Mesić o povratku Hrvata u RS: "Dodikove priče za malu djecu"

s_O_k_O

Domaćin
Poruka
4.979
- Bivši hrvatski predsjednik Stjepan Mesić ocijenio je danas kako je poziv Hrvatima da se vrate u Republiku Srpsku (RS), koji je jučer u Banjoj Luci uputio predsjednik RS-a Milorad Dodik, priča za malu djecu...
...te naglasio kako RS mora za to u svom proračunu osigurati i sredstva, kao što to Hrvatska čini vezano uz povratak Srba.

thumbnail.php


"Od RS očekujem da njeni vođe shvate da se granice ne mogu mijenjati, da je arhitektura našeg prostora završena, a poziv Milorada Dodika Hrvatima i Bošnjacima da se vrate za mene je priča za malu djecu", kazao je Mesić nakon današnjeg predstavljanja knjige "Doba ekonomske diplomacije", kojoj je, uz Jasnu Plevnik, jedan od autora, javila je Hina.

Mesić je to kazao komentarišući novinarima jučerašnju posjetu hrvatskog predsjednik Ive Josipovića Banjoj Luci, te Dodikov poziv Hrvatima da se vrate u RS, garantujući im sigurnost.

"On (Dodik) kaže "neka se ljudi vrate" i slaže se da Hrvatska gradi kuće Hrvatima u Bosni, a ne kaže da će on u budžetu osigurati sredstva da se Hrvati i Bošnjci vrate. Kao što Hrvatska u svom budžetu osigurava sredstva za povratak Srba, tako i on mora osigurati sredstva za povratak Hrvata, a ne pričati priče", dodao je Mesić.

24sata.info
 
'Pozivam ih da se vrate i jamčim im sigurnost', kazao je predsjednik Republike Srpske.
Garant garantuje - ekonomsku sigurnost ..
Što nije garantovo egizstencijalni minimun .. demagog ..

mislim da nitko nikome nemoze da garantira egzistenciju ili njen minimum..
treba osigurati sredstva za obnoviti kuce, vratiti opljackano itd.
 
mislim da nitko nikome nemoze da garantira egzistenciju ili njen minimum..
treba osigurati sredstva za obnoviti kuce, vratiti opljackano itd.

Pa naravno da ne može , takva su sada vremena . A Dodik demagog jer dobro zna da i sve da se
obnove kuće ljudi nemaju sredstva za život. A obaška što i nema sredstva za obnovu.
 
ja tu nevidim problem, mislim u cemu je

Problem je što nema državne zastave Bosne i Hercegovine nasparm državne zastave Crne Gore.
A nije mi simpatična ni Vajanovićeva izjava :
'Predsjednik Crne Gore Filip Vujanović izjavio je danas da njegova zemlja “maksimalno” uvažava BiH kao suverenu državu i njen teritorijalni integritet, a kako će unutrašnje odnose između naroda i entiteta u BiH utvrditi je stvar dogovora njena tri naroda i dva entiteta, te njihovih predstavnika.'
Naslušali smo se tih priča od Srbije - 'kako se tri naroda i dva entiteta dogovore'. Kao da nisu imali ruke u maslu, a i danas imaju .. Imala je i Crna Gora ..
A da ti ne pričam da se Crna Gora u zadnjih 100 i kusur godina uduplala na račun Hercegovine. I sad podržavaju naš integritet - kako plemenito ..
Ko pita Crnu Goru za integritet Bosne i Hercegovine ..
 
Da nije od Herceg-Bosne ..

ne to je predsjednicka zastava rs...............inace u RS kod naroda je najvise u upotrebi zastava srbije,znaci kad su slave,svadbe,pokrivanje kuce,slavlja navijaca itd koriste se zastave srbije...znaci slabo ko koristi ovu obicnu trobojku koja je zvanicna zastva RS svi koriste ovu sa grbom koja je zvanicna zastava Srbije...

36523531.jpg
 
ne to je predsjednicka zastava rs...............inace u RS kod naroda je najvise u upotrebi zastava srbije,znaci kad su slave,svadbe,pokrivanje kuce,slavlja navijaca itd koriste se zastave srbije...znaci slabo ko koristi ovu obicnu trobojku koja je zvanicna zastva RS svi koriste ovu sa grbom koja je zvanicna zastava Srbije...

36523531.jpg

Ne razumijem baš to sa zastavama na svadbama - nije to ni državni praznik , nije ni utakmica ..
 

Back
Top