Месић: На хрватској страни знатно више злочина

Mortimer

Veoma poznat
Poruka
11.366
Бивши хрватски председник Стјепан Месић изјавио је да је на хрватској страни било знатно виссе злочина него што је јавности познато и да неке појединости тек сада излазе на видело.

"Имали смо период кад се и сама помисао на тако нешто (постојање хрватских злочина) одбијала, односно квалификовала као антихрватство. Имали смо и председника Врховног суда који се прославио монструозном изјавом како Хрват у одбрани не може починити ратни злочин", навео је Месић у ауторском тексту за "Нови лист".

Он наглашава да је злочина било и да затварање очију пред том чињеницама неће бити од помоћи.

Месић је подсетио да је 2003, говорећи ученицима, Хрватима и Србима, у источној Славонији рекао да злочинце треба казнити, ма ко они били.

"Ниједан народ није заслужио да носи тешки терет злочина које су починили појединци. Народ никад није крив. Увек су криви појединци, људи с именом и презименом. А злочин је универзалан, злочин нема ни нације, ни вере", подсетио је Месић на своју поруку ученицима.

Бивши хрватски председник је у тексту навео да злочинце треба казнити и хипотеку њихових злочина треба скинути с народа.

http://www.politika.rs/vesti/najnovije-vesti/Mesic-Na-hrvatskoj-strani-znatno-vise-zlocina.sr.html
 
ne skida se to tako lako, nije to samo osuditi zlochince i kvit, mir mir mir - niko nije kriv, puj pike ne vazhi...
npr treba i promeniti shkolski program, da deca vishe ne uche da im je najveci nacionalni praznik progon stotina hiljada ljudi, a ima i josh uz to da se menja i ispravlja. a to u hrvatskoj znachi nacionalnu katastrofu i samoubistvo. oni sami shvataju te stvari na taj nachin, nacija bez pravih nacionalnih heroja je prinudjena da nacionalne heroje trazhi chak i u ratnim zlochincima, a kad se ratni zlochinci osude - to onda ispada osuda cele nacije. srbi imaju nacionalne heroje kroz celu svoju istoriju, od svetog save preko karadjordja do zhivojina mishica stepe stepanovica vojvode putnika itditditd. oni nemaju nishta od toga, zato moraju da proizvedu zlochince u heroje i zato se i ponashaju shizofreno i ludachki. to su ti kompleksi, a ima i josh uz to. ma... daleko im lijepa njihova
 
Бивши хрватски председник Стјепан Месић изјавио је да је на хрватској страни било знатно виссе злочина него што је јавности познато и да неке појединости тек сада излазе на видело.

"Имали смо период кад се и сама помисао на тако нешто (постојање хрватских злочина) одбијала, односно квалификовала као антихрватство. Имали смо и председника Врховног суда који се прославио монструозном изјавом како Хрват у одбрани не може починити ратни злочин", навео је Месић у ауторском тексту за "Нови лист".

Он наглашава да је злочина било и да затварање очију пред том чињеницама неће бити од помоћи.

Месић је подсетио да је 2003, говорећи ученицима, Хрватима и Србима, у источној Славонији рекао да злочинце треба казнити, ма ко они били.

"Ниједан народ није заслужио да носи тешки терет злочина које су починили појединци. Народ никад није крив. Увек су криви појединци, људи с именом и презименом. А злочин је универзалан, злочин нема ни нације, ни вере", подсетио је Месић на своју поруку ученицима.

Бивши хрватски председник је у тексту навео да злочинце треба казнити и хипотеку њихових злочина треба скинути с народа.

http://www.politika.rs/vesti/najnovije-vesti/Mesic-Na-hrvatskoj-strani-znatno-vise-zlocina.sr.html


Јашта... :roll:
 
"Ниједан народ није заслужио да носи тешки терет злочина које су починили појединци. Народ никад није крив. Увек су криви појединци, људи с именом и презименом. А злочин је универзалан, злочин нема ни нације, ни вере", подсетио је Месић на своју поруку ученицима.

Da je tako i o Srbima govorio, bilo bi lepo.
 
Бивши хрватски председник Стјепан Месић изјавио је да је на хрватској страни било знатно виссе злочина него што је јавности познато и да неке појединости тек сада излазе на видело.

"Имали смо период кад се и сама помисао на тако нешто (постојање хрватских злочина) одбијала, односно квалификовала као антихрватство. Имали смо и председника Врховног суда који се прославио монструозном изјавом како Хрват у одбрани не може починити ратни злочин", навео је Месић у ауторском тексту за "Нови лист".

Он наглашава да је злочина било и да затварање очију пред том чињеницама неће бити од помоћи.

Месић је подсетио да је 2003, говорећи ученицима, Хрватима и Србима, у источној Славонији рекао да злочинце треба казнити, ма ко они били.

"Ниједан народ није заслужио да носи тешки терет злочина које су починили појединци. Народ никад није крив. Увек су криви појединци, људи с именом и презименом. А злочин је универзалан, злочин нема ни нације, ни вере", подсетио је Месић на своју поруку ученицима.

Бивши хрватски председник је у тексту навео да злочинце треба казнити и хипотеку њихових злочина треба скинути с народа.

http://www.politika.rs/vesti/najnovije-vesti/Mesic-Na-hrvatskoj-strani-znatno-vise-zlocina.sr.html

хрвати се отрезнили..мада на силу....
 
хрвати се отрезнили..мада на силу....

Хехехе... како си наиван... тај крапинац брже-боље "ПЕРЕ РУКЕ" - зна та љига да може лако и њему да стигне позив - сети се само на којим је све функцијама био... па се сада брже боље ПРИСЕТИО да су почињени злочини ПОЈЕДИНАЧНА ПОЈАВА а не УСТАШКА ДРЖАВНА ПОЛИТИКА, у томе је ствар...

Није он случајно својевремено изјавио да су:"..... 'рвати чак 2 х победили у 2. светском рату..."
 
ne skida se to tako lako, nije to samo osuditi zlochince i kvit, mir mir mir - niko nije kriv, puj pike ne vazhi...
npr treba i promeniti shkolski program, da deca vishe ne uche da im je najveci nacionalni praznik progon stotina hiljada ljudi, a ima i josh uz to da se menja i ispravlja. a to u hrvatskoj znachi nacionalnu katastrofu i samoubistvo. oni sami shvataju te stvari na taj nachin, nacija bez pravih nacionalnih heroja je prinudjena da nacionalne heroje trazhi chak i u ratnim zlochincima, a kad se ratni zlochinci osude - to onda ispada osuda cele nacije. srbi imaju nacionalne heroje kroz celu svoju istoriju, od svetog save preko karadjordja do zhivojina mishica stepe stepanovica vojvode putnika itditditd. oni nemaju nishta od toga, zato moraju da proizvedu zlochince u heroje i zato se i ponashaju shizofreno i ludachki. to su ti kompleksi, a ima i josh uz to. ma... daleko im lijepa njihova

Pa i kod nas su Mladić, Karadžić i razni drugi monstrumi heroji... Nema to nikakve veze sa prošlošću, imali su Hrvati dosta svojih heroja, sasvim sigurno... Tisućljetna kultura, hebiga...
 
Zna Stipe da ce NDH vlada sve da uradi sto od nje zatrazi EU, posle ove presude jasno mu je da je Hrvatska u ocima Evrope definitivno zlocinacka tvorevina i da krivicna gonjenja stvaraoca fasisticke drzave Hrvatske jos nisu gotova, pa sad nastoji na sve moguce nacine da se ogradi od svega.

Medjutim i on je bio predsednik te naci-drzave, znao je sve ono sta sad pocinje, kako sam kaze, da izlazi na videlo.

Na stranu sad i on i svi ostali, drzava koja je nastala na genocidu i etnickom ciscenju ne moze dobro da zavrsi, jednostavno ne moze i nece. Da li ce to biti u vidu totalnog ekonomskog, politickog i socijalnog haosa, ili u vidu nestanka poput Atlantide - videcemo, za sad je na snazi ovo prvo ...
 
Svašta sam mogao da pretpostavim, ali ovako nešto od Mesića nisam mogao da očekujem. Šta li mu je? Da li mu je to proradila savest?

Nema taj savesti.
Stvar je u presudi haškog tribunala u kojoj je Oluja osuđena kao udruženi zločinački poduhvat (pazi poduhvat) ustaške države.
Dikobraz je bio jedan od najvažnijih funkcionera u toj zločinačkoj tvorevini.
Pre će biti da je reč o strahu da će i njemu stići haški poziv.
 

Back
Top