Mesic ceka poruku iz Srbije

To petljanje lici vise na prozivanje, a po kom osnovu???
Nema ga, nego jednostavno zeli da cacka tamo gde mu nije mesto..
Zasto..
Zalazak karijere, pa da ostavi dobar utisak, kome, sto se bre, sikira, bice negde ambasador do kraja zivota..

Nego, kad vec lepo i otvoreno pises, i kazes da je hrvatska resila status hrvata u bosni, onda mi lepo napisi, kako ti isti hrvati iz bosne jos uvek mogu da glasaju na opstim izborima u hrvatskoj...

Svaka pitanja hrvata iz bosne (pre cu reci hercegovine), resavaju se u Sarajevu, kazes, ali onda lepom, na sledecim izborima, kada budu, hrvati ne bi trebalo da imaju pravo glasa za delegate (jel se tako zovu) u hrvatskom Saboru..
:)

Pravo glasa imaju samo oni koji imaju hrvatsko državljanstvo. To je ogromna većina BiH Hrvata!
Mada se to meni nikako ne dopada što oni glasuju za zastupnike u Hrvatskom Saboru.

Kad gledam koliko imate žutih i crvenih kartona, koliko vam je glavnih igrača ozlijeđeno, a i koja je sudačka četvorka u igri, kažem ti da "Brotnjo" iz Širokog Brijega ima više izgleda osvojiti Ligu prvaka, nego da vi ostvarite te nekakve SE-SE-ZE-je! :hahaha:
Kad još k tome dodamo i da za takvo što imate cirka 2 godine vremena, onda to sve kompletno pada u vodu! :D

Zaboravljas statistiku..:mrgreen: Moras malo da se bavis i istrazivackim novinarstvom..

RS i vasa lijepa su skoro pa vrsnjakinje..otprilike isto odrasle..sazrele..:mrgreen:

Pravo glasa imaju samo oni koji imaju hrvatsko državljanstvo. To je ogromna većina BiH Hrvata!
Mada se to meni nikako ne dopada što oni glasuju za zastupnike u Hrvatskom Saboru.

Posteno priznanje, i istinito nema sta, onda se vracamo na pocetak teme...
Napisa lepo da hrvati u bosni svoja prava ostvaruju u Sarajevu, pa sta onda ima da glasaju za zastupnike u hrvatskom Saboru, i pored toga sto imaju hrvatske putovnice...

To je znaci dvostruka situacija, prava ostvaruju i u Sarajevu ali i u Zagrebu, sto ce reci da izjava Mesica, pocev od oce cinjenice u startu nije na mestu...
:)

gledao sam anketu za novog predsednika na jednom hrvatskom forumu i najveci procenat glasova dobija Miroslav TudjmanTo znaci da ce verovatno Tudjman junior nastaviti politiku svojeg oca , sto opet reaktivira ideju raspada BIH i obnovu Herceg-Bosne

nadam se da ce i pobijediti....
a za ostalo, ne talambasaj...on niti je bio niti je clan HDZ, niti ce voditi ocevu politiku (u danasnjem vremenu to i nije moguce), ali da bi bio dobar predsjednik svih gradana RH u to vjerujem...
pametan, obrazovan, elokventan, ima viziju, odlucnost, znanje, nema ni grama putra na glavi, nikakve afere ni tajkunaske ni korupcijske, posten covjek a pri tome znanstvenik..

Nemate ENTITET, VLADU...vi ste samo razbucane grupice po nekoliko enklava.Mozda ste malo koncentrisaniji u Hercegovini ..i to je to.

Dobiste li bar onaj tv kanal na hrvatskom za kojim ste kukali mesecima?:think:

Nemam pojma za tv-kanal.
Hrvati kao konstitutivni narod BiH imaju svog predstavnika u Troglavoj aždahi koja rukovodi tom državom.
Bez obzira na nepostojanje Hr-entiteta (barem službeno, jer HRHB nije umrla :mrgreen: ) Hrvati BiH su ravnopravni Srbima i Bošnjacima.

nadam se da ce i pobijediti....
a za ostalo, ne talambasaj...on niti je bio niti je clan HDZ, niti ce voditi ocevu politiku (u danasnjem vremenu to i nije moguce), ali da bi bio dobar predsjednik svih gradana RH u to vjerujem...
pametan, obrazovan, elokventan, ima viziju, odlucnost, znanje, nema ni grama putra na glavi, nikakve afere ni tajkunaske ni korupcijske, posten covjek a pri tome znanstvenik..
i ja isto , tamnan da zavrsimo konacno tu podelu BiH koju je njegov plemeniti otac zapoceo sa Slobom :ok:

Nemam pojma za tv-kanal.
Hrvati kao konstitutivni narod BiH imaju svog predstavnika u Troglavoj aždahi koja rukovodi tom državom.
Bez obzira na nepostojanje Hr-entiteta (barem službeno, jer HRHB nije umrla :mrgreen: ) Hrvati BiH su ravnopravni Srbima i Bošnjacima.

Jos kad bi ubedio i svoje sunarodnike u to..:rotf:

U BIH ste vi najveci gubitnici...mada ni muslimani nisu dobili sta su hteli ( oni su u poziciji Srba kada se raspadala Jugoslavija-samo su je oni zeleli). Srbi u BIH imaju sasvim zadovoljavajuci polozaj..vreme radi za nas..jedini su ostvarili svoj cilj: PRVA SRPSKA DRZAVA U ISTORIJI PREKO DRINE..:super:

Nemam pojma za tv-kanal.

Prvo boldirano je istina, ali....
Drugo boldirano je takodje istina, ali opet ali....

Hocemo li redom...
Hrvati u BiH imaju pravo toliko koliko imaju vlasti u pojedinim kantonima/zupanijama, i to je sve..
Ovo ja mozda i zalosna istina, ali je istina, kazem zalosna jer, pravo je hrvata na F BiH isto kolilko i bosnjaka, ali ta svoja neka prava hrvati mogu da ostvare samo i iskljucivo u kantonima/zupanijama gde su vecina i gde imaju vlast.. kako sam informisan to za sada od ukupno 10 kantona, mogu da ostvare u 3 kantona, odnosno, zupanije. pa ako je to pravo hrvata u BiH, onda je to vise nego zalosno, a da stvar bude gora, hrvate u troglavoj azdaji predstavlja hrvat koji je u stvari veci bosnjak od Alije Izetbegovica..

poboze sto je s tobom danas ljubo...
pa naravno da su veci, oduvijek...
samo ih se manje pita :)
А ви сте мањи и нико вас ништа не пита. ;)
Само у вашим главама је то другачије,:lol: ипак сте ви земља са само 4 милиона становника са све оним протераним Србима и интелектуалцима који се нису слагали са Туђмановим режимом.

Poslednja izmena:
i ja isto , tamnan da zavrsimo konacno tu podelu BiH koju je njegov plemeniti otac zapoceo sa Slobom :ok:

bez da ulazim u to tko je zapoceo podjelu, ali ozbiljno mislim da biH na duze staze nije odrziva...nemozes ti vjecno nekoga prisiljavati da zivi s tobom...pa sve da potece i med i mlijeko u Bosni, Hrvat ce ostati Hrvat, Srbin Srbin i nema sanse da postanu bosanski pravoslavxci ili bosanski katolici, sto muslimani zele..
uostalom, komunisti su i dali drzavnost BiH jer su mislili da su time rijesili za svagda sukob Hrvatske i Srbije, ciji interesi su se uvijek prelamali u bosni...zbog toga im je i dan Neum

Jos kad bi ubedio i svoje sunarodnike u to..:rotf:

U BIH ste vi najveci gubitnici...mada ni muslimani nisu dobili sta su hteli ( oni su u poziciji Srba kada se raspadala Jugoslavija-samo su je oni zeleli). Srbi u BIH imaju sasvim zadovoljavajuci polozaj..vreme radi za nas..jedini su ostvarili svoj cilj: PRVA SRPSKA DRZAVA U ISTORIJI PREKO DRINE..:super:

No, RS još uvijek nije država, a male su šanse da to postane. :mrgreen: Ikad!

Hrvati su najmalobrojniji državotorni faktor u BiH, a entitet im je na 51% teritorija iste.
To što su i Bošnjaci tu prikrpljeni je sporedno. :hahaha::hahaha:

Prije 1991. Srbi su bili naseljeni na otprilike 71% teritorija BiH, a sad su na 49%.

Pa jeste, mora da ste vi pobjednici! :per::per:

No, RS još uvijek nije država, a male su šanse da to postane. :mrgreen: Ikad!

Hrvati su najmalobrojniji državotorni faktor u BiH, a entitet im je na 51% teritorija iste.
To što su i Bošnjaci tu prikrpljeni je sporedno. :hahaha::hahaha:

Prije 1991. Srbi su bili naseljeni na otprilike 71% teritorija BiH, a sad su na 49%.

Pa jeste, mora da ste vi pobjednici! :per::per:

Eto..vidis kako si lepo savladao gradivo..:D Mi smo pobednici,a vi gubitnici.. Tako jednostavno..:D

А ви сте мањи и нико вас ништа не пита. ;)
Само у вашим главама је то другачије,:lol: ипак сте ви земља са само 4 милиона становника са све оним протераним Србима и интелектуалцима који се нису слагали са Туђмановим режимом.

:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:

Koja retorika!

A moj tata je jači od tvoga tate! :lol::lol:

Prvo boldirano je istina, ali....
Drugo boldirano je takodje istina, ali opet ali....

Hocemo li redom...
Hrvati u BiH imaju pravo toliko koliko imaju vlasti u pojedinim kantonima/zupanijama, i to je sve..
Ovo ja mozda i zalosna istina, ali je istina, kazem zalosna jer, pravo je hrvata na F BiH isto kolilko i bosnjaka, ali ta svoja neka prava hrvati mogu da ostvare samo i iskljucivo u kantonima/zupanijama gde su vecina i gde imaju vlast.. kako sam informisan to za sada od ukupno 10 kantona, mogu da ostvare u 3 kantona, odnosno, zupanije. pa ako je to pravo hrvata u BiH, onda je to vise nego zalosno, a da stvar bude gora, hrvate u troglavoj azdaji predstavlja hrvat koji je u stvari veci bosnjak od Alije Izetbegovica..

Da, za Komšića si u pravu.
Mada, da nije takav, mislim da bi u FBiH već puklo! :sad2:

Susret muftije Zukorlića sa predsjednikom Mesićem

Srijeda, 07. Oktobar 2009.| 19:14

U svojstvu predsjednika Internacionalnog univerziteta u Novom Pazaru, glavni muftija Islamske zajednice u Srbiji Muamer ef. Zukorlić, u predsjedničkom uredu na Pantovčaku, susreo se sa predsjednikom Republike Hrvatske g. Stjepanom Mesićem.

Tom prilikom Muftija je uputio predsjedniku Mesiću poziv za posjetu Internacionalnom univerzitetu. Predsjednik je sa zadovoljstvom prihvatio poziv tako da će pomenuta posjeta ubrzo biti organizovana. Prilikom posjete, na Univerzitetu će biti upriličeno predavanje profesorima i studentima, te uručenje počasnog doktorata predsjedniku Mesiću.

Susretu je prisustvovao i predsjednik Mešihata Islamske zajednice u Hrvatskoj, muftija Šefko ef. Omerbašić.

Portparol Mešihata
Sead ef. Šaćirović

http://www.islamskazajednica.org/in...ine&task=read&page=2&category=12&article=2998

Susret muftije Zukorlića sa predsjednikom Mesićem

Srijeda, 07. Oktobar 2009.| 19:14

U svojstvu predsjednika Internacionalnog univerziteta u Novom Pazaru, glavni muftija Islamske zajednice u Srbiji Muamer ef. Zukorlić, u predsjedničkom uredu na Pantovčaku, susreo se sa predsjednikom Republike Hrvatske g. Stjepanom Mesićem.

Tom prilikom Muftija je uputio predsjedniku Mesiću poziv za posjetu Internacionalnom univerzitetu. Predsjednik je sa zadovoljstvom prihvatio poziv tako da će pomenuta posjeta ubrzo biti organizovana. Prilikom posjete, na Univerzitetu će biti upriličeno predavanje profesorima i studentima, te uručenje počasnog doktorata predsjedniku Mesiću.

Susretu je prisustvovao i predsjednik Mešihata Islamske zajednice u Hrvatskoj, muftija Šefko ef. Omerbašić.

Portparol Mešihata
Sead ef. Šaćirović

http://www.islamskazajednica.org/in...ine&task=read&page=2&category=12&article=2998

Back