MERKELOVA POZIVA BALKANCE DA RADE I ŽIVE U NEMAČKOJ: Fali im više od milion radnika, a evo šta donosi novi zakon (VIDEO)

Renegade-Ns

Iskusan
Poruka
6.556
Nemačka početkom sledeće godine donosi novi zakon koji bi trebalo da olakša uvoz kvalifikovanih radnika van Evropske unije, najavila je kancelarka Angela Merkel i upozorila na "očajničku" potrebu ekonomije za radnicima.

Zakon o useljavanju kvalifikovane radne snage stupiće na snagu 1. marta 2020. i cilj je da se otvori put radnicima van EU da dođu i ostanu da žive u Nemačkoj.
Prema poslednjim procenama, tamo trenutno ima 1,3 miliona nepopunjenih radnih mesta.

"Ali to nije dovoljno i zato moramo da potražimo kvalifikovane radnike i van EU. Bez dovoljno stručnjaka nijedna ekonomija ne može da preživi", upozorila je u video-poruci koju je posvetila novom zakonu.
Istakla je kako se potreba za stručnjacima iz inostranstva ne odnosi samo na akademski obrazovane radnike, nego i na strukovna zanimanja.
"Mi trenutno imamo brojna preduzeća koja su u očajničkoj potrazi za kvalifikovanom radnom snagom. Ako se političari ne pobrinu za dovoljno stručnjaka, firme i preduzetnici će napustiti Nemačku, a to ne želimo", upozorila je.
Radi zadovoljavanja potreba ekonomije, vlada poseže za tri strategije. Prva se odnosi na potpuno iskorišćavanje kapaciteta domaćeg tržišta rada, druga na pojačani uvoz stručnjaka iz EU, a treća na useljavanje stručne radne snage van Unije.
U ponedeljak će se održati vanredni sastanak na kojem bi predstavnici vlade, sindikata i poslodavaca trebalo da dogovore kako novim zakonom da privuku što više stručnjaka iz zemalja koje nisu članice EU.

Zakon o useljavanju stručne radne snage omogućava i useljavanje u cilju obrazovanja u Nemačkoj, a Merkelova je najavila i ubrzano izdavanje radnih viza za stručnjake koji steknu sve uslove.
U Nemačkoj je od početka 2016. na snazi tzv. Pravilo o useljavanju sa zapadnog Balkana koje nije ograničeno samo na kvalifikovane, nego se odnosi i na nekvalifikovane radnike.
Dosadašnja praksa je pokazala da je najveći problem izdavanje radnih viza jer se na sastanke u nemačkim ambasadama u zemljama poput Srbije ili Bosne i Hercegovine čeka i više od godinu dana.
Vlada u idućem periodu treba da odluči i treba li to pravilo da se ukine kada 1. marta na snagu stupi novi zakon koji se odnosi i na te zemlje.

Kako ce se novi zakon koji olaksava zaposljavanje u Nemackoj reflektovati na migracije u Srbiji i koliko njih ceka ovaj zakon da bi se iselilo, videcemo vec sledece godine.

https://www.kurir.rs/planeta/337608...ion-radnika-a-evo-sta-donosi-novi-zakon-video
 
"E NEĆEŠ MAJCI DA DOLAZIŠ U SRBIJU" Predsednik Vučić ga poštuje, ali nije mogao da mu prećuti - Rekao sam mu u lice!
AUTOR: Alo.rs/D.S. DATUM I VREME: 26.11.2019. 13:19 - 26.11.2019. 14:18

Vučić je odgovorio Jensu Španu, ministru zdravlja Nemačke koji je ranije rekao da želi da dođe u Srbiju, jer su Nemačkoj potrebne medicinske sestre.

- Špan, vrlo sposoban ministar zdravlja, kaže: "E, dolazim ja u Srbiju da vam pokupim mediciinske sestre". E nećeš majci da dolaziš ovde! Rekao sam mu u lice: "Nemoj da dolaziš bre".

СТОП ЊЕМАЧКОЈ!
 
"E NEĆEŠ MAJCI DA DOLAZIŠ U SRBIJU" Predsednik Vučić ga poštuje, ali nije mogao da mu prećuti - Rekao sam mu u lice!
AUTOR: Alo.rs/D.S. DATUM I VREME: 26.11.2019. 13:19 - 26.11.2019. 14:18

Vučić je odgovorio Jensu Španu, ministru zdravlja Nemačke koji je ranije rekao da želi da dođe u Srbiju, jer su Nemačkoj potrebne medicinske sestre.

- Špan, vrlo sposoban ministar zdravlja, kaže: "E, dolazim ja u Srbiju da vam pokupim mediciinske sestre". E nećeš majci da dolaziš ovde! Rekao sam mu u lice: "Nemoj da dolaziš bre".

СТОП ЊЕМАЧКОЈ!

E jbg Vučko. Došao ne došao...odoše. Nisu baš svi kao SNS botovi hendikepirani da im treba čoban da ih vodi.
 
Треба нам што више наших људи у Немачкој. Што више њих тамо, то мања шанса да нас Немачка нападне. Јер, сви знамо да вршење геноцида по Србији омиљени хоби Немачке.
 
Треба нам што више наших људи у Немачкој. Што више њих тамо, то мања шанса да нас Немачка нападне. Јер, сви знамо да вршење геноцида по Србији омиљени хоби Немачке.

Slaba je to garancija. S obzirom na prirodnu pokondirenost i sklonost asimilaciji biće Hansovi i Helge u drugoj generaciji već.
 
Slaba je to garancija. S obzirom na prirodnu pokondirenost i sklonost asimilaciji biće Hansovi i Helge u drugoj generaciji već.

И то што кажеш. Лоше васпитање. Родитељи мутанти, деца дебили.
 
Треба нам што више наших људи у Немачкој. Што више њих тамо, то мања шанса да нас Немачка нападне. Јер, сви знамо да вршење геноцида по Србији омиљени хоби Немачке.

Lepo je baba zamislila.. Srbi u Nemacku, a Pakistanci, Avganistanci, Seldzuci, Mameluci i ostali dzihad askeri u Shumadiju..

Baba resila da sa Vucicem napravi kalifat u sred Srbije !
 
"E NEĆEŠ MAJCI DA DOLAZIŠ U SRBIJU" Predsednik Vučić ga poštuje, ali nije mogao da mu prećuti - Rekao sam mu u lice!
AUTOR: Alo.rs/D.S. DATUM I VREME: 26.11.2019. 13:19 - 26.11.2019. 14:18

Vučić je odgovorio Jensu Španu, ministru zdravlja Nemačke koji je ranije rekao da želi da dođe u Srbiju, jer su Nemačkoj potrebne medicinske sestre.

- Špan, vrlo sposoban ministar zdravlja, kaže: "E, dolazim ja u Srbiju da vam pokupim mediciinske sestre". E nećeš majci da dolaziš ovde! Rekao sam mu u lice: "Nemoj da dolaziš bre".

СТОП ЊЕМАЧКОЈ!
aleksandar vučić je najobičnija uličarska jajara...jeftini folirant...sve je kod njega laž i to veoma providna...ovo što je navodno rekao Španu, čisto sumnjam da m ke baš tako rekao
 
aleksandar vučić je najobičnija uličarska jajara...jeftini folirant...sve je kod njega laž i to veoma providna...ovo što je navodno rekao Španu, čisto sumnjam da m ke baš tako rekao

Он нешто некоме рекао!? Па још одбрусио!? Тај шени пред сваким, најкукавичкији и најљигавији син нашин народа и народности.
 
Он нешто некоме рекао!? Па још одбрусио!? Тај шени пред сваким, најкукавичкији и најљигавији син нашин народа и народности.
jedino što gazi, to su srpski građani i Srbija
 
"E NEĆEŠ MAJCI DA DOLAZIŠ U SRBIJU" Predsednik Vučić ga poštuje, ali nije mogao da mu prećuti - Rekao sam mu u lice!
AUTOR: Alo.rs/D.S. DATUM I VREME: 26.11.2019. 13:19 - 26.11.2019. 14:18

Vučić je odgovorio Jensu Španu, ministru zdravlja Nemačke koji je ranije rekao da želi da dođe u Srbiju, jer su Nemačkoj potrebne medicinske sestre.

- Špan, vrlo sposoban ministar zdravlja, kaže: "E, dolazim ja u Srbiju da vam pokupim mediciinske sestre". E nećeš majci da dolaziš ovde! Rekao sam mu u lice: "Nemoj da dolaziš bre".

СТОП ЊЕМАЧКОЈ!
a dogovor da srpski biro rada šalje ljude u deutschland traje već 6 godina
 
Obraca se putem video poruke stanovnicima Balkana i poziva da dodju . Ocigledno je da potpuno otvaraju granice posebno za mladje od 45 god.


Не обраћа се становницима Балкана са позивом да дођу, него каже да ће Бундестаг заседати о новом закону о радницима изван ЕУ. Балкан се нигде не спомиње.
 
Не обраћа се становницима Балкана са позивом да дођу, него каже да ће Бундестаг заседати о новом закону о радницима изван ЕУ. Балкан се нигде не спомиње.
Balkan je najbliza zona izvan eu .Nemci nikada ne crtaju dok pricaju da ne bi ponizili sagovornika
 
Не обраћа се становницима Балкана са позивом да дођу, него каже да ће Бундестаг заседати о новом закону о радницима изван ЕУ. Балкан се нигде не спомиње.
Filozof? Koliko znam Srbija i još neke balkanske vukohebine još nisu u EU pa se to onda odnosi i na Balkan! :super:
 

Back
Top