Quantcast

Mесић хоће да призна Косово као шиптарско

Poruka
5.893
Što se mene tiće treba priznati odmah, da ta eventualna prića oko samostalnosti RS otpadne, no ipak u politici je to malo drukčije, jer pitanje je koje bi mi imali koristi od toga da priznamo Kosovo, eventualno bi mogli zaoštriti odnose sa BGD-om, a nebi dobili ništa.
Dobro si rekao...Korist bi vam bila - zaoštriti odnose sa Srbijom, uklapa se... :cool:

slavonija

Veoma poznat
Poruka
12.203
Da se zadržimo na ex-YU, definitivno se radi o jednom narodu koji se podelio iz egoističkih razloga, bože moj, baš "čudno"...

Srbi i Hrvati su najbolji primer, to što neko misli da je različita veroispovest jako bitna razlika, taj je u zabludi...
ajd konacno i nesto pametno u cijeloj ovoj diskusiji..
ja isto vjerujem da smo mi u biti jedan narod (ili vucemo korijenje iz jednog naroda)
ali povijesne okolnosti su nas ucinile razlicitima...sto ne daje pravo jednom od tog dijela da posesivno namece svoje...i Srbi i Hrvati imaju svoju povijest i svoj razvitak nacije (i svega sto to cini) s tom razlikom da Hrvati nikada ne falscifiraju povijest u smislu da Srbe proglasavaju Hrvatima, da Srbima negiraju opstojnost, jezik, kulturu itd.,....
a vi to permanento cinite nama....zbog cega?..zbog toga sto je srpska nacija samo "politicka" a ne i autohtona nacija...nerazumijem...ili sto niste sigurni sami u se..
mi se nikada nismo bavili vasim mitovima, jedino kad ste nas napali bili smo prinudeni braniti se..., mi, u velikom dijelu, kulruran narod (sa svim implikacijama sto to podrazumijeva) nismo nikada osporavali vase povijesne mitove (jer nas u biti ni ne zanima)
zasto vi to cinite permanentno...?
jedna politicka nacija moze biti samo samosvjesna na bazi interesa, a nikako na bazi autohtonosti
mi (ja) se samo branima od srceparajuce, megalomanske teatralike..kojima nas neprestano zasipate...

Poruka
5.893
ajd konacno i nesto pametno u cijeloj ovoj diskusiji..
ja isto vjerujem da smo mi u biti jedan narod (ili vucemo korijenje iz jednog naroda)
ali povijesne okolnosti su nas ucinile razlicitima...sto ne daje pravo jednom od tog dijela da posesivno namece svoje...i Srbi i Hrvati imaju svoju povijest i svoj razvitak nacije (i svega sto to cini) s tom razlikom da Hrvati nikada ne falscifiraju povijest u smislu da Srbe proglasavaju Hrvatima, da Srbima negiraju opstojnost, jezik, kulturu itd.,....
a vi to permanento cinite nama....zbog cega?..zbog toga sto je srpska nacija samo "politicka" a ne i autohtona nacija...nerazumijem...ili sto niste sigurni sami u se..
mi se nikada nismo bavili vasim mitovima, jedino kad ste nas napali bili smo prinudeni braniti se..., mi, u velikom dijelu, kulruran narod (sa svim implikacijama sto to podrazumijeva) nismo nikada osporavali vase povijesne mitove (jer nas u biti ni ne zanima)
zasto vi to cinite permanentno...?
jedna politicka nacija moze biti samo samosvjesna na bazi interesa, a nikako na bazi autohtonosti
mi (ja) se samo branima od srceparajuce, megalomanske teatralike..kojima nas neprestano zasipate...
Yebote, što si ti opsednuta "srpskim sve & svašta"... :roll:
Spavaj mirno, niko te neće posrbljavati...

kyo.

Elita
Poruka
22.686
pitanje je koje bi mi imali koristi od toga da priznamo Kosovo, eventualno bi mogli zaoštriti odnose sa BGD-om, a nebi dobili ništa.
mislim da je trenutno 60 : 40 na strani Srbije (što se interesnog stanja Hrvatske tiće)

treba pričekati ove predsjedničke izbore u Srbiji pa da vidimo ko će bit...a od 1.1. Hrvatska je nestalna članica SB u UNu....
ako pobjedi Nikolić onda glasat odmah za Kosovo
ako pobjedi Tadić ili neko iz demokratskog bloka glasat za Srbiju

i time pokazati Srbiji da nam je uistinu važno kakav nam je komšiluk..
jer radikali da pobjede u trbuhu Europe nije nikome u interesu pogotovo u državi koja je nedavno bila u ratu sa 4 europska subjekta iliti 3 države i jednom pokrajinom

kryten

Primećen član
Banovan
Poruka
619
:shock:
samo neka ostanu tamo gdje jesu...samo mi treba da u liberalnoj SZ Hrvatskoj pobjeđuju hrvatski radikali kao što je slučaj u Vojvodini dolaskom njihovih patriota
A šta misliš da se večina neće preseliti, kad budemo u EU.Mi ćemo biti u okviru Šengenskog kruga, njima će trebati pun ***** dokumenata da uđu u RH (mislim da im neće trebati Visa), a taj iz Bosne ak ima dvojno državljanstvo može bez beda prijaviti prebivalište u RH, ima naše državljanstvom, pa ak nađe posao, a naći će....zašto bih se vratio u Bih

Grammaton Cleric

Ističe se
Poruka
2.089
mi (Srbi i Hrvati) nismo braca, niti smo ikada to bili...dijeli nas, ne samo kultura i samosvjesnost, nego i povijest i pogotovo pismenost....i pomanjkanje mitomanske interpretacije povijesti i sreceparajuce patetike i teatralnosti...
guslari svih zemalja ujedinite se
Тачно. Срби и Хрвати нису браћа. Срби су слободарски народ, а Хрвати генетски (у прошлом веку су три генерације Хрвата клале Српски народ) геноцидни фашисто-нацисти, који су своју данашњу државу изградили на земљи која историјски припада Србији, Италији и Словенији. Хрвати су народ без културе, без историје, народ који је до пре неких 150 година био неписмен.

1)Hrvati nikada u historiji nisu imali vladara koji je govorio njihovim jezikom"(Franjo Josif)
2)Hrvati to su dronjci"(Franjo Josif)
3)Hrvati su izmet ljudskog roda (Adolf Hitler)
4)Hrvati su najhrabriji narod na svetu ne zato sto se nicega ne boje, nego zato sto se nicega ne stide"(Jovan Ducic)
5)Od svih naroda na zemaljskom saru, Hrvati su najgrozniji"(Karl Marx)
6)Boze sacuvaj nas gladi, kuge i Hrvata"(iznad ulaza u Njemacku katedralu)
7)Hrvate treba staviti pod starateljstvo"(Teodor Ruzvelt).

Kada je 1848 izbila revolucija u Severnoj Italiji za otcepljenje od Austrije tkzv. Milanski ustanak, Hrvati su na celu sa banom Jelacicem poslati da uguse taj ustanak, gde stu pocinili stravicna zverstva. Tom prilikom Marks i Engels napisali su sledece stihove:

Peitschen Gesindel in die Donau
Staupen fort das Freche Lumpenpack
Die Bettler, hongrig, inres Lebens mude
Ein Schwarm Landlaufer, Schelme, Vagabunden,
Kroatenabschaum, niedre Bauernaknechte
Die ausgespien ihr ubersatigt land
Zu tollen Abend tuuern Sicherm untergang

u prevodu na sprski:

Batinom oterati te bitange u Dunav
Sibajuci odgurati od sebe ovu drsku poganiju
Gladne prosjake, umorne od zivota
Copor Begunaca, nevaljalaca, hulja, probisveta
Hrvatska govna ljudskoga roda, niske seljacke slugenjare
Koje je izbljuvala wihova presita zemlja
Da bi postali besni pustolovi i da bi sigurno propali

Austrougarski vice-maršal Gherter:
"Ja nisam video u svome životu, ni čuo za zveri u ljudskom obličiju poput hrvatskih vojnika. Mada su ratovali sa nama i prvenstveno služili za zastrašivanje i represiju nad narodom, ja kao čovek se stidim sto su stajali u našim redovima. U samoj borbi bi napuštali položaje, dok bi veoma vešto izbegavali protivničku vojsku i uvek se kretali ka zbegovima koje su sačinjavali goloruki ljudi, žene i deca. Kada bi ih ponekad i stizali činili su strahote od kojih se i nama dizala kosa na glavi. Oni su pogan svetu i evropskoj kulturi."

Američki predsednik Hari Truman, posle upoznavanja sa ustaškim zverstvima kaže:
"Hrvati su nezreo narod. Evropa bi trebalo da ih stavi pod tutorstvo."

SINU TISUCLJETNE KULTURE

Ti ne znade mreti kraj slomljenog maca,
Na poljima rodnim, braneci ih casno
Kitio si cvecem svakog osvajaca,
Pevajuc’ mu himne, bestidno I glasno.

Slobodu si vecno, zakržljala raso,
Cek’o da donesu tudji bajoneti,
Po gorama svojim tudja stada pas’o,
Jer dostojno ne znaš za Slobodu mreti.

Pokaži mi redom Viteze tvog roda,
Sto balcakom s ruku slomiše ti lance,
Gde je Karadjordje tvojega naroda,
Pokaži mi tvoje termopilske klance.

S tudjinskom si kamom puzio po blatu,
S krvološtvom zvera, pogane hijene,
Da bi mucki udar s ledja dao Bratu,
I ubio porod u utrobi žene.

Još bezbrojna groblja zatravio nisi,
A krvavu kamu u nedrima skrivaš,
Sa vešala starih novi konop visi,
U sumraku uma novog gazdu snivaš.

Branio si zemlju od nejaci naše,
Iz kolevke pio krv nevine dece,
Pod znamenje srama uz ime ustaše,
Stavio si Hrista, Slobodu I Svece.

U bezumlju gledaš ko će nove kame,
Oštrije I ljuce opet da ti skuje,
Ciju li ceš pušku obesit’ o rame,
Ko najbolje ume da ti komanduje.
Хрвати су побили далеко више о 1 милион Срба. Уништили су целе генерације Српског народа, а да до данас нису кажњени.

kyo.

Elita
Poruka
22.686
A šta misliš da se večina neće preseliti, kad budemo u EU.Mi ćemo biti u okviru Šengenskog kruga, njima će trebati pun ***** dokumenata da uđu u RH (mislim da im neće trebati Visa), a taj iz Bosne ak ima dvojno državljanstvo može bez beda prijaviti prebivalište u RH, ima naše državljanstvom, pa ak nađe posao, a naći će....zašto bih se vratio u Bih
zato jer je BiH međunarodno priznata zemlja i zato JER MI JE PUN KUFER VIŠE PREPUCAVANJA I RATOVANJA
eto zato
:shock:

kryten

Primećen član
Banovan
Poruka
619
SINU TISUCLJETNE KULTURE

Ti ne znade mrijeti kraj slomljenog maca,
Na poljima rodnim, braneci ih casno
Kitio si cvijecem svakog osvajaca,
Pevajuc’ mu himne, bestidno I glasno.

Slobodu si vijecno, zakržljala raso,
Cek’o da donesu tudji bajoneti,
Po gorama svojim tudja stada pas’o,
Jer dostojno ne znaš za Slobodu mreti.

Pokaži mi redom Viteze tvog roda,
Sto balcakom s ruku slomiše ti lance,
Gde je Gotovina:p tvojega naroda,
Pokaži mi tvoje termopilske klance.

S tudjinskom si kamom puzio po blatu,
S krvološtvom zvijera, pogane hijene,
Da bi mucki udar s ledja dao Bratu,
I ubio porod u utrobi žene.

Još bezbrojna groblja zatravio nisi,
A krvavu kamu u njedrima skrivaš,
Sa vješala starih novi konop visi,
U sumraku uma novog gazdu snivaš.

Branio si zemlju od dječice naše,
Iz kolevke pio krv nevine dijece,
Pod znamenje srama uz ime čedomiri,
Stavio si krista, Slobodu I Svece.

U bezumlju gledaš ko će nove kame,
Oštrije I ljuce opet da ti skuje,
Ciju li ceš pušku obesit’ o rame,
Ko najbolje ume da ti komanduje.

Kako vas je i ovaj vaš pop pokopao...cccc

slavonija

Veoma poznat
Poruka
12.203
Тачно. Срби и Хрвати нису браћа. Срби су слободарски народ, а Хрвати генетски (у прошлом веку су три генерације Хрвата клале Српски народ) геноцидни фашисто-нацисти, који су своју данашњу државу изградили на земљи која историјски припада Србији, Италији и Словенији. Хрвати су народ без културе, без историје, народ који је до пре неких 150 година био неписмен.

Хрвати су побили далеко више о 1 милион Срба. Уништили су целе генерације Српског народа, а да до данас нису кажњени.

sve ovo nije vrijedno odgovora, tek toliko da znas..

kyo.

Elita
Poruka
22.686
Hrvati i Srbi su dve totalno razlicite rase[/SIZE
Nemaju nista zajednicko i nisu Sloveni

:shock::shock::shock: rase?:confused:
a jel ga ti lupaš:shock:
e bas lijepo da i od tebe cujem jednu normalnu rijec (recenicu)
i tebi je to normalno:shock:
standardno kad lupaju s jedne strane...mora netko i da s druge isto lupa... da bi se postigla ravnoteža u LUPANJU:roll:

Norma Kampl

Iskusan
Poruka
5.920
Види сад ово... Који народ? Из ког то?
(Ја не мислим тако, али, ево, кад ти кажеш, занима ме објашњење)

ali povijesne okolnosti su nas ucinile razlicitima..
И то је тачно.

.sto ne daje pravo jednom od tog dijela da posesivno namece svoje..
Важи исто и за - вас, према другима, конкретно, за нас занимљиво, према - Србима.

.i Srbi i Hrvati imaju svoju povijest i svoj razvitak nacije (i svega sto to cini) s tom razlikom da
То нико и не спори.

Hrvati nikada ne falscifiraju povijest u smislu da Srbe proglasavaju Hrvatima, da Srbima negiraju opstojnost, jezik, kulturu itd.,....
Не знам да ли у овом не фалсификују, али, у неким другим стварима, фалсификују.

a vi to permanento cinite nama...
Ма, да увек су ти проклети Срби криви. Ама, барем та малкице - кривљи. :roll:

sto niste sigurni sami u se..
Да знаш да тога има. Али, опет - нисте ни ви ништа бољи.

mi se nikada nismo bavili vasim mitovima,
Не знам да ли нисте. Али свакако имате - своје митове, итекако.

u velikom dijelu, kulruran narod
"Тисућљетна култура"? Јасно. Али, не претерујте. Нисте ни бољи ни гори од других. Или је то опет, оно - "само да смо малкице културнији од Срба".

(sa svim implikacijama sto to podrazumijeva) nismo nikada osporavali vase povijesne mitove (jer nas u biti ni ne zanima)
zasto vi to cinite permanentno...?.
А ко је то оспоравао ваше?

Мишљење за полемику.

mi (ja) se samo branima od srceparajuce, megalomanske teatralike..kojima nas neprestano zasipate..
Све то, та мегаломанска театралика, постоји и код вас. Ништа мање.

Стално долазите с тим митом да сте нешто бољи и културнији од нас.

Многи од вас имају тај "трип".

Ако тражиш да се ми "спустимо на земљу", прво то захтевај од - себе.

slavonija

Veoma poznat
Poruka
12.203
:shock::shock::shock: rase?:confused:
a jel ga ti lupaš:shock:

i tebi je to normalno:shock:
standardno kad lupaju s jedne strane
netko i da s druge isto lupa... da bi se postigla ravnoteža u LUPANJU:roll:

evo da ti nacrtam jer drugacije ocito ne ide..

pokusaj da uocis( vidis ocigledan) cinizam...

p.s. u principu i prema svim pravilima lupaju samo dupelisci...