Meni neobican problem

E pa sad ste mi malo otvorili oci,ja sam probao da otvorim kuciste,ali ko za inat kad ga otvorim ne koci,i drzacu ga malo tako...Inace hard mi je relativno nov,ima godinu dana,tako nesto...Inace za kabl,on je SATA,probacu da nadjem kabl,a izvalio sam da sa napajanja ide normalan kabl koji ima nastavak valjda samo za SATA,i to ide u hard,jel to ok?
 
ovaj zadnji post me opet vraca na pregrejavanje... pokusaj da izduvas prasinu iz kulera pa vidi...to te bar nista ne kosta... a zbog toga moze doci do seckanja ako se nesto pregreje... ako ti radi tako ok sa otvorenim drzi ga tako ili nabavi kulere... ako ga drzis otvorenog onda moras voditi racuna o prasini ;)
 
Ako je otvaranje stranice donelo poboljsanje, onda je jasno...

Nego kako si uspeo HDD star godinu dana da urnises onako? Kolika mu je temperatura?
To za napajanje je OK, novija imaju pored MOLEX konektora i SATA;)
 
Ja sam ti rekao da otvoris kuciste i probas da ustanovis odakle dolazi zvuk.Moja predpostavka je bila da je hard disk ali nemora da znaci.
Testirao sam jedan moj hard prilicno star u ne bas dobrom stanju.Imao sam problema ranije s njim.Ali po ovom testu je ispao bolji od tvog.
Evo pa uporedi:
Ne bi bas rekao, tvoj je na putu da dobije BB....A njegov se mozda grejao pa prijavljivao greske;)
 
E prvo da vam se zahvalim na odgovorima,a onda da upitam koji bi to kuler trebao da ocistim,posto na hardu nemam...Imam samo na napajanju i na procesoru,koliko ja znam :oops:.I sad radi malo bolje,malo manje koci,ako nastavi onda ne znam sta bi moglo jos da bude...Sto se prasine tice,u sobi je imam na tone,svugde,tako da tesko da mogu da zastitim komp od iste.Ne mogu ni sebe :-).A mogu da kazem da sam koristio hard bas "aktivno",recimo da sam par puta "iz cuga" prebacivao po 50,60 gb sa drugog harda na njega(i to sve sitni podaci,html,mp3,itd...),i sa njega na drugi hard...Sad,meni je to aktivno koriscenje,mozda nekom drugom nije...Moguce da mu je to skratilo zivotni vek?
 
E prvo da vam se zahvalim na odgovorima,a onda da upitam koji bi to kuler trebao da ocistim,posto na hardu nemam...Imam samo na napajanju i na procesoru,koliko ja znam :oops:.I sad radi malo bolje,malo manje koci,ako nastavi onda ne znam sta bi moglo jos da bude...Sto se prasine tice,u sobi je imam na tone,svugde,tako da tesko da mogu da zastitim komp od iste.Ne mogu ni sebe :-).A mogu da kazem da sam koristio hard bas "aktivno",recimo da sam par puta "iz cuga" prebacivao po 50,60 gb sa drugog harda na njega(i to sve sitni podaci,html,mp3,itd...),i sa njega na drugi hard...Sad,meni je to aktivno koriscenje,mozda nekom drugom nije...Moguce da mu je to skratilo zivotni vek?

ne...ovo zadnje ne moze da skradi zivotni vek hdd-u..bar ne vidno...

u principu moze to biti i do cpu-a...ocisti sve kulere kad vec cistis... probaj onda dal secka...ako secka otvori stranicu i teraj... ako nastavi zovi nekoga da pregleda komp :wink::wink:
 
E,pa to je super ideja,ali samo kad bij ja znao kako da prikljucim taj ventilator...Imam jedan sto sam skinuo sa nekog starog napajanja,ali ne znam kako da ga prikljucim,cak mi i stoji u kucistu ali nije prikljucen...Ja mislim da ima neki dzek sa 3 ili 4 pina....Kapiram da to treba prikljuciti negde na maticnoj,samo gde :-)?
 
A jel mogu da pitam gde bih mogao da prikljucim taj ventilator na maticnu,tj kako bi trebalo da mi pise na knjizici za maticnu il na maticnoj za tak dzek?Ali opet ne znam da li ce moci posto sam ga skinuo sa nekog starog napajanja,pa da li ce da pasu ti dzekovi....E da,i palo mi je na pamet da mi mozda ne koci hard zbog gomile podataka koji su mi na drugoj particiji (D:),neki nece da se brisu,ne znam ni ja zbog cega...?
 
U zavisnosti od kulera kacis ga direktno na plocu ili na onaj konektor sa napajanja sto ide na hard ili cd/dvd/citac/rezac.A taj sto si izvadio iz napajanja mislim da ima drugaciji konektor.Neznam kakav je kod tebe,mozda i gresim...ali neverujem.
Ako to nisu neki sistemski fajlovi ili od neke aplikacije koju kad pokrenes dodje do kocenja,ne bi trebali da smetaju.Ali ako vec imas tako neki dzumbus na jednoj particiji,proveri da nije tako nesto i na drugoj,tj na onoj gde je sistem.
 
A jel mogu da pitam gde bih mogao da prikljucim taj ventilator na maticnu,tj kako bi trebalo da mi pise na knjizici za maticnu il na maticnoj za tak dzek?Ali opet ne znam da li ce moci posto sam ga skinuo sa nekog starog napajanja,pa da li ce da pasu ti dzekovi....E da,i palo mi je na pamet da mi mozda ne koci hard zbog gomile podataka koji su mi na drugoj particiji (D:),neki nece da se brisu,ne znam ni ja zbog cega...?
Treba ti uputstvo za maticnu. Tamo nadjes jack za fan i koji je pin + a koji -.Na ta dva mozes da naglavis taj konektor iz napajanja(crna od fana je -, a crvena+).Senzor(treci pin) ti ni ne treba jer ga fan nema;)
 
Ja mislim da sam nasao resenje problema,posle poduzeg trazenja,i bizarno je,kao i obicno :-).Hehe,jednostavno mi je hladnjak procesora bio pun prasine,i to ne samo ventilator vec i onaj metalni deo ispod njega,bas je bio pun prasine.Kada sam usisao sve to,i ukljucio kompjuter radio je normalno.Nadam se da je to resenje (da kucnem u drvo :-) ),i mislio sam da ce biti korisno da napisem ako neko bude imao slican problem da zna kako da ga resi...Svima vama hvala na pomoci.
 

Back
Top