Quantcast

Mentalitet Srba

Da li ste zadovoljni mentalitetom srpskog naroda?

• Jesam

• Nisam

• Nemam stav

Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

Boljarin

Buduća legenda
Poruka
28.422
Mentalitet se menja prema uslovima i ja tu ne bih nista dirao u narodu,
ali bih zato vrlo menjao mentalitet elite.
Odgovornost elite je ocigledno na vrlo niskom nivou, trazi se status,
ali se ne menjaju stavovi.

krinka5

Veoma poznat
Poruka
10.733
Ovakve priče o mentalitetu mogu se jedino porediti sa kafanskim naklapanjima što u suštini i jesu, sve ove osobine iz uvodnog posta mogu se pripisati bilo kom narodu u našem okruženju.

Poslednja izmena:

pivosok

Elita
Poruka
19.399
Tamo se za nijansu više gleda stručnost a kod nas ipak više da gurnem sina na radno mesto nema veze što pojma nema.
ovako vam je na zapadu. ja nadjem vezu za posao. I onda krenem da radim. ne znam da radim- letim. U srbiji je slicno. ja nadjem vezu, ali znao oda radim ili ne znao isto mi dodje. Nema otkaza. Zato sto je vecina poslova drzavno. Drzavni poslovi treba da budu placeni od 15000 do 20000 dinara. . I samo bi onda najveci degenerici hteli da rade za te pare.

- - - - - - - - - -

Jede parizer svaki dan i fura ajfon.
z:mrgreen: jedem krompir, a imam mac pro 2014.

Moljac64

Veoma poznat
Poruka
10.946
nesto sto ste svi omasili - najveca mana u nam je malogradjanstina
a najveca vrlina sto smo u teskim trenucima svi zajedno, setite se kako smo se svi bratski drzali tokom bombardovanja 1999

DekiYU

Buduća legenda
Poruka
30.167
nesto sto ste svi omasili - najveca mana u nam je malogradjanstina
a najveca vrlina sto smo u teskim trenucima svi zajedno, setite se kako smo se svi bratski drzali tokom bombardovanja 1999
Svaki se narod drzi zajedno kada je tesko...
Neoliberalizam po prirodi cini ambient da smo svi za sebe samo...i da nema mesta za drugoga tako da nam niko vise nije bitan ako nemamo interesa.

pivosok

Elita
Poruka
19.399
Svaki se narod drzi zajedno kada je tesko...
Neoliberalizam po prirodi cini ambient da smo svi za sebe samo...i da nema mesta za drugoga tako da nam niko vise nije bitan ako nemamo interesa.
ne to je potpuno netacno. to je socijalizam. sta god radio tu je prijatelj drzava da ga zagrlis i uzjases. A neoliberalizam kaze da treba negovati prijateljstva, jer u slucaju da ti nesto zafali tu su prijatelji. Ili riba ne moze da se tuca skim hoce i posle drzava da izdrzava njeno dete, nego ce morati sama da se snalazi. iskreno si jako glup covek. bilo koje argumente da covek upotrebi, ti se ne trudis da ih razumes.

- - - - - - - - - -

evo ja sam za novu godinu bio u nekoj frci. Nisam mogao sam da zavrsim posao i angazovao sam 7-8 ljudi(bez placanja) , koji su pomogli i to priv na drugi. Posao je morao biti zavrsen i nisam mogao sam. A vidjam se sa njima jednom u godinu dana.

Mystic+

Buduća legenda
Poruka
36.721
To je korporativizam, klasno i esnafsko udruživanje . Moba je pozajmljivanje rada u svrhu udruživanja rada, pa sredstava i imovine u cilju veće dobiti.

Ne korporacionizam (neoliberalizam)

Ejbisidi

Aktivan član
Poruka
1.961
Ma nemate pojma :)
Sad cu da vam kazem Srbi su sjajni, najbolji!
Ono sto je problem su ljudi koji upravljaju u Srbiji i svetu.

Jedina stvar koju zaista ne volim kod Srba je sto su zlopamtila i ne znaju da zaborave neke stvari.

DekiYU

Buduća legenda
Poruka
30.167
ne to je potpuno netacno. to je socijalizam. sta god radio tu je prijatelj drzava da ga zagrlis i uzjases. A neoliberalizam kaze da treba negovati prijateljstva, jer u slucaju da ti nesto zafali tu su prijatelji. Ili riba ne moze da se tuca skim hoce i posle drzava da izdrzava njeno dete, nego ce morati sama da se snalazi. iskreno si jako glup covek. bilo koje argumente da covek upotrebi, ti se ne trudis da ih razumes.

- - - - - - - - - -

evo ja sam za novu godinu bio u nekoj frci. Nisam mogao sam da zavrsim posao i angazovao sam 7-8 ljudi(bez placanja) , koji su pomogli i to priv na drugi. Posao je morao biti zavrsen i nisam mogao sam. A vidjam se sa njima jednom u godinu dana.
Ova tema pokazuje praxu naroda sa Balkana... ne zali molim te.

Korist se gleda pogotovo od raspada 90ih sve vise i vise .... drugarstvo je upitno.

Sam sistem vrednosti degradiran.

Kao sto rekoh.... sve se svodi na individualizmu... da komsiji crkne krava.

fffffff

Obećava
Poruka
52
Kod nas vlada podeljenost naroda. Recimo Albanaca ima svih religija i različitih stavova međutim svi su ujedinjeni zato i imaju uspeha da se nametnu u svakoj balkanskoj državi u kojoj žive, dobro znaju da se guraju i po u inostranstvu. Kod nas ako se rodiš u Banja Luci onda si najveći patriota , ako se rodiš na Cetinju onda si druga etnija, ako se voziš po prestonici sa kruševačkim tablicama onda će ti svirati u gužvi jer ne nosiš BG tablice.
Drugo, preveliki smo dupeulizači . Ok je da svaka mala država ima neku jaču državu iza sebe ali mi se blamiramo po internetu i među najvijačima sa onim ''braća Rusi i Grci'' a onda nam oni napišu ovako nešto https://i.imgur.com/ecN22VG.png
Kao veliki smo Srbi a prvi ne koristimo ćirilicu već pišemo hrvatskom latinicom. Kao mrzimo Turke a koristimo njihovu kulturu( serije, hrana, reči). Kao niko ne gleda rijalitije a to je najgledaniji program u državi. Kao Nikola Jokic nije više Srbin jer je odbio reprezenaciju ali ako postigne neki uspeh u Americi onda će postati najveći Srbin. Kao mrzimo Vučića a kad dođu izbori on ubedljivo pobedi.
O korupciji ni da se govori zato i jesmo toliko bedna zemlja trećeg sveta. Otac mi je izgubio posao posle 30 godina rada samo jer nije u Vučićevoj stranci , sestra mi radi neprijavljena jer vlasnica lokala želi da izbegne da plati porez državi. Ako neko zbog male posekotine ode kod lekara sa pićem i parfemom pre će biti primljen nego ko dođe sa teskom povredom ali praznih ruku itd.