"Mene nema ko da ima"

Soradze

Elita
Moderator
Poruka
17.805
Knjiga bez naslova...

Štampana 1972. godine.

Sadrži isečke iz razgovora, pismenih sastava i ispovesti
dece bez roditeljskog staranja...

Knjiga bez naslova na koricama, dočekuje unutra tugom
koju ne možemo pojmiti...

Screenshot_133.png

Screenshot_134.png

Screenshot_135.png

...//...

Šta sve jadna deca nose u sebi, a da nam ni ne kažu...
strah da ne dobiju duplu i gorču porciju od već dobijene
naj teža starosna grupa za rad , nije da su smorna u negativnom smislu , nego uvek na svako objašnjenje dolazi novo pitanje
i to ne bilo kakvo pitanje/pitanja , nego za taj uzrast veoma ozbiljna pitanja i u seriji , mora se biti spreman na svako pitanje da se da odgovor istinit , a pri tome de se ne povredi dete tim odgovorom

Divno rečeno. Mnogi nikad umno ne dorastu da počnu sve da čupaju.
ako mogu da napravim neku paralelu
dođe ovde na krstu novi član , ali istinski novi , i počne normalno i malo bojažljivo da komunicira i traži fidbek od starijih članova, pa ako ti povratni odgovori budu drski , na momente bezobrazni , pa i nadmeni u stilu , ja ovde stariji , taj novi član , što je i za očekivanje ili će se zatvoriti u sebe ili napustiti forum
znači ono što ti kažeš neće nikad dorasti da , bi se moglo posle toga da ga čupaju
ako se priđe članu /detetu, na početku sa finim čupanjem velike su šanse da se u njemu i nešto posadi

ako mogu da napravim neku paralelu
dođe ovde na krstu novi član , ali istinski novi , i počne normalno i malo bojažljivo da komunicira i traži fidbek od starijih članova, pa ako ti povratni odgovori budu drski , na momente bezobrazni , pa i nadmeni u stilu , ja ovde stariji , taj novi član , što je i za očekivanje ili će se zatvoriti u sebe ili napustiti forum
znači ono što ti kažeš neće nikad dorasti da , bi se moglo posle toga da ga čupaju
ako se priđe članu /detetu, na početku sa finim čupanjem velike su šanse da se u njemu i nešto posadi
Sve je to meni jasno, ali da se menja neće to skoro. Proćiće vremena i vremena ako ikad da se ljudi razbude i osveste. .

Ta knjiga ima naslov, zove se »Pozdravi nekog« i prvi put je štampana 1971. Imam je, i čitao sam je još kao mlađi. Dosta potresno.

POZDRAVI-NEKOG-Vesna-Ognjenovic-Budimir-Nesic_slika_O_148800881.jpg
čitala sam je i ja, davno baš tužna knjiga. Od tada sam i ljude i djecu općenito počela gledati drugim očima. Nikada ne znamo što je netko prošao i koliko mu je bilo teško u životu.

čitala sam je i ja, davno baš tužna knjiga. Od tada sam i ljude i djecu općenito počela gledati drugim očima. Nikada ne znamo što je netko prošao i koliko mu je bilo teško u životu.
I ovde na forumu se vidi da pojedini često nemaju strpljenja i razumevanja za nekog drugog...
O zapuštanju i nerazumevanju dece ne smem ni da mislim...

Poslednja izmena:
I ovde na forumuse vidi da pojedini često nemaju strpljenja i razumevanja za nekog drugog...
O zapuštanju i nerazumevanju dece ne smem ni da mislim...

slažem se to se svakako vidi
ali isto tako se vidi i da ima toliko dragih ljudi :zaljubljena:
a ovo za zapuštanje djece se u potpunosti slažem. Neki dan u parkiću gledam dvije gospođe koje pričaju o svojim psićima. Tako niti neki roditelji ne pričaju niti o djeci, nažalost

Back