Quantcast

Memorija na hardu se sama smanjuje!!! Kako???

mmmile

Zainteresovan član
Poruka
263
Зна ли неко како да решим следећи проблем:
Нешто ми једе меморију компа, а мислим да није вирус! Имам АVG 7, Ad-aware 6 и Spybota (који је једини са мало старијим дефиницијама), и са њима сам скенирао комјутер уздуж и попреко. И ништа! Ниједан вирус, црв, тројанац, уствари, рачунар ми никад није био „чистији“! Међутим, како изађем из игрице (нпр.фифа, менанџер, пуцачине), слободан простор на партицији Ц (windows-oв фолдер) ми се смањује. Зашто, како? Што се интернета тиче нисам био на потенцијално опасним сајтовима. Има ли неко решење??? Унапред захвалан

GostM

Ističe se
Poruka
2.470
Mislim da ti pitanje nije baš dobro koncipirano! Memorija je jedno a slobodan prostor na hard disku drugo! Mislim da se kod tebe radi o ovom drugom. Ne znam da li koristiš neki od sistemskih "cleanera" kao što su CCleaner ili iSysCleaner, ako ne probaj da ih skineš negde i da ih pustiš da ti očiste komp od raznog djubreta, privremenih fajlova, history browsera koji koristiš i tome sl. Probaj, ja ih koristim i dobro mi odradjuju posao, bar za sada!

mornar_popaj

Ističe se
Poruka
2.839
Odma nakon setovanja page file(Virtual Memory) odvoji se jedan deo particije u vrednosti zadatog min. i on je tako reci jedan fajl koji je uvek tu i uvek zauzima taj prostor na hardu..Jedino je sad pitanje koliki je zadati max.
Proveri to.
Desni klik na My Computer pa Properties,zatim advanced tab pa settings za performance i onda advanced tab.Pri dnu pise Virtual Memory i tu klikni na Change.
Imas podesavanje za svaku particiju posebno.
Podesava se u zavisnosti od toga kolika ti je radna memorija recimo.

Pogedaj to i vidi jos za koliko se smanjuje free space na hardu.Ako se smanjuje slobodan prostor.Jer po tome sto si ti rekao moze biti i da se smanjuje ukupan kapacitet harda.

mmmile

Zainteresovan član
Poruka
263
@DekiM
лоше сам поставио питање, али мислим да сте ме разумели (Memorija na hardu se sama smanjuje!!! Kako???). Имам CCleaner и чистим њиме сваки дан, али не помаже значајно.

@mornar_popaj
Paging file је исти као што је био и раније /768-1536/,а смањује ми се простор на харду - МЕМОРИЈА НА ХАРД ДИСКУ! Односно free space! Шта да радим? Мислим да је проблем у програмском фолдеру...

Oggy

Domaćin
Poruka
3.724
Meni se to desilo, na C;\ mi se konstantno gubio prazan prostor sve do 200MB i tu stane. Svi fajlovi zajedno imaju npr. 5GB, particija 10GB a prazan prostor 200MB!?! Gde je 5GB praznog prostora??? Trazio,trazio i na kraju reinstalirao Win na tom kompu i problem je nestao(usput sam i formatirao C:).I evo skoro godinu dana kasnije nema taj problem.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.