Menjanje fabrickog izgleda automobila sto se boje tiče

Pozdrav @Emilija Stefanovic, dobrodošla na forum. :D
Da, s drugačijom bojom u odnosu na onu u saobraćajnoj dozvoli ne možeš proći tehnički. Nisam to nikad radio pa ne znam šta sve treba od papira, ali to će ti svakako znati da kažu u najbližoj poslovnici AMSS.
Inače promena boje ne mora biti klasičnim farbanjem nego se može uraditi i folijama.
 
Volela bih da promenim boju na svom automobilu ali ne znam kome da se obratim u vezi papirologije i tehnickog pregleda. Auto je registrovan do sada masu puta bez gresaka ali mi mnogi ljudi kazu da ako limariju uradim u np. crnu iz bele boje necu moci da prodjem tehnicki. Ako bi neko mogao da mi pomogne oko ovoga bila bih jako zahvalna.

Emilija, mislim da nema potrebe prefarbavati auto, može se uraditi folijama koje se prelepe. A, možeš čak i u radnjama koje se bave time da se raspitaš koji su dalji koraci.
 
Saobracajna.1.png
 
Zašto mijenjati boju? 🤔 Pa ne vozi boja auto niti ikako utječe na vozne osobine auta! Zbilja ne vidim nijedan razlog za tako nešto osim ako iz nekog razloga se mora lakirati cijeli auto. Ali samo zato da bi bio druge boje mi nema smisla. Ali OK...
To je vec stvar ukusa o cemu ne treba diskutovati. Stvar ukusa. Nema potrebe za licnim misljenima jer je svaciji ukus drugaciji. Pitam u vezi tehnickog pregleda I papira etc. Ne menjam da bi mi neko rekao da je lep, ruzan, dobar ili kako los vec radi licne satisfakcije. :D
 
Auto bi ostao 90% beo. Samo bi pragovi, branici i slova na prednjim vratima bili crni. Bukvalno ovako. Nista vise od toga, pa da li bih imala komplikacija u vezi toga. Pogledajte prilog 976594
Nzn u vezi tehničkog to pitaj nekog ko je dole a sto se tice wrap-a to nije nikakav problem da se odradi ..Jedino sto ako hoces da to izgleda kako treba je da auto moras pruptemiti da nema neravnina pogotovo ako lepis crnu foliju.. Ne moras da farbas auto pa da lepis
 
Nisi razumeo, Emili ne želi da farba ceo auto nego samo pragove i nešto možda malo iznad da doda, znači custom varijanta. Takav ne može da se kupi.
uh , sad poneki tehnicki pravi probleme zbog boje sedista , ne znam kako su im definisane 2 boje u pravilniku

bilo je kad ima malo druge boje - ne upisuje se nista, samo jedna boja
 

Back
Top