Quantcast

METAL DA ILI NE?????????/

Poruka
3.666
Od mene uspesniji nije.A takvi kao on bi zavrsili u zatvoru ili nekoj bolnici za mentalno obolele.
I opet se koristis dogmama.
Zaista nisi NISTA izneo konkretno.
"Broken Heroes" je pesma koja se slusa zatvorenih ociju,ne moralise se oko nje,samo treba nauciti da slusas,ne da govoris,dovoljno si rekao u prazno.
Muzika se oseca,dozivljava i prozivljava.Sve je to toliko daleko od tebe,sve mora da se stavi u neki kalup.Sta si ti,neki revolucionar mozda koji se oslanja samo na prvo slusanje....åh
Dra åt Helvete!!!!!!!

Gwydion

Iskusan
Banovan
Poruka
6.520
Hip Hop je nesto najkvalitetnije i najzivlje sto se desava domacoj muzickoj sceni. Recimo Marcelo je sigurno domaci muzicar broj 1 u svim kategorijama.

VisionOfDisorder:
Gwydion:
A sta fali Edi? Ne volite ga zato sto je uspesniji i vece musko od vas? ma daj... get a life?

VisionOfDisorder:
Edo Majka.
Isuse...
I ti neshto prichash.
Ako se ne varam (a moguce je, prezirem hip-hop/rap iz "nashih" krajeva osim dva umetnika koja necu pomenuti) on je neshto muljao sa nashim "klanom". Da'l su 43zla, Bad Copy, PrtiBG, Ajs, VIP ili shta vec... rezultat je isti. A i hrvatska scena je jedino dobra za "pod voz".
hihi.
you = owned

Gwydion

Iskusan
Banovan
Poruka
6.520
Vidim ja ne j***s ti nista zdravo cim tako zaneseno pricas. To sto opisujes je nacin na koji se slusa Bah ili Sibelius. Ne Saxon. Saxon pustas kad treba da plasis krmke jer nece da odu u drugi kraj svinjca. A sto se tice najsevernijeg grad ajna svetu tamo imaju odlicnu scenu ali ne metal vec elektronsku. Recimo Alice in Videoland, Icon of Coil, Covenant, Apoptygma Berzerk, S.P.O.C.K., Melt, Proto Plexx, Colony 5, Pride and Falll...
Zapravo u tome su jaki, ne u metalu koji je tamo sekundaran :P

Dont_Break_The_Oath:
Od mene uspesniji nije.A takvi kao on bi zavrsili u zatvoru ili nekoj bolnici za mentalno obolele.
I opet se koristis dogmama.
Zaista nisi NISTA izneo konkretno.
"Broken Heroes" je pesma koja se slusa zatvorenih ociju,ne moralise se oko nje,samo treba nauciti da slusas,ne da govoris,dovoljno si rekao u prazno.
Muzika se oseca,dozivljava i prozivljava.Sve je to toliko daleko od tebe,sve mora da se stavi u neki kalup.Sta si ti,neki revolucionar mozda koji se oslanja samo na prvo slusanje....åh
Dra åt Helvete!!!!!!!

Poruka
8.999
Kad god ga vidim pijan je kao letva. Klati se beogradskim ulicama kao poslednji kloshar. I uzivo u domu (ako je to uzivo uopshte) jedva je govorio, kamoli repovao. Je'l treba da pomenem da je "upadam u klub" rip-off od in da club?

Gwydion:
Sta fali Sortiju?

VisionOfDisorder:
no silly, to je Block Out. Marchelo ima samo pristojne tekstove (za jednog repera sa nashih prostora). Takodje, uzivo, dosta zapinje. Znash kako, chim on bleji sa Shortijem i kompanijom, tu se meni slika o njemu kao nekom (pristojnom) umetniku cepa.

Gwydion

Iskusan
Banovan
Poruka
6.520
Pa sta? Pravi je reper i svaka mu cast!

VisionOfDisorder:
Kad god ga vidim pijan je kao letva. Klati se beogradskim ulicama kao poslednji kloshar. I uzivo u domu (ako je to uzivo uopshte) jedva je govorio, kamoli repovao. Je'l treba da pomenem da je "upadam u klub" rip-off od in da club?

Gwydion:
Sta fali Sortiju?

VisionOfDisorder:
no silly, to je Block Out. Marchelo ima samo pristojne tekstove (za jednog repera sa nashih prostora). Takodje, uzivo, dosta zapinje. Znash kako, chim on bleji sa Shortijem i kompanijom, tu se meni slika o njemu kao nekom (pristojnom) umetniku cepa.

Poruka
68
Sta se uopste zamlacujete sa ovom budalom. Vidite i sami da nije izrekao nijedan argument u tim svojim idiotskim stavovima. Kao slaze se da se o ukusima ne raspravlja a ovamo nama soli pamet. Ja vrlo dobro znam sta je metal i ne treba mi ovaj nabedjeni profesor svega i svacega da bi mi to objasnio.
Dosad sa procitao stotine i stotine knjiga, preslusao bar isto toliko albuma raznih vrsta muzike i znam da razlikujem kvalitet od sunda, ali za razliku od njega ja ne visim na netu po ceo dan na narodjackim i hip hop temama pokusavajuci da ih preobratim. Apsolutno me nije briga za njima. Cak mi je i drago sto oni kao takvi postoje jer se lakse mozemo prepoznati. Ako su oni normalan, kulturan i civilizovan svet neka im bude. Ja cu onda rado pristati da budem satanista, narkoman, dugokosi gej praznoglavac koji slusa jedinu muziku na svetu koja nema veze sa umetnoscu. Pustite coveka nek se zabavlja, mozda mu i dosadi jednog dana.
Ako ne, sacekacemo ga mi kad dodje u pakao. Mi tamo imamo privilegije posto smo verni sledbenici princa tame.
TMINE VLADARI, PAKLA STRAZARI

"...duga kosa uvek im je smetala,
tvoj simbol zivota njima je iluzija,
vekovi ce proci al' ce jedno ostati,
ratnici smo bili, bili i ostali.

Kao Samson, sa snagom u kosi bori se,
ukroti lavove,
kao Samson sa macem u ruci bori se,
na zivot i smrt!..."

Gwydion

Iskusan
Banovan
Poruka
6.520
Ja sam veoma precizno rekao zast oje metal budalastina i to zbog nedostatka sustine i stava, zbog glupog podrazavanja, zbog zbog lose mode i tako dalje. Sve to ovde niko nije osporio, na kraju su se cak i slozili sa mnom. Ja cu ti sad reci da sam ja preslusao vise metala od tene, da ne govorim o ostalim vrstama muzike, te da zato to znam bolje od tebe. Dakle u ovoj prici jedini ko je budala si ti. BTW, lepo si t odefinisao - dugokosi praznoglavac! Od sada cu to da koristim. Jesi zadovoljan sada?
BTW, pesma koju si pridodao je totalno bezveze. Mislim, metalci su uvek bili piockice i dobijali batine. Najlepsi primer je metal fest u Pancevu kad je saka shabana koji su bili obezbedjenje kad im je isteklo "radno vreme" pocela da bije publiku koj eje bilo 10x vise. Tu se jos jednom pokazalo da su metalci slabici i kukavice. A sto se tice "pakla i princa tame" to je jos zabavnije posto su sve "mracne" publikacije uvek pisale o metalcima kao o kretenima. Ili treba da ti kazem sta je Anton mislio o metalu? Zapravo niko normalan nikad i nigde nije imao dobro misljenje o necem tako glupom, zar ne?

One Crimson Knight:
Sta se uopste zamlacujete sa ovom budalom. Vidite i sami da nije izrekao nijedan argument u tim svojim idiotskim stavovima. Kao slaze se da se o ukusima ne raspravlja a ovamo nama soli pamet. Ja vrlo dobro znam sta je metal i ne treba mi ovaj nabedjeni profesor svega i svacega da bi mi to objasnio.
Dosad sa procitao stotine i stotine knjiga, preslusao bar isto toliko albuma raznih vrsta muzike i znam da razlikujem kvalitet od sunda, ali za razliku od njega ja ne visim na netu po ceo dan na narodjackim i hip hop temama pokusavajuci da ih preobratim. Apsolutno me nije briga za njima. Cak mi je i drago sto oni kao takvi postoje jer se lakse mozemo prepoznati. Ako su oni normalan, kulturan i civilizovan svet neka im bude. Ja cu onda rado pristati da budem satanista, narkoman, dugokosi gej praznoglavac koji slusa jedinu muziku na svetu koja nema veze sa umetnoscu. Pustite coveka nek se zabavlja, mozda mu i dosadi jednog dana.
Ako ne, sacekacemo ga mi kad dodje u pakao. Mi tamo imamo privilegije posto smo verni sledbenici princa tame.

ukroti lavove,
na zivot i smrt!..."

vangelistexas

Zainteresovan član
Poruka
353
Crimsone!!!

Ziv bio za potpis :)

Koliko puta zelis reci da je kraj
Da vise ne mozes da slusas sta ti govore
Zivot je kratak, vreme brzo prolazi... :)

Fantasticno.
A jel ne pise na topic-u da je ovo metal da ili ne forum a ne Hip Hop da ili ne?

Metal u svakom slucaju DA!

Poruka
3.666
Gwydion:
Ja sam veoma precizno rekao zast oje metal budalastina i to zbog nedostatka sustine i stava, zbog glupog podrazavanja, zbog zbog lose mode i tako dalje. Sve to ovde niko nije osporio, na kraju su se cak i slozili sa mnom. Ja cu ti sad reci da sam ja preslusao vise metala od tene, da ne govorim o ostalim vrstama muzike, te da zato to znam bolje od tebe. Dakle u ovoj prici jedini ko je budala si ti. BTW, lepo si t odefinisao - dugokosi praznoglavac! Od sada cu to da koristim. Jesi zadovoljan sada?
BTW, pesma koju si pridodao je totalno bezveze. Mislim, metalci su uvek bili piockice i dobijali batine. Najlepsi primer je metal fest u Pancevu kad je saka shabana koji su bili obezbedjenje kad im je isteklo "radno vreme" pocela da bije publiku koj eje bilo 10x vise. Tu se jos jednom pokazalo da su metalci slabici i kukavice. A sto se tice "pakla i princa tame" to je jos zabavnije posto su sve "mracne" publikacije uvek pisale o metalcima kao o kretenima. Ili treba da ti kazem sta je Anton mislio o metalu? Zapravo niko normalan nikad i nigde nije imao dobro misljenje o necem tako glupom, zar ne?

One Crimson Knight:

ukroti lavove,
na zivot i smrt!..."
Ne mogu da verujem da pominjes modu u metalu kada je to sasvim relativno.Pa Scorpions su promenili 20 imidza,ali znas,ok je,nije vizuelni izged taj na koji se przim,nego odsvirano delo.
A opet kosa,pa vidis ne idemo mi bukvalno u ideologiju pa je sada duga kosa odraz metalaca.
A onde preletim slike i lepo vidim U.D.O. nikada nije imao dugacku kosu,Rob Halford je samo dve godin nosio duzu kosu.........pa onda Michael Schenker,moj gitarski uzor,takodje se osisao.ali furaju svi oni svoj fazon.
Ja licno nikada nisam pustio kosu da bi bio u fazon,prvo je to bilo sa hirom,onda je pocela zaista da raste,i evo je,moja duzina-do struka,ali moja kosa nema veze sa vrstima muzike koje slusam.
I zapamti da metal nije ideologija,sta vise,to pod jednim zanrom,a to je klasicni Heavy,mozes pronaci toliko toga.
A sad,da su metalci kukavice i tako to,pa pogledaj Norvesku. "Satanisticka mafija Inner Cirlse", e oni su u svadji sa Svedjanima,a ti je bio onaj sjajan potez od Mayhem kada su pokusali Therion da sviraju u nekokiko gradova,i zaista su bili na mrtvo prebijeni,sto mi nije zao za Christopher Johanssona koji je svirao nekada LIFE METAL.
Ovo je Mayhemovska definicija za Death Metal.
Zamislam tebe kako si u drustvu medju njima,da li onda neka pristojna grupa skinsica i ostalih nerpeljivsti,hajd zakaci se ti i najdi ekipu,prostora ima ovde,pa da vidiomo onda ko je kukavica. Samo pazi da usput ne naletis na Zammoth,Insgang,Erkekjæter Silenoz.
Pa da merimo snage onda posto ste nesposobni da to bude guitar duel,evo ja prvi izlazim na crtu sa nekim ko ne slusa metal,pa da cuje kako je uradjeno ovo ili ono.
Zato nemoj da se zamlacujes ovde sa dogmama,nego nesto i zaista reci sta imas protiv metala.
Hajde reci pa da te upcamo posle,tako bi se jedino posteno oprostili od tebe,a verujem da ova sjajna ekipa se slaze sa mnom.

Gwydion

Iskusan
Banovan
Poruka
6.520
A kosu si pustio zasto? Da se dopadnes maco decacima?
I tako saznali smo da "metal mafia": predstavlja strah i trepet na severu? LOL
Otkud ti znas da ja nemam dosta drugara u Skandinaviji? Mojnihenu koji je Vikernesov biograf i koji se sepuri da je u Americi bio americki patriota i da ga je FBI hapsio sam u lice rekao da je geek. Dakle metalci su jedino dobri da ih sutas nogom u dupe. Toliko na tu temu ...

Dont_Break_The_Oath:
Gwydion:

One Crimson Knight:

ukroti lavove,
na zivot i smrt!..."
Ne mogu da verujem da pominjes modu u metalu kada je to sasvim relativno.Pa Scorpions su promenili 20 imidza,ali znas,ok je,nije vizuelni izged taj na koji se przim,nego odsvirano delo.
A opet kosa,pa vidis ne idemo mi bukvalno u ideologiju pa je sada duga kosa odraz metalaca.
A onde preletim slike i lepo vidim U.D.O. nikada nije imao dugacku kosu,Rob Halford je samo dve godin nosio duzu kosu.........pa onda Michael Schenker,moj gitarski uzor,takodje se osisao.ali furaju svi oni svoj fazon.
Ja licno nikada nisam pustio kosu da bi bio u fazon,prvo je to bilo sa hirom,onda je pocela zaista da raste,i evo je,moja duzina-do struka,ali moja kosa nema veze sa vrstima muzike koje slusam.
I zapamti da metal nije ideologija,sta vise,to pod jednim zanrom,a to je klasicni Heavy,mozes pronaci toliko toga.
A sad,da su metalci kukavice i tako to,pa pogledaj Norvesku. "Satanisticka mafija Inner Cirlse", e oni su u svadji sa Svedjanima,a ti je bio onaj sjajan potez od Mayhem kada su pokusali Therion da sviraju u nekokiko gradova,i zaista su bili na mrtvo prebijeni,sto mi nije zao za Christopher Johanssona koji je svirao nekada LIFE METAL.
Ovo je Mayhemovska definicija za Death Metal.
Zamislam tebe kako si u drustvu medju njima,da li onda neka pristojna grupa skinsica i ostalih nerpeljivsti,hajd zakaci se ti i najdi ekipu,prostora ima ovde,pa da vidiomo onda ko je kukavica. Samo pazi da usput ne naletis na Zammoth,Insgang,Erkekjæter Silenoz.
Pa da merimo snage onda posto ste nesposobni da to bude guitar duel,evo ja prvi izlazim na crtu sa nekim ko ne slusa metal,pa da cuje kako je uradjeno ovo ili ono.
Zato nemoj da se zamlacujes ovde sa dogmama,nego nesto i zaista reci sta imas protiv metala.
Hajde reci pa da te upcamo posle,tako bi se jedino posteno oprostili od tebe,a verujem da ova sjajna ekipa se slaze sa mnom.

Poruka
3.666
Pa vidis,Hammerfest i ceo Finnmark nisu podlozni elektronskoj muzici.
Naprotiv,Norveska ima toliko razvijen Black Metal,da u svakom gradicu,cak i u Kirkievens,dolaze sve novi i novi,bandovi koji su nezavisno od Venoma stvarali ovu imperiju Black Metala,koji je najslusani u svojoj maticnoj zemlji.
Samo pazi ako ikada dodjes ovde,prosto bilo pametno da ne govoris nista o metalcima u negativnom tonu,jer ovde metalci brane svoju muziku i ne dozvoljavaju takve ispade.

Gwydion

Iskusan
Banovan
Poruka
6.520
Black metal u Skandinaviji odumire i sve je manje publike. Ako te bas interesuje u Oslu je moj prijatelj, buduci da predaje sociologiju na univerzitetu a istovremeno je bio sused sa nekim od tih klinaca iz "Inner Circle" i disciplinovao ih je vise puta bejzbol palicom, javno bio u poziciji da nastupima na televizijama i po tribinama brani tu decurliju posle znamenitih incidenata. Ako ponovo navratim tamo jasno i glasno cu ponoviti sve sto ovde kazem. I ti metal odrpanci ima da se sklanjaju. Rekoh ti vec da sam to isto sve lepo u lice rekao Vikernesovom biografu. Sorry!

Dont_Break_The_Oath:
Pa vidis,Hammerfest i ceo Finnmark nisu podlozni elektronskoj muzici.
Naprotiv,Norveska ima toliko razvijen Black Metal,da u svakom gradicu,cak i u Kirkievens,dolaze sve novi i novi,bandovi koji su nezavisno od Venoma stvarali ovu imperiju Black Metala,koji je najslusani u svojoj maticnoj zemlji.
Samo pazi ako ikada dodjes ovde,prosto bilo pametno da ne govoris nista o metalcima u negativnom tonu,jer ovde metalci brane svoju muziku i ne dozvoljavaju takve ispade.

drunk_punk_girl

Zainteresovan član
Poruka
155
Stoorbak:
Pvi mi kazu da sam drogirash, narkoman i sve ostalo kada cuju shta, otprilike slusham. Nemam pojma zashto ljudi imaju toliko predrasuda prema toj muzici? To shto je se nekome ne svidja ne mora da znaci da je loshe. Svi mi naravno znamo da su ukusi raliciti, ali zaboga zbog cega tolika predrasuza. Zar smo "mi" na to osudjeni na samom pocetku, zar stalno moramo da slushamo predavanja, kao na primer :"pa ti nisi normalan", " Slushaj malo klasiku", "Sta vidish u toj muzici" i tako takve gluposti. FUJJJJJJJJ
srce,pankere jos grdje prozivaju,but WE DON"T CARE! :D vidi se da si tek poceo da slusas metal cim te potresaju komentari i prozivke(ispravi me ako gresim)...drugo sta fali klasici?to je nesto sto treba da se ceni....dalje vecina nas se potresala zbog prozivki,sledeca faza ti je da ces se osecati kao WAU ja sam faca ljudi me se plase i sl....to je stabndardna prica...uostalom prozivaju jer ne kontaju tu filosofiju,jer im je seka alexic idol....al to je njihova stvar...boodi mi pozdravljen :) :pivopije:

ch1zra

Primećen član
Poruka
908
nas metal je los.. /po meni/

a ti sad mozes da pljujes metal, mi mozemo da pljujemo hop, i da nam svima vise nikada ne bude dosadno...

moj najbolji ortak npr slusa rap, ali stari... on se zgrozava od ovog novog hopa/freestayl-a ili kako se vec zove.

i kad sednemo da locemo, il kad se sqpi drustvo, pusti se playlista u kojoj ima bas svega.. znaci od pantere, preko 2paca, maidena, elvisa prislija (jedna drugarica to slusa :P), JaRule-a, megadeth-a...
i svima je ql... sto bi se klali, kad mozemo da se zajebavamo ;]

Gwydion

Iskusan
Banovan
Poruka
6.520
Bojim se da ti onda zbilja nemas predstavu sta je seriozna muzika, kako savremena tako i ona nekadasnja. heavy metal je kilometrima, i tehnicki i estetski, daleko od akademija...

Dont_Break_The_Oath:
blackground:
Ja bi metalce pokupio u kamion, pa na njivu da sade krompir....
;-)
Odakle sada to,pa po svom kvalitetu i ono sto pruzaju svetu jeste vise za muzcike akademije, nego za seljacki zivot.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.