Quantcast

menstruacija i norlevo pilule

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

visnja2008

Početnik
Poruka
4
Zadnju menstruaciju sam imala 6.12.2005.. Dobijam na svakih 30 dana,međutim 6.01.2006 nisam dobila menstruaciju. 11.01. ginekolog mi je ustanovio trudnoću. 18.01. sam abortirala. Od tada do danas nisam imala menstruaciju, a kao kontracepciju sam koristila kondom. Sve do 20. 02 jer je tad pukao kondom, pa sam 2h poslije rizičnog odnosa popila pilulu za dan poslije "Norlevo",i drugu poslije 12h sati. Pitanje je:Kada trebam dobiti menstruaciju? I koliko su pilule norlevo efikasne? Hvala.

Markoni_kv

Primećen član
Poruka
582
Menstuaciju bi dobila za par dana,ali samo u slucaju ako je prilikom rizicnog odnosa doslo do zaceca,u suprotnom dobices je kad bude vreme za to(mislim da tako bese,nek me neko ispravi ako gresim),a posto koliko vidim cesto imas rizicne odnose razmisli o nekoj dugorocnijoj zastiti(spirala ili pilule).
Pozz

neupucena

Zainteresovan član
Poruka
369
Ja sam čula da se menstruacija dobija mesec dana posle abortusa. Možda ti kasni zbog stresa. Da sam na tvom mestu ja bih sačekala par dana. Ako ne dobiješ do tada, uradi test na trudnoću za svaki slučaj i idi kod ginekologa.

Mislim da je Norlevo isto što i Postinor, efikasan je u preko 90% slučajeva.

Ako ti se često dešavaju nezgode sa kondomom, i ja bih ti predložila da pokušaš sa nekom sigurnijom zaštitom.

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.