Quantcast

Menjanje srednje skole

donjogghy

Početnik
Poruka
3
E ovako, upisao sam VI gimnaziju prirodni smer, imao sam 91.89 bodova, ali iz nekog mog razloga sam se prebacio u gradjevnisku skolu. Moje pitanje je dal je moguce da se prebacim u VIII gimnaziju jer sam uvideo da mi je ova skola prelaka i da mogu samo gradjevinski fakultet nakon nje. Imam 5 bodova vise nego potrebno za osmu i u gradjevinskoj sam dve nedelje.

bakica

Veoma poznat
Poruka
11.968
E ovako, upisao sam VI gimnaziju prirodni smer, imao sam 91.89 bodova, ali iz nekog mog razloga sam se prebacio u gradjevnisku skolu. Moje pitanje je dal je moguce da se prebacim u VIII gimnaziju jer sam uvideo da mi je ova skola prelaka i da mogu samo gradjevinski fakultet nakon nje. Imam 5 bodova vise nego potrebno za osmu i u gradjevinskoj sam dve nedelje.
Sa svakom srednjom skolom mozes bilo koji fakultet
Samo dobro spremis prijemni i to je to

dakyorlando

Elita
Moderator
Poruka
23.947
Zanimljivo, ja sam se prebacivao iz Osme u Šestu, suprotno od tebe. Naravno, ako imaš i više bodova nego što treba, ne bi trebalo da bude ikakvih problema. Obrati se direktorima ili sekretarijatu obeju škola, dobićeš ispisnicu i upisnicu, možda ćeš biti pozvan da popričaš sa direktorom nove škole pre upisa (moje iskustvo), i to je to. Puno sreće u svakom slučaju.

Indigo3

Poznat
Poruka
7.303
Nemoj ništa da prelaziš-završi tu srednju školu koja ti je data, dobra je to stvar- i idi dalje kako ti sam život namesti.

Tako bih ja, a ti... izvoli-premeštaj se i traži sebi bolja mesta. Sve je na tebi jer ipak... ti ćeš da živiš taj život, ne mi, tako da..
šta god da odlučiš, to si ti.
Dobro je da imaš prostora da se predomišljaš.

Paula

black cat
Moderator
Poruka
6.824
Sa svakom srednjom skolom mozes bilo koji fakultet
Samo dobro spremis prijemni i to je to
Neće više biti tako. Sprema se uskoro matura. Biće opšta matura i specijalne za srednje škole. Napraviće se veća razlika između škola, u principu neko ko želi fakultet će morati da ima 2 mature i specijalnu za svoju školu i opštu koja mu treba radi upisa u faks.. takvi su bili planovi. Da li će to tako ostati ne znam, ali je uvek bolje ići u školu za koju se "oseća" da je ona prava. Posebno što jesu komplikacije nedostatak znanja za neke fakultete.

Paula

black cat
Moderator
Poruka
6.824
Kao što su ti rekli raspitaj se u onoj školi u koju želiš da pređeš. Idite kod direktora (sa roditeljima). Ako ti ne uspe ne sekiraj se, nikad se ne zna zašto je nešto dobro.

donjogghy

Početnik
Poruka
3
Nemoj ništa da prelaziš-završi tu srednju školu koja ti je data, dobra je to stvar- i idi dalje kako ti sam život namesti.

Tako bih ja, a ti... izvoli-premeštaj se i traži sebi bolja mesta. Sve je na tebi jer ipak... ti ćeš da živiš taj život, ne mi, tako da..
šta god da odlučiš, to si ti.
Dobro je da imaš prostora da se predomišljaš.
Problem je ovde sto mi je previse lako i imam vec dosta odlicnih ocena bez ucenja, sto se meni ne svidja.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.