METAL DA ILI NE?????????/

Punk muzicari su pobuna i stav, stil zivota..., za nekoga kao sto sam ja ko stvarno voli muziku zbog same muzike punk, rap, i sve slicno je velika glupost. Mene ne zanima stil oblacenja i slike albuma i sl... to je vise za klince, a i kad sam ja bio klinac me nije zanimalo, niti sam furao neki fazon.
Chemical Brothers i Prodigy su jedni od mojih omiljenih grupa (talentovani muzicari) ali ima od njih nesto stvari koji bas ne volim, njihovih nekoliko rap i hip hop stvari koje su meni bezveze.
Punk muzicari nisu znali da sviraju svoje instrumente i hteli su usput na svirkama da uce da sviraju svoj instrument, mnogi nisu ni naucili. Sex Pistols, Ramones, Nirvana.
Npr. Kurt Cobain iz Nirvane nije znao da svira gitaru po notama i izjavio je da ne zeli da nauci da svira gitaru (note) jer po njemu to ubija originalnost. Po meni Cobain je imao idiotsko misljenje bez obzira koliko je veliki i cenjen, jer ako neko ne zeli da nauci note onda ne treba da pipne ni jedan muzicki instrument.
 
Možda si mislio da je STARA narodna muzika bolje od hiphopa u kom slučaju bih se složio, grand i turbofolkaža su ili mnogo lošiji ili kada su najbolji na nivou hiphopa o metalu da ne govorimo to je neuporedivo.
 
Pvi mi kazu da sam drogirash, narkoman i sve ostalo kada cuju shta, otprilike slusham. Nemam pojma zashto ljudi imaju toliko predrasuda prema toj muzici? To shto je se nekome ne svidja ne mora da znaci da je loshe. Svi mi naravno znamo da su ukusi raliciti, ali zaboga zbog cega tolika predrasuza. Zar smo "mi" na to osudjeni na samom pocetku, zar stalno moramo da slushamo predavanja, kao na primer :"pa ti nisi normalan", " Slushaj malo klasiku", "Sta vidish u toj muzici" i tako takve gluposti. FUJJJJJJJJ
Klasika. Mora se covek na te izjave navici. A samo drugi metalac ti to nece reci, od svih ostalih ocekuj to :D
Ja se nikad oko toga nisam nervirala. Nego je meni fascinantan onaj stav metalaca kako su posebni i pametniji jer to slusaju, drugaciji. Jesu ,,drugaciji" ako se oblace u tom stilu ali to je sve.
 
Punk muzicari su pobuna i stav, stil zivota..., za nekoga kao sto sam ja ko stvarno voli muziku zbog same muzike punk, rap, i sve slicno je velika glupost. Mene ne zanima stil oblacenja i slike albuma i sl... to je vise za klince, a i kad sam ja bio klinac me nije zanimalo, niti sam furao neki fazon.
Chemical Brothers i Prodigy su jedni od mojih omiljenih grupa (talentovani muzicari) ali ima od njih nesto stvari koji bas ne volim, njihovih nekoliko rap i hip hop stvari koje su meni bezveze.
Punk muzicari nisu znali da sviraju svoje instrumente i hteli su usput na svirkama da uce da sviraju svoj instrument, mnogi nisu ni naucili. Sex Pistols, Ramones, Nirvana.
Npr. Kurt Cobain iz Nirvane nije znao da svira gitaru po notama i izjavio je da ne zeli da nauci da svira gitaru (note) jer po njemu to ubija originalnost. Po meni Cobain je imao idiotsko misljenje bez obzira koliko je veliki i cenjen, jer ako neko ne zeli da nauci note onda ne treba da pipne ni jedan muzicki instrument.
De sad o panku. Al da svi navedeni nisu ni hteli da nauce da sviraju. Mada ja smatram da pank stvarno ima svoju ideologiju, dok metal mislim da nema. Ideologija panka je ukratko anarhisticka. Samo sto mali tupi pankeri to shvataju bukvalno kao sutiranje kontejnera, necu da radim, hocu da pijem pivo i psujem sve oko sebe, pusenje i drogiranje je kul. A prava anargija je sloboda - postovati sebe i postovati druge. Biti ono sto jesi i pustiti druge da budu ono sto jesu. Kratko i jasno. Samo je sad mnogo tih fejk pank stvari, gde im se pesme i svode na ovo sto sam par redova iznad navela.
Pank himna:
 
Klasika. Mora se covek na te izjave navici. A samo drugi metalac ti to nece reci, od svih ostalih ocekuj to :D
Ja se nikad oko toga nisam nervirala. Nego je meni fascinantan onaj stav metalaca kako su posebni i pametniji jer to slusaju, drugaciji. Jesu ,,drugaciji" ako se oblace u tom stilu ali to je sve.

piii curko jedna dobro sto odgovori tipu na post. mislim da je dosada izgradio svoju mjetalnu licnost :cool:
 
Diazepam47. Sve je to u redu, ideologija, biti svoj... lepo je sve to. Samo sto mislim da muzika treba da bude uvek muzika i uvek ostane umetnost i muzikom , bez obzira na ideologiju. Tako da ne volim punk metal rok rep..., svako sa nekim slabim muzickim talentom moze da bude u punk bendu.
Uporedi punk i metal sa npr. Mocartom i Betovenom, a od moderne muzike (van klasicne) sa npr. Vangelisom (Soil Festivities, Spiral...), J.M. Jarre-om (Oxygene, Equinoxe...) ili sa ovim po meni odlicnim muzicarima

Fred Giannelli

Nesto muzike sam se setio sa vrha glave sto bi se reklo, i jos mnogo , mnogo odlicnih...
 

Back
Top