Mejnstrim/Andergraund, Tinejdžeri Pobunjenici, Uticaj Kulture i Okruženja

Direkt

Elita
Poruka
17.571
E ovde je već mesto onoj diskusiji,
da vas vidimo, opširno i detaljno, štagod.

Najveći uticaj iz okruženja na vas? Na koga vi utičete? Pogled na svet, prisvajanje kulture, Borba za napredak itd

A sad, da se izjasnim
ne verujem u otvorenu pobunu, nikakva "Brza" Revolucija nije moguća, Mejnstrim je sa napretkom i modernizacijom društva postao jadan, prelazi polaku u pravu komercijalu(jea, postoji razlika između ta dva pojma)
Kultura je postala toliko velika i složena da sama apsorbuje sve nuspojave društva, pa tako i sama kontra-kultura nikada nije opstala

Hipici- pretvorili se u japije
Feministkinje pokopale ženski rod
Sloboda govora je otišla u ofsajd sponzorisanjem korporativnih medija, pa i sama istina je negde zakopana duboko i prosečna osoba gleda samo ono što joj serviraju na tanjiru ne obazirući se na varke koje nudi ta čorba

Droga je i dalje ilegalna gotovo svugde zato što na taj način država ima veći profit
Narkomani i Dileri se vode kao bolesnici i prisiljeni su od strane države,sudije i advokata da odu na lečenje ili ih u suprotnom stiže enormna zatvorska kazna
A na rehabilitaciji se ništa ne radi- lekovi za smirenje kao manjina, i ostalo placebo-pilule, i pored toga samo Govor
Samo učestvovanje u govoru i toeto, ebeno lečenje
kao da neko ne zna da laže.

Droga, za razliku od legalizovanog alkohola predstavlja otvaranje uma, nudi želju za pobunom i promenom, dok alkohol deluje uspavljujuće na um, tera čoveka da se pokori dok ponizno pije sa repom između nogu

Evo i to slikovito

Psychoactive%20Drugs%20Venn%20Diagram.jpg

Već se vidi gde je alkohol

That's it from me, for now

Otvorio si temu samo da bi mogao to da kažeš. :D

Ne, ona predstavlja poremećenu percepciju, i zavisno od slučaja, povećanu agresivnost.

I šta sad? :lol:

kako ćeš drugačije protiv kapitalizma?

Oni tebe nasilno žderu
a ti možeš istom merom ali još jačom uzvratiti, nikako drugačije
hipici su probali, pa su ih sjebali

pankeri su bili previše blagi, tripovali su anarhiju i kojekakve kurce, pa evo ih sad, biti panker znači biti In, biti Kul, a to su upravo oni izbegavali, samo zato što su stvarali posebnu kontra-kulturu koju je sam kolektiv lako konzumirao

Ja verujem da dosta vas zna za kreativne ljude koji su bili gotovo do kraja života pod uticajem psihoaktivnih supstanci, ofc.
I tu se vidi onda paralela-
sa jedne strane tu su umetnici koji prave remek-dela koja ih nadžive, koriste droge i to pravedno
sa druge strane tu su likovi koji žele da budu In, da budu Kul, i onda koriste droge samo da bi ubili vreme i dosadu...

Što znači, ne zastupam ja korišćenje ovih supstanci uzalud, treba shvatiti značaj menjanja stanja uma i pokušaj uobličenja tog stanja, na bilo koji način.

Mislim da jeste, i Kurt i Milan su bili jebeno genijalni, uostalom Kurt se nije drogirao bas od samog pocetka karijere (msm jeste, ali ne sa heroinom)...
Jesu, ali bi ta genijalnost drugačije izgledala da se nisu drogirali, mada se Kurt drogirao valjda jer mu je ublažavalo bolove kod pankreasa (ne sjećam se tačno kako je bilo).
jao serete, Nirvana i Ekv bla bla, bolji bendovi se nisu drogirali pa imaju bolju muziku, gluposti ciste..

Mislio sam na zvuk i tekstove koje su stvarali, EKV ni jednu pjesmu nisu čisti napisali

Jesu, ali bi ta genijalnost drugačije izgledala da se nisu drogirali, mada se Kurt drogirao valjda jer mu je ublažavalo bolove kod pankreasa (ne sjećam se tačno kako je bilo).

Mislio sam na zvuk i tekstove koje su stvarali, EKV ni jednu pjesmu nisu čisti napisali

Loooooool, nisi ti gledao dokumentarac sine, Milan je rekao da mu je zao sto su se drogiralii i da ih je to sputavalo samo.. Veze nemas.. Ti tekstovi proisticu iz njihove obrazovanosti, VD je znao bibliju napamet npr..

Da, Kurt je imao nenormalne bolove u stomaku i posetio je sve bolnice na zemaljskoj kugli i nisu znali sta mu je, pa je on covek pomislio daj sta das...Ali opet, posle mu ni droga nije pomagala, a on se i dalje drogirao jer je bio jebbeni zavisnik (iako je tvrdio da nije lol)...
Uostalom, Kurt nije ni prao zube, mozda mu je i to pomoglo da onako dobro peva...:rotf: Nema to veze jedno s drugim...

kako ćeš drugačije protiv kapitalizma?

Oni tebe nasilno žderu
a ti možeš istom merom ali još jačom uzvratiti, nikako drugačije
hipici su probali, pa su ih sjebali

pankeri su bili previše blagi, tripovali su anarhiju i kojekakve kurce, pa evo ih sad, biti panker znači biti In, biti Kul, a to su upravo oni izbegavali, samo zato što su stvarali posebnu kontra-kulturu koju je sam kolektiv lako konzumirao
Gledaj, ja NE ŽELIM da se bunim. Meni NIJE STALO do sveta, i stanja u kom se isti nalazi. Meni je stalo do toga da sam ja psihički čitava, emocionalno stabilna, i materijalno obezbeđena, da bih mogla da brinem o onima koji su moji za čuvanje, tj. ja samo oću da su meni bitni ljudi zdravi i sigurni, a za ostatak sveta me boli uvo. Ja ZNAM da je to loš stav i tako dalje, al niti mogu, niti želim da ga menjam.
Ja neću da menjam svet, deco. Meni je i ovaj dobar.

Ja verujem da dosta vas zna za kreativne ljude koji su bili gotovo do kraja života pod uticajem psihoaktivnih supstanci, ofc.
I tu se vidi onda paralela-
sa jedne strane tu su umetnici koji prave remek-dela koja ih nadžive, koriste droge i to pravedno
sa druge strane tu su likovi koji žele da budu In, da budu Kul, i onda koriste droge samo da bi ubili vreme i dosadu...

Što znači, ne zastupam ja korišćenje ovih supstanci uzalud, treba shvatiti značaj menjanja stanja uma i pokušaj uobličenja tog stanja, na bilo koji način.
Za svako ime koje ti kažeš, ja mogu da kažem dva čista. :lol:
Nije do drogiranja, već do njihove urođene sposobnosti, inaće bi svi koji se drogiraju bili umetnici i štatijaznam. :lol:

A sto hoces da kazes? Da ti umetnici-narkomani nisu mogli da budu podjednako genijalni i bez drogiranja? Ja tvrdim da jesu, jer je sve droga unistila, a mozda bi bas postigli svoj maksimum u kasnijim godinama zivota...

Tako je...isto tako neki likovi pocnu da pricaju kako jedu masnu hranu i zbog toga su gradjeni do jaja, a nisu svesni kako bi izgledali da nisu jeli masno...ja jedem plazmu s' mlekom, da znate...

Za svako ime koje ti kažeš, ja mogu da kažem dva čista. :lol:
Nije do drogiranja, već do njihove urođene sposobnosti, inaće bi svi koji se drogiraju bili umetnici i štatijaznam. :lol:

To, to...a najjace je kad tako kod nekih genijalaca i umetnika nadju neke tako glupe stvari, a to sto su isli u skolu npr. i ucili ko mentalci da bi postali to sto jesu, za to ih boli patka..."Kurt se drogirao, ajde i ja da pocnem pa da imamo nesto zajednicko, a ko zna, mozda i postanem sledeci Kurton..." :lol:

Back