MERKELOVA POZIVA BALKANCE DA RADE I ŽIVE U NEMAČKOJ: Fali im više od milion radnika, a evo šta donosi novi zakon (VIDEO)

Da je Broz živ nebi bilo komplikovano.Sve je bilo ekspresno.
Za vreme Broza je 700k Yugoslovena otislo iz zemlje na zapad (retko ko na istok), izmisljena je muslimanska nacija, Srbima zabranjen povratak na Kosovo, drzava toliko zaduzena da je nekoliko godina posle smrti diktatora bankrotirala, a ubrzo se i raspala zahvaljujuci politicarima i generalima koje je taj Broz doveo na vlast...
 
Ti placas porez na platu, a ovo su pare koje ja tamo deponujem, kakvi crni porezi.

Porez se plaća na platu ili zaradu to je tačno.Ako imate pare na banku i dobijete kamatu uzimaju 35% poreza da bi prijavili šta imate u banku.
Posle toga dobijete taj porez nazad i vrlo malo se odbije.Ranije je bilo kamate sada više nema kamate.Čak se plaća počti 5 franaka mesečno
što vam čuvaju novac.Izgleda biće čak i negativna kamata ali to ću znati posle nove godine.
 
Da, bre on jednom nedeljno dolazi u Nemacku jer je paradajz jeftiniji, mogao je da svrati u u banku.
Nego on bi bio prvi Svajcarac koji iz liberalnog bankarskog sistema bezi u nemacki koji je jako konzervativan.
Cekaj jel ja mogu da otvorim nerezidentni bankarski racun u CH ako ne mogu u DE?
 
Za vreme Broza je 700k Yugoslovena otislo iz zemlje na zapad (retko ko na istok), izmisljena je muslimanska nacija, Srbima zabranjen povratak na Kosovo, drzava toliko zaduzena da je nekoliko godina posle smrti diktatora bankrotirala, a ubrzo se i raspala zahvaljujuci politicarima i generalima koje je taj Broz doveo na vlast...

Pa gde ti odluta u politiku.Ja samo dokazane stvari što sam doživeo.
 
Gde deponujete u Srbiju? Po novom porez se plaća i u Srbiji 15%. Švajcarski franak naše banke ne primaju.Moguće se danas nešto promenilo.
Koje su ti to 'naše' banke? Možda te hebe činjenica da ako imaš račun za evre, na njega ne možeš da uplaćuješ i druge valute, nego trebaš da otvoriš poseban račun za to?
 
Koje su ti to 'naše' banke? Možda te hebe činjenica da ako imaš račun za evre, na njega ne možeš da uplaćuješ i druge valute, nego trebaš da otvoriš poseban račun za to?

Ja samo Švajcarski franak imam.Evre davno nisam imao u rukama.Kod Tita je moglo da se štedi u svakoj valuti.
 
Ja samo Švajcarski franak imam.Evre davno nisam imao u rukama.Kod Tita je moglo da se štedi u svakoj valuti.
Može i sada da se štedi u CHF u Beogradu.

55-D4-E47-C-50-BB-47-CD-9932-8797-E323-F84-D.jpg


Znači kamata za uloženih 54'500 CHF ti iznosi 10 franaka mesečno.
 
Ja samo Švajcarski franak imam.Evre davno nisam imao u rukama.Kod Tita je moglo da se štedi u svakoj valuti.
Koji si ti PAPAK! Kod Bravara si mogao da imaš JEDNU štednu knjižicu u kojoj je na svakoj drugoj-trećoj stranici mogla biti navedena štednja u bilo kojoj valuti! ( vidi sliku za DEM). To je kasnije zbog DEBILNOSTI pri obradi ukinuto! Za svaku valutu trebaš POSEBNI RAČUN!

jugo.png
 
Naravno da možeš, pa valjda smo prihvatili kapitalizam Bajo... 😂
Brkaš pojmove žestoko!? Da nismo na crno poslovali devizama u doba socijalizma( čitaj, INFLACIJE!), pola nas bi pocrkalo od gladi! A višak si položio u banku i dobio preko 10 odsto kamata godišnje ako si i oročio! A onda su ti to oročeno 90-tih MAZNULI! :zcepanje: :zcepanje:
 

Back
Top