METAL DA ILI NE?????????/

Ma jako je pisao, nemoj da pricamo o tome. Rogosic je sitna faca i to su sitne novine. Sticajem okolnosti sam ja svojevremeno u jednom od najtiraznijih drzavnih dnevnih listova, tj najtiraznijem posle Politike, objavio afirmativnu recenziju Borghesie. Tacnije onog njenog albuma kojim je posle bio inspirisan Otpor, pa je maznuo cak i ime i pesnicu sa omota. Znam sta se posle dogadjalo i sta je meni moglo da se dogodi pa cu ti treci da je to sto je Rogosic radio samo zamazivanje ociju klincima. Satro bunio se protiv Slobe?! Nije nego...
Kakve veze ima Tolkien sa metalom? To sto ga danas metal svojata je isto kao kad bih ja sada svojatao nemanjice? Plus sto je Tolkien bio prilicno elokventan rasista ako te bas interesuje tako da je njegova Srednja zemlja sve sem zemlje slobode. Plus sto je nacin na koji ga metalci recikliraju skroz stupidan kao i sve ostalo sto rade.
Black metal je budalastina. Cela ta prica je nastala na jednom cinu gluposti one kukavice Vikernesa. nema tu zavirivanja u mracne predele - ima samo poze i prodaje roga za svecu. U pitanju su skroz obicni klinci koji nisu nimalo opasni ili mracni. Sve ostalo je maska za lozanu mladjih maloletnika. BTW. cemu to Boban ponosno kaze ne? Tome sto je nedavno napisao i utopio u Holandiji neke drumm'n'bass pesme za izvesnu kolicinu somica evrica? Ja to podrzavam, naravno, ali da li ti to podrzavas o ponosni covece?

One Crimson Knight:
Citam vec neko vreme kakve sta pricas i prosto ne mogu da verujem kako neko moze da stalno ponavlja takvu gomilu gluposti a da mu se to ne smuci. Inace se ne upustam u raspravu sa takvim idiotima ali si mi stvarno poceo ici na zivce pa moram da ti objasnim neke stvari.
Kao prvo, za sve te tvoje nebuloze nisi izrekao nijednu cinjenicu da to potkrepis. Daj mi samo jednu cinjenicu da potkrepis sve te tvoje bljuvotine i ja cu javno da spalim sve moje diskove na sred Terazija i odreknem se metala zauvek.
Metal muzika bez stava?! Pa jesi ti normalan. Heavy metal uz rock i punk je jedina muzika koja ima stav. Naravno da bi to shvatio moras ponekad da procitas koju pesmu nekog metal benda. Namerno kazem pesma a ne text jer je to istinska i cista poezija. Ja ti nisam kriv sto to ta tvoja jedna siva celija koju imas ispod te fensi frizure ne moze da shvati. Ili je mozda i ona u medjuvremenu zakrzljala u procesu degeneracije.
Metal se uvek borio protiv represije i diktature. Nikad nije prihvatao losu stvarnost nego se uvek borio da je promeni. Da si procitao pokoji text glodura Rock i Metal Express-a, Branka Rogosica, to bi mozda i znao. On je bio jedan od retkih koji je javno pisao protiv rezima Slobodana Milosevica dok je on jos bio na vlasti, kad to bas i nije bilo preporucljivo.
Cobi's Death iz Nisa je posvetio citav album borbi protiv Zlobe iako su znali da im to moze doneti samo nevolje. Ako ti treba jos neki primer samo reci, ja za razliku od tebe ne prihvatam sve ono sto nam kazu na TV-u zdravo za gotovo nego koristim mozak da bih razdvojio istinu od lazi, stvarnost od iluzije.
Fantasy bezanje od stvarnosti? Oces da kazes da je JRR Tolkien budala? Covek koji je prodao tolike milione knjiga izgleda nije znao koliki je idiot bio sto je stvorio Srednju Zemlju. Zemlju kojoj svinormalni ljudi teze. Zemlju koja je ideal slobode, ravnopravnosti, hrabrosti, vitestva... Zemlju koja je domovina svim ljudima koji se bore protiv svakojakog zla.
Black Metal prica za sebe?! Naravno da jeste. To je prica ljudi koji se ne boje da zavire u mracnu stranu svog uma. Ako mislis da ti nemas mracnu stranu, nemas pojma koliko si u zabludi. Svi je imamo, samo sto se neki od nas ne skrivaju i ne boje da poglegaju istini u oci, da se uhvate u kostac sa njom. Da nema tame kako bi objasnio sta je svetlo, da nema smrti kako bi objasnio sta je zivot, ako ne postoji pakao koja je onda svrha raja... Ali opet, tesko da ti mozes da shvatis tako nesto.
I da ti kazem nesto o to tvom Hip-Hop-u. Zar mislis da oni likovi sa kajlama od 5 kila kolima od 100 000$, i milionskom racunima u banci imaju stav. Zar mislis da se oni bore protiv svega onog sto sto kazu. Kako neko moze da se bori za prava crnaca u getu ako zivi u kuci od milion dolara. Ko sad zivi u iluziji?
Ali znas sta, drago mi je da postoje ljudi poput tebe, jer to znaci da sam ja ipak u pravu. Cak i ne zelim da promenim tvoje misljenje. Ne mozes da verujes koliko mi je drago sto sam ovoliko drugaciji od tebe.
Za kraj jedan citat Ritma Nereda:
...ne ja necu postati ko oni
jer odavno su snove prodali...
...ne ja necu postati novi
ja cu uvek biti ko pre
ja cu ponosno reci necu
ja cu uvek reci NE!

Metalac zauvek & proud of it!

For those about to metal I salute you!
 
Gwydion:
Ma jako je pisao, nemoj da pricamo o tome. Rogosic je sitna faca i to su sitne novine. Sticajem okolnosti sam ja svojevremeno u jednom od najtiraznijih drzavnih dnevnih listova, tj najtiraznijem posle Politike, objavio afirmativnu recenziju Borghesie. Tacnije onog njenog albuma kojim je posle bio inspirisan Otpor, pa je maznuo cak i ime i pesnicu sa omota. Znam sta se posle dogadjalo i sta je meni moglo da se dogodi pa cu ti treci da je to sto je Rogosic radio samo zamazivanje ociju klincima. Satro bunio se protiv Slobe?! Nije nego...
Kakve veze ima Tolkien sa metalom? To sto ga danas metal svojata je isto kao kad bih ja sada svojatao nemanjice? Plus sto je Tolkien bio prilicno elokventan rasista ako te bas interesuje tako da je njegova Srednja zemlja sve sem zemlje slobode. Plus sto je nacin na koji ga metalci recikliraju skroz stupidan kao i sve ostalo sto rade.
Black metal je budalastina. Cela ta prica je nastala na jednom cinu gluposti one kukavice Vikernesa. nema tu zavirivanja u mracne predele - ima samo poze i prodaje roga za svecu. U pitanju su skroz obicni klinci koji nisu nimalo opasni ili mracni. Sve ostalo je maska za lozanu mladjih maloletnika. BTW. cemu to Boban ponosno kaze ne? Tome sto je nedavno napisao i utopio u Holandiji neke drumm'n'bass pesme za izvesnu kolicinu somica evrica? Ja to podrzavam, naravno, ali da li ti to podrzavas o ponosni covece?

tolkind je inspirisao na hiljade metal bendova.ne secam se da je hip hop posvetio i jednu pesmu borbi protiv zla.Agumenti su ti bedni....
 
Tolkien je bio rasista koji je pod silama zla u svojim knjigama metaforicki podrazumevao Arape i ostale "tamnije" imigrante koji su dolazili u Britaniju. To sto je Tolkien inspirisao metal bendove me bas briga. Metalci su prilicno ograniceni i pravo je cudo st osu uopste i procitali njegove knjige. To da ih nisu razumeli je skroz jasno. Hip Hop, namesto toga, se ne gubi u fantaziranju vec registruje svet oko sebe i peva o onome sto je problematicno u tom svetu. Sta ti tu jos nije jasno?

joGooOOD:
Gwydion:
Ma jako je pisao, nemoj da pricamo o tome. Rogosic je sitna faca i to su sitne novine. Sticajem okolnosti sam ja svojevremeno u jednom od najtiraznijih drzavnih dnevnih listova, tj najtiraznijem posle Politike, objavio afirmativnu recenziju Borghesie. Tacnije onog njenog albuma kojim je posle bio inspirisan Otpor, pa je maznuo cak i ime i pesnicu sa omota. Znam sta se posle dogadjalo i sta je meni moglo da se dogodi pa cu ti treci da je to sto je Rogosic radio samo zamazivanje ociju klincima. Satro bunio se protiv Slobe?! Nije nego...
Kakve veze ima Tolkien sa metalom? To sto ga danas metal svojata je isto kao kad bih ja sada svojatao nemanjice? Plus sto je Tolkien bio prilicno elokventan rasista ako te bas interesuje tako da je njegova Srednja zemlja sve sem zemlje slobode. Plus sto je nacin na koji ga metalci recikliraju skroz stupidan kao i sve ostalo sto rade.
Black metal je budalastina. Cela ta prica je nastala na jednom cinu gluposti one kukavice Vikernesa. nema tu zavirivanja u mracne predele - ima samo poze i prodaje roga za svecu. U pitanju su skroz obicni klinci koji nisu nimalo opasni ili mracni. Sve ostalo je maska za lozanu mladjih maloletnika. BTW. cemu to Boban ponosno kaze ne? Tome sto je nedavno napisao i utopio u Holandiji neke drumm'n'bass pesme za izvesnu kolicinu somica evrica? Ja to podrzavam, naravno, ali da li ti to podrzavas o ponosni covece?

tolkind je inspirisao na hiljade metal bendova.ne secam se da je hip hop posvetio i jednu pesmu borbi protiv zla.Agumenti su ti bedni....
 
Gwydion:
Metal je OK samo u slucaju da je nu metal u pitanju.

retard.jpg
 
znaci ti volis da budes realan? jel? realnost ti je na prbom mestu? E deecko, onda ti nikada neces znati da uzivas u bilo kojoj vrsti umetnosti. Pa jos trazis realnost u hip hopu :)) aahaha i jos posle kazes da su metalci ograniceni :)) pa hiphop je muzika za decu,... kao imam 12 godina, besan sam promenicu svet...Uostalom, pa sta ako je tolkin bio rasista?
 
Imam neki utisak da ti i rec umetnost nikako ne idu zajedno. Sto se tice rasizma lose je zato sto belci nikako nisu superiorna rasa vec inferiorna. U basketu, u boksu, u stonom tenisu, u duzini uda ...

Obersturmfuehrer:
znaci ti volis da budes realan? jel? realnost ti je na prbom mestu? E deecko, onda ti nikada neces znati da uzivas u bilo kojoj vrsti umetnosti. Pa jos trazis realnost u hip hopu :)) aahaha i jos posle kazes da su metalci ograniceni :)) pa hiphop je muzika za decu,... kao imam 12 godina, besan sam promenicu svet...Uostalom, pa sta ako je tolkin bio rasista?
 
Aa shvatio sam imas kompleks jer oces da budes crnac...
A to za superirionu radu...heh. NEcu da tvrdim da su belci bolji od crnaca, ali cu da tvrdim da nisu losiji. Pa gde se razvila (i opstala) civilizacija? U Africi mzoda? Uostalom ako su ti za kvalitet necega ili nekoga bitni samo rezultati u kosarci, ili u duzini uda, onda ok, neka ti bude, crna rasa je najjaca!

To za mene i umetnost cu da preskocim dok to malo ne potkrepis...
 
Cuj, ne bih bas voleo da sam crnac, a sve iz razloga jer ja ne spadam u prosecne inferiorne belce.
Afrika i Azija imaju, tj imali su, svoje civilizacijske domete koje su dobrim delom evropski varvari
Obersturmfuehrer:
ropska civilizacija je u stvari anti-civilizacija. Inkvizicija, genocidi, konzumerizam, feminizam, coca cola i heavy metal. Sve gore da od goreg ne moze biti.
Sve sto si do sada rekao samo navodi na pomisao da si posvadjan sa estetikom i umetnoscu ma koliko ti zeleo i tripovao da je drugacije :evil:

Obersturmfuehrer:
Aa shvatio sam imas kompleks jer oces da budes crnac...
A to za superirionu radu...heh. NEcu da tvrdim da su belci bolji od crnaca, ali cu da tvrdim da nisu losiji. Pa gde se razvila (i opstala) civilizacija? U Africi mzoda? Uostalom ako su ti za kvalitet necega ili nekoga bitni samo rezultati u kosarci, ili u duzini uda, onda ok, neka ti bude, crna rasa je najjaca!

To za mene i umetnost cu da preskocim dok to malo ne potkrepis...
 
Gwydion:
Cuj, ne bih bas voleo da sam crnac, a sve iz razloga jer ja ne spadam u prosecne inferiorne belce.

sto, imas veliki ud? Sto se mene tice spadas, bar dok ne pokusas da obrazlis ono sto pricas. Najlakse je govoriti 'to ne valja'.

Gwydion:
Afrika i Azija imaju, tj imali su, svoje civilizacijske domete koje su dobrim delom evropski varvari

jaca civilazija je opstala, tako je tu uvek.
 
Nema tu potrebe obrazlagati. NBA igraci igraju samo u svojoj ligi :P
Civilizacije nastaju i propadaju. Sad je ovako sutra ko zna...

Obersturmfuehrer:
Gwydion:
Cuj, ne bih bas voleo da sam crnac, a sve iz razloga jer ja ne spadam u prosecne inferiorne belce.

sto, imas veliki ud? Sto se mene tice spadas, bar dok ne pokusas da obrazlis ono sto pricas. Najlakse je govoriti 'to ne valja'.

Gwydion:
Afrika i Azija imaju, tj imali su, svoje civilizacijske domete koje su dobrim delom evropski varvari

jaca civilazija je opstala, tako je tu uvek.
 
Veoma jednostavno, ja nesto kazem i nije na meni da to dokazujem. Na tebi je da budes bolji a to nisi pokazao do sada. Sto se tice kulture nisam novi na forumima i veruj mi da mi je jako drago ako ispadam nekulturan. Zapravo ja sam forumska nocna mora :P

Obersturmfuehrer:
Kako onda mozes da uopste raspravljas o necemu? Ako iznes stav, kazi zasto mislis tako.
Inace, ako si nov na forumima...smatra se za nepristojno citirati celu moju poruku, ako odgovaras odmah posle mene...
 
Gwydion:
Veoma jednostavno, ja nesto kazem i nije na meni da to dokazujem. Na tebi je da budes bolji a to nisi pokazao do sada.
Ja kazem da mogu da letim. Jel mi verujes i to prihvatas tek tako? Ne moras ti nikom nista da dokazujes, ali ako kazes da je nesto dobro ili lose, u normalnoj moras da das neki razlog zasto mislis tako. Uostalom kako da budem bolji kada nemam od cega da budem bolji. Reci nesto konkretno, pa da pousavam da budem bolji, a ne 'to ne valja i tacka'. Ovako nema smisla razgovarati.

Gwydion:
Sto se tice kulture nisam novi na forumima i veruj mi da mi je jako drago ako ispadam nekulturan. Zapravo ja sam forumska nocna mora :P

to vidim :)
 
Tipican srpski dijalog. Ja sam objasnio zasto metal ne valja. Ti si to pokusao da pobijes sa par fraza koje su bile tanke naspram mojih argumenata. i onda si to ignorisao. Ja rekoh, ti precuta i to je to. Kako god da okrenes ispada sda su helankasi bezveze ...

Obersturmfuehrer:
Gwydion:
Veoma jednostavno, ja nesto kazem i nije na meni da to dokazujem. Na tebi je da budes bolji a to nisi pokazao do sada.
Ja kazem da mogu da letim. Jel mi verujes i to prihvatas tek tako? Ne moras ti nikom nista da dokazujes, ali ako kazes da je nesto dobro ili lose, u normalnoj moras da das neki razlog zasto mislis tako. Uostalom kako da budem bolji kada nemam od cega da budem bolji. Reci nesto konkretno, pa da pousavam da budem bolji, a ne 'to ne valja i tacka'. Ovako nema smisla razgovarati.

Gwydion:
Sto se tice kulture nisam novi na forumima i veruj mi da mi je jako drago ako ispadam nekulturan. Zapravo ja sam forumska nocna mora :P

to vidim :)
 
Nis, nisi. Nego si lupetao kako je metal "muzika s astavom", kako se bori za "dobro u svetu" i sve to garnirao iskazima kako "nema veze sto je Tolkien bio rasista". Sve nonsens do nonsensa.

Obersturmfuehrer:
onda sam ja propustio te postove...
Obersturmfuehrer:
onda sam ja propustio te postove...
Obersturmfuehrer:
onda sam ja propustio te postove...
 
Gwydion:
Nis, nisi. Nego si lupetao kako je metal "muzika s astavom", kako se bori za "dobro u svetu"

:) to nisam ja rekao

Gwydion:
i sve to garnirao iskazima kako "nema veze sto je Tolkien bio rasista". Sve nonsens do nonsensa.

Dal je bio ili ne, ne zanima me. Vazno mi je ono sto je on radio, a sad dal je on rasista, *****, dal voli da nosi zeleno ili ruzicasto nije mi vazno...
 
Zapravo je prica isla tako da si ti rekao da "metal ima stav jer je inspirisan Tolkinom a ovaj je osmislio zemlju bez zla i predrasuda". Ili tako neke gluposti. Ja sam ti obrazlozio da je Tolkien svoju ideju zasnovao na rasistickim osnovama zbog cega tu nema ni "b" od borbe protiv zla. Da ne razvijamo dalje pricu jer mi je vec zao da te pokopavam.

Obersturmfuehrer:
Gwydion:
Nis, nisi. Nego si lupetao kako je metal "muzika s astavom", kako se bori za "dobro u svetu"

:) to nisam ja rekao

Gwydion:
i sve to garnirao iskazima kako "nema veze sto je Tolkien bio rasista". Sve nonsens do nonsensa.

Dal je bio ili ne, ne zanima me. Vazno mi je ono sto je on radio, a sad dal je on rasista, *****, dal voli da nosi zeleno ili ruzicasto nije mi vazno...
 
Gwydion:
Zapravo je prica isla tako da si ti rekao da "metal ima stav jer je inspirisan Tolkinom a ovaj je osmislio zemlju bez zla i predrasuda".

ti ili si lud il si gluv, nadji taj moj post molim te, to je neko drugi govorio, a jos sam manje spomenuo 'zemlju bez zla i predrasuda'. Ja sam u tom postu reagovao sam na Tolkina i rasizam

Gwydion:
Da ne razvijamo dalje pricu jer mi je vec zao da te pokopavam.

:) pa ne znam nisam nesto to primetio
 
joGooOOD:
Gwydion:
Ma jako je pisao, nemoj da pricamo o tome. Rogosic je sitna faca i to su sitne novine. Sticajem okolnosti sam ja svojevremeno u jednom od najtiraznijih drzavnih dnevnih listova, tj najtiraznijem posle Politike, objavio afirmativnu recenziju Borghesie. Tacnije onog njenog albuma kojim je posle bio inspirisan Otpor, pa je maznuo cak i ime i pesnicu sa omota. Znam sta se posle dogadjalo i sta je meni moglo da se dogodi pa cu ti treci da je to sto je Rogosic radio samo zamazivanje ociju klincima. Satro bunio se protiv Slobe?! Nije nego...
Kakve veze ima Tolkien sa metalom? To sto ga danas metal svojata je isto kao kad bih ja sada svojatao nemanjice? Plus sto je Tolkien bio prilicno elokventan rasista ako te bas interesuje tako da je njegova Srednja zemlja sve sem zemlje slobode. Plus sto je nacin na koji ga metalci recikliraju skroz stupidan kao i sve ostalo sto rade.
Black metal je budalastina. Cela ta prica je nastala na jednom cinu gluposti one kukavice Vikernesa. nema tu zavirivanja u mracne predele - ima samo poze i prodaje roga za svecu. U pitanju su skroz obicni klinci koji nisu nimalo opasni ili mracni. Sve ostalo je maska za lozanu mladjih maloletnika. BTW. cemu to Boban ponosno kaze ne? Tome sto je nedavno napisao i utopio u Holandiji neke drumm'n'bass pesme za izvesnu kolicinu somica evrica? Ja to podrzavam, naravno, ali da li ti to podrzavas o ponosni covece?

tolkind je inspirisao na hiljade metal bendova.ne secam se da je hip hop posvetio i jednu pesmu borbi protiv zla.Agumenti su ti bedni....


Ne pricaj glupopsti,ponavljash se,nista nam novo ne izjasnjavash.U svakom slucaju,ti positovedjusesh 2 pojma.fenseri i hoperi.U pocetku govorish kao...uh oni(fenseri)su do jaja,oni su carevi(your words)a onda kao,ma ja sam opasan(fenser????)koji slusa hip hop iz undergrounda i koji mrzi tolkina.....malo si se izgubio :lol:
 
OK, moja greska jer sam se neprecizno izjasnio po secanju. Evo ti sta si napisao, a buduci da ravnopravnost iskljucuje predrasude, onda to i nije daleko od toga sto sam rekao:

"Fantasy bezanje od stvarnosti? Oces da kazes da je JRR Tolkien budala? Covek koji je prodao tolike milione knjiga izgleda nije znao koliki je idiot bio sto je stvorio Srednju Zemlju. Zemlju kojoj svinormalni ljudi teze. Zemlju koja je ideal slobode, ravnopravnosti, hrabrosti, vitestva... Zemlju koja je domovina svim ljudima koji se bore protiv svakojakog zla."


Obersturmfuehrer:
Gwydion:
Zapravo je prica isla tako da si ti rekao da "metal ima stav jer je inspirisan Tolkinom a ovaj je osmislio zemlju bez zla i predrasuda".

ti ili si lud il si gluv, nadji taj moj post molim te, to je neko drugi govorio, a jos sam manje spomenuo 'zemlju bez zla i predrasuda'. Ja sam u tom postu reagovao sam na Tolkina i rasizam

Gwydion:
Da ne razvijamo dalje pricu jer mi je vec zao da te pokopavam.

:) pa ne znam nisam nesto to primetio
 
khm, ja sam rekao da respektujem hip hop ali nisam rekao da ga slusam niti da imam veze sa tim. Zatim nisam rekao da mrzim Tolkina, samo sam rekao da mu je pozadina bedna. To ne znaci da su mu knjige lose.
No to ne znaci i da metal ima veze sa Tolkinom. Mislim jesu mnogi inspirisani njime, ali sta zna svinja sta je dinja?

joGooOOD:
joGooOOD:
Gwydion:
Ma jako je pisao, nemoj da pricamo o tome. Rogosic je sitna faca i to su sitne novine. Sticajem okolnosti sam ja svojevremeno u jednom od najtiraznijih drzavnih dnevnih listova, tj najtiraznijem posle Politike, objavio afirmativnu recenziju Borghesie. Tacnije onog njenog albuma kojim je posle bio inspirisan Otpor, pa je maznuo cak i ime i pesnicu sa omota. Znam sta se posle dogadjalo i sta je meni moglo da se dogodi pa cu ti treci da je to sto je Rogosic radio samo zamazivanje ociju klincima. Satro bunio se protiv Slobe?! Nije nego...
Kakve veze ima Tolkien sa metalom? To sto ga danas metal svojata je isto kao kad bih ja sada svojatao nemanjice? Plus sto je Tolkien bio prilicno elokventan rasista ako te bas interesuje tako da je njegova Srednja zemlja sve sem zemlje slobode. Plus sto je nacin na koji ga metalci recikliraju skroz stupidan kao i sve ostalo sto rade.
Black metal je budalastina. Cela ta prica je nastala na jednom cinu gluposti one kukavice Vikernesa. nema tu zavirivanja u mracne predele - ima samo poze i prodaje roga za svecu. U pitanju su skroz obicni klinci koji nisu nimalo opasni ili mracni. Sve ostalo je maska za lozanu mladjih maloletnika. BTW. cemu to Boban ponosno kaze ne? Tome sto je nedavno napisao i utopio u Holandiji neke drumm'n'bass pesme za izvesnu kolicinu somica evrica? Ja to podrzavam, naravno, ali da li ti to podrzavas o ponosni covece?

tolkind je inspirisao na hiljade metal bendova.ne secam se da je hip hop posvetio i jednu pesmu borbi protiv zla.Agumenti su ti bedni....


Ne pricaj glupopsti,ponavljash se,nista nam novo ne izjasnjavash.U svakom slucaju,ti positovedjusesh 2 pojma.fenseri i hoperi.U pocetku govorish kao...uh oni(fenseri)su do jaja,oni su carevi(your words)a onda kao,ma ja sam opasan(fenser????)koji slusa hip hop iz undergrounda i koji mrzi tolkina.....malo si se izgubio :lol:
 
A kakve to ima veze Virkens sa stvaranjem te mracne strane metala?Samo zbog onog ubistva u Oslu?
Gluposti.
A sta je 10 godina pre toga radio Mercyful Fate,Bathory,Old Funeral,i osnivaci Black Metala-Venom?
A Tolkinom su se samo neki poigrali,i to na dosta originalan nacin,ali ja zaista ne vidim da ijedan jedini legendarni Heavy Metal band ima Tolkina u svojim pesmama.
Pa preslusaj samo Accept,Saxon,Black Sabbath,MSG,Scorpions,Helloween.
Koliko ima razlicitosti u samim tekstovima,i to ne od albuma do albuma,nego bukvalno od pesme do pesme.
Ti mrzis metal,zasto?Zato sto smatras da nema stava u toj muzici.A da li sami muzicari koji sviraju to pokusavaju da iznesu neki stav ili ce kao Judas Priest sa svojim fenomenalnim Turbo albumom da malo smeksaju i eksperimentisu bez ikakve namere da iznose bilo kakav sasvim jasan stav.
Mani se gluposti,procitaj tekstove,poslusaj virtuoznost makar 5 gitarista i videces da je Heavy Metal,ali pravi Heavy Metal muzika od visokog muzickog znacaja.
 
vadish se sada...u tvojim postovima si izstocao koliko su hip hop do jaja...(so...? :roll:)a sad oath,nece te on poslusati,on nije ozbiljan diskuter,nego privlaci paznju na sebe :lol: uostalom,mislim da covek nikad nije....pa zato mrzxi metalce(i metalke)no i da kazem koji je razlog ovaj bi se vadio... 8)
 

Back
Top