Menjanje adrese na VPN serveru

Kako mi je on objasnio (tj. neke stvari i znam) on ima dosta klijenata koji su van ovog kontinenta (s. amerika) ... e sad .. neki od tih klijenata (zbog pandemije) koriste VPN server kako bi mogli da kontrolisu pristup programima specificnim za njih

E sad tu dolazi do zbrke da on ne zeli da ga oni uhvate da luta po Evropi ako bi npr. trebao da bude u Kanadi a on otisao poslom (privatnim)

Nadam se da sam uspeo da objasnim
 
Kako mi je on objasnio (tj. neke stvari i znam) on ima dosta klijenata koji su van ovog kontinenta (s. amerika) ... e sad .. neki od tih klijenata (zbog pandemije) koriste VPN server kako bi mogli da kontrolisu pristup programima specificnim za njih

E sad tu dolazi do zbrke da on ne zeli da ga oni uhvate da luta po Evropi ako bi npr. trebao da bude u Kanadi a on otisao poslom (privatnim)

Nadam se da sam uspeo da objasnim
neka se pretplati za neki VPN servis i onda će moći da se "krije" u bilo kojoj zemlji.

kada se uloguje na svoj VPN nalog, izabere zemlju odakle se navodno povezuje na internet
 
Kako mi je on objasnio (tj. neke stvari i znam) on ima dosta klijenata koji su van ovog kontinenta (s. amerika) ... e sad .. neki od tih klijenata (zbog pandemije) koriste VPN server kako bi mogli da kontrolisu pristup programima specificnim za njih

E sad tu dolazi do zbrke da on ne zeli da ga oni uhvate da luta po Evropi ako bi npr. trebao da bude u Kanadi a on otisao poslom (privatnim)

Nadam se da sam uspeo da objasnim
Ako koristi VPN da pristupi firmi, svakako da nece moci da mu otkriju lokaciju. Nije mi jasna situacija samo, da li misli na VPN firme
ili VPN koji je van firme.
 
Kako mi je on objasnio (tj. neke stvari i znam) on ima dosta klijenata koji su van ovog kontinenta (s. amerika) ... e sad .. neki od tih klijenata (zbog pandemije) koriste VPN server kako bi mogli da kontrolisu pristup programima specificnim za njih

E sad tu dolazi do zbrke da on ne zeli da ga oni uhvate da luta po Evropi ako bi npr. trebao da bude u Kanadi a on otisao poslom (privatnim)

Nadam se da sam uspeo da objasnim
Ako VPN server radi kao netransparentni proksi (ne prosleđuje originalni IP), onda može da bira. Ima mnogo plaćenih servisa, a sve ozbiljnije firme obično pružaju tu uslugu svojim zaposlenima. Ja sam to kod mene u firmi napravio za sve.
 
Upravo to se i desava - rekao mi je da koriste FortiClient

Ne razumem kako "moze da bira".
FortiClient je Fortigateov VPN softver klijent, znači da im je Fortigejt infrastruktura. Kada se prikači njime na VPN, i radi nešto na netu, dobiće dodeljen IP od VPN servera (Fortigate-a na strani firme). Od podešavanja tog Fortigejta zavisi da li će servisi kojima pristupa videti njegov pravi IP ili onaj od firme - može i jedno i drugo da se namesti.

E sada, da uprostim stvar - meni nije tačno jasno koga on pokušava da zajebe - firmu (da misli da je tamo gde nije, što je izvodljivo), ili neki nevezani servis na netu, koristeći firmin VPN? (što je takođe izvodljivo)

Bilo bi lepo kad bi tačno objasnio šta želi da postigne, da da neki vrlo konkretan primer.
 
FortiClient je Fortigateov VPN softver klijent, znači da im je Fortigejt infrastruktura. Kada se prikači njime na VPN, i radi nešto na netu, dobiće dodeljen IP od VPN servera (Fortigate-a na strani firme). Od podešavanja tog Fortigejta zavisi da li će servisi kojima pristupa videti njegov pravi IP ili onaj od firme - može i jedno i drugo da se namesti.

E sada, da uprostim stvar - meni nije tačno jasno koga on pokušava da zajebe - firmu (da misli da je tamo gde nije, što je izvodljivo), ili neki nevezani servis na netu, koristeći firmin VPN? (što je takođe izvodljivo)

Bilo bi lepo kad bi tačno objasnio šta želi da postigne, da da neki vrlo konkretan primer.

Koliko sam ja shvatio, stvar je u "ugovoru" koji je on sklopio sa tim klijentom preko kojeg ulazi na VPN kod njih da mora biti "pristupan 24/7" tj. da npr. ako ga oni pozovu da dodje u kancelariju, da mora da dodje u roku od 2 sata, a ne da skita po svetu.

E sad on hoce samo da se "ogradi" sa nekom nebulozom ako mu to traze da kaze kako "nema kola" ili tako nesto jer ustvari on hoce da se prebaci da bude u Evropi jer nece vise da radi toliko sa zapadom.
 

Back
Top