Quantcast
  • Dragi prijatelji, obaveštavamo vas da je forum Hronika izdvojen iz foruma Politika i sada je poseban forum u kategoriji "Društvo".

Melodija od knjaaz milos, covek je genijalac.

upadljivo_tih_

Primećen član
Banovan
Poruka
980
Cek' malo... Ovo nema logike...
Mislis kada odvrne gain ce da se cuje jedno 100 puta bolje... :D

Volume i Gain nije isto... Gain mu nesto najslicnije distorziji...

Sto glasnije to boljeeeeeeee! Dzn, dzn, dznnnnn.... AAAAAaaa... Bring it on...

P.S. Onaj solo za gitaru nije uopste tezak.
I ja kazem da je bolje (zvuk) kad je gain na maksimum, ali je tada TEZE svirati. Jer... svaka greska (ko ih ima) se cuje... samo spustanje zice na prag se vec cuje... mora se paziti oko pragova na kojima su harmonici da ne 'zaostane' harmonik itd. - TO SAM REKo.

a da je bolje kad je gain odvrnut - da jeste, u vecini slucaja. Nekad i nije. Nisam ja pomijesao gain i volume bre brate...jesam pocetnik al nisam tolki. Da dodje slicno distorziji. A pokusaj majke ti ti napravit taj TAB pa da me usrecis.

DJM

Poznat
Poruka
8.446
e|-------------------------------------|-----------------------------------------|---------------------------------|-------------------------------|
H|-------------------------------------|-----------------------------------------|---------------------------------|-------------------------------|
G|-------------------------------------|-----------------------------------------|---------------------------------|-------------------------------|
D|-------------------------------------|----13-11-10-8--10~~~10~~~|-----13-11-10-8-10-6~~~|-15/17~~~16/17-18-15|
A|-13-15~~~15~13-15~~~~|-13-------------------------------------|-13----------------------------|--------------------------------|
E|-------------------------------------|-----------------------------------------|---------------------------------|--------------------------------|

@upadljivo_tih_, lenstino! :D
Evo, skinuo sam ti gitarski solo... nego se namuci da napisem u ovom prozoru... glupa krstarica...

upadljivo_tih_

Primećen član
Banovan
Poruka
980
e|-------------------------------------|-----------------------------------------|---------------------------------|-------------------------------|
H|-------------------------------------|-----------------------------------------|---------------------------------|-------------------------------|
G|-------------------------------------|-----------------------------------------|---------------------------------|-------------------------------|
D|-------------------------------------|----13-11-10-8--10~~~10~~~|-----13-11-10-8-10-6~~~|-15/17~~~16/17-18-15|
A|-13-15~~~15~13-15~~~~|-13-------------------------------------|-13----------------------------|--------------------------------|
E|-------------------------------------|-----------------------------------------|---------------------------------|--------------------------------|

Evo, skinuo sam ti gitarski solo... nego se namuci da napisem u ovom prozoru... glupa krstarica...
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa:lol::lol::lol: hvala bate, sacu da ga probam8-)

upadljivo_tih_

Primećen član
Banovan
Poruka
980

nisam lijenj nego nisam sluhista.
bravo pogodio si ga skroz, osim sto fali straccato na 2 mjesta i p.off h.on na jedno, ali to svako vidi dje ide vjerovatno te mrzilo da pises:)
ovaj dio prvi sto izgleda najlakse mi je najtezi za izvest, ..E ovo izgleda ko neki hevi metal kolko ima vibrata:lol:

DJM

Poznat
Poruka
8.446
nisam lijenj nego nisam sluhista.
bravo pogodio si ga skroz, osim sto fali straccato na 2 mjesta i p.off h.on na jedno, ali to svako vidi dje ide vjerovatno te mrzilo da pises:)
ovaj dio prvi sto izgleda najlakse mi je najtezi za izvest, ..E ovo izgleda ko neki hevi metal kolko ima vibrata:lol:
Hvala... Nadam se da ti koristi... Cuces gde su bendovi, pa ih tu sviras... Inace... Zanimljiva kompozicija... :D
---------------------------
Update
Te molske skale su cudo... Nikad ih nisam nesto svirao... ali, sasvim lepo umeju da legnu... Cak i u agresivnim pesmama... :D

upadljivo_tih_

Primećen član
Banovan
Poruka
980
Hvala... Nadam se da ti koristi... Cuces gde su bendovi, pa ih tu sviras... Inace... Zanimljiva kompozicija... :D
---------------------------
Update
Te molske skale su cudo... Nikad ih nisam nesto svirao... ali, sasvim lepo umeju da legnu... Cak i u agresivnim pesmama... :D
Net me nesto zeza
Pa da ti nije bila zanjivljiva nebi ti pravio tab:)
Nisam ucio skale jbg. tako da nisam ni vjezbao svirat po skalama...meni nije tesko svirat ovo, al mi tesko izvest ovaj vibrato ko on, izgleda treba da ucim vibrato sta znam...ili je do magneta?? ko zna
mol su kao 'tuzne' skale jeli? tako nesto pamtim iz muzickog, znam samo c dur i hromatsku sad, a to sto 'se obicno krije skala iza pjesme' mi zvuci nekako...neznam, nategnuto, nemora da se 'postuje skala' valjda ...sta znam.

DJM

Poznat
Poruka
8.446
e da, meni pomaze mnogo stvarno, i hvala jos jednom
Nema na cemu...

Sto se tice molskih skala, one bi trebale da budu tuzne, a dur happy...
Ali nije uvek tako... Uglavnom zavisi ok rasporeda akorda tj progresije...
Meni balade mnogo lepse zvuce sa klasicnom najobicnijom C Dur skalom.

Isto je i ona ciganska skala luda... Sa njom mozes odsvirati 90% narodnih pesama... (naravno pravih) :D

Evo ti i ciganske skale:

e|-----------------------------------------------4--5----|
H|-----------------------------------------5--6----------|
G|-----------------------------------6--7----------------|
D|------------------------6--7--8-----------------------|
A|---------4--5--7--8----------------------------------|
E|--5--6------------------------------------------------|

Ona ide iz a zato sto je molska...

upadljivo_tih_

Primećen član
Banovan
Poruka
980
Nema na cemu...

Sto se tice molskih skala, one bi trebale da budu tuzne, a dur happy...
Ali nije uvek tako... Uglavnom zavisi ok rasporeda akorda tj progresije...
Meni balade mnogo lepse zvuce sa klasicnom najobicnijom C Dur skalom.

Isto je i ona ciganska skala luda... Sa njom mozes odsvirati 90% narodnih pesama... (naravno pravih) :D

Evo ti i ciganske skale:

e|-----------------------------------------------4--5----|
H|-----------------------------------------5--6----------|
G|-----------------------------------6--7----------------|
D|------------------------6--7--8-----------------------|
A|---------4--5--7--8----------------------------------|
E|--5--6------------------------------------------------|

Ona ide iz a zato sto je molska...

________>_____1/2___1+1/2___1/2_____1_____1/2___1+1/2___1/2__, 1/2, 1 + 1/2, 1/2, 1, 1/2, 1 + 1/2, 1/2

e|>--
H|>--
G|>-----------------------------------------------1---
D|>--------------------------0------2------3------6---
A|>-----0------1------4------5------7------8---<3+1/2>
E|>-----5------6----------<--2-->-------<1+1/2>

UNDER CONSTRUCTION.

Interesantna skala, ..narodne 'starogradske' ili narodne obicne?

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.