Mesic protiv crkve, razbijanje jedinstva "u hrvata"?

Mesic je moderan covjek u konzervativnoj sredini, crkva je previse mocna i uziva bezuvjetnu potporu vecine gradjana, stoga mislim da je to unaprijed izgubljena bitka, jedino sto ne razumijem kako ljudima ne smeta takvo ponasanje crkve, ja sam se zgrozila kad su mi pricali da sve crkvene usluge imaju svoju cijenu i ljudi to bez pogovora prihvacaju. Znam za jedan slucaj na Peljescu gdje covjek nije htio blagosloviti kucu koju je kupio, pa su i crkva i mjestani, a susjedi najvise, vrsili strasan pritisak na njega da to ucini, bilo je razbijanja prozora bacenim kamenjem, anonimne prijetnje, nocni pozivi telefonom, tako da je na poslijetku to ipak uradio i onda je sve i prestalo, mislim da ga je kostalo 180 Eura. Kao neka sekta, uzasno.

Nikad nisam čuo da u Katoličkoj crkvi ima cjenik za bilo kakve usluge.
Ali znam da pravoslavni pop neće izaći recimo na sahranu ili obaviti krštenje ako mu se UNAPRIJED ne plati po njegovom vlastitom cjeniku.
Još to i opravdavaju kao da je to posao ko i svaki drugi i treba da sve ima cijenu.
Ne znam ko tu sad koga zayebava! :dontunderstand:

Sekta će prije biti vjerska organizacija koja ima 10 milijuna sljedbenika, nego ona koja ima preko milijardu! :per::per:

Tacno LJUBO upravusi ali sto ne kazes da su Katolici u ime Krsta toliko ljudi pobili na svetu seti se samo naroda Juzne Amerike.
Ljubo pobogu sta pricas nije stvar u tome da li je sekta ili ne.
Vatikan je mocna organizacija ali idemo argumentima krstaski ratovi ubijanje Muslimana i Pravoslavaca,pljackanje Grckog Carigrada oni konji mislim u Veneciji i da ne nabrajam sve doneseno iz Carigrada.
Koloko su Srbi prodali kuca na Jadranu za bagatelu jer su morali pa Ljubo sta tije niko te ne mrzi ali uzmi argumente sve ce ti biti jasno.
Ljubo konacni sudija za sve nas je Bog tu je pocetak i kraj on ce reci zadnju rec.
Da ne zaboravim sto se tice Katolickih otimacina kroz istoriju Ljubo mogao bih ti miliom linkova staviti ali ne vredi to nista.

Nikad nisam čuo da u Katoličkoj crkvi ima cjenik za bilo kakve usluge.
Ali znam da pravoslavni pop neće izaći recimo na sahranu ili obaviti krštenje ako mu se UNAPRIJED ne plati po njegovom vlastitom cjeniku.
Još to i opravdavaju kao da je to posao ko i svaki drugi i treba da sve ima cijenu.
Ne znam ko tu sad koga zayebava! :dontunderstand:

Ma daj molim te, kao da je to nesto novo, nema krstenja, blagoslovljenja kuce ili stana a da ne kasiraju, bas sam bila prije par tjedana na krstenju djeteta u Karlsruhe gdje je otac od moje prijateljice koja je krstila djete skoro pa vrisnuo jer ona nije dovoljno brzo nakon zavrsene ceremonije odnijela novac sveceniku. Svecenik pri tom nije niti jednom gestom dao do znanja da zeli novac ali ga nije ni odbio. Ovde je rjec o Hrvatima.

Ja sam krstena u njemackoj crkvi, i znam i po drugim primjerima da je kod njih tako nesto nepojmljivo.

Ma daj molim te, kao da je to nesto novo, nema krstenja, blagoslovljenja kuce ili stana a da ne kasiraju, bas sam bila prije par tjedana na krstenju djeteta u Karlsruhe gdje je otac od moje prijateljice koja je krstila djete skoro pa vrisnuo jer ona nije dovoljno brzo nakon zavrsene ceremonije odnijela novac sveceniku. Svecenik pri tom nije niti jednom gestom dao do znanja da zeli novac ali ga nije ni odbio. Ovde je rjec o Hrvatima.

Ja sam krstena u njemackoj crkvi, i znam i po drugim primjerima da je kod njih tako nesto nepojmljivo.

To se naziva milodar.
Naravno da svećenik neće odbiti novce, ali da nisu dali, ništa se nebi desilo.
U Katoličkoj crkci se inače plaća Obiteljska knjižica također na principu dobrovoljnosti i kakve ko ima mogućnosti.

Ljubo odgovorimi na temu Juzne Amerike i Krstaskih ratova.

Šta treba da ti odgovorim?
Da kažem kako je Papinska država išla u pljačkaške ratove pod krinkom obrane kršćanstva?
Istina.
Da kažem kako su Cortes i kompanija ubijali i pljačkali Indijance s blagoslovom tadašnjeg Pape?
Opet istina!
Da dodam i kako je inkvizicjia bila krvoločna i nazadna?
Opet istina!

Kakve to ima veze sa Mesićem?
Nešto si pobrkao. Ja ne zagovaram RKC i apsolutno sam protiv njenog utjecaja na svjetovni život.
Ali nazivati sektom Crkvu koja ima više od milijardu vjernika je uistino malo deplasirano! :D

Back