- Poruka
- 5.005
Ono nije slučajno, ono je sablažnjivo. Na ovaj način razgovarati o svojoj zemlji, to je neprihvatljivo, i ja ne znam ko može prihvatiti takvu retoriku.
Kazao je ovo bivši predsjednik Hrvatske Stjepan Mesić odgovarajući na pitanje da li je ovakvo Dodikovo ponašanje slučajno, te ima li ono uporište u Beogradu.
"Očito je da Milorad Dodik i oni koji ga podržavaju idu istom politikom kojom je išao i Slobodan Milošević. On je svoje ratne ciljeve htio ostvariti ratom, topovima, tenkovima, genocidom, ratnim zločinom. I nije uspio razbiti Bosnu i Hercegovinu", kazao je Mesić gostujući u "Dnevniku u 22" na "TV1".
"Dodik i njegova svita žele razbiti Bosnu na drugi način, a to je da se umore stranci, kako ih on naziva. Dakle, da dođe do zamora međunarodnih faktora i da kažu "dobro, radite što hoćete". To jednostavno znači novi rat. U tom ratu, i da dođe do njega, Milorad Dodik sigurno neće biti pobjednik", dodao je Mesić, te konstatovao:
"Ako bi on išao na razbijanje BiH, onda je to rat".
http://www.sandzaklive.rs/index.php...dnik&catid=110:bosna-i-hercegovina&Itemid=187
Kazao je ovo bivši predsjednik Hrvatske Stjepan Mesić odgovarajući na pitanje da li je ovakvo Dodikovo ponašanje slučajno, te ima li ono uporište u Beogradu.
"Očito je da Milorad Dodik i oni koji ga podržavaju idu istom politikom kojom je išao i Slobodan Milošević. On je svoje ratne ciljeve htio ostvariti ratom, topovima, tenkovima, genocidom, ratnim zločinom. I nije uspio razbiti Bosnu i Hercegovinu", kazao je Mesić gostujući u "Dnevniku u 22" na "TV1".
"Dodik i njegova svita žele razbiti Bosnu na drugi način, a to je da se umore stranci, kako ih on naziva. Dakle, da dođe do zamora međunarodnih faktora i da kažu "dobro, radite što hoćete". To jednostavno znači novi rat. U tom ratu, i da dođe do njega, Milorad Dodik sigurno neće biti pobjednik", dodao je Mesić, te konstatovao:
"Ako bi on išao na razbijanje BiH, onda je to rat".
http://www.sandzaklive.rs/index.php...dnik&catid=110:bosna-i-hercegovina&Itemid=187
шта он који к*рац даје "прогнозе"... кретен један, олош један усташки...











