Meni treba tvoja ljubav samo dok si u ostavci

P pre sam nesto razmisljao o tome i iritiralo me poput neke pandemije. Onda sam shvatio da je vreme jako bitno i da taj tip prosto nije za mene.
Ima ono " treba mi vremena i da se prepustim" ali i to lako predje u blokadu, pogotovu ako pruzis taj prostor i budes dostupan i skapiras da trosis svoje vreme na prazno.
Da ali ljudi kad uđu u market obično uđu da bi nešto kupili
to je isto i za vezu uđeš u nju da bi bilo neke razmene i ostaješ sve se nadajući da će jedno jutro da osvane black friday za emocije

Žena je slabije ljudsko i socijalno biće, njoj je potrebna potvrda da si ozbiljan da bi gradila svoj svet,
nesvesno se brani od svakoga u socijalnoj sredini gde se vezama daju razne karakteristike, kroz priču medju ženama...malignitet prepričavanja ....
Dakle, kako god reagovala na muškarca treba joj ozbiljnost emocija koja nije na "časnu reč" " časna pionirska" ili lupanje glavom u zid lude glave...
tako da, kada ode znači ako se vrati, možda i samo možda je ozbiljan....manipulacija, kao i sve što žene na daskama rade...

Da ali ljudi kad uđu u market obično uđu da bi nešto kupili
to je isto i za vezu uđeš u nju da bi bilo neke razmene i ostaješ sve se nadajući da će jedno jutro da osvane black friday za emocije
P ako nema emocija a to je osobi kljucno i ceka na black friday, nema nista od toga. Posle je onda samo mehanizam "sargarepe". Cleanse it.
Moze taj da bude i frajer i ozb lik i zanimljiv ovako ali ako nema tog prostora gde se ispoljavaju iakrene emocije to je onda promasaj.

U jednoj pričici koju neću celu da vam ispričam shvatate zašto...

Ona je prilično distancirana, rezervisana i moglo bi se reći čak ravnodušna. I uvek je ista takva ko ravna linija.
Prima svu pažnju sa zahvalnošću ali ipak ne daje od sebe te znake isijavanja emocija i očigledne ljubavne zahvalnosti sve dok...
jednog dana On ne odluči da mu je dosta tog odnosa na minus 5 i pođe u toplije krajeve.
I tada, šta se desi?
Ona se odjednom kad mu je videla široka leđa u odlasku, ludo zaljubi. (ili bar misli da jeste ali to je samo mehanizama ne učestvuje ona svesno u tome)

Ali gotovo je. On je već otperjao sa sve koferom i trenutno je na letu sa rezervacijom WPBPKJ

Da li ste primetili tu osobinu kod sebe?
Da li vam se ikada desilo da pažnja koju vam neko poklanja nije neka pažnja za vas sve dok ne prestane i završi se njen tok
Koji je to mehanizam koji ljude tera da budu toliko blesavi da ne uzmu kad se nešto nudi nego dođu kad se šalter već zatvorio?
Znate li takve ljude? Šta mislite o njima?
Da li je to samo matrica za neku opičenu igru sa samim sobom, onu toplo-hladno oblogu hoću samo ono što ne mogu trenutno da imam.

Pogledajte prilog 1506842
Meni se to nije desilo.
Ali primetio sam to kod drugih ljudi.
Nisam drzao svveccu pa ne umem da analiziram.
Ako je igrica opiccena je i ne svidja mi se.
Mozda neki ljudi ne umeju da shvate sta imaju dok to ne izgube.
Ja nisam takav.
Karte na sto idu odmah. Ako je odgovor pozitivan idemo do maksimuma.
pa sta bude...

Može
zapravo preraspodela je takva da ona svu ljubav sliva u sebe i onu koju ona ima i onu koju joj drugi daju.
Da li to znači da će neko ko naleti na tu kapislu od nje jednog dana sasvim slučajno dobiti najkoncentrovaniju ljubavnu ljubav?

Не, она је као црна рупа, гута љубав и баца је у бездан.

To je samo Ego. Reakcija Ega kada ostane bez hrane.
7f809b29dac485c37ac2c86c58268fbe.jpg

Ona je prilično distancirana, rezervisana i moglo bi se reći čak ravnodušna. I uvek je ista takva ko ravna linija.
Prima svu pažnju sa zahvalnošću ali ipak ne daje od sebe te znake isijavanja emocija i očigledne ljubavne zahvalnosti sve dok...
jednog dana On ne odluči da mu je dosta tog odnosa na minus 5 i pođe u toplije krajeve.
I tada, šta se desi?
Ona se odjednom kad mu je videla široka leđa u odlasku, ludo zaljubi. (ili bar misli da jeste ali to je samo mehanizama ne učestvuje ona svesno u tome)

Ali gotovo je. On je već otperjao sa sve koferom i trenutno je na letu sa rezervacijom WPBPKJ

Da li vam se ikada desilo da pažnja koju vam neko poklanja nije neka pažnja za vas sve dok ne prestane i završi se njen tok
Koji je to mehanizam koji ljude tera da budu toliko blesavi da ne uzmu kad se nešto nudi nego dođu kad se šalter već zatvorio?
Da li je to samo matrica za neku opičenu igru sa samim sobom, onu toplo-hladno oblogu hoću samo ono što ne mogu trenutno da imam.

Народски речено, пун му куррац ње. А она ко куче тад схватила да је његова коска, ма кака била, ипак коска која је боља од говеђег бута у најави.

Не, она је као црна рупа, гута љубав и баца је у бездан.
Upravo sam isto pomislila. Ne radi ljubav po principu usisavanja, akumulacije i onda potrošnje kad dođe vreme.
To čini stvar još gorom.
Ona treba da nauči i "izvežbava" da pokaže ljubav prema svim ljudima koje voli, a manje sebi da dozvoli usisavanje.
Kao i mozak - ako se ne vežba stalno, kad naiđe izazov neće odjednom postati sposoban da reši.

I tada, šta se desi?

Mislim da takva osoba, ako nije sama riješila taj problem sa sobom,
A ono nekako treba (zbog sebe)
Rješenje će naći u sebi sa odgovarajućim i dobrim psihologom.

Svi smo mi donekle oštećeni,
I trudimo se reparirati za ovo života.
Pa je meni te osobe jako, jako žao.
Ima veliki problem, to je najgori mogući
Ne zna prihvatiti ljubav - nema grđe.
Ko zna kako je i zašto razvila takav odbrambeni mehanizam.

I tada, šta se desi?

Понекад и ја јесам такав али сам свестан тога и спутавам то.

п.с. Предивна сликица.

Народски речено, пун му куррац ње. А она ко куче тад схватила да је његова коска, ма кака била, ипак коска која је боља од говеђег бута у најави.
pa nije tu reč o proteinskom šejku
nego o zbrkanom sistemu emotivnih odgovora na spoljašnji svet

Upravo sam isto pomislila. Ne radi ljubav po principu usisavanja, akumulacije i onda potrošnje kad dođe vreme.
To čini stvar još gorom.
Ona treba da nauči i "izvežbava" da pokaže ljubav prema svim ljudima koje voli, a manje sebi da dozvoli usisavanje.
Kao i mozak - ako se ne vežba stalno, kad naiđe izazov neće odjednom postati sposoban da reši.

Љубав је као фузија. Два атома водоника се спајају стварајући атом хелијума и ослобађајући енергију при том.

pa nije tu reč o proteinskom šejku
nego o zbrkanom sistemu emotivnih odgovora na spoljašnji svet
Моја емотиван одговор на свет око мене се може дефинисати једино као неутрал који није позитиван, а ни негативан.

Значи нула.

Back