkoj potkovanosti muzichara (rifovi sa ubitachno zajebanim hvatovima, zajebane solaze, bubnjari za koje mnogi misle da ih crni djavo ganja kad sviraju tako brzo uz sve to pesme odsvirane na velikim brzinama (ko se razume u metronome i ta sranja od 160 do 300 bpm, ko se ne razume slushnite Nile, Behemoth, Vader, Death, Morbid Angel i mnoge slichne), na energichnosti pesama (barem kod vecine muzichara, danas ima mnogo bendova koji sviraju kao da su matematichki prorachunali gde koja nota ide) i to je to, odvoj malo vremena i slushni neshto, samo nemoj koristiti samo ushi za slushanje, pogledaj malo ispod povrshine, narochito kod Nile-a

ma jasno je meni da je zajebano da se svira..to potpuno kontam
Drugo nesto mi nije jasno, a nisi mi reko..
Sta je konkretno tebi a i ostalima koji slusaju death lepo da se prze uz ono urlanje (ne razumes ni jednu yebenu rec, kao zabe da krekecu boze me sacuvaj)

A sto se tice toga ispod povrsine..hmmm ja bas nisam neki ekspert za metal, ali iz mog ugla gledista, meni ono deluje kao nekakvo takmicenje, ko ce da izgleda zajebanije na bini, ko ce da snimi strasniji omot, i naravno ko ce vise da ispljuje hrista.
A realno, kad je Slayer pravio zajebane albume vecina ovih iz behemotha, gorgorotha, dimmu borgira je isla kod uciteljice.
:dontunderstand:

necu da se svadjam, samo kazem, a nek svako slusa sta oce :)
 
ma jasno je meni da je zajebano da se svira..to potpuno kontam
Drugo nesto mi nije jasno, a nisi mi reko..
Sta je konkretno tebi a i ostalima koji slusaju death lepo da se prze uz ono urlanje (ne razumes ni jednu yebenu rec, kao zabe da krekecu boze me sacuvaj)

A sto se tice toga ispod povrsine..hmmm ja bas nisam neki ekspert za metal, ali iz mog ugla gledista, meni ono deluje kao nekakvo takmicenje, ko ce da izgleda zajebanije na bini, ko ce da snimi strasniji omot, i naravno ko ce vise da ispljuje hrista.
A realno, kad je Slayer pravio zajebane albume vecina ovih iz behemotha, gorgorotha, dimmu borgira je isla kod uciteljice.
:dontunderstand:

necu da se svadjam, samo kazem, a nek svako slusa sta oce :)

kod death metal bendova retka je pojava da se pljuje hrishcanstvo (behemoth, deicide i ne znam ni ja ko josh) mada i oni to vecinom rade zbog marketinga jer znaju na shta se klinci primaju, pljuvanje hrishcanstva je cheshce kod black metal bendova! A i inache u metalu se i ne obraca toliko paznja na textove koliko na energiju prilikom svirke (ko ne razume engleski bash najbolje nadje tekst na netu i prochita :P) a i mnoge death metal bendove boli bash uvo kako ce da izgledaju na bini, bitno je da izadju i odsviraju kako znaju i umeju i pruze svoj maximum, to sa tim tripovima ko je zajebaniji je opet mnogo prisutnije kod black metal bendova
 
ma jasno je meni da je zajebano da se svira..to potpuno kontam
Drugo nesto mi nije jasno, a nisi mi reko..
Sta je konkretno tebi a i ostalima koji slusaju death lepo da se prze uz ono urlanje (ne razumes ni jednu yebenu rec, kao zabe da krekecu boze me sacuvaj)

A sto se tice toga ispod povrsine..hmmm ja bas nisam neki ekspert za metal, ali iz mog ugla gledista, meni ono deluje kao nekakvo takmicenje, ko ce da izgleda zajebanije na bini, ko ce da snimi strasniji omot, i naravno ko ce vise da ispljuje hrista.
A realno, kad je Slayer pravio zajebane albume vecina ovih iz behemotha, gorgorotha, dimmu borgira je isla kod uciteljice.
:dontunderstand:

necu da se svadjam, samo kazem, a nek svako slusa sta oce :)

Death metal nema nikakvog takmicenja,to su ljudi koji se donekle normalno oblace,za razliku od black metala gde je ono pravi cirkus na bini.
Religious death metal je prvi poceo da uvodi Behemoth,inace black metal se bavi tom tematikom.Nije ni poenta razumeti reci,bitna je ta energija koja se prenosi do slusaoca,kao sto vidis svi spominju bend Nile.E to je bend koji je postavio neke nove standarde u muzici,nacinom sviranja,brzina,tehnika,inovativnost.U sustini,sve to moze da se nabuba i odsvira,ali pre svega treba da se nadje um koji ce to da iskomponuje,a vidis to nije nimalo lako.
Zavisi sta slusas,imas one gore/grind bendove gde nista ne mozes da razaznas,danas postoji elita u svakom pravcu koja to radi na jedinstven nacin,a ne da je prezvakano po 100 puta.
 
kod death metal bendova retka je pojava da se pljuje hrishcanstvo (behemoth, deicide i ne znam ni ja ko josh) mada i oni to vecinom rade zbog marketinga jer znaju na shta se klinci primaju, pljuvanje hrishcanstva je cheshce kod black metal bendova! A i inache u metalu se i ne obraca toliko paznja na textove koliko na energiju prilikom svirke (ko ne razume engleski bash najbolje nadje tekst na netu i prochita :P) a i mnoge death metal bendove boli bash uvo kako ce da izgledaju na bini, bitno je da izadju i odsviraju kako znaju i umeju i pruze svoj maximum, to sa tim tripovima ko je zajebaniji je opet mnogo prisutnije kod black metal bendova

Ma kod vecine je to zbog marketinga!
Kerry King je ateista a tekstovi slayera su o nekom zrtvovanju i satani...
Hmm :think: zar ne bi onda bilo logicno da ne doticu te teme posto oni ne veruju u to?!
Al dobro ko razume shvatice,jednostavno ne obracas paznju, slusas rifove i uzivas :p
 

Back
Top