Mortimer
Veoma poznat
- Poruka
- 11.366
Бивши хрватски председник Стјепан Месић изјавио је да је на хрватској страни било знатно виссе злочина него што је јавности познато и да неке појединости тек сада излазе на видело.
"Имали смо период кад се и сама помисао на тако нешто (постојање хрватских злочина) одбијала, односно квалификовала као антихрватство. Имали смо и председника Врховног суда који се прославио монструозном изјавом како Хрват у одбрани не може починити ратни злочин", навео је Месић у ауторском тексту за "Нови лист".
Он наглашава да је злочина било и да затварање очију пред том чињеницама неће бити од помоћи.
Месић је подсетио да је 2003, говорећи ученицима, Хрватима и Србима, у источној Славонији рекао да злочинце треба казнити, ма ко они били.
"Ниједан народ није заслужио да носи тешки терет злочина које су починили појединци. Народ никад није крив. Увек су криви појединци, људи с именом и презименом. А злочин је универзалан, злочин нема ни нације, ни вере", подсетио је Месић на своју поруку ученицима.
Бивши хрватски председник је у тексту навео да злочинце треба казнити и хипотеку њихових злочина треба скинути с народа.
http://www.politika.rs/vesti/najnovije-vesti/Mesic-Na-hrvatskoj-strani-znatno-vise-zlocina.sr.html
"Имали смо период кад се и сама помисао на тако нешто (постојање хрватских злочина) одбијала, односно квалификовала као антихрватство. Имали смо и председника Врховног суда који се прославио монструозном изјавом како Хрват у одбрани не може починити ратни злочин", навео је Месић у ауторском тексту за "Нови лист".
Он наглашава да је злочина било и да затварање очију пред том чињеницама неће бити од помоћи.
Месић је подсетио да је 2003, говорећи ученицима, Хрватима и Србима, у источној Славонији рекао да злочинце треба казнити, ма ко они били.
"Ниједан народ није заслужио да носи тешки терет злочина које су починили појединци. Народ никад није крив. Увек су криви појединци, људи с именом и презименом. А злочин је универзалан, злочин нема ни нације, ни вере", подсетио је Месић на своју поруку ученицима.
Бивши хрватски председник је у тексту навео да злочинце треба казнити и хипотеку њихових злочина треба скинути с народа.
http://www.politika.rs/vesti/najnovije-vesti/Mesic-Na-hrvatskoj-strani-znatno-vise-zlocina.sr.html


ne bi me cudilo da se i Josipovic, Kosorka i ostali preobuku u janjecu kozu i osude "par" ustasa koji su krivi za sve pokolje koje je vecina nacije napravila. ...............tako su se i do sad ogradjivali od onh "par" ustasa iz ww2